Влез    Регистрация

Дъра Бъра

За всичко, за което няма подходящ раздел
  • Автор
    Съобщение

Re: Дъра Бъра

Мнениеот Silviya M » Съб Фев 21, 2015 9:21 am

С настолния Пападжи, гледайки "Столичани в повече" (най-вече фаворитката си от това филмче, открила втората G точка), ме напъна мисъл (губя си времето, или се забавлявам) - И Еврика :

Относителната ми Теория на Почти Всичко

Без претенции за нищо научно, или друго за доказване и доказано вече такова. Т.е. - дрееми !! :rofl:

Не мога да се въздържа да кажа (щото ме напъва) и за параноята, и синхроничните събития. Вчера, като излизах да блея, една приятелка ми заръча да й взема нещо от аптеката. Отидох и точно, когато дойде моя ред да пазарувам нямах абсолютно никакъв спомен в тиквата си и около нея за покупката. Дори не си спомнях интонацията на гласа й, за да издокарам изречение по спомен. Само знаех, че два пъти ми го повтори. Не щеш ли, на съседната каса една женица искаше да си купи сяра за пиене. Познай, какво трябваше да купя АЗ.

:fun:

Усещането ми за цикличност на събитията за периоди от 7, 21, 32 години в един човешки живот е правилно.

Не отричам теорията си за процесите изглеждащи, като усукан пясъчен часовник, само ще я надградя и ще доразвия теоретичните си познания по темата.

Времето е точка. Или права.

Пространството е ДНК – спирала, без начало и без край.

За по-лесно възприемане е достатъчна една затворена верига ДНК. Като се има предвид това, че информацията се кодира, разработва и съхранява на холографски принцип, обособените пространствата са безкрайно много.

Изображение

„Неслучайното число 64“ на Хакерите отново ще го използвам.

“Хакерите се заинтересуваха най-вече от числото шестдесет и четири. Тук личат преките аналогии както с „И-Цзин" и нейните шестдесет и четири хексаграми, така и с шахматната дъска. Появи се предположението, че числото шестдесет и четири не е случайно, а отразява някакви основни механизми на мирозданието. И ако в обикновената ДНК имаме четири нуклеотида, то в същата таблица с хексаграмите на И-Цзин също присъстват такива нуклеотиди. Там също са налице четири варианта: две черти Ян, две Ин. Горна Ян, долна Ин -или обратното. Комбинацията между три от тези четири „нуклеотида" ни дава една или друга хексаграма. Аналогията с реалната ДНК е направо учудваща. И ако ДНК кодира строежа на живите организми, тоналът също може да е кодиран по сходен принцип.“

Хакерите на сънища: viewtopic.php?f=11&t=161 (една от най- любимите ми теми тук)

Затворената верига ДНК, погледната отстрани ще прилича на фигурата тор от геометрията, с форма на геврек.
Още по-отблизо погледнато, отделните отрязъци на фигурата, представляват вълни. Съединените вълни образуват многократно усукана лентата на Мьобиус.

Изображение

Погрешното ми усещане за влизането в огледалото по време на сънуване и виждане, като „за отваряне на пространствата зад мен“ (и случаи с обърнатия лист, и направената верига от ПМ до половината, довършването й с остаталата част от другата верига; както и други, като този), ме наведоха на мисълта за кълбата от възприятия.

„-Кълбата от възприятия -отвърна Рада. -Редът за смяна на ситуациите, които се подреждат във вериги. Това напомня белтъчините, където всяка аминокиселина представлява кълбо от възприятия. Спомни си алгоритъма: „Вървях, подхлъзнах се, паднах. Изгубих съзнание. Свестих се -гипс." Смешно е, но доста точно отразява общия принцип в строежа на веригите. Едни събития водят до други, при това се преплитат не хаотично, а съответстват на веригите на ДНК в тонала. Тоест, съществуват шаблони и алгоритми, които определят течението на събитията.”

В хексаграмите, елементите/стихиите в китайската теория на Петте елемента, които са свързани с предмети, качества и явления от различен характер, но от едно и също ниво, като планети, цветове, вкусови усещания, вътрешни органи, годишни времена, посоки, добродетели и др. - понятието Време не фигурира.
Напротив всички те са използвани, за да се подреди календара, който е система за измерване на времето. Тази система не е единствената естествено.

Във всяко кълбо от възприятия има освен събития, процеси, явления и пр. и време. Докато вървя, се подхлъзнах и паднах. Изгубих съзнание. По-късно се свестих....

Когато хората са решили да измерват времето, както в далечното минало, така и сега (особено сега – закачено на стената в часовника) са го разтеглили и разпънали, за да заприлича и да се доближи до формата на горния геврек. Така че в кълбата на случващото се времето го има, в „разстоянията“ между тях – не съществува. Затова хората си мислят: „Чаках сякаш 2 часа, докато ...“, или „Докато се огледам за ... и времето отлетяло“. Като нещата зависят от времето. Може и те да му влияят, което изобщо не е сигурно.

Изображение

"Разтегленото" време

ДНК е спирала. Възходяща, низходяща, напред, или назад – е все едно, на къде се възприема. От последното мнение, което чух – разбрах в най-общи линии, че посредством информацията от информационното поле на Вселената, развитието ни се движи (за период от време от близо 100 год.), като електрон около атома в една орбита. И това движение не е спираловидно.

Движението на електрона около атома не винаги е точно по орбитата и отново, като всичко, се влияе от много неща наоколо. Един електрон може да се окаже не на едно, а на две и повече места едновременно (Парадокси на Зенон, и „Паралелни светове“ на М. Каку).

„Навярно малцина знаят, че електроните редовно се дематериализират и се появяват отново от другата страна на стените в компонентите на вашия компютър или компактдисково устройство. На практика съвременната цивилизация би рухнала, ако електроните не можеха да бъдат на две места по едно и също време. (Молекулите на телата ни също биха се разпаднали при отсъствието на този странен принцип. Представете си две слънчеви системи, които се сблъскват в пространството под въздействието на Нютоновия закон за гравитацията. Ще се получи хаотична бъркотия от планети и астероиди. По същия начин, ако атомите се подчиняваха на Нютоновите закони, те щяха незабавно да се разрушат при сблъсъка им с друг атом. Два атома остават свързани в стабилна молекула благодарение на факта, че електроните могат да бъдат едновременно на толкова много места, че образуват електронен „облак“, който свързва атомите в едно цяло. Така че причината молекулите да са стабилни и вселената да не се е разпаднала се дължи на това, че електроните могат да се намират на много места едновременно.)“ – Мичио Каку „Паралелни Светове“

„Хаоса“, който изглежда, че съществува в точки от Вечността („малко по-близо“ от нея – Вселената) се определя от пространства, които напомнят на огледалата на Козирев, или Казначеев, може би и на други, на които им е „хрумнала идея“ за огледала, или на този, на когото са наименувани.

Тия пространства не са нищо по-ново от Лента на Мьобиус (вълни), Бутилка на Клайн, Невъзможните фигури на Пенроуз, които Ешер изобразява в картините си. Но в огромното им многообразие от форми на кълбата от възприятия.

В Космоса има ли време?! Струва ми се, че няма (почти няма точка, права...). Може би, няма кой да го измерва?!

Благодаря за вниманието !! :thanks:

:star:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Съб Фев 21, 2015 9:24 am

Nevil, би ли казал, моля, виждал ли си едни лентички за измерване на алкално-киселинното равновесие в организма от слюнката. Доста приличат на едни други лакмусови.

И за малко да пропусна. Едни приятели, когато работят нещо навън си слагат едни ленти с разделения, изпълнени с пясък за ръцете и краката, както и такива жилетки. Готино.

:thanks:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Фев 24, 2015 3:57 pm

:yes:
Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 11:28 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Вто Фев 24, 2015 6:53 pm

Когато за пръв път бях "свободна" (че някой ме е вързал), понеже ми беше непознато, като усещане (може чувство) и нямаше "искам" и "трябва", нямах представа, как се прави нещо. Наистина. Много усилия ми костваше да си "върна спомена" за "трябва".

Когато ги няма - как да се случи премерен риск?! Все още се чудя.

Докато четох за Аз, То и Свръх-Аз от някакъв материал разбрах, какво е 42. Но за Баланса така и не ми стана ясно.

:no:

Дон Баланса и подчинените му
Дон Баланса е генералният директор на предприятието. Седи си той по цял ден в кабинета в централата, реди пасианси на компютъра, сваля се със секретарката и чат-пат се сеща, че всъщност задачата му е да строява подчинените нему маймуни. Случва се да внесе някаква дисциплина понякога, но.. не му се отдава много добре. Той всъщност, дон Баланса, макар и вече човек на възраст, има голямо сърце и е добър човек. И точно там е проблемът! Прекалено е добър.. Маймунките му се качват на главата и му танцуват на носа! Него също някой трябва да въведе в ред! Ама кой? Как? Или да го уволня и заменя с нов? Предложения? Решения? 42?
Ееех, мога да пиша още по темата и дори може пък да измисля нов универсален отговор на всички проблеми , но няма, защото Свръх-азът стои в момента до мен и гледа мнооого лошо. Имам чувството, че всеки момент ще ми скочи и признавам – хваща ме страх. За това – маймунките да си танцуват, ако щат, аз отивам да си уча за изпита. Точка, край и бай-бай, бейби, бай-бай…

https://msmileva.wordpress.com/tag/%D1% ... %B0%D0%B7/

Лесно е на теория. Сега "трябва" да започна да се чудя Пападжи "свободен" ли е бил, като е постнал горния материал. Много странно, за какво му е бил.

(Че съм и на линия... :{)) )

Чудех се, защо Дзен?! Отговорът е някъде там май.

:bla: :comp: :joy:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот nