Влез    Регистрация

Дъра Бъра

За всичко, за което няма подходящ раздел
  • Автор
    Съобщение

Re: Дъра Бъра

Мнениеот Silviya M » Чет Мар 05, 2015 1:02 pm

Не се получи да видя мястото с тревожността от първия път, както видях Кехлибареното езеро. Само някакси знам, че страхът основно е от спирането на ВД. В момента съм на пета задача от практиката. И сякаш това е практика за спомняне на случки по-скоро от второто внимание, за което още не зная, защото не чета задачите за напред. Ако вече го е пишело, пропуска си е мой.

Действително е много прекрасно, като изживяване. Има значение и енергопотенциала. Както и критичността в ниво алфа. Никога не съм обръщала особено внимание - с кой дял на мозъка мисля. Винаги съм се отнасяла с пренебрежение към картинките и другите тестове на хората за определяне ляво и дясно-мислещите.

Скоро се върнах към теста с въртящата се в кръг жена. Първоначално тя се въртеше обратно на часовниковата стрелка. Правих си опити няколко пъти с отварянето й. Само след секунда променяше посоката си на въртене. Сега се опитах няколко пъти да си „спомня“, как го прави тя да се върти обратно на часовниковата стрелка. Не може да се получи и с припомняне, пробвах и с повдигането й, и изобщо не става, върти се само по часовниковата стрелка. И това ще рече, че „мисля“ с дясното полукълбо. И от там някъде е липсата на критичността, за която споменах. А на ума му се харесват шоколадови бонбони.

Там, докъдето слушах и четох за Метода Силва, заради Remote Viewing - става въпрос за обучение за мислене от дясно към ляво полукълбо в алфа състояние, като условието е, че понеже повечето хора мислят с лявото полукълбо. Те са 90%. Не съм стигнала до това, какво се случва с останалите хора – 10-те %.

Много повече време загубих, около две години и половина да се чудя, как да вървя, като нормален човек по улиците, вместо да се стига до навлизане в по-ниски от алфа честоти на мозъка и връщането на ВД (вместо на тялото да му се спи, заради това, че мозъка спи). Отколкото за МерКаБа-та на Друнвало, която се случи от един път, от раз. Или за нещо друго, което ми е било интересно, защо се е случило, или се случва. Всъщност не мисля, че тя ей така се е случила. По-скоро - не е било да я няма. От „колективния сън“. Само е трябвало да й се обърне внимание. Прилича на пътуване в единична кабинка на лифт. Встрани са линиите и са цветни, или е през линиите, като отместване, встрани. Получава се от/с дишане и гледане.

Както и на другите знания – тях ги има и без това, остава да им се обърне внимание. Или контрол, нямам предвид ограничаване от нещо, а някаква все пак критичност по време на практика, или в ежедневието, „за да не се стига до там“. Не мисля, че е въпрос за интуиция. Защото никога не е сигурно, дали тази интуиция не е само един страх – тоя на хората към „по магически случващите се неща“. Знам ли?!

„Liar от къде четеш за Пападжи ,та той отдавна е в "необятните ловни полета".Защото,казал рекъл постнал не е ясно .“

Майята идва от това, че не винаги ми е ясно, кой – къде, и в кои полета е. Не е зъдължително да е "тук", за да чета нещата му, или чувам гласа му, а в ума (или някъде там) да се превежда на чист български език. Не е лошо да се разграничават, поне - когато е възможно.

:fun: :k:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот nevil » Чет Мар 05, 2015 11:29 pm

Привет.
Друнвало е автора който преобърна представите Ми за света. Той е началото на промяната за Мен. Преди него ......нищо не можеше да пробие защитната Ми стена. Всичко при Мен започна от " Древната тайна за Цветето на живота". В началото Се чувствах като удавник.......в морето от нова информация и търсех за нещо да Се хвана. Път, пътеки, водачи......преди дванадесетина години......нямаше.
Искаше Ми Се бързичко да напредна и Меркаба активацията Ми изглеждаше добра сламка. :yes: Захванах Се много сериозно с инструкциите, дори повече от необходимото. Всичко до четиринадесети дъх вървеше като по учебник. Петнадесети......безпокойство. Шестнадесети дъх......изхвърляне от полето, вихъра .....не знам вече. Наслоиха се такива усещания че още Ме държат далече от нови желания за експерименти.
Така че до полет не стигнах :-( Нещо предварително Ми подсказа че ......нямам работа там. :think: Поне за онова време.
На фона обаче на моите патила, това звучи интересно:
liar написа: Отколкото за МерКаБа-та на Друнвало, която се случи от един път, от раз. Или за нещо друго, което ми е било интересно, защо се е случило, или се случва. Всъщност не мисля, че тя ей така се е случила. По-скоро - не е било да я няма. От „колективния сън“. Само е трябвало да й се обърне внимание. Прилича на пътуване в единична кабинка на лифт. Встрани са линиите и са цветни, или е през линиите, като отместване, встрани. Получава се от/с дишане и гледане.

И какво влагаш в това:
Отколкото за МерКаБа-та на Друнвало, която се случи от един път, от раз.
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пет Мар 06, 2015 12:19 pm

:yes:
Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 11:32 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Съб Мар 07, 2015 9:55 am

За омазването – определено. :joy:

Друнвало го четох след Мулдашев, когото беше предложил някой тук. Беше действително впечатляващ. Тогава смятах, че не преподава тоя дъх, заради това, че не всеки би могъл да се справи със случващото се в домашни условия. Но, когато разбрах за него, той вече го е преподавал, така ми се струва.

Като че ли е т. 1. От изброените. Защото не съм имала предвид да го правя. То просто се случва. Или е -

„Приемаме я несъзнателно и безпрекословно я изпълняваме.“

Тогава и не за пръв път, нито май последен - още сякаш не бях сигурна, как може да се занаучат неща от/през/чрез друг човек, без да има пряк контакт с него. Оказа се, че може. Което значи, че за написаното от Кастанеда също съм се съмнявала. Докато не съм разбрала, че има неща, които са верни и са около поне 80%, а останалите са художествена измислица.

Та за това –

„И какво влагаш в това“:

„Отколкото за МерКаБа-та на Друнвало, която се случи от един път, от раз.“

Става с дишане. На всеки е ясно, че има неща които се получават по мъжкия начин, има други, които са много „по-лесни“ „за изпълнение“ и са по женския начин. Получава се, само с дишане. И стихнал ВД. Всъщност преди да прочета, се чудих - откъде се взема това странно дишане. И когато се получи без да искам да знам, се оказа, че Друнвало не лъже. Доста неща стават с дишане, като дишането всеки път е различно, разбира се. (Преди да почна тази практика, за която казах, нямаше - откъде да разбера за дишането в момента, което е различно от друг път, или от нормалното. Когато го намерих – се оказа, че е „уджай“.)

„А да като се заиграеш с време пространството се появява този момент - беше ли ,не беше ли *в това ли измерение в другото ли * Абе Аз къде съм астрала или физическата реалност - та каква реалност казваш да а а а толкова шоколад не мога да ИЗЯМ .“

Тогава не би трябвало нищо да чета и да не говоря с никого. Практиката съм я правила до пета, шеста задача и съм се отказала. Реалност е – да. Ако не съм сигурна, дали е реално, правя проверка и се оказва, че реалността на хората е доста по различна за същия период от време. Има и издънки. И то доста големи – поне за три, четири оплесквания на нещата, много добре ми е ясно, че е така, но в първия момент – за такава реакция, оправдавам действията си, както и последствията от тях. Така се е случило. Не съм могла да го предотвратя. Ако ги смятам за излагации – ще бъде едно голямо ЧСЗ и излишно абене на енергии.
:fun:
Но проверката на реалността си струва да се прави, щото изгубването в края на случките ще е тотално.

Само още две думи за МерКаБа- та. Наложи се да гледам още два пъти филмчето на Дарън Аронофски The Fountain, за да може долу-горе да го приеме и ума. Нямах (отново) друга база за сравнение. И е един от всичките пъти, след които нямах нужда от нищо повече.

:wow:

Ако си спомня още около тая случка, ще го допиша. :ai:

„Така че ме радва възможността за обмяна на впечатления от нещото наречено ЖИВОТ.“

Това е прекрасно. Рядко са хората, които говорят за случки от второто (или третото) внимание. Щото звучат доста налудничаво на първо четене, от страни. Мен ме радва повече. И ако беше ДХ – би казал – „Ти и без туй вече си тъп/тъпа (за кой ли път?!), би могъл/могла и да научиш нещо!!“.

:rofl: :{))
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пон Мар 09, 2015 9:47 am

Сигурно само тук не съм казвала за любимите ми "Седемте Аз-а" на Халил Джубран. Може би старото упражнение, което правя ми напомни за нея. От голямото четене и вложеното старание да разбера себе си (поздрави на всички забравили пак смисъла на "прикриване"):

"В най-смълчаната късна доба, когато сънят вече ме оборваше, моите седем Аз-а подеха разговор помежду си. И ето какво мълвяха.
Първият Аз:
– Доста години вече обитавам този безумец тук и нямам какво друго да върша, освен денем да възобновявам страданието му, а нощем – скръбта му. Нетърпима ми е вече подобна участ – длъжен съм да въстана!
Вторият Аз:
– Братко, твоята съдба е по-добра от моята, защото на мен е отредено да бъда радостният Аз на този безумец. Смея се с неговия смях и възпявам щастливите му мигове; а чрез трикрилите ми нозе извиват танц искрящите му мисли. Длъжен съм да въстана срещу тъй досадно съществуване!
Третият Аз:
– А леко ли ми е на мен — Аз-ът, подвластен на любовта, пареща жарава от раздираща страст и небивали копнежи? На мен, болния от любов Аз, се полага да въстана срещу този безумец!
Четвъртият Аз:
– Измежду вас няма по-злочест от мен – защото моят жребий е чистата, грозна ненавист и рушителната отврата. Моят Аз е подобен на буря, зародена в черните недра на ада – на мен се полага да въстана, загдето съм роб на този безумец!
Петият Аз:
– Не на вас, а на мен – мислещият Аз, Аз-ът на въображението, на жаждата и глада, обречен без отдих да броди в търсене на неведоми и още несътворени неща, – на мен се полага да въстана!
Шестият Аз:
– На мен, достойния за окайване Аз-труженик, който с търпеливи ръце и пламенен взор въплъщава дните в образи и придава на смътните неща нови и вековечни форми – на мен, самотника, се полага да въстана срещу този метежен безумец!
Седмият Аз:
– Странно как вие до един искате да въстанете срещу този човек, под предлог, че на всекиго от вас е отреден някакъв жребий. Ах, де да бях подобен вам – с ясна съдба! Ала нямам такава — моят Аз е бездейственикът, обречен на забрава, вечно кух и ненужен, докато вие сте заети да пресъздавате живота! Кому се полага да въстане – на вас или на мен?
И когато седмият Аз изрече тия думи, останалите шест се вгледаха в него с жалост, но повече не продумаха. И понеже нощта напредваше, те един подир друг заспаха, обладани от ново, щастливо смирение.
Само седмият Аз продължи да се взира в небитието, стаено зад всички неща.“

http://espirited.com/%D1%81%D0%B5%D0%B4 ... B7-%D0%B0/

;8) :hi:
Последна промяна Silviya M на Пон Мар 09, 2015 4:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пон Мар 09, 2015 4:23 pm

Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 11:33 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пон Мар 09, 2015 5:52 pm

вдъхновител написа:До Nevil братко тази работа с физическите занимания е приятна.От малък спортувам и харесвам движението.За себе си осъзнах ,че спорта /движението /е живот за физическото тяло причината да спортувам е това осъзнаване .Бих добавил и от Пападжи ,че името и формата е дар на който трябва да се радваме :joy: а не да се ГОРДЕЕМ.Мина времето, когато тренирах яко и се радвах на "РЕЗУЛТАТИ"но незнайно от къде започнах да боледувам- спорта стана мъка а резултатите ...........дим да ги няма.Тогава стигнах до ..............................там...........че не ми остана нищо от ЧОВЕШКАТА илюзия дори страха от СМЪРТТА се изпари.Стана ми ясно, защо много хора искат да умрат ,вярно СМЪРТТА в такива моменти изглежда най добрия ПРИЯТЕЛ и е така.
ИЗВОДА Е - В момента в който изгубиш себе контрол и си свършен/каквото има там за свършване/ :-( следва ресет ,рестарт и на НОВО :rofl:

