Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Достигане на намерението, вяра и недоверие

Мнениеот newage » Съб Юли 04, 2015 8:22 am

Ще направя обзор на откритията ми от последно време.
Един обстойно изследване и проследяване на модели в мен (в режим на разширено осъзнаване), ми показа, че Недоверието, в по-голямата си част са програми-импланти от летачите. Целта е да анулират и спират всеки реален опит за трансформация. Някои се задействат автоматично и са общи (за всички хора), други са програмирани индивидуално, според човека и развитието му. Има специална програма, която неутрализира действието на ВЯРАТА - за тях (летачите) това е най-опасното качество на човека и на него е обърнато специално внимание. Защо? Защото вярата е усилвател на намерението, вратата към СВОБОДАТА. Не е сложно да проверите действието й и програмата, заложена да я неутрализира. Да речем имате някакъв физиологичен проблем, например късогледство. Създавате матрица, в която вие виждате прекрасно с очите си и започвате да я наслагвате върху сегашната. В един момент вие прилагате вярата, че това вече е факт и зрението ви е съвършено. Ако сте достатъчно осъзнат(а) ще усетите промяната в енерго-информационното поле на този орган. И в този момент ще се задейства програмата на летача, в ума ви изведнъж се появява Съмнение - това не е възможно, то няма да се случи, ето аз все още не виждам добре, аз се самозалъгвам се и т.н. То е като една хубава ябълка, която отглеждате с голямо старание, но после идва червея на съмнението и я изяжда отвътре. Вярвам, че всеки по пътя на воина се е сблъскал със съмнението.

Добрата новина е, че можете да създадете "антивирусна" програма и да я заложите да ви пази. В момента, в който се появи съмнение тя да го парира.

А за силата на вярата е достатъчно да си спомним какво казваше Христос, когато някой чудодейно се излекува при докосване до него или с вяра в думите му - "Дерзай човече, вярата ти те излекува". Не казва "Бог те излекува" или "Аз те излекувах", а "вярата ти". Т.е. вярата е ключът към достигането на намерението. И точно затова там е поставен капанът на съмнението. Често дори можете да го чуете във вътрешния си диалог - "ти не виждаш ли, че нищо не се случва", "това са глупости, няма такова нещо", "всичко си е по старому" и т.н.
Дори да успеете с вярата си да трансформирате нещо - в случая да постигнете перфектно зрение, тогава вътрешния диалог няма да ви остави на мира и ще ви натяква, че това е случайност, че всъщност още сте късоглед но си въобразявате, че сте добре и прочие боклуци, с цел да ви внушат, че вярата е нещо нереално. Затова трябва да знаете, че невярата е паразит, капан в който не трябва да се хващате.
Има и общи програми за невярване - във възможностите на даден народ, във природните сили и т.н.
Знаейки качеството и силата на вярата, летачът се е ориентирал да я обърне против нас, т.е. да ни накара да вярваме, че сме просто малко по-умни животни, че единствено системата и държавата могат да се грижат за нас, че този или онзи политик ще ни промени и т.н. Вярвайки задружно в нещо, ние го "втвърдяваме" и правим реалност. Затова и дон Хуан нарича хората "черни магьосници", защото докато те вярват, че сте слаб, несериозен, безотговорен и т.н. вие сте такъв. Затова воинът трябва да заличи автобиографията си и да се махне от хората, които го познават...
Това, което се опитвам да установя сега, дали е достатъчно веднъж да повярваш за да извършиш някаква корекция в матрицата, или трябва да се поддържа непрекъснато тази вяра.
Толкова за днес.
Последна промяна newage на Съб Юли 04, 2015 4:45 pm, променена общо 1 път
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Re: Достигане на намерението, вяра и недоверие

Мнениеот Silviya M » Съб Юли 04, 2015 12:18 pm

„Това, което се опитвам да установя сега, дали е достатъчно веднъж да повярваш за да извършиш някаква корекция в матрицата, или трябва да се поддържа непрекъснато тази вяра.“

Когато живее човек сред хората, трябва да поддържа вярата непрекъснато. Не винаги може да ги подбира да не са скептици, или да са с неговите убеждения, защото зависи и от личната сила в момента. Затова трябва да се поддържа непрекъснато. И надгражда (ли е думата?!), като затова са практиките. Дори и писането тук може да се окаже, че това е: „Да, тези хора разбират, за какво говоря, поне.“ Дори да не са ми отвърнали в темата им е ясно, че тия описани от мен неща, чудесата (за някои хора е „магията“) – действително се случват. Нали понякога човек има нужда от нещо съвсем мъничко, макар и отстрани, за да вярва без да вярва. Не говоря за „положителното/позитивното мислене“. То е някаква тъпотия, която хората са създали, за да си приспиват умовете. Да бягат от действителността. Имам предвид воинските принципи на прикриването. И баланса. Да се гледа на реалността такава, каквото е.

