Влез    Регистрация

Как да се сдобием със съюзник

Странните неща и случки
  • Автор
    Съобщение

Как да се сдобием със съюзник

Мнениеот josemity » Пет Яну 22, 2010 3:29 pm

Този метод е заимстван и преведен от руски сайт. Мисля, че за момента едва ли ще се намерят смелчаци измежду нас да опитат...но един ден може и някой от нас да събере кураж и се сдобие със съюзник. Освен метода, който съм превела на български, пускам и споделяне на опит от този метод (без превод).

Методът

Съюзниците – това са същества, които имат с хора голямо количество общи еманации на осъзнаването в енергийните тела, вследствие на което е възможен тесен контакт. Те отгатват нашите желания, играят си с нашите слабости и чувство за собствена значимост, подсказват път за решение на даден проблем, в общи линии правят това, което би направил всеки заинтересован в нас човек (който ние бихме нарекли приятел), с тази разлика, че тези същества са способни да ни учат на магия. Съюзниците се търсят по-добре в безлюдни места, за да са енергетично активни зони. Има няколко метода за търсене на съюзник. Например, ако ходите в безлюдна местност, е желателно наблизо да има река или друг воден източник. В тази работа е важно да имате ваше персонално направление и е много добре да го знаете.

Ето какво е написал Кастанеда по този въпрос „Нужно е да протегнете пред себе си дясната ръка, с длан обърната към земята и с разтворени пръсти. Палецът трябва да е притиснат към дланта. След това трябва да се обърне главата на север и да се свие ръката пред гърдите така, че пръстите на ръката също да указват на север, и да се танцува, поставяйки левия крак зад десният и удряйки пръстите на левия крак в земята. Когато в лявият крак се появи усещане за издигаща се топлина, е необходимо бавно да се направи замах с ръката от север на юг и обратно. Над някоя точка дланта на ръката ще почуства топлина. Направлението на тази точка ще бъде направлението, в което следва да се обърнете с лице, а самата точка означава мястото, на което е необходимо да се седне. Източното и югоизточното направление означават, че резултатът ще бъде изключително удачен. Север означава, че здраво ще си изпатиш, но има шанс да обърнеш хода на събитията в своя полза. Юг – лошо, той означава тежка борба. След като намериш място, над което твоята ръка се нагрява, сядаш на нешо. Това е твоята първа точка. Ако се окаже, че седиш с лице на север или на юг, помисли добре дали си достатъчно силен, за да продължиш. Ако се съмняваш в себе си – стани и си отиди, защото при отцъствието на увереност е безсмислено да се продължава. Ако решиш да останеш, разчисти място за огън, на 1,5 метра от себе си. Това място трябва да се намира строго в направлението, в което е обърнато твоето лице. После събери цялата шума (трески, листа, клони) между първата точка и разчистеното място и направи огън. Мястото за огъня е твоята втора точка. Седейки в първата точка, гледай на огъня, т.е. на втората точка. Ако след като направиш четири замаха не почустваш топлина, бавно замахай от север на юг, а след това се обърни обратно и замахай на запад. Ако ръката започне да се нагрява в която и да е точка на западният сектор – остави всичко и бягай със всички сили, каквото и да чуеш зад себе си, не се обръщай. В момента, в който достигнеш рявно място, падни, независимо от това колко си изплашен. В никакъв случай не продължавай да бягаш – падни веднага, свали си якето и го притисни към корема си. Събери краката към тялото и се сгуши с лице надолу. С ръце здраво обгърни краката, а с дланите на ръцете затвори очите си. Лежи така до сутринта.
Ако ръката не започне да се нагрява и в западният сектор – също бягай с всички сили, но на изток. Бягай докато не ти остане дъх. Когато почуствах, че вече нямаш сили да бягаш, се спри и повтори всичко отначало. Ти си длъжен да бягаш на изток и изпълняваш целият набор от манипулации, докато не намериш място, в което твоята ръка ще се нагрее.“

Опит от прилагането на метода

1. Первый опыт был основан на технике, описанной в первой части статьи и заключался в поиске доказательств существования союзников. В нем участвовали три женщины. В сумерках мы пришли в лес и приступили к технике. Нам пришлось бегать два раза, пока мы нашли точку, над которой рука сильно нагревалась. Это место смогли определить две из трех женщин. Разожгли костер и принялись ждать. Через час одна из женщин уснула, а впереди над холмом появился контур человека, он вырастал из земли. Словно кто-то поднимался по противоположной стороне. Затем внезапно исчез. Мы обратили внимание, что перед костром все время возникает тень размером с небольшую птицу. Вначале, мы решили, что это летучая мышь, но траектория движения была все время одинаковой. Это нечто появлялось слева и падало в костер. Когда над холмом во второй раз появилась тень человека, мы спешно загасили костер, растолкали спящую приятельницу и как можно быстрее покинули место эксперимента. Мы, жители городов уже забыли, что такое темнота леса, поэтому не удивительно, что в скором времени, не видя друг друга, нам пришлось перекликаться. Когда одна из женщин тихо посвистела, со всех сторон раздался свист. Это подхлестнуло и так напряженные нервы. Остаток пути до окончания леса мы преодолели очень быстро, бегом =).
Результат эксперимента был более, чем скромным. Поэтому мы решили его повторить .

2. Итак, мы пришли ровно через неделю в лес на то место, где проводился первый опыт, на этот раз вдвоем. У Карлоса Кастанеды описан способ, при помощи которого можно «открыться силе»- воин ведет разговор о магии, а затем длительное время сохраняет молчание. Так мы и поступили на этот раз, не став повторять прошлую процедуру. В период длительного молчание резко изменилась освещенность. Было уже за полночь, а воздух стал как бы розовым. Повисла ватная тишина. Исчез звон комаров, совы тоже умолкли, ни сверчков, ни дуновения ветерка. Мы стали ощущать, что надвигается нечто не хорошее. За спиной раздался треск, и мы увидели фигуру человека, он приближался к нам по кругу. Решив, что пора уходить, мы двинулись вперед. Внезапно моя спутница резко остановилась, проследив за направлением её взгляда, я увидела нечто темное и продолговатое, высотой около двух метров, стоящее у нас на пути. Честно говоря, я подумала, что это небольшое деревце но тут оно сжалось и прыгнуло по направлению к нам, преодолев за один раз метра три. Мы бежали без оглядки по сильно пересеченной, холмистой местности, а эта штуковина прыгала за нами все время слева, в лесу что-то трещало и чавкало. Прежней тишины как не бывало. Когда мы прибежали домой, нас вырвало. На следующий день мы заболели. Апатия, озноб, жар. Не было и речи о том, чтоб прийти в ту местность, даже днем. Со временем я все же сходила туда, чтоб проверить, нет ли в том месте небольших деревьев. Их там небыло. Все случившееся так сильно на нас повлияло, что мы с участницей эксперимента расстались на пять лет. За это время моя жизнь переменилась, я столкнулась с необъяснимыми случаями перемещения предметов у себя в квартире. Двери открывались и закрывались сами собой, лопалась посуда, к которой никто не прикасался. Я просыпалась по ночам, а надо мной нависала черная тень. Это было похоже на перегнувшуюся пополам черную свечу. Со временем непонятная разруха у меня дома прекратилась, но тень так и не исчезла. Её появление вводило тело в шоковое состояние. Когда через пять лет я встретилась с участницей тех экспериментов, выяснилось, что с ней происходило то же самое, и она видела такое же черное образование. После этого наши пути разошлись навсегда, она отказывалась принимать новую реальности, а я не видела иного выхода, как продолжать это изучать.

Через время я стала видеть веретенообразные продолговатые формы в сновидениях, просыпаясь, я всегда находила их в первом внимании. Их присутствие действовало, как электрошок. У меня появились провалы в восприятии, я могла оказаться в другой комнате, не помня, как туда пришла. Каждый раз после этого я менялась.

Как выяснилось, самый неприятный момент-это вступление в непосредственный физический контакт с неорганическим существом.

3. После длительного созерцания воды в реке мне впервые удалось ощутить силу неорганического внимания. При созерцании воды, я долгое время наблюдала над её поверхностью светящуюся сеть сиреневого цвета. В ночь после техники созерцания мне удалось войти в осознанное сновидение. Почти сразу появилась уже знакомая тень. Проснувшись, я обнаружила её в комнате. Преодолевая парализующий страх, мне удалось встать. Стены в комнате были покрыты такой же светящейся сетью, что я видела над водой во время созерцания. Эти линии образовывали водовороты, и если на них останавливался взгляд, они начинали втягивать внимание с ужасающей силой. Я видела, что все нити ведут к неорганическому существу. Оно сохраняло неподвижность. Я вышла, шатаясь из комнаты, стараясь не смотреть на шевелящиеся стены, но в других комнатах происходило то же самое. Ни на чем нельзя было зафиксировать взгляд. Я чувствовала, что сила неорганического существа перемещает меня в иное место. Я вспомнила о щитах воина, но ничего не могла найти для себя. Вначале я считала вслух, затем взяла книгу, но когда открыла её, там тоже появился светящийся водоворот. Книгу пришлось оставить. Так что до конца ночи я ходила по квартире, вспоминая стихотворения, которые когда-то учила. Потом все кончилось.

В дальнейшем я продолжала регулярно видеть эту фигуру в первом внимании и во внимании сновидения. И вот пришло время, когда я, пробудившись ото сна, и увидев эту тень, смогла сохранить осознание и оставаться на месте. Она подкатилась ко мне и накрыла собой. Странным образом инстинкт самосохранения был подавлен и я не боялась. Я ощущала, как части неорганического существа становятся моими частями, это очень походило на странный сон. После этого существо исчезло, оставив чувство завершенности.

4. Созерцая толпу людей на рынке, я увидела, что к голове каждого человека крепится маленькая трубка. Видение было четким, когда моргала, ничего не исчезало, когда я сместила свое внимание чуть выше голов людей, то увидела над ними темное мерцание. Это похоже на спецэффекты в фильме «Хищник». Когда человек был возбужден, темная тень была активнее, четче видна.

5. Произошла встреча с одним человеком, когда он вошел в комнату, то его сопровождало три тени, они метались вокруг него, движения вызывали тошноту. Пока человек находился в комнате, тени летали повсюду над полом. Через месяц я узнала, что он заболел, ему поставили диагноз шизофрения. Он стал видеть тени, которые с ним разговаривали. Когда я рассказала ему о своем видении, он сказал: «Так значит это не сумасшествие!» С тех пор он больше никогда не попадал в больницу. Он принял часть неизвестного.

6. Во время практики скраинга с черным зеркалом в комнате слева появилось нечто, состоящее из тускло-молочных прожилок или линий, словно клубок ниток. Существо передвигалось рывками, после чего послышался голос, слова воспринимались как запись на магнитной ленте, прокрученная наоборот. Я стала видеть его регулярно в сновидениях. Наяву и во сне он передает массу информации в отношении сновидений и неорганических существ.

Източник
http://www.sunhome.ru/magic/13731
http://www.sunhome.ru/magic/13732
josemity
Активно сънуващ

Re: Как да се сдобием със съюзник

Мнениеот gioia9 » Вто Апр 06, 2010 4:16 pm

как се различава съюзник от летач.много бих искала да зная.но със сигурност не е по звука който чуваш понякога в по особенни състояния на съзнанието .
Аватар
gioia9
Участник

Мнениеот josemity » Чет Апр 08, 2010 2:08 pm

gioia9,
Въпросът ти как да различиш съюзник от летач е като цяло безмислен. Човек се сдобива със съюзник, или съюзник желае да встъпи с контакт с човек, единствено когато човекът притежава достатъчно лична сила. Иначе за съюзника такъв контакт е безмислен. В смисъл че няма с какво да ги заинтигуваш!
А когато си се сдобила с достатъчно лична сила, значи че си имала достатъчно "срещи" с летачите и няма как да сбъркаш летач със съюзник! Летачите, гледайки на нас като на храна, не встъпват в (равнопоставен) контакт, не правят "сделки" за енергиен обмен, не помагат и не служат!
Пък и летач никога няма да се яви ей-така на някакъв призив (покана за контакт)! ;))
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот billy_dzen » Чет Ное 04, 2010 2:43 am

