Влез    Регистрация

3 подхода

Информационен модел
  • Автор
    Съобщение

3 подхода

Мнениеот aya » Нед Яну 13, 2008 4:18 pm

Знанието на маговете казва, че всяко дело се реализира в 3 етапа: етапа на намерение, етап на действие и етап на получаване на резултати. Но хората не знаят какви трябва да са тези 3 елемента, как правилно да поставят акцентите.

1 вариант - силно намерение, силно действие и слаб резултат
Например, ако първата черта е силна, втората силна, а третата слаба – в реала това ще съответства на силно намерение, силна работа и слаб резултат. Такава ситуация може да се опише като “Слона роди мишка”.

2 вариант – слабо намерение, силно действие, силен резултат
Това е най-добрия вариант за бизнес. Имайки слабо намерение, не гониш резултатите, просто добросъвестно правиш делото си – това е втората силна черта. Тогава последната черта – 3-тата определено ще бъде силна и ще получиш добър резултат.

3 вариант - Съответства на силно намерение, слабо действие и силен резултат.
По-точно – за постигане на някаква цел ти формираш силно намерение, а после отпускаш ситуацията, позволявайки й да се развива от само себе си. Снемането на контрола ще съответства на втората слаба черта – в резултат на което конфигурацията на матрицата на събитията ще се нагласи така, че ти да получиш нужния резултат – третата силна черта.

Но най-просто е да получиш резултат имайки слабо намерение и силно действие.

Може ли по-подробно за слабото намерение? Да възнамеряваш слабо значи ли да не възнамеряваш съвсем?

Правилното намерение в тази схема трябва да бъде тънко и незабележимо. Ти знаеш какво искаш и просто започваш да работиш над реализацията на замисленото, без всякакви глупави спекулации. Твоята схема съответства на закона на мирозданието, тя е хармонична. Просто я пробвай на практика и ще видиш, че работи. При този подход ти не изразходваш сили за напразно мислене, разговори за делото, разсъждения за това ще се получи ли или не, съмнения – ти просто действаш, преобразувайки своя потенциал в реална работа, а не в имитация на същата тази работа. За да реализираш някой проект, важно е да хванеш потока – ако си направил всичко правилно, то просто ще почувстваш как той те подхваща и носи. Всичко ще се случва от само себе си, събитията ще се нареждат за теб по най-добрия начин. И всичко само заради това, че правилно си поставил акцентите.
Аватар
aya
Модератор
 
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 2:46 pm

Re: 3 подхода

Мнениеот magal » Пон Сеп 20, 2010 4:01 pm

Дали от мързел или може би от уроците в живота ми допада - 3 вариант - Съответства на силно намерение, слабо действие и силен резултат.

С годините съм се научил да не насилвам нещата, и всеки път когато разума в мен надделее и с огън и плам се хвърля в някой проект, планиран, премислен и тн... обикновено след това съжалявам. Не, че не се получава....получава се, но удоволствието от това е мимолетно ...миг два...за да се хвърля в нещо друго....! С времето осъзнах две неща....
1. нещата не стават защото аз съм ги планирал...и пожелал, а често въпреки това ха-ха и
2. колкото повече пожелавам и се хвърлям да изпълнявам "проекти" все повече жизнена енергия губя...без да печеля почти нищо като магически способности.

Магията е в нас и купона тече.....просто го оставих да тече....и да се случва :dance: :joy: , а вие...напъвате ли се :]
Аватар
magal
Активно сънуващ
 
Мнения: 138
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 10:31 am

Назад към Сънуване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron