Влез    Регистрация

Дъра Бъра

За всичко, за което няма подходящ раздел
  • Автор
    Съобщение

Re: Дъра Бъра

Мнениеот вдъхновител » Пон Окт 23, 2017 11:29 am

Здравей :hi: Nevil
В споделени текстове добавих "РАЗГОВОР С ДОН ХУАН" ..... абстрахирам се от техниката на добиване на инфо и се вглеждам в съдържанието. Това го правя във връзка с изследването на НИЩОТО (обективно - субективно).В моя случай нищото е отправната точка от която влизам във взаимодействие с ...... трябва да добавя израза БЕЗПРИСТРАСТНО. Дон Хуан цитат
" Заради това, че да задвижиш събирателната точка в свят с по-голяма плътност е нужно по-малко енергия. Толтеките или древните магъосници намерили тези светове доста лесно и се увлекли по пътешествията по тях. Тяхната енергия стигала за това, да се спуснат в световете на неорганичните и да ги изучават. и изучать их. Но самия неорганичен свят дава доста голям разход на енергия. заради това, те не могли да се измъкнат от тези светове и станали техни заложници. Те и сега са там. Новите ясновидци се интересуват от освобождението. Тях не ги интересуват пътешествията. Стремят се да открият практики, чрез които да се промъкнат тихо покрай Орела и да получат свободата си. Новите изучавали практиките на старите, но следвали своя нов път. Те отхвърлили онези стари практики, които водели в потапянето на светове с по-ниска плътност и неорганични. Започнали да търсят изхода, като ги изучават. те разбрали, че възприемането на който и да е свят, захваща събирателната точка на човека и я държи фиксирана. заради това истинския войн е длъжен да удържи своята енергия в равновесно ъстояние, в което нищо не може да измени неговото намерение и стремех към свободата. Заради това аз се обучавах във въздържанието на война. И въобще всички войнски практики за насочени към енергийна стабилизация. оттук възниква практиката с малките тирани, която дава определна тренировка за въздържание на война. Когато той се изправи пред непознаваемото,пред непознати светове, той трябва да удържи своята точка в неутрално положение. Тогава тези светове ще минат през съзнанието му, но няма да се задържат. Той ще остане на пътя на свободата"
Очевидно е че местния софтуер е бъгав .... най малкото непригоден да се справя с решаване на задачи свързани с появата на противоречия и тяхното примиряване. Затова сменям системата от определения с цел да съм лек и бързо подвижен ... иначе си като муха в паяжина :think: . Вярно ставаш различен но затова е контролираната "лудост" .... както Башар се изразява , че в своята същност живота е безсмислен и от теб зависи какъв смисъл му задаваш съответно изживяваш. Но всичко това е с уговорка че се случва на ниво ум обладан от форма и име. Така че продължавам с практиките при все че те ме доведоха до липса на желание за писане :think:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Сря Окт 25, 2017 11:12 am

Голяма кино мания беше тази вечер :rofl:
Но какво ме впечатли :think: цялото обзорно поле беше заето от множество черно бели снимки които се преместваха , а аз се опитвах да прочета надписите върху тях. В един момент намерението да прочета надписа доведе до спиране върху една снимка , която зае цялото поле на зрение. Получи се нещо като зумване ..... на снимката се вижда зала пълна с военни в първите редици и цивилни зад тях. В следващия момент зумването стана по силно и едновременно с това снимката се превърна във филм фигурите оживяха започнаха да се движат и можах ясно да различа върху униформите типичните символи от нацистка Германия. Хората бяха оживени и в добро настроение. Тогава картината се замъгли и започна отчетливо повтаряне на едно мюсюлманско име.Явно се увлякох от видяното и загубих фокуса изскачайки във физическата реалност. Името го записах и справка в гуглето не даде ясен резултат. Все още се удивлявам как става трансфер на инфо в тези състояния към ума , като инфото е винаги със символика. Нещото което дава инфото очевидно не функционира както ума .... в случая сякаш рових в някакъв другомерен нет с поглед и намерение :think:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот nevil » Съб Окт 28, 2017 1:24 am

Привет ...вдъхновител :hi:
Благодаря Ти че Ме връщаш отново на този текст.Усетих го по нов начин...........но първо
вдъхновител написа: Това го правя във връзка с изследването на НИЩОТО (обективно - субективно).В моя случай нищото е отправната точка от която влизам във взаимодействие с

с.............какво, освен с нищото ? И нищото е истинско. Произвела го е нашата мисъл, умът.
Все едно се затваряш в контейнер със завъртяни кранчета от външната страна. За да изолираш нищото от външната среда. За да се запази, защото в противен случай .............външната среда би го погълнала. За да се подържа това състояние трябва Енергия. Можеш да разчиташ само на наличната такава. За да се се подържа фаза равновесие..............енергията трябва да има шанса ............най малкото да протича и в двете посоки. Казано е и в текста ............който по долу си цитирал
вдъхновител написа: заради това истинския войн е длъжен да удържи своята енергия в равновесно сътояние

Премахнах съпътстващата го символика,условности и шаблони защото става сложно и объркано.
А всичко е толкова лесно когато целта ти е .......... само да го усетиш. И безкрайно сложно ............когато искаш да го опишеш и обясниш.
А това "нищо" ми се мярна и на друго място, някъде в основния текст.
...................................................
"Войните от моята традиция не се интересуват от Тъмнина или Светлина. Ние търсим освобождение. Ходим по пътечката на войните, която лежи между клюна на Орела, поглъщащ осъзнаването и пропастта на пустотата. Тази пътечка е много тясна, но тя води към освобождението."
....................................................
"Освобождаване" на базата само на собствена Енергия ...........вероятно води към плътните слоеве.
И не защото собствената Енергия е нещо лошо, а защото се пропуска възможността да стане безгранична чрез фаза равновесие.
Всички хора Сме еднакви по матрица. Различаваме се по ефекта и последствията от принципите по който приемаме и пропускаме през Себе Си заобикалящата Ни структурирана Енергия. В същото време и Ние структурираме Енергия и човек би могъл да отиде и да види това което Сам си е произвел. Лошото е че умът Ни работи почти изцяло с тримерни модели и много трудно се излиза от холограмата. Всичко зависи от степента на осъзнаване и една и съща информация за едни е полезна а за други -не. Една и съща Енергия ..........за едни е положителна а за други отрицателна. Само информацията която идва от Нас Самите някак си посва най добре на това което правим.
вдъхновител написа:Така че продължавам с практиките при все че те ме доведоха до липса на желание за писане :think:

:think: И при Мен е така но ...........нали всичко е Енергия и тя трябва да се освобождава. :yes:
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пон Окт 30, 2017 3:45 pm

Да а .... продължавам темата ...... :think: със нощната мултимедийна изява на съзнанието или там каквото е :wow: .
Така наречения скок в бездната - осъзнах се на много висок връх в съзнанието ми ясно и непоколебимо намерение да скоча. Прекрасно ама няма въже ;)) . По средата на бездната виждам един парашутист .... засилка скок и хоп с главата на долу. Усещам въздуха по тялото си нямам страхове и съмнения .... ускорение и приближаващото дъно. По едно време застигам парашутиста и решавам че ще лета и няма да падам повече, да ама това намерение не сработва въпреки усилието на тялото ми да се извие и планира. Прекрасно, през целия скок знам какво правя .... идва дъното, миг преди да а ..... затварям очи и възнамерявам обратно горе. Отварям очи отново на върха .... даже ми хареса, но не се метнах пак :rofl: , ами вниманието ми се спря на множеството хора разположени от основата до горе на върха. Всеки беше вглъбен в своята си задача и се щураха напред назад. :rofl: .
Та какво поражда тези видения?
Що за комуникация е тази ?
Чета и NEWAGE описва подобни видения .... говоря като техника на проявление на инфо не толкова ,като значението на самата предоставена информация. Да несъмнено е много ама много впечатляващо и ако му повярваш става част от системата ти от убеждения. Сега чета "Държавата" от Платон ..... направо ме изумява тънкостта с която борави с умението на създава система от убеждения за ума като съвсем открито дава и техниката за правене на това , нищо ново ако не става въпрос за нещо писано толкова назад във времето. Физическата реалност и нейният УМ ..... полигон за ...... :innocent:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Пон Ное 06, 2017 10:31 am

