Влез    Регистрация

ПАСИАНС НА МЕДИЧИ

Теория на практика
  • Автор
    Съобщение

Re: ПАСИАНС НА МЕДИЧИ

Мнениеот Desirre » Вто Ное 16, 2010 3:29 pm

Благодаря за отговора! (Засега ще кажа само това) :)
Desirre
Скаут

Мнениеот wtff » Сря Май 09, 2012 9:20 pm

Здравейте, аз съм нов тук и днес за първи път пробвах да редя ПМ. Не се получи купчина от карти от ляво и една карта от дясно. Въпросът ми е следният, надявам се да не ви звучи отегчително и глупаво. В този случай може ли да се започне изпълнението на пасианса като се използва така, както е излязъл или трябва задължително да чакам да се получи?
И още нещо кои точно карти трябва да се сложат в скоби, различните купчинки от карти, които се получават? Делят се по този начин? Благодаря ви за вниманието!
wtff
Скаут

Мнениеот star » Чет Мар 03, 2016 3:55 pm

Здравейте,
много хубава тема. Беше ми много полезна.
Виждам, че от доста време не е активна, но се надявам някой с повече опит да ми разясни някои моменти и въпроси които имам относно пасианса.
На следния линк:
http://blog.kalarupa.com/
има калкулатор за пасианса.
Не ми е ясно в целевия блок, на мястото на картата за "създаване на причина" каква карта трябва да сложа, респективно това би следвало да е някакво действие от моя страна, за да може да бъде изпълнен пасианса и реализирано желанието. Ако е за реализиране на печалба е лесно, отивам до магазина и си купувам лотарийно билетче, тук всичко е ясно. Но ако реализирането на желанието не зависи по никакъв начин от мен, тогава каква карта следва да сложа тук?
Аз съм начинаеща, все още чета всичко възможно по темата, въпреки, че на български няма кой знае колко, а за голямо мое съжаление руския не го разбирам много добре.
Искам също така да попитам, пасианса приложим ли е за "големи" цели/желания?
На ясно съм, че такива не се постигат веднага, но със времето и след по-дълго използване например....
Благодаря предварително :))
star
Скаут

Мнениеот Silviya M » Чет Мар 03, 2016 7:24 pm

Здравей!!

Вале пика е картата, която бих сложила.

Валето е желанието ми, пиката е закона. ПМ е хакерска техника, освен сталкинг.
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот star » Пет Мар 04, 2016 12:13 am

Благодаря за съвета. :thanks: Много полезно

Но въпроса ми беше за целевия блок, който започва някъде след средата на пасианса и където би трябвало да се сложи една карта за действие от моя страна, което според мен ще ми помогне за реализиране на целта, след това следва флагова карта, и идва картата която на която следва да се реализира желания резултат от началото, целта. Та ако целта е такава, че аз със никакво действие от моя страна не мога да помогна за реализирането и, какво действие трябва да извърша тук?
Например: желанието ми е да завали дъжд. За реализирането на това желание, всичко зависи от природата, времето и т.н, но не и конкретно от някое мое действие. Най-доброто което мога да направя е да си отворя чадъра и да чакам за завали, до там. Това е въпроса ми.

Относно това, че "ПМ е хакерска техника", може ли да помоля за малко повече разяснение или линк да прочета повече по въпроса?
star
Скаут

Мнениеот Silviya M » Пет Мар 04, 2016 10:24 am

Ако си спомняш книжката Хакери на сънища - там изобща не става въпрос за подреждане на такава верига. И даже напротив.
При чиста връзка с Духа, дъжд ще завали, или ще спре и без ПМ. И защо да не спечеля пари, или да получа повишение в службата, а трябва да вали (или да спре)?!

Също там е описана веригата за печалба от лотарията. Което пак не зависи от мен, или теб. (Докато повишението си зависи донякъде.)

Създаване на причина може да бъде всяка една карта, освен А и К, според мен. От разговор с продавачката - 8с, до заплащане на билета - 9кр.
В сайта, в който гледаш - създаването на причина е изпращане на съобщение - 6к. Но пак може да бъде всякаква карта, според това, което ти смяташ за редно - 8 контакт, 9 действие, 10 резултат (от желанието ми, примерно, да пратя съобщение), Вп – намерение, Дп – личност (на когото е пратено съобщението) и т.н. и с боите. Следва флага, което ти е ясно и Ап ще е целевата карта. За веригата на Максим -

"Максим отдели специално внимание на оформянето на целевия блок. Той започваше с 9 кр - да
се дадат пари на продавачката на лотарийни билети.
Веднага следваше флагът 8п, който трябваше да
бъде реализиран преди получаването на лотарийния билет. След като вземеше билета -резултат от
покупката 10кр, трябваше да се отиде до мястото за уточняване на печалбата - 6кр. Самата печалба се
обозначаваше с десетка каро. После идваше радостта - Акп, завръщане в пункта - 6кп, получаване на
печалбата — 10с. Всички останали карти Максим остави на волята на Духа."

Наскоро прегледах тази книга. В единия руски форум беше предложена пак от и за новаци -

http://lib100.com/book/other/stalking/_ ... %D1%83.pdf

Калкулатор с хексаграмите може да бъде изтеглен от тук -

http://drems.clan.su/load/2-1-0-11

Защото има много други неработещи връзки.
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пет Мар 04, 2016 3:29 pm

Не разбирам защо "създаването на причина" да не е нещо външно?! И защо да не е - А и К?!

Например повишението в службата. Кп - появата на шефа (причината за разговора, независеща от мен), 7сп - поздравявам, Акр - разговорът за повишението и заплатата.
Или друга обикновена някоя верига. Асп - светва зелен светофар (причината да тръгна, независеща от мен), 6п - потеглям и Кп - продължавам нагоре по улицата.
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот muskula » Пет Ное 04, 2016 1:18 am

стар, за реализирането на големи желания по-добре не разчитай на пасианса. Пасианса представлява метод за схващане на това как работи намерението. Ще ти е необходимо известно време да опознаеш намерението, макар то да е най-простото нещо.
Големите събития изискват много енергия и не само.
Ако искаш да спечелиш много пари, то ако питаш мен най-добре е да разчиташ на самия себе си, или да използваш по-хард методи но не те съветвам.
muskula
Сънуващ

Предишна

Назад към Пасианс на Медичи