Дори и антивирусните програми са за по един месец, за някакво известно време.

„Свързващата брънка на обикновения човек с намерението на практика е мъртва, така че воинът започва от една безполезна брънка, понеже тя не реагира волево. За да съживи тази брънка, воинът трябва да има непоколебимо, жестоко чувство за цел — едно особено състояние на съзнанието, което се нарича непреклонно намерение.“

Много си падам по цитати, които са в подкрепа на това, за което говоря, и ми се искаше да сложа и този за „безжалостен, хитър, търпелив и благ“. Ще стане прекалено голословно и клиширано. Обаче е вярно. Например – „Изкуството на прикриването означава да научиш всевъзможни трикове за замаскирането си, и то да ги усвоиш толкова добре, че никой да не заподозре, как си се престорил на някой друг.“

„Затова и дон Хуан нарича хората "черни магьосници", защото докато те вярват, че сте слаб, несериозен, безотговорен и т.н. вие сте такъв. Затова воинът трябва да заличи автобиографията си и да се махне от хората, които го познават...“

Не винаги е задължително да се маха, колкото и понякога наистина да се налага това нещо. Когато трябва да остане вече, защото няма, къде да иде и е време да дойде на себе си, разбира, че те хората и без туй не го помнят. Или са си изградили някакъв образ, който няма нищо общо с предишния човек, или моментни състояния (снимки) на проблясъците им. Тук е мястото да не поддържа този образ, или да го поддържа, без да дава обяснения за себе си, или да промени началото на „историята“. Защото не е длъжен на никого.

Воинът не е ангажиран да се хареса на всички, това е последната му грижа (би било огромна грешка такъв стремеж). Не го интересува да е интересен и оценен. Тъй като няма такива очаквания.

Много по-глупави от цитатчетата ми са клишираните напудрени изкази. Да ти казват отстрани „Бъди себе си!“. Едва ли не разколебавайки вярата, в случая в себе си. Има всевъзможни такива. Кое себе си?! Ако съвсем случайно, примерно съм си прищипала пръста на ръката, без да искам, или ме е ухапало куче – кое себе си да бъда?! Това, което се смее, радва се, или това, което плаче?! Как може някой отстрани да знае – „моето себе си“, в момента. За около половин, един час – трябва да мисля позитивно, уж, докато болката е невероятна. „Така боли“ и от думи. Не смятам, че веднага трябва да си спомням ДХ, като казва – „а ако те ухапе лъв (тигър, голяма котка)?!“. Преди да съм воин, съм човек. Това е истината. Наистина няма да се сърдя и ще мога да запазя самообладание до известна степен, съзнавайки, че съм перфектния воин, отвътре. Няма да седна да оплаквам кофти-шанса си, но и няма да се старая да мисля позитивно, докато е болка. Нищо друго няма да съм в този момент.

Понякога, когато се огледам наоколо, всичко ми заприличва на „В очакване на Годо“. Обикновените хора са склонни по-скоро да вярват, че вярата е само в нещо външно. Разбира се има и външни неща, изобщо не го отричам. Много е по-голяма силата на вярата отвътре, ако поне веднъж-два пъти се е откъснал човек от общоприетите "вярвания" (догми, на които е обучен, за да разшири инвентарния си списък и да спи) и е разбрал, какво е да владееш намерението.

„Мълчаливото знание е не друго, а пряк досег до намерението.
Шаманството е пътешествие на завръщането. Воинът се завръща победоносно към духа, след като се е спускал в ада. А от ада той донася трофеи. Един от тези негови трофеи е разбирането.“

„Тъй като воинът вече се смята за умрял, той няма какво да губи. Най-лошото вече му се е случило, затова той е чист и спокоен; ако съди по действията, или по думите му, човек изобщо не би допуснал, че той вече е видял всичко.“

Цитатите са от Сказания за силата и Силата на безмълвието.

Снощи, някъде ми се мерна, че КК е описал всички състояния и практики, които му са се получили. Долу-горе така си мислех навремето, докато четях книжките. Как силно се усеща, кое е изпробвано и съществува, и кое - художествена измислица.
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот MitRa » Чет Ное 12, 2015 1:23 am

Веднъж ми се случи да достигна усещането че волята ми тежи като скала без капка съмнение. Абсолютно знание и спокойствие че намерението ти се осъществява на 100 %. Беше за много кратко една сутрин на границата между сън и събуждане. Просто се разбудих с това усещане. Невероятно е. Ако това трябва да усещаме като свободни човешки същества то значи наистина са ни оставили само огризките...
MitRa
Скаут

Мнениеот newage » Чет Ное 12, 2015 7:50 am

MitRa написа:Веднъж ми се случи да достигна усещането че волята ми тежи като скала без капка съмнение. Абсолютно знание и спокойствие че намерението ти се осъществява на 100 %. Беше за много кратко една сутрин на границата между сън и събуждане. Просто се разбудих с това усещане. Невероятно е. Ако това трябва да усещаме като свободни човешки същества то значи наистина са ни оставили само огризките...

