Влез    Регистрация

За сталкинга и прегледа

Прикриване / издебване
  • Автор
    Съобщение

За сталкинга и прегледа

Мнениеот kas » Сря Фев 12, 2014 7:50 pm

Темата е важна, а освен в книгата на Тайша Абелар "Магическият преход" и на Армандо Торес "Срещи с нагуала", почти няма информация за това. Хората, с които сме обсъждали общо взето ползват помитащото дишане.
Армандо Торес пише, че сталкингът като техника за преглед трябва да се превърне в начин на поведение. Всяка ситуация може да се използва, за да проследим схемите си на поведение.
Другата практика е пряко свързана с това, а именно практиката със свидетел (само двама човека - разказвач и свидетел, или в група).
Всъщност без прегледът натрупването на енергия практически губи смисъл - характерът на човек просто става по-силно изразен, поведението в ситуациите, от които губи най-много енергия се повтаря с още по-голяма сила. Често се стига до агресия, желание за манипулиране и налагане над околните, желания за повече материални притежания и т.н.

Ако ни е трудно да започнем с прегледа, може би е добър подход първоначално да съсредоточим усилията си върху това да разберем кое най-много ни пречи да го правим по-сериозно и задълбочено. Примерно ако ни липсва дисциплина, причината се крие именно някъде в кътчетата на нашата опитност.

Имате ли идея какво да правим ако открием, че случките, които са предизвикали "мързела" ни се крият в ранното детство и ни е твърде трудно да си припомним дори бегли детайли от тях?
INTENT
kas
Администратор

Re: За сталкинга и прегледа

Мнениеот Stremej » Вто Мар 11, 2014 3:03 pm

Мисля че този мързел ,за който говориш и повечето стахове са напълно вероятно да са от детството.В моето положение мисля ,че са образували определена фиксация на СБ в която затъвам и до ден днешен.Егоистичното прахосване на енергията го правя може би несъзнателно за да избягам от тази противна фикцация, която ме кара да тъпча на едно място.хрумна ми нещо за справянето с това.Когато определаната ситуация пак се появи ,при мен понякога ми се свива стомаха на топка и се държа неуверено.да проследим безпристрасно чуствата си и да се мъчем да разберем защо се появяват ,не да бягаме от тях а да ги изследваме.Ако се ровим повече в тях може и да ги разберем .и по този начин да освободим енергията която ни е заплела.
Stremej
Посетител

Re: За сталкинга и прегледа

Мнениеот kas » Сря Мар 12, 2014 8:51 am

Ти поне сам осъзнаваш, че си неуверен в тези ситуации. При мен липсваше дори това осъзнаване, трябваше друг да ми обърне внимание, за да започна да го забелязвам :awake:
Навеждаш ме на мисълта, че горният ми въпрос трябва да се решава чисто индивидуално.
INTENT
kas
Администратор

Назад към Сталкинг