[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
poligon.evroweb.com • Виж темата - Експерименти и изследвания по време на ОС
 Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот ema » Сря Юли 28, 2010 10:03 pm

ema
 

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот ema » Съб Окт 23, 2010 11:40 am

ema
 

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Чет Яну 27, 2011 11:35 pm

Опитността, която ще опиша съм я заимствала от форума . Смятам я за доста "енергоспестяваща" и подпомага сънуващия да не губи своята трезвост. Смятам я за универсална, защото вече е приложена от доста практикуващи, включително и аз.
И така, след като се окажа в осъзнато сънуване , първото нещо което правя е гласно да дам командата"Изчисти!" като намерението зад тази команда е да се върне цялата моя енергия, която до момента е използвана за създаване на мои мисловни проекции. Тези проекции на енергията ми могат да бъдат както предмети, така и хора.
Резултатите след изричането на комадата бяха:
-)настъпва абсолютна тъмнина -при такъв резултат тълкувам, че всичките "декори" са били резултат от проекциите на ума ми. Освен това смятам,че не е имало неорганични наоколо. В тази ситуация решавам обикновено да практикувам "двойната позиция" т.е. преминаване от сън в сън.
-) някои предмети изчезват, някои остават- в този вариант, част от "декора" е бил мое творение, а другата принадлежи на неорганичните. В тази ситуация задавам на висок глас въпроса "Има ли неорганични тук?" . По правило трябва да се покажат. Аз досега само чуствам присъствието им. Но и това е достатъчно. Усетите ли го, кажете високо "Покажи ми твоя свят". Следва "преместване"т.е. ще ви отведат (най-вероятно в сънуван вариант...с други думи ще ги виждате като хора).
-)всички предмети остават - смятам, че в този вариант се намирам изцяло в създадена сънна реалност на неорганичните (те са изключителни майстори в това). Досега този вариант ми се е случвал само веднъж и то след като преди заспиване се обърнах мисловно към неорганичните да ми помогнат да навляза в осъзнато сънуване. След като "изпълниха молбата ми", ОС премина във втория вариант, в които неорганично под формата на жена ме попита дали ми е харесало.
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Чет Апр 14, 2011 12:08 am

В друг форум един практикуващ беше описал своя среща с неорганични и едно от нещата, които те му бяха казали, че гравитация във второто внимание (осъзнато сънуване) не съществува. Тази даденост от първото внимание просто я пренасяме там и съответно НЕОСЪЗНАТО възнамеряваме.

Имах възможност да се убедя на практика в истиността на казаното от този практикуващ. В момента, в който започнах да "падам" си казах, че тук няма гравитация и следствието от тази мисъл бе, че спрях на мига да летя надолу и останах да вися във "въздуха".

Като си помисля, колко дълбоко е била залегната в мен идеята за гравитация, че не само не съм я поставяла под въпрос, а дори не ми е хрумвало, че по време на сънуване, тя може и да не съществува.

Това го пиша с цел да обърна и на вас внимание колко дълбоко в нас са залегнати някои шаблони.
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Сря Юни 01, 2011 12:07 am

Книгата на Раду Чинамар "Подземните тайни на румънския сфинкс" ме накара да си спомня пореца от осъзнати сънища случили се около година преди да я прочета. От резюмето на книгата знаех, че ще става въпрос за т.нар. Правителство в сянка и неговите манипулации. Не знам защо, но когато започнах да я чета ми хрумна мисълта, че в нея ще намеря отговор на въпросите, които ме вълнуваха по повод на поредицата осъзнати сънища, за които вече споменах. Зададох си мислено въпрос дали това ще е така и в отговора през тялото ми премина топла вълна. Или с други думи oтговорът беше положителен.
Когато стигнах до описанието на Мацини на стр.96, останах изумена. Всъщност това бе отговорът на въпроса ми. Потвърждението, че тези сънища не са били някаква цвъкня на ума ми, а действителни събития, случили се по време на осъзнато сънуване.
Ето и описанието на Мацини от книгата : "Висок, с черен костюм, изглеждаше елегантно, но надменно....Лицето му излъчваше строгост, а зелените му очи имаха странно въздействие, придавайки му необикновена студенина.Това чуство се подсилваше от изумително извитите му и добре подчертани за човек в сравнително напреднала възраст вежди....Създаваше впечатление на човек, който е свикнал да доминира над хората."
Ето и сънищата:
Датата е 28.01.2010, следобед (Бележките са от дневник.Няма да описвам всички подробности от ОС. Моментите, които смятам, че нямат отношение към същността на съобщението само ще маркирам с една дума.)

Вибрации. Влизам в ОС. Още на входа ми се пречи. Летачи. Мъча се да се освободя.Изпълнявам пасове. Освобождавам се. Намирам се в родното ми място. Минавам през тунели. Църква. (оттук започва интересната част) Виждам как двама млади -мъж и жена-бягат и се опитват да се скрият. Аз им махам с ръка да дойдат и ги бутвам през вратата. Помещението се оказва тоалетна. Стоим и тримата затаили дъх.Знаем, че няма смисъл да стоим дълго там, защото ги чакат отвън да излязат. Правя последен опит да ги изкарам незабелязано от църквата, но оказвайки се навън и виждайки една жена, седнала със скръстени ръце на пейка пред изхода в очакване на появата им, моите нови компаньони сякаш губят кураж и навеждат глави. Тя с много стро, почти заповеднически тон ги пита "Кое място се опитвате да ми кажете?". Те не  й отговарят и с бързи стъпки се отдалечават от нея. Аз ги настигам и тримата се хващаме плътно един за друг. Сцената се мени. Ние пресичаме булевад в някакъв голям град. Градът изглежда да е в Русия - с бели панелни блокове наредени един до друг, просторен булевард. Градът е пуст. Момичето се престави като Лореля (или Лолеря). Тук им казах нещо от рода, че се радвам да срещна други сънуващи по време на ОС . Учуди ме отговора на момчето "Стига да си спомним, че сме били в осъзнато сънуване". Възкликнах "Как така няма да си спомните!"( И досега не ми е ясно, как двамата, знаейки, че сънуват осъзнато няма да си спомнят за това. ) Преминахме булеварда и се разделихме. Те двама сгушени един до друг се отдалечиха с бързи стъпки. 
Смяна на съня. Виждам странно облечен мъж в голяма кристална топка. Следвам го. Стигаме до място, където жените са в египетски дрехи. Не е на Земята.
Смяна на съня.Влизам в стая, офис. В нея има две маси - на едната стои компютър, на другата лежи някакъв документ. Насочвам се към тази с компютъра. Виждам разпечатка с много имена. Най-отдолу стои моето име и това на Лореля. Отстрани на имената ни е отбелязано "в момент без работа". Мдаа. Насочвам се към другата маса и вземам документа. Това е договор за доставка на материали, машини от българска фирма на друга- задгранична. Договорът се състои от 7-8 страници. Аз само след като ги разлистих бях в състояние да предам, издекламирам съдържанието на договора с точките и запетайките, както се казва. В този момент притежавах невероятна фотографска памет. Дори се засмях на факта, че това да се запомни текст в ОС е фасулска работа. В помещението влезе мъж и се предстви като Иван Петров. Той бе някак конфузен, смутен, но не заради мен, а защото в помещението се появи още един мъж. Всъщност, когато се обърнах да видя причината за реакцията на Иван Петров, този другия вече седеше на един стол. Представи се като Николов. Порази ме външния му вид. Беше облечен в черно. Имаше изумително извити вежди, съвсем леко посребрени, и ако не се броят очите му, можеше да мине за доста привлекателен мъж в напреднала възраст (около 50 год.). Очите му имаха зелен, дори бих казала блатисто-зелен, цвят. Те излъчваха някаква особена студенина, дори жестокост. Такива очи не бях виждала никога. С маниерите си и начина на говорене, даваше вид на човек свикнал да командва. Пък като се има и предвид реакцията на Петров, може да се каже, че всяваше ужас в подчинените си ( Петров явно бе такъв). Николов ме заговори учтиво и ми предложи работа. На въпроса ми каква работа, той отговори уклончиво и каза, че естеството й е свързна с моите способности да сънувам осъзнато. Макар и да не бях във възторг от вида му, переспекривата да работя, изпозвайки уменията ми за ОС, ми се стори съблазнителна. И тъкмо се канех да го разпитам повече за това, какво очаква от мен, иззвъня мобилен телефон. Аз възкликнах "ах, това е моя телефон!". В интерес на истината, ме учуди факта, че имам такъв в ОС, но се заех да го открия. Това иззвъняване въобще не се хареса на Николов. Настана суматоха, паника, появиха се хора, предимно жени, облечени като чистачки.Той започна да им крещи да изчезват, да се махнат и да не му пречат. Те със страх в очите се покриха зад ъглите, където очевидно бяха стояли до момент. Аз в същото време намерих телефона си, който не спираше да звъни. Вдигнах слушалката и чух гласа на един мой познат, който ме поздравяваше за рожденния ми ден. И тъй като от рожденния ми ден бяха минали почти два месеца, му казах, че днес нямам такъв. Не и на 28 януари. Но той упорито повтаряше "честит рожден ден". Абсурдността на поведението му и самия му глас ме изкараха от ОС. Отключих се и се събудих.
Следващия сън със същото предложение за работа имах след няколко месеца. (Е, имах и още едно преди това, но не си го спомням добре.) Влизам в един невероятно пищно обзаведен дворец, който същевременно служи и като офис. Как се оказах там, не помня. Посрещнаха ме млад мъж и жена и ме попитаха дали съм дошла за работа. Аз отговорих положително. После написаха на листче някакви цифри, подадоха ми го и ми казаха че трябва да отида Там. Попитах къде е това. В отговор пред очите ми се появи карта на континент. Това беше Африка. Показа ми се в уголемен план северна Африка. Аз казах, че това е твърде далеч и няма да отида там. Обърнах се и си тръгнах. Оттогава не съм получавала предложения за работа ;)
Интересното е, че именно сега северна Африка е епицентър на много събития и промени. 
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Нед Окт 02, 2011 2:57 pm