Ами така си е. Но това е предизвикателството ни като човешки същества - отново да постигнем тази безгранична свобода.
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пет Ное 13, 2015 10:13 am

Да света е шарен :holiday: ... снощи се осъзнах в съня си очевидно левитирах имах усещане за целия процес енергия/вибрация/разположена в областта на слънчевия сплит и в следващия момент тази енергия изчезна паднах на пода и никакво усилие от моя страна не бе в състояние да възстанови левитацията.Така че в момента имам и двете вибрации в съзнанието си и мисля да ги приложа на физическо ниво пък каквото излезе...както се казва получих старт стоп копче за левитация :rofl: :rofl: :rofl:

PS.Това ми хареса може да се отнася за MitRa - Били са извършени настройки на вибрациите, които да ти позволят да имаш повече възможности да бъдеш добре, да се чувстваш удобно със себе си, за да си позволиш да бъдеш повече тази, която искаш да бъдеш. Те са отворили сърцето ти, отворили са твоята чакра на намеренията.
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот MitRa » Нед Фев 07, 2016 4:37 pm

вдъхновител написа:Да света е шарен :holiday: ... снощи се осъзнах в съня си очевидно левитирах имах усещане за целия процес енергия/вибрация/разположена в областта на слънчевия сплит и в следващия момент тази енергия изчезна паднах на пода и никакво усилие от моя страна не бе в състояние да възстанови левитацията.Така че в момента имам и двете вибрации в съзнанието си и мисля да ги приложа на физическо ниво пък каквото излезе...както се казва получих старт стоп копче за левитация :rofl: :rofl: :rofl:

PS.Това ми хареса може да се отнася за MitRa - Били са извършени настройки на вибрациите, които да ти позволят да имаш повече възможности да бъдеш добре, да се чувстваш удобно със себе си, за да си позволиш да бъдеш повече тази, която искаш да бъдеш. Те са отворили сърцето ти, отворили са твоята чакра на намеренията.

Възможно е наистина да е така както казваш. "Нещото" ми се случи в период на лоша депресия и безизходица, каквато не съм имала дотогава.
Мога само да "точа лиги" засега, но поне знам че е възможно и достижимо :joy: :joy: :joy:
Интересно е как се изменя концепцията за желанията в свободния човек. Всичко се свежда до - "Я виж ей там лежи някакво камъче, защо пък да не си го взема "
И в тоя момент дори не знаеш дали го искаш вече защото ти е в кърпа вързано. Дотогава не ми беше ясно какво значи да се освободиш от желанията си, явно те не изчезват, просто стават някак...скучни. Мисля че там хвърляме най-големия дял от енергия с която разполагаме.
MitRa
Скаут

Мнениеот sharga » Нед Фев 14, 2016 3:53 pm

newage написа:Това, което се опитвам да установя сега, дали е достатъчно веднъж да повярваш за да извършиш някаква корекция в матрицата, или трябва да се поддържа непрекъснато тази вяра.

Забелязал съм че се получава недостиг на вяра след разширяване на съзнанието, също след направата на допълнително внимание. Може би и с продобиването на нови впечатления, опит също. И има едни места на които може да се качва, след като се качи, не може да се качва повече. Самото качване става бързо, някъде 30 мин, час, два. Едното място мога да опиша прилича на долина, поляна, изглежда лятно време, ходи се вечер само, има много растения, има едни като лилави пухчета които тръгват към теб като седнеш на поляната, мястото е удивително прекрасно. Първоначално идват само няколко а после когато те харесат и се сприятелят те покриват целия, когато привършат те отпращат и мястото се блокира
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Участник

Мнениеот Silviya M » Вто Май 10, 2016 7:25 pm

Мислила съм си понякога, че за вярата няма значение религията, философиято, учението ... и т.н.. Стига само едно - безупречност.

Левитация – загадката на летящия свети Джузепе от Копертино

http://nerazgadano.info/2015/07/levitat ... kopertino/

Или пък родените да тичат от Мексико - Тараумара, или тия - лунг-гом-па от Тибет:

http://www.sportal.bg/news.php?news=223976

(Жената, която падна от небето (най-голямата тайна), II част)

http://www.parallelreality-bg.com/stati ... 39-39.html

(Тибетската свръхестествена практика „лунг-гом“)
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Май 10, 2016 8:50 pm

Това с тичането на Nevil ще му хареса :yes:
Сега схванах ,защо левитацията не ми се получи :-(
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот newage » Вто Май 10, 2016 10:13 pm

Темата започна с капаните на летача, а се изроди в приказки за левитация - ето един от методите на манипулиране, когато нещо пряко го засяга. Обърнете внимание, че всички теми тук, без изключение, засягащи пряко летачите се израждат.
Аватар
newage
Активно сънуващ

Следваща

Назад към Отворена практика - на крилете на намерението