:think: Уморих се :-( :pshu:
Вечер си лягам :sleep: с намерение да си почивам а то ..... представете си че ви слагат на стол пред комп и от тубата ви пускат клип след клип. Да ама още по гадно, ти си част от клипа и трябва да преживяваш всичко случващо се , а случващото се ,естествено е най долната мизерия, която може да сътвори човешкия мозък. Боже и по дяволите :rofl: някой знае ли някакво решение че моите очевидно не работят :think:
:innocent: :tv: :nocomp:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Ное 07, 2017 2:03 pm

Добре че има и весели моменти в кино манията СЪН.
Та намирам се в стая и в ръце държа плод .... нещо средно между круша и ябълка. Говоря си с някой и започвам следното .... с двете ръце държа плода и извършвам едновременно въртеливи и мачкашти движения. Плода започна от един момент да поддава, стана еластичен и лесно се деформираше като топка тесто. Странното е че го усещах да става по хомогенен. В един момент стана супер мек и пихтиест,при което го поднесох към устата като едновременно с захапването от него и леко сърбах. То ставаше едновременно с движението на ръцете описано по горе. Най смешното е, че накрая остана нещо като огризка, която изсхвърлих. :think: та какво му е интересното на това ? ... първо никога до сега и на ум не би ми минало да изям по този начин плод и все пак това преживяване някак си се насложи върху стандартното "нормалното" ядене на плод по начин като носене на чифт нови обувки, които всеки знае как леко убиват докато се очупят. Усещане за различност в мозъка ... предполагам това е демонстрация на образуване на нова невронна мрежа автоматично сравняваща се със старата в случая по ключ изяждане на плод ... но нямаше ум, имаше само усещане. Сега да не забравям че всичко е символика и тепърва ще трябва да декодирам преживяването.

:pancake:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Вто Ное 07, 2017 8:21 pm

Суперско е!!

Как ядеш такива неща!? Не ти ли идва на ума, че имаш кухненски робот, че да се събудиш!?
Шегувам се, разбира се.
:{)) :me2:

Ако вземеш да гадаеш подсъзнанието (щото нали има и над...) има вероятност, да се оплетеш. Карай по-повърхностно и .. да не ни чува Фройд.. Хах

И как успя да нашляпаш толкоз емо-та.
На мен сисадмина не ми разрешава .. ;8)
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Сря Ное 08, 2017 1:23 pm

:thanks:
Ами фанатик на тема емо иконки съм .
Защо :hm:
Тривиално ..... да ме прощават веганите но давам веднага пример:
Срещаш в менюто за обяд словосъчетание - СОЧНА ПЪРЖОЛА
втори вариант снимка на - СОЧНА ПЪРЖОЛА :barb:
:rofl: та кое ще те грабне веднага ;8)
иначе блудкавия ми сън с това се отличи, че правя нещата по начин различен от моята система от убеждения.
Това е моето изследване в момента, пътища за получаване на инфо, което в последствие го обръщаме в система от убеждения.
Така де ако първичния взрив е създал материята кой за БОГА И ПО ДЯВОЛИТЕ :rofl: създаде инфото и системите от убеждение.
Както "Луцифер" писа в тази физическа реалност сме се оставили без връзка с източника.
От това следва че всичко писано е просто едно ла ла :bla: паралелно субективна реалност - казал рекъл на обективната .... както и да е, важно в случая е оборот на тиквите да има :rofl:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Сря Ное 08, 2017 9:56 pm

Сигурно и не съзнаваш много - много, колко си прав, гледано отстрани ;8)
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Чет Ное 16, 2017 5:07 am

М м м .... да ....... Silviy М ...... със сигурност не съзнавам.
„Питах” Newage, защо на видяното от него енергийно състояние на „системата” дава наименованието свят.
Светът (или светът около нас) е общото наименование на сбора от човешката цивилизация, особено през човешкия опит, история или с други думи „човешката ситуация“ като цяло, която е разпространена като цяло, тоест навсякъде по Земята.[1] Във философски контекст, светът може да се отнася до Вселената, всичко, което конституира реалността. Някои автори като Карл Сеган използват термина светове за да се отнасят към небесните тела..
Етимология[редактиране | редактиране на кода]
Българската дума свят е пряк наследник на старобълг. свѣтъ – „светлина“ и „свят“, която пък произлиза от праславянската *světъ – „светлина“. Сравнете със староинд. śvetaṣ, авест. sраētа – „светъл, бял“ (от ИЕ *k^uoit-o-), лит. šviеsti, šviečiа – „свети“, švitėti – „блести“, староинд. śvitrás – „бял“, староперс. sipihr – „небе“, гот. ƕeits, старосканд. hvītr, староангл. hwīt, старосакс. hwīt, ст.в.нем. hwiʒ – „бял“ от ИЕ *k^uit-.[2]
От изброените примери е очевидно, че възприетата в новобългарски език постановка за променливо я не е коректна относно едносрични думи, в които участва звук обозначен с буквата ѣ (-йе,-ie, -ье, но не и -ia).

Та се сетих за нещо по-простичко Универсум - само единствено число Универс.
Униве́рсум (лат. universum, «совокупность, общность» или лат. summa rerum «совокупность всего», «мир как целое», «всё сущее») — в философии — совокупность объектов и явлений в целом, рассматриваемая в качестве единой системы, то есть объективная реальность во времени и пространстве. В общем смысле тождествен термину «Вселенная».[1][2][3][4][5][6]
Общий смысл понятия[править | править вики-текст]
Древнегреческие философы-атомисты понимали универсум, как множество неисчислимых пребывающих и разрушающихся миров, возникающих из движения материи.[1]
Древнегреческий философ-идеалист Платон отрицал утверждение атомистов множественности миров, отождествляя универсум с видимым миром, (см. Соч., т. 3, ч. 1, М., 1971, с. 497—98).[1]
Немецкий философ и математик Готфрид Лейбниц полагал, что универсум это «множество всех возможных миров», из которых лишь один — наш мир — реален, а все остальные возможно осмыслить только логическим путём, то есть непротиворечивым образом представляя возможные факты или связи вещей. Именно с этим толкованием универсума было связано понятие об «описаниях состояния» (как вероятных мирах) в логической семантике и модальной логике.[1]

И какво написах -От това следва че всичко писано е просто едно ла ла паралелно субективна реалност - казал рекъл на обективната ...
„ОБЕКТИВНО – СУБЕКТИВНО”
Та какво премина през съзнанието тази вечер в състояние различно от УМА и аз УМА запомпих-съзнавам и препредавам по моя си начин.
Това е идеята ..... едно празно платно за рисуване ...... факт в нашата физическа реалност има картини и стенописи които са нарисувани едни върху други. Това означава че върху „бялото” поле един УМ-система от убеждения е запечатал своята версия на универсума под формата на образа на свят. Всеки който погледне картината става свидетел на един субективен свят – парче от универсума. И понеже „света” е пространствено линеен, идва следващия УМ и нарисува върху този свят един нов свят присъщ за този ум. Този ум може да е на един и същи човек , а може и да е на друг .... това е без значение ,обективно върху носителя се появява един нов свят.Този свят е заслуга на този ум – кофигурация на невронната мрежа. Та какво се случи във физическата реалност, направихме два свята единия видим а другия невидим ... ако решим може да премахнем видимия-реставрация и хоп невидимия става видим, обаче загубихме видимия, той стана невидим как разбрахме ами чрез паметта.
Това е идеята представена-осакатена чрез моя УМ ...... интересното е, че докато вървеше инфото аз я преживявах-съзнавах ..... това е като да слушаш музика и после ти се налага да я описваш с думи .... е няма начин това да се случи.
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Други