Ето и една техника за удължаване продължителността на ОС, която бе споделена от един практикуващ. Доста хора са се убедили в нейната ефективност, включително и аз.
Тази техника се изпълнява по време на осъзнато сънуване:
Поставяме ръцете така,като че ли ще се молим. После леко ги прегъваме, за да се получи отвор, нещо като буквата "О". В това положение поднасяме ръцете си към устата и правим няколко дълбоки вдишвания и издишвания през този отвор на ръцете. Ефектът е увеличена продължителност на ОС. При първите опити може да се случи така, че този вид дишане да ви изхвърли от съня, а не да го продължи. Но не се отчайвайте,след няколко неуспешни опита продължителността на ОС може да стигне часове. При мен това го нямаше, но други опитали този метод, го споделиха, така, че предупреждавам и за тази възможност.
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот muskula » Нед Окт 30, 2011 3:11 pm

Опитах дишането през рьцете и ефектите бяха доста силни. Силни вьлни и трьпки в грьбнака. Упражнението наистина има ефект на изхвьрляне от сьня и трябва да се приложи техника за задьржане в сьня. Ако има такива които още не са дишали осазнато в ОС мисля, че трябва да практикуват пьрво обикновено дишане защото дишането през прьсти е много мощно. Преди бях опитал да изрека ОМ МАНИ ПАДМЕ ХУМ но нищо не се получи. Опитах само сьс ОМ и всичко започна да трепти а в гьрдите си усетих много силна вибрация. Работата с гравитацията е много полезна защото развива контрола над сьня. Опитайте нещо: В следващият ОС погледнете кьм краката си. Ще видите че сте обути. Сьбуйте се и повьрвете боси. Ще усетитe хладни вьлни по цялото тяло. Това помага за оформянето на сьнуваното тяло.
muskula
Активно сънуващ
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 12:25 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Вто Ное 01, 2011 11:59 am

Много се радвам за това, че и други практикуващи потвърждават техники, описани тук, което говори за тяхната универсалност.
Причината за това, че прознасянето на мантрата "ом мане падме хум" не е дала резултат, се крие може би във факта, че и в първото внимание не си я използвал т.е. Не си интегрирал тези вибрации в себе си. Но това е само предположение...
Твоята идея да се върви бос по време на ОС ми се струва интересна и ще я опитам, защото това ще спомогне формирането на сънуваното тяло, което е и предпоставка за преминаването на третата врата. Т.е. Когато сънуваното тяло надблюдава физическото. И за да се случи това, сънуваното тяло трябва да е вече добре оформено чрез силата на нашето намерение, чрез силата на нашето създаване, защото според мен, ние не правим нищо друго в този момент (естествено след сме придобили контрол върху вниманието по време на пминаването на втората врата) освен да оформяме сънуваното тяло по наш образ и подобие.
Това е моята гледна точка към настоящия момент...
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот muskula » Сря Ное 09, 2011 10:34 pm