Все ми убягваше това нещо, но сега, като го намерих пак - разбрах, че сигурно е новото "вдигане на летвата" в първоначална позиция. Колкото и да харесвам темата за смъртта, предпочитам другата за Силата. След 50-100 години, когато му дойде времето ще видим.

:wow: :fun:

Написах други неща, но ги изтрих, защото мен не ме кефят. И там пишеше за данъка - в смисъл, че го плащам на 01.01. и до там с чуждото мнение. Или поне се старая да Е така.

Мислех си за калейдоскопа, Основата на пирамидата и бай Милан, и за Дървото на познанието. :ai: :spell:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Вто Мар 10, 2015 9:50 am

https://www.youtube.com/watch?v=eAgEgSwM0UQ

Fókatelep - Real - с гласа на Карлитос. Не го знаех това досега. (не се получи "вграждане на видео") :clap:

http://www.360mag.bg/posts/16686

o=
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Вто Мар 10, 2015 12:25 pm

Много повече време загубих, около две години и половина да се чудя, как да вървя, като нормален човек по улиците, вместо да се стига до навлизане в по-ниски от алфа честоти на мозъка и връщането на ВД (вместо на тялото да му се спи, заради това, че мозъка спи).

В Сънуване - практика, при описание на Вратите, говоря за медитации. В този материал, който намерих също се говори за медитиране и рекапитулация:

http://nagual.yuku.com/topic/2661#.VP63bPmsUQk

До тук в Голямото четене, което падна - никъде не срещнах, така ми се струва - сменете медитацията от "седяща" с друга, заради подходящата медитация. Наложи се да се замисля, за какво става въпрос (едва ли ще се наложи на някого) и я смених с водена от глас медитация, а по-късно с динамична. Дийпак Чопра говори за видовете доша.

http://astrogalaxy.info/ayurveda/

Като от време - на време и това медитиране не правех. Защото рецитирането на стихове, при спрян ВД, стихнал ум - по-точно, или броенето - е същото, като упражнение за спиране на ВД. Единственото, което се позволявах беше лежането в поза мъртвец, най-вече този по очи, или странично със свити колене, като последното е заради малката орбита на Мантак Чия.

Още при дошите на Д. Чопра е имало за храненето, но тогава това не ме е интересувало. За да не нося пясъчни тежести под форма на жилетки, и гривни за ръце и крака, трябваше да се храня с тежки протеини. И предвид, и силовите упражнения и физическите натоварвания с тонове на ден. Може би нямаше да изгубя толкова много време, ако сама се бях досетила за липсващите витамини, минерали и други вещества във вегетарианската кухня. Нямаше как да се сетя сама - как да стана дебел/а за един месец, а никъде не пишеше. За да не се налага да ям ежедневно свински вратни пържоли, животински кости и сухожилия и т.н. - неща от животински произход ... , можело е да стане по съвсем прост начин. И то е като се вземат, като хранителна добавка. Колкото да не си падам по лекарства и химии от рода.

Едно статийка с която съм много спокойна :joy: :rofl: :clap: -

http://agronet.bg/agro-news/interesni-n ... avane.html

Вегетарианството не е заболяване, а отклонение - само пояснение, защото е грешка в разясненията.

Хиалуроновата киселина и хондроитинът, като и други, необходими за активно спортуващи - не се съдържат в плодове и зеленчуци, колкото и да ми е тъжно.

:..(

По-късно може да напиша и останалите неща, които все отлагам - как да не ми се случва някоя асана в най-неподходящо време и така още други. Знам ли - може пък на някой спешно да му потрябва ...

:fun:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Мар 10, 2015 12:37 pm

Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 11:34 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