Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Re: Критики, оплаквания и дъра-бъра...

Мнениеот ema » Съб Авг 21, 2010 7:35 pm

Лесно разбираш кога някой играе роля и кога изразява себе си.

И как го правиш така лесно оценяването. Това изречение ме интересува, останалата част от поста няма стойност за мен в случая.
:fun:
ema

Мнениеот lexas » Пон Авг 23, 2010 10:06 pm

ema написа:
Лесно разбираш кога някой играе роля и кога изразява себе си.

И как го правиш така лесно оценяването. Това изречение ме интересува, останалата част от поста няма стойност за мен в случая.
:fun:

Трябва да ти дам обяснение, а такова няма. Как да ти го дам? Да ти спретна красива логическа схема как проверявам хората ли? Да ти изтъкна психологически закон, на който всеки път може да се разчита ли?

Ти повече от мен трябва да си наясно, че най-добрите играчи могат да заобикалят законите, да измамят всяка логика и здрав разум, когато искат да получат признание или облагодетелстване от даден вид.

Обикновено да гледаш директно другите в общуването и да разчиташ само на себе си е достатъчно.

http://www.youtube.com/watch?v=wupToqz1e2g&feature=fvst
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Сря Авг 25, 2010 11:14 am

ema написа:Интересува ме и това - как се измерва ЧСЗ. Има ли мерило. Как се разбира отстрани - дали в момента се радвам на живота, или търся внимание. Това ме интересува. Засега. :D

С известно закъснение - две гледни точки за егото:
http://www.spiralata.net/kratko/article ... ng=bg&pg=9
http://www.youtube.com/watch?v=1RmtbS3i ... 1&index=40
ema

Мнениеот josemity » Чет Сеп 09, 2010 12:38 pm

josemity написа:Ето и няколко думи за Шамана, с който се запознах миналата година...Каза ми какво растение да си купя за прогонване на духовете ( за него това са духове на умрели хора). Те, духовете, хич не го понасяли и бягали от мястото, където се намирало, като дявол от тамян. Ще напиша за него и ще се опитам да изнамеря снимка на растението из нета, но не сега....

Растението се казва Sansiveria. Трябва да е задължително с жълт цвят покрая, както е на снимката.
sansevieria.jpg
sansevieria.jpg (27.06 KiB) Прегледано 7073 пъти
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот blackbird » Чет Фев 24, 2011 12:56 pm

Не съм кой знае какъв привърженик на световна или тинтириминтири конспирация, но защо мамка му, никой не спами толкова усърдно във форума на Volkswagen Голф, например? Може би помните как по същия начин умря форума на Никуса – http://castaneda.dobrich.com
… на там отиваме май ...
blackbird
Скаут

Мнениеот zerozero » Съб Апр 30, 2016 2:17 am

ema написа:Интересува ме и това - как се измерва ЧСЗ. Има ли мерило. Как се разбира отстрани - дали в момента се радвам на живота, или търся внимание. Това ме интересува. Засега. :D

Измерваш го така:
Всяка твоя дума или действие и почти всяка твоя мисъл са подтикнати от ЧСЗ. Потърси под всяка мисъл, поглед, действие, потърси в дълбочина. В началото може и да се самозаблуждаваш, че това-онова не са повлияни от желанието за важност и значимост, но ако се упорства, няма как да не види човек основата на своите подтици.
zerozero
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Съб Апр 30, 2016 4:50 pm

Говориш за самоизследване. А там горе се пита – „как разбираш отстрани?!“. Отстрани никога не може да ти стане ясно у мен това болка ли е, или индулгиране. Не се хващам за думите, но ако си помислиш – наистина няма, как да знаеш, какво съм преживяла преди 15 минути. За да съдиш за следващите ми действия.

Отивах след обяд към майка ми. На слънцето, пред външната врата лежи старият й котарак. Минах, погледнах го и му казах: „Така ще си умреш тук, препичайки се на слънчице.“

След около час го чух да мяука и хукнах да видя, какво става навън. Чуваше се приглушена глъчка и мяукането продължи. Когато излязох, имаше две огромни кучета. Едното хукна и избяга, а другото беше захапало в зъбите си котарака. Сигурна съм, че ако не се бях уплашила, той щеше да си умре през някой от следващите слънчеви следобеди... За пръв ми се случва, да се изплаша от куче, съвсем между другото.

Един тривиален пример. Как мислиш – ако сега напиша поста и след половин час го изтрия – дали е болка, или индулгиране, отстрани?! Не ми се вижда да е труден въпроса. Или да поработя с емоциите и чувствата?! Може пък да е друго, знам ли?! Безжалостен, не е безчуствен обаче. Чувала съм, хората ги грешат понякога понятията.

:poligon:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот zerozero » Съб Апр 30, 2016 10:04 pm

Всяка постъпка и дума за породени от ЧСЗ, няма какво толкова да се бистри.

Как мислиш – ако сега напиша поста и след половин час го изтрия – дали е болка, или индулгиране, отстрани?! Не ми се вижда да е труден въпроса. Или да поработя с емоциите и чувствата?! Може пък да е друго, знам ли?! Безжалостен, не е безчуствен обаче. Чувала съм, хората ги грешат понякога понятията
.

Все едно е.
Мога да кажа какво работи според собствения ми опит. Не знам дали ще ти свърши работа.
Смирението е решение. Но не самоунижението, мазненето и подобните, които хората обичат да приемат за смирение.
По-скоро да не се сравняваш с околните. Не да се имаш/правиш на по-лош или по-скромен или по-неможещ, а да не те грее кой на какво ниво е.
Да няма авторитети, но да не търсиш и ти да си авторитет. Нещо такова. Точно като даденото от Кастанеда - смирението на воина, който не навежда глава пред никого, но и на никого не позволява да свежда глава пред него.
Последна промяна zerozero на Съб Апр 30, 2016 10:15 pm, променена общо 1 път
zerozero
Активно сънуващ

Мнениеот Nyx » Съб Апр 30, 2016 10:13 pm

liar, какво разбираш под "индулгиране"?
Дали ще разпознаеш ЧСВ или не, ми се струва зависи само от твоята позиция в момента. Собственото ЧСВ обикновено реагира като засече чуждо такова - понякога нелогично. В моментите като е по-чиста връзката има шанс за правилно разпознаване, през другото време - каквото дошло..
Black is traditional.
Аватар
Nyx
Посетител

Мнениеот Silviya M » Съб Апр 30, 2016 10:44 pm

"Склонността на индивида да се отдава прекалено дълго на изживяването на дадено чувство или емоция, независимо дали са положителни, или отрицателни. Без индулгирането емоционалният импулс би затихвал само за секунди или минути. На практика свойствено на всички, води да без¬смислена загуба на енергия."

Както детето, когато падне и никой не го гледа, почти няма да обърне внимание на случилото се. Обаче, ако има възрастни - сещаш се нали.

Да, разбира се. И случайно попаднах на разказа за контролираното безумие на ДХ при смъртта на сина му. Той казва - нямаше тъга, нямаше чувство. Докато на други места говори и за голяма радост, или дълбока мъка по пътя на воина.
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Кота 0