Влез    Регистрация

Дъра Бъра

За всичко, за което няма подходящ раздел
  • Автор
    Съобщение

Re: Дъра Бъра

Мнениеот mirro_75 » Пет Мар 08, 2019 7:13 pm

:ok: Съгласен съм със сравнението ти на разума с програма. Иначе днес четох една книга, и от нея научих за Леон Батиста Алберти. Ренесансов художник, скулптур, писател, поет, много неща наедно. Та той е автор на някаква чудата книга -"Хипнеротомахия Полифило", което в приблизителен превод е - Обичащият много неща в битка за любовта в един сън. Та в тази книга главният герой се събужда в деня, когато трябва да тръгне на пътешествие, но после незнайно защо заспива. Преследна възлюблената си през странни места, обитавани от дракони и други чудовища, после минава през лабиринт, който го отвежда в прекрасни сгради, които са наполовина камъни, наполовина живи организми -- т.е. нещо като неорганични.
Книгата не знам да е преведена български, но има един трилър в-у нея на Йън Колдуел - "Криптата на флорентинеца" за студенти, които се опитват да разгадаят магическото произведение на ренесансовия писател. При първа възможност ще си я купя, стига да я намеря. :yes:
mirro_75
Посетител

Мнениеот вдъхновител » Пет Мар 08, 2019 10:13 pm

Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот mirro_75 » Пет Мар 08, 2019 11:11 pm

Вече си имам занимание за събота и неделя... :thanks:
mirro_75
Посетител

Мнениеот Silviya M » Нед Мар 10, 2019 6:48 pm

mirro_75 написа:Пиронът със сигурност няма да свърши работа, най-много нови проблеми и лабиринти. Важното е човек да развие ниво на осъзнатост, без значение каква система, егрегор ?!, метод използва.

Ндамм друго си е да се задръстиш с много други пирони, разсейващи вниманието, нали. На други автори (аФторитети, щото тоз е недостатъчен), с егрегороте, тегобите им, и умствените им полюции.

:hi:
Последна промяна Silviya M на Пет Апр 19, 2019 4:40 am, променена общо 1 път
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пон Мар 11, 2019 11:53 am

Здравей Silviya M :hi:
Моят опит ми показа, че ако започнеш да разчистваш директно много вероятно е да изгориш на секундата. Има толкова много програми на подсъзнателно ниво който пазят да не напускаш стадото. Не стига това, ами докато спим несъзнателно добавят и нови съгласно новите тенденции на физическата реалност. По някакъв начин чрез програми има връзка между менталното тяло и физическото тяло и ако тръгнеш да се осъзнаваш и запазваш фокус позволяващ ти правилно отразяване на реалността идват болестите и проблеми. Така че спасението за сега остава индивидуален акт. :spell:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Мар 12, 2019 10:43 am

Рационалност
Що за дума е това ?
Януари почина един познат - млад мъж който пет години се бори с тумор в главата. Един рационален млад мъж стъпил здраво на физическата реалност без каквито и да е познания за ирационалното/езотерика, религия и т.н./. Обичаше живота и му се радваше като всеки "нормален" човек. Силен дух, който премина през серия операции, лечения, промени начина си на живот, мисленето, пробва всичко нестандартно но уви. Защо пиша това .... защото неговото съзнание в последните му дни при едно наше общуване формулира следното изречение:
На въпроса: Как си?
отговора беше: Не съм на тоя свят направо .... Някъде между нещата летя.
Останах без думи .... какво се оказа , че няма рационално и нерационално а само липса на преживяване на такова.Веднъж преживяно Какво е ?
При кратките разговори по телефона които можеше да си позволи ми сподели че след това се чувствал добре и че е правил неща който с дни не е могъл. Истината е, че се беше отказал от "борбата" и малкото енергия която му изпращах под формата на надежда и позитивност се отразяваше на физическо ниво.
Беше силно емоционален по негова преценка - Дали ,това е хубаво ? и как канализираме тези енергии ? .....

Имам едно питане ако някой е срещал инфо или го е преживял нека пише .... може и на лични съобщения. Става въпрос за един съзнателен сън в който се появиха фигури човешки по форма но бяха супер прозрачни , нещо като камуфлаж от фантастичен филм когато извънземното и то посред бял ден се вижда като прозрачно отражение на движеща се вода-огледално.
:thanks:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Сря Мар 13, 2019 5:29 pm

Пропуснах да напиша ..... осъзнавам се в кола - шофьор съм ... спрял съм на кръстовище отдясно виждам три женски фигури без да ги различавам. В съзнанието ми мисъл едната фигура е на Н ... поглеждам и бавно в съзнанието ми се оформя лицето на Н другите остават неясни. Мисъл Н е близка с Д ... но Д трябва да е до мен. От тук нататък се опитвам да задържа вниманието си върху Н търсейки с периферното зрение Д из колата. Чувам силен гръм към ВНИМАНИЕТО се закачи и този трети елемент ... появи се мисъл ще вали дъжд трябва да ги кача в колата Н и другите и секунда по късно стъклата в колата се запотиха ... мисъл, трябва да отворя прозореца за да ми се оправят стъклата и с другото периферно зрение търся копчето за сваляне на стъклото ... много се забавих в кръстовището сигурно зад мен чакат коли. С появяването на всеки елемент запазвах вниманието си върху него и .... холограмата-виждането спря да се движи - застина ... усещам че се отделям от нея ... гледам я отстрани като снимка май черно бяла/да не беше зелено бяла :think: / , сега ще се обърна и ще видя къде съм. Да ама не :rofl: образ ... в леглото съм :think: . И това ако не е нагледен пример как се образува картинният свят посредством команди - програми в главата ми здраве му кажи.
Друго интересно в съня, намирам нещо като таблет ... разтварям го и светва една холограма .. бяла светлина изобразяваща някаква местност в 3D посредством светлината, нищо интересно :n: докато не прокарах пръс през холограмата, на практика не можах , докосвайки я пръста ми се спираше и получавах усещане за допир на гума ... страшна програма как го прави :bla: преди това минавам покрай някакви картини и вниманието ми се фиксира върху тях. Нарисувани са някакви риби нещо като морско дъно, самите риби изглеждаха леко изпъкнали .... обаче якото беше че докато вървях и те се движеха в картината .. в главата ми мисъл яка техника на рисуване - искаш ли да я разбереш, ама аз не умея да рисувам .. губя интерес.
От тази вечер ... движа се в сграда с хора и взех найлонов плик пълен с много неща. Едно от нещата привлече вниманието ... приличаше на монета хванах я с двата пръста на дясната ръка и я поставих на лявата длан да я разгледам , имаше нещо по нея , но по интересното е че тя се беше уголемила трикратно от момента в който я взех до момента на разглеждане върху лявата длан .... изпълваше буквално дланта. Като образи някакви корони гербове царица.Както и да е, преди това си ходих по коридора и ми се появи желание да полета. Голям смях :rofl: останах във въздуха неподвижен. Отворих съзнаването и откривам някакво програмче ми пречи. Заобиколих го, политам ама тегаво ... пробвах да ускоря не става ... загубих интерес и го зарязах ... летенето де .. поне ходя.

Откачено е, пиша като ненормален :wow: толкова време а всичко това го преживях за секунда и колко ли от това виждане не си спомням? .... ВНИМАНИЕ ?! -яка програма.
Сетих се, понеже си говорихме за неорганични ... :think: ми то нали в главата ни намериха някакъв силициев кристал ... какво да правиш еволюция ... а може би по правилно конструкция ... така де божия модел АРХЕТИПА и аз се щурам из дебрите на творението къде съзнателно къде не.... установих че някой вредни програмчета в под съзнанието като ги осветиш с вниманието си миришат ганно ... примерно противоречието :rofl:

След моите писания попаднах на този текст :think:

Когато душата напусне тялото тя вече не може да използва събиращите данни механизми на физическото тяло. Финото тяло е нашето средство между животите. То функционира като магнит с тази разлика, че привлича всичко, което резонира с него на принципа подобното привлича подобно. Всичко, което сме мислили, всички наши действия във физическото тяло генерират впечатления, които формират финото тяло. Финото тяло е съставено от желания. Източникът създава тази вселена, за да се играе в нея. Тази игра е създадена с цел да изпълни нашите желания. Докато вие искате да играете във време-пространството вие ще се връщате отново и отново чрез безкрайните цикли на смърт и раждане, за да изпълните мечтите си.

Желанието е мощният задвижващ инструмент, който подхранва вашето продължително съществуване във вселената. Желанието често е изобразявано като нещо, което е трудно да бъде превъзмогнато от недораслия човешки ум. Нашите желания постоянно ни заблуждават. В крайна сметка ние можем да рационализираме всичко, което искаме. Изисква се огромна воля да се преодолеят желанията, които са програмирани в нашето ДНК. Понякога те стоят латентни за много дълго време, но понякога, когато се приближите към края на вашето приключение те биват изпълнени по най-изненадващия начин, а след като биват изпълнени вие вече не се нуждаете от тях.

Различните „райски“ и „адски“ светове са също така холографски илюзии, които се намират в астралната равнина и са създадени от умовете на хората живели през всичките цикли на времето. Тези холографски матрици също са временни, а не вечни. Установяването на връзката с Източника, който се намира вътре във вас, е далеч по-важно от всяко едно разбиране за безкрайните схеми и конспирации на Тъмната полярност, които в крайна сметка са създадени да държат холограмата непокътната до края на този времеви цикъл.

Когато напускате тялото си, освен ако вече не сте постигнали единство с Източника, вие ще попаднете в свят, който точно отразява вашето собствено съзнание. Вашите съзнателни и подсъзнателни мисли генерират и създават вашата холографска реалност.

В този момент може да срещнете други създания (а такива има милиони), които ще ви канят да отидете с тях, да се присъедините към тях – да играете с тях или да минете под тяхната „опека“. Вие може да разпознаете тези същества като ваши любими, близки или роднини, но те също могат да бъдат същества, които умишлено се представят за някой който познавате. В крайна сметка на вас агресивно ще ви се РЕКЛАМИРА точно определен свят, който е съставна част на определена йерархия и това ще стане по един силно изкусителен начин. Веднъж след като вашето фино тяло е установило наново пряката връзка с вашата душа вие ще знаете какъв е вашият път.
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пон Мар 18, 2019 11:21 am

https://www.parallelreality-bg.com/bookshop/produkt/2/
Това е линка към книгата "Проектът Монтоук: експерименти във времето (юбилейно, разширено издание)"
може да се свали от http://www.parallelreality-bg.com/image ... dition.pdf
Започнах да я чета и установявам невероятна прилика с Карлос Кастанеда и Дон Хуан ..... именно, някой използва начин да вкарва хората във второ внимание и те да работят за него, след като ги изкарват от това състояние нормално е да не си спомнян нищо ги пращат вече с активно първо внимание на "нормална" работа.
Някой хора са голяма отврат :-( ... а дали са хора ?

Когато фон Нойман започна да работи по проект „Феникс“,
той бързо научи, че ще трябва да изучава метафизика и да разбере
метафизичната страна на човека. Технологията от проект „Дъга“
беше разтворила физическата и биологичната структура на чо-
вешките същества. Хората бяха заседнали в преградните стени и в
някои случаи се бяха променили до неузнаваемост. Във всеки слу-
чай, първо се повлияваше метафизичната страна на съзнанието.
Фон Нойман и неговият екип прекараха около 10 години в ра-
бота, за да открият защо хората имаха проблеми с електромагнит-
ните полета, които ги преместваха на различни места и времена.
Всъщност, те откриха, че хората се раждат с определена „времева
референтна точка“1. При зачатието към времевата линия се при-
крепва едно енергийно същество и именно от тази точка започва
всеки един от нас. За да се разбере това, на въпросното „енергийно
същество“ или душата, трябва да се гледа като на нещо отделно от
физическото тяло на съответното лице
.

:rofl: не е за вярване .... това информационния поток и вниманието направо мачкат :smash: ... случайно минавайки покрай един вестник труд зачитам " МАНИПУЛИРАНЕТО НА ВЪЗПРИЯТИЯТА Е ЯДРОТО НА НОВОТО ВОЕННО ДЕЛО" :think:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пет Мар 22, 2019 11:58 am

В споделени текстове сложих три линка. Мисля че втория е най подходящ. Понеже си говорихме за хипноза :joy: . Наистина се удивлявам от факта че като се закачиш за определен информационен поток започва неговото бурно изживяване. В своята си същност не обичам да пиша но понеже реших назад във времето да изследвам себе си, се оказа полезно. С какво помага писането ... всяка сутрин събуждайки се ние сме друга версия на себе си. Когато изписвате своите мисли и коментари и след време прочетете всичките на куп ще забележите че сякаш е имало някакъв сценарии който през цялото време сте следвали.В отделните моменти няма как да го осъзнаете. И в случая изследвайки моето съновно състояние се наредиха потоци от информации помагащи ми да разбера случващото се.Дори картината показваща хипнозата, коментарите, видеата и статиите и ма други събития неописани тук ме водят до осъзнаване на една по голяма картина. Споделянето на случващото се в сънищата коментарите и след това промяна на гледната точка и виж друга информация вече се получава от навит един и същ сън.Сега в сънищата повече наблюдавам ... но честно има вечери минавам през стотина персонажа .... затова второто видео ми заприлича на процеса на програмиране който явно се извършва и в двете реалности/физическа и съновна/. На едно по високо ниво ще се окаже че всички на практика сме едно .... но това е хубаво да се изживее, затова ще продължа да пиша и ако и на други им е интересно давайте идеи и примери. Може би така в един момент ще преживеем хипнозата и ще станем по съзнателни ... добре още едно видео за размисъл в този информационен поток ... изключете системите си от убеждения и определенията от типа лъжа истина. Поставете се на мястото на разпитващия и ще разберете защо е такъв след това на мястото на разпитвания земен от бъдещето усетете преживейте .... след това като страничен наблюдател. Повярвайте много е лесно всяка вечер го правите , за жалост сутринта си спомняте че добре сте се наспали ... точно както и с хипнозата. Но ако търсите разширяване на съзнанието си заслужава.
https://www.youtube.com/watch?v=-dyM20WiOFE
https://www.youtube.com/watch?v=G2xXu8_ ... mB&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=7TE6frp ... cifkTw-kmB
https://www.youtube.com/watch?v=h4-KzZe ... mB&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=3xArlMqGD90
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Съб Мар 23, 2019 5:37 pm

Аватар
вдъхновител