josemity,

очевидно е че съветите, които даваш не са продиктувани от личен опит. Това е все едно аз да ти описвам египетските пирамиди при положение, че никога не съм ги виждал. Ако си го поставя за цел, бих се справил криво-ляво със задачата. Бих могъл да те зария с тонове информация и снимков материал за пирамидите, но някак си щеше да е по-различно ако ги бях видял на живо.
Най-лошото в случая не е че можеш да заблудиш някого с непроверена информация, а че заблуждаваш себе си като си мислиш, че знаеш достатъчно по въпроса.
Това което би помогнало на мен и на останалите, които четат съветите ти е разказ и описание на твоя съюзник.
billy_dzen
Скаут

Мнениеот josemity » Чет Ное 04, 2010 2:13 pm

Billy_dzen,
по какво е очевидно, че това което съм написала (съветите, както ти се изразаваш), не са продиктувани от личен опит?
На мен ми омръзнаха словесните нападки, че си измислям и че нямам никакъв опит по отношение на това, което пиша. Стигна се дотам да доказвам за колко време изпълнявам тенсегрити...подобно нещо няма повече да повторя. Или вярвайте, или не- това не е мой проблем!
А колкото до съюзниците...
Съюзниците са същества, които дават достъп до неорганичния и други органични светове.На мен ми бе предоставен достъп до неорганичен свят, след като обмених енергия със съюзника. Но когато неорганичните ме "поканиха" да ги последвам, се уплаших и отказах да тръгна с тях. Уплахата дойде от факта, че мога да забравя пътя обратно и мога да се поддам на техните уговорки. Такава бяха страховете ми тогава...
Също така съм последвала съюзник и той ме отведе в неговия органичен свят.
С летачите си имам работа даже още по-често. Последното ми стълкновение с тях бе изключително поучително за мен и ми показа неща, за които Дон Хуан е говорил.
Та, всичко за което пиша, е резултат от моя опит . А ако не е, то задължително отбелязвам, че това е написано от друг практикуващ.
На въпроси ще отговарям само ако са конкретно формулирани и са свързани с практикуването. В доказване на истинноста на твърденията ми т.е. словесни дуели - не участвам.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот billy_dzen » Чет Ное 04, 2010 4:33 pm

josemity,
може би все пак ти дължа извинение за острата критика ...
"Обвиненеията" ми не бяха насочени конкретно към тебе като индивид, а като цяло към хора разбрали-недоразбрали, скъсващи си задниците да дават съвети, да обясняват и да доказват колко са знаещи. "Обвинявам" от позицията на човек, който е привлечен и заинтригуван от тематиката на въпросите който се разискват тук, и който вмество да намери истинска информация,която би му била полезна, открива мнения на хора, които въобще не знаят какво приказват. Ясно е че всички хора,които четат този и подобни форуми го правят защото имат нуждата да вървят точно по този път и искат да научат колкото се може повече за него, за да могат да го следват без да се отклоняват или загубят. И това което ми прави впечатление и което искрено ме озадачава, е елементарната потребност на някои хора да "поучават" и да изказват компетенциите си, без самите те да са сигурни в това,което твърдят или обясняват. За тях може и да е забавно да поставят фалшиви и подвеждащи табели по кръстопътищата, но за хората, които са тръгнали към определени цели, една такава табела може да се окаже фатална. Елементарно - ако аз зная нещо - знам че го зная, и това знание се припокрива на 100 % с отговорността, която поемам споделяйки с останалите това си знание. Ако изпитвам дори и 1 % съмнение за знанието си, то не мога да кажа, че знам, което означава, че не съм готов да поема отговорността да споделя това знание с останалите, защото осъзнавам, че някой може да пострада от това.
Ще ти кажа какво ме провокира да те критикувам. Целта ми не беше да докажа, че си "виновна" или некомпетентна - просто искам да призова теб и останалите, които споделят информация, да бъдат малко по-отговони.
billy_dzen
Скаут

Мнениеот aya » Пет Ное 05, 2010 11:51 am

josemity написа:Също така съм последвала съюзник и той ме отведе в неговия органичен свят.

Да не е било скаут joy? :))
Тук е мястото да изкажа голяма си благодарност за твоя огромен преводачески труд (изкл. интересни са някои материали), както и за откровеното описание на опитностите ти.

Благодаря ти! :thanks:
Аватар
aya
Модератор

Мнениеот josemity » Пет Ное 05, 2010 12:28 pm

Aya,
не знам за скаута joy. Моля, напиши каквото знаеш за него. Този, който ме отведе в органичния свят бе жълт на цвят. Отначало изглеждаше като кърпа в съня ми, която шаваше. Насочих кутрето си към него и възнамерих да видя енергия..превърна се в жълта топка. А след това възнамерих да ме отведе в неговия свят, което то направи. Нямала съм словесен контакт със скаута, не ми се е представял. Органичния свят бе населен с хора. С тях общувах.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Пет Ное 05, 2010 1:59 pm

"Обвиненеията" ми не бяха насочени конкретно към тебе като индивид, а като цяло към хора разбрали-недоразбрали, скъсващи си задниците да дават съвети, да обясняват и да доказват колко са знаещи. "Обвинявам" от позицията на човек, който е привлечен и заинтригуван от тематиката на въпросите който се разискват тук, и който вмество да намери истинска информация,която би му била полезна, открива мнения на хора, които въобще не знаят какво приказват. Ясно е че всички хора,които четат този и подобни форуми го правят защото имат нуждата да вървят точно по този път и искат да научат колкото се може повече за него, за да могат да го следват без да се отклоняват или загубят. И това което ми прави впечатление и което искрено ме озадачава, е елементарната потребност на някои хора да "поучават" и да изказват компетенциите си, без самите те да са сигурни в това,което твърдят или обясняват. За тях може и да е забавно да поставят фалшиви и подвеждащи табели по кръстопътищата, но за хората, които са тръгнали към определени цели, една такава табела може да се окаже фатална. Елементарно - ако аз зная нещо - знам че го зная, и това знание се припокрива на 100 % с отговорността, която поемам споделяйки с останалите това си знание. Ако изпитвам дори и 1 % съмнение за знанието си, то не мога да кажа, че знам, което означава, че не съм готов да поема отговорността да споделя това знание с останалите, защото осъзнавам, че някой може да пострада от това.
Ще ти кажа какво ме провокира да те критикувам. Целта ми не беше да докажа, че си "виновна" или некомпетентна - просто искам да призова теб и останалите, които споделят информация, да бъдат малко по-отговони.

Заставам зад всяка дума, която съм написала. Както и зад тези в изтритите постове. Които пък са изтрити, защото не съм намерила някакво обяснение. Това са лични преживявания. Не съм имала за цел да слагам табели, да давам насоки, за каквото и да било. Текстовете съм проверявала, преди и след написването им, както и във времето.

Понеже обръщението е към всички.

Колкото до описанието на различни лични преживявания – не виждам смисъл да го правя повече. Поне не на този етап. Бих могла да отговоря на въпросите ти, свързани с написаното от мен на лични, или във форума. Без значение следващите редове.

Знам, че има хора, които смятат себе си за осъзнати сънувачи /и не само/ и ползват информацията не съвсем безкористно. Докато за тях може и “шега” да е, от гледна точка /от позицията/ на обектите на това “шегуване” не ми се струва нормално, или правилно. Като незачитане на свободната воля, или, ако шещ личното пространство.
Съвсем наскоро четох за такъв случай, при който, според мен, “са се пошегували” точно такива индивиди.

И може да е за 15 път /ако не е било ясно досега, какво искам да кажа/ – “…не се страхувай от воладорес, от мексиканците се страхувай”.
:star:
Последна промяна ema на Пет Ное 05, 2010 2:18 pm, променена общо 1 път
ema

Мнениеот aya » Пет Ное 05, 2010 2:08 pm

Joy е обръщение към теб :))
Скаута се различава от съюзника по това, че се различава :] (той и от летачите се различава де) , няма вербална комуникация, обикновено, когато го разпознаеш, те повлича в негов свят. Използва се изкл. добре като двигател /от моя скромен опит/.
И пред никого няма нужда да се доказваш, дори и пред себе си.
Аватар
aya
Модератор

Следваща

Назад към Срещи с духа