Влез    Регистрация

прикриването как се използва?

Прикриване / издебване
  • Автор
    Съобщение

прикриването как се използва?

Мнениеот Stremej » Вто Мар 04, 2014 3:25 pm

Здравейте! Отскоро разбрах ,че моите проблеми произлизат от това ,че не зная как да се прикривам .Прочел съм книгите на кастанеда,но само толкова от практическа страна хич ме няма.Ето това ми обяснява прикриването най-добре-
---- Изкуството на прикриването означава да научиш всевъзможни трикове за замаскирането си, и то да ги усвоиш толкова добре, че никой да не заподозре как си се престорил на някой друг. За тази цел трябва да бъдеш безжалостен, хитър, търпелив и благ. Твоята безжалостност не бива да бъде грубост, хитростта не бива да бъде коварство, търпението не бива да бъде пренебрежение и благостта - простодушие.------
ТА някой може ли да ми да де насока как се използват четирите настроения в ежедневието спрямо хората . Вие как се замаскирате спрямо хората със някакъв пример?
Stremej
Посетител

Re: прикриването как се използва?

Мнениеот kas » Нед Мар 09, 2014 11:19 am

Казваш че от практическа гледна точка хич те няма. Значи първо там трябва да търсиш решение - практикувай.
На много места е писано, но и тук искам да добавя, че терминът "прикриване" не е добър превод на "stalk" - последният е по-широк като понятие. Той обхваща и инструменти като контролираното безумие, отстраненото внимание, неправенето, издебването на собствените навици и привички и дори прегледа. В крайна сметка всичко, което е свързано с контролираното преместване на събирателната точка и задържането ѝ в нова позиция е част от термина "stalking".

Като казвам "практикувай" имам предвид да ползваш целият инструментариум, който ти е известен, но винаги помни, че по възможност трябва да следваш интуицията си. Спокойно можеш да влагаш собствени вариации, стига да чувстваш, че за теб така е правилно.
Смятам, че вече си го разбрал, но за всеки случай ще кажа, че е важно е да осъзнаваш, че прикриването няма нищо общо с лъжата. Реалността, която създаваш, примерно с неправене, изцяло зависи от непреклонното намерение, което влагаш. И тя не е преструвка, а нов, коренно различен модел наповедение, който те прави различна личност. Пред хората, които познаваш ще ти се наложи да бъдеш артист (независимо дали искаш) - те никога няма да приемат промяната ти, така че ще се наложи да им предоставиш това, което искат, а именно - старото ти аз.

П.П. Това може би ще също ще ти е полезно http://grozilcho.wordpress.com/2008/03/ ... %B0%D0%BD/
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот muskula » Нед Мар 09, 2014 5:44 pm

Точно така кас, много добре казано. За да преместиш СТ и да я задържиш се иска намерение, енергия и много практика.Сериозна тема.....
muskula
Сънуващ

Мнениеот kas » Нед Мар 09, 2014 6:04 pm

Всъщност съм благодарен на Stremej, че подхвана темата - прикриването е основно средство, дори енергийно хората са предразположени да бъдат прикривачи или сънувачи. По принцип ми се щеше да дам и конкретен пример от ежедневието... muscula сещаш ли се нещо, което те е разтърсило?
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот Stremej » Нед Мар 09, 2014 6:06 pm

:))
Последна промяна Stremej на Сря Яну 20, 2016 10:34 pm, променена общо 1 път
Stremej
Посетител

Мнениеот Stremej » Нед Мар 09, 2014 6:31 pm

Последна промяна Stremej на Сря Яну 20, 2016 10:34 pm, променена общо 1 път
Stremej
Посетител

Мнениеот kas » Нед Мар 09, 2014 6:49 pm

Можеш да започнеш да наблюдаваш себе си "отстрани", възможно по-обективно. Това може да ти е по-лесно ако започнеш да обръщаш внимание на детайли, които по принцип пропускаш. Например аз обръщах малко внимание на дрехите на хората. Започнах да се опитвам да си припомня с какъв цвят дрехи са били, детайли от това как са сложени и комбинирани цветово. Изведнъж се оказа, че покрай това започнах да забелязвам нови черти в хората и най-вече мои реакции на техни действия или думи. И точно там е ключа - в цялостната ситуация обикновено класифицираш действията на хората като добри, лоши или такива, които не те засягат. Обаче това са твои класификации. Оттам следват изводи, които можеш да направиш за себе си и ефективно да започнеш да "разчистваш склада си" от лична биография.
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот Stremej » Пон Мар 10, 2014 4:02 pm

Последна промяна Stremej на Сря Яну 20, 2016 10:33 pm, променена общо 1 път
Stremej
Посетител

Мнениеот kas » Пон Мар 10, 2014 11:05 pm

Благодаря ти за високото мнение. :oops:
За воинът е трудно да запази трезвостта си по пътя и това е естествено. Най-важното е да откриваш постоянно причините за грешките си и да се оттърсваш постепенно от тях.
Относно близките и приятелите, ще цитирам нещо директно от Клиъргрийн http://www.cleargreen.com/questions
Въпрос: Четох в книга на Карлос Кастанеда, че е необходимо да се освобождаваме от личната история. Значи ли това, че трябва да се освободя от семейство и приятели?
Отговор: В никакъв случай - както той казва, това просто означава да се освободиш от преценките си за тях и за себе си. Това означава да наблюдаваш и поставяш под въпрос ограниченията на вижданията си спрямо тях и спрямо себе си.
INTENT
kas
Администратор

Назад към Сталкинг