Влез    Регистрация

Растения на силата

За всичко, за което няма подходящ раздел
  • Автор
    Съобщение

Растения на силата

Мнениеот newage » Пет Май 19, 2017 9:59 pm

Има ли тук хора, които работят с растения на силата?
Нямам в предвид такива, които ги взимат за "пътуване", за проба или за кеф, а хора, които съзнателно работят съвместно със съзнанието на тези същности?
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Re: Растения на силата

Мнениеот DarthVader » Сря Юни 07, 2017 8:38 pm

newage написа:Има ли тук хора, които работят с растения на силата?
Нямам в предвид такива, които ги взимат за "пътуване", за проба или за кеф, а хора, които съзнателно работят съвместно със съзнанието на тези същности?

ДХ не беше ли казал някъде, че растенията на силата са само за твърдоглавите, които да бъдат подтикнати към осъзнаване. За другите не било необходимо.
Аватар
DarthVader
Посетител

Мнениеот newage » Чет Юни 08, 2017 8:37 am

DarthVader написа:
newage написа:Има ли тук хора, които работят с растения на силата?

ДХ не беше ли казал някъде, че растенията на силата са само за твърдоглавите, които да бъдат подтикнати към осъзнаване. За другите не било необходимо.

За другите не им трябва - нагуала ще ги принуди да осъзнават. Но тъй като нагуалите са рядкост по нашите ширини...
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пет Юни 09, 2017 2:50 pm

Здравейте :hi:
Нямам опит с растения на силата , но ми се иска да коментираме КК от "Огъня отвътре"

"Тогава го попитах как са стигнали толтеките до своето знание.
- Толтеките стъпили на пътя на знанието като вкусили от растенията на силата.
- Дали подтиквани от любопитство, глад или по погрешка, но те ги вкусили. И след като изпитали ефекта им върху себе си е било само въпрос на време някои от тях да започнат да анализират преживяванията си. Според мен първите хора, тръгнали по пътя на знанието, са били много дръзки, но и много грешки са направили.
- Не е ли това само едно предположение от твоя страна, дон Хуан?
- Не, това съвсем не е предположение. Аз съм ясновидец и когато фокусирам моето виждане върху онова време, знам всичко, което се е случило.
- Можеш ли да виждаш нещата от миналото в подробности? - попитах аз.
- виждането е едно особено усещане за знаене - отвърна той, - знаене на нещо без сянка на съмнение. В конкретния случай аз знам какво са правили онези хора не само поради факта, че виждам, но и защото ние сме много тясно свързани."
:think:
"Терминът „толтек" означаваше „човек на знанието".

Той каза, че по времето, за което говорел - векове или може би дори хилядолетия преди испанското нашествие, - всички такива хора на знанието живеели върху обширна територия на север и на юг от Мексиканската долина и се занимавали със специфични дейности: лечителство, магьосничество, разказване на приказки, танцуване, пророкуване, приготвяне на храна и напитки. Благодарение на тези дейности те трупали особен вид мъдрост, която ги отличавала от обикновените хора. Още повече, че тези толтеки се вписвали в структурата на ежедневния живот така, както го правят в наше време лекарите, художниците, учителите, свещениците и търговците."
:wow:
" Дон Хуан каза, че когато някои от тези хора най-после се научили да виждат- след векове наред боравене с растения на силата - най-предприемчивите от тях започнали да учат други хора на знанието как да виждат. И това било началото на края им. С течение на времето броят на ясновидците се увеличил, но това, което виждали , ги изпълвало с благоговение и страх и ги обсебило до такава степен, че те престанали да бъдат хора на знанието . "
:wow:
" - Имало обаче и такива ясновидци, които избягнали тази участ - продължи дон Хуан, - велики мъже, които въпреки виждането , никога не престанали да бъдат хора на знанието . "
"- Векове преди испанците да дойдат в Мексико - започна той - тук са живели необикновени толтеки-ясновидци, хора, способни на невъобразими дела. Те били последната брънка от една верига на знанието, която се е проточила от хилядолетия."

А това е пример как действа Салвия дивинорум
Ефекти
* неконтрoлируем смях
*минали спомени, отдавна забравени чувства и личностти, посещаване на места от детските спомени
* усещане за движение или разпъване и изкривяване от енергии
* видения във формата на двуизмерни повърхности
* сливане или превръщане в обекти (например дърво, скала, постройка)
* усещане за пребиваване в две или повече реалности, чувство за пребиваване на различни места едновременно
* разпад на реалността
* поява на магически/извънземни създания
* изживяване на един или повече чужди животи
* престой в рай, ад или чистилище
* усещане на космическо безсмислие
* силен ужас
* контакт с божества или дяволи
* на не малко редовни употребяващи се явява персонификация на самото растение - "дамата"
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пет Юни 09, 2017 6:12 pm

Благодаря!! :hi:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Назад към Други