Това го бях прочел някьде на руски. В ОС намерете голямо огледало и се слейте със образа си. Това сливане става от самосебе си, а ефектьт е усилване на контрола в ОС.
Аз го направих. Щом се загледах няколко секунди в образа си той ме погьлна и влязох в огледалото. Огледах се. Беше мьгляво и реших да изляза докато е време. Сьбудих се.Целият се тресях. Станах, и вече буден реших да се погледна в истинското огледало. Веднага щом го направих ме преряза мощна вьлна чак до мозька на костите. След няколко дни реших пак да опитам, но сьнуваното ми тяло се сьпротивляваше а отражението ми ми обьрна грьб и избяга настрани така че да не го виждам. Надникнах под ьгьл и го видях да се крие зад леглото и да ме наблюдава уплашено. Усещах опасност и реших да се сьбудя. Това е наистина много мощна техника но не знам дали е безопасна. Ако някой опита да не се плаши от това което ще види в огледалото и да внимава да не се загуби в огледалният свят.
muskula
Активно сънуващ
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 12:25 pm

Re: Експерименти и изследвания по време на ОС

Мнениеот josemity » Вто Ное 22, 2011 5:54 pm

Това, което ще опиша не мога съвсем да нарека техника, а по-скоро е есенциална практика за пребиваване и оцеляване във второто внимание. Тази практика е свързана със създаването на органична енергия по време на ОС. Органична енергия са огънят, водата, въздухът и земята. Тъй като ние сме органични същества, ние можем с лекота да го правим, след като веднъж сме придобили тази способност. Нито неорганичните, нито летачите са способни на такъв процес. И като споменавам летачите, създадена от вас органична енергия ще ви предпазва от тях, защото по необясними причини, те са "алергични" към нея.
Как става? Ами както всичко в ОС чрез възнамеряване. Ще опиша два варианта, а отттам оставям всичко на вашата фантазия.
За мен беше лесно да започна с огъня. Впрочем първият опит го проведох с вода, но някак си ми е по-близък за начало огъня. Та...погледнах ръцете си и възнамерих от тях да излиза огън. Има и вариант, в който по време на ОС да не виждате, да е тъмнината. Това не е проблем. Възнамарете и си представете, че виждате ръцете си и как излиза огън от тях. Тогава ще го чувате и усещате огъня, но просто няма да го виждате, което не променя факта, че сте го създали вече.
Много е вероятно при първите опити да се опитват да ви спрат летачите, както стана при мен. Каква направих. Активирах центъра на волята си, който е в областта на стомаха, за да не се поддадам на обезсилването и парализата, която тяхното докосване предизвиква и се концентрирах върху следното докато бяха до мен 3-ма :
1.хванах един от тях ръце
2.възнамерих от ръцете ми да излиза не толкова огън, колкото жар
3. възнамерих летача да изгаря в тази жар и да се смалява постепенно (в това време повтарях една мантра, която ми помагаше да се концентрирам и да не се разсейвам, а може и с друго да ми е помогнала...в смисъл като заклинание)
4. финалния резултат изглеждаше така - летача стана пепел в ръцете ви (органична енергия земя) и с тази пепел посипах другите двама летачи, от което те се обездвижиха и парализираха. Голямото ми предимство в тази схватка беше, че те ме подцениха, невярвайки в способността ми да създам органична енергия. Всъщност така се отнасят към всички и тази тяхна надменност може да се използва...Това го казвам, защото имах възможност да разменя няколко думи с тях...и го усетих и се възползвах от шанса.

PS Тази практика не е мое откритие, а е предадена на Dreamway, създател на форума nagual.yuku (дала съм линк към него в темата ресурси), от двама Нагуали в ОС, единият от които е Дон Хуан, а името на втория е Махимилиян.
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Сънуване - практика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron