Влез    Регистрация

Покупка на книгата „ Тайната на Пернатият змей“

Обяви за семинари, срещи и други събития
  • Автор
    Съобщение

Re: Покупка на книгата „ Тайната на Пернатият змей“

Мнениеот kas » Пон Авг 09, 2010 2:50 pm

Josemity, мисля че постъпваш безупречно в случая, така че според мен ще стане каквото е правилно. Лично на мен би ми било интересно да я прочета, но руският ми не е толкова добър - преди време се опитах да прочета "Живот в сънуването" на Флоринда Донер на руски, но впоследствие се оказа че доста неща съм разбрал грешно, не ми се ще да повторя същата грешка. Струва ми се, че това е проблем и за голяма част други практикуващи, така че липсата на интерес не е изненадваща, поне за мен.
Успех!
INTENT
Аватар
kas
Администратор

Мнениеот Shin » Пон Авг 09, 2010 3:39 pm

Интерес определено има и от моя страна, но руският ми не е на нужното ниво. Ако се стигне до там да се обсъжда евентуално издаване на български веднага се включвам.
Неуспешният опит е половин крачка напред.
Аватар
Shin
Участник

Мнениеот zerozero » Сря Май 04, 2016 1:26 am

Странник написа:Мноо ме кефи как братушките се мъчат сами себе си да убедят, че книгата е истинска и че съществува някакъв скрит и потаен план на Кастанеда за предаване на знанието :).
Не разбрах само защо не отчитат основната и най-вероятна възможност, че Армандо Торес е просто поредния мошеник и самозванец (подобно на Виктор Санчес, Счупеното перо, Мигел Руиз, Маймун Терез и т.н.), "яхнал" Кастанеда и печелещ на негов гръб?

Елементарно, Уотсън, потайния план на Кастанеда за предаване на знанието са самите му книги :rofl:

Преди Кастанеда думата "нагуал" не съществуваше. След Кастанеда изведнъж всички нагуалясаха.
Според мен, използва ли думата "нагуал" един автор, то той е мошеник, използващ инерцията създадена от Кастанеда, за комерсиални цели.
Пак само по мое мнение: В книгите на Кастанеда има толкова практика и мъдрост, че другите "нагуали" освен да повтарят неговите идеи, не могат да допринесат кой знае колко.
Кастанеда ни е дал цялостна и завършена практическа и много ефективна система. На мен поне ми спести години лутане, тъй като в другите магически системи нещата са умишлено увъртяни и примесени с празнословие и бъкани със умно звучаща терминнология.

Всъщност и книгите на хакерите на сънища смятам за чисто фентъзи. Яко романтика и комерсиал - все едно гледам някое от любимите ми фентъзита от замунда. Като фентъзи е супер интересна. Ама все същите приказки за едни велики хора, които не дават достатъчно инфо за това как да станеш като тях и са някъде там, далече и са мнооооо велики. Но пък те повлякоха крак по руските форуми и от техни последователи имаме много добри практикуми.
Това само доказва теорията за вярата :)

Имаше една притча с един йогин дето майка му все му се молела за кост от свят човек. Нямало как да ѝ обясни, че това е невъзможно и такива кости са светини и т.н. тъй като женицата била много проста селянка. Чудил се какво да прави той, а майка му все така му се молела - нали бил йогин толкова години, само този подарък искала от него. Човека взел един ден една костица, намерена на пътя, дал я на майка си и я излъгал, че е от просветлен Буда. Майката я взела, пазела костицата, кланяла и' се като на истинска свветиня. И така един ден майката постигнала тяло-дъга (най-висшата цел в тяхното си учение). Не помня вече гуруто на йогина какво му отговаряше, защо майка му без техните купища посвещения, миропомазвания и тайни практики постигнала за месец онова, за което те цял живот се готвели.

Така че като отричам тези, които само използват Кастанеда за комерсиални цели, ги отричам само за себе си. На друг може много да помогнат.
А си спомням и как докато четях Ошо практикувах по 5-6 часа дневно. Човека ме вдъхновяваше както никой друг, въпреки че нищо кой знае колко ново не намерих из книгите му.
И това докато работех на пълен работен ден и бях с куп други ангажименти.

Сега се замислям, дали да не отворя някое от книжлетата на Ошо дето се въргалят из къщи, че напоследък практиката ми е намаляла....
zerozero
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Сря Май 04, 2016 2:05 pm

:yes:
Последна промяна вдъхновител на Пет Май 06, 2016 7:51 pm, променена общо 4 пъти
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот zerozero » Пет Май 06, 2016 7:27 pm

Мисля, че се разбира добре какво имах предвид. Не е нужно да се хващаме за думичката, да бистрим дребни правописни грешки и т.н.
И без това прекалено лесно се поддавам на провокации и започвам безмислени спорове стигащи до крайности.
Със цел няколко пъти написах "по мое мнение" и "според мен", точно за да избегна подобни провокации...
zerozero
Активно сънуващ

Предишна

Назад към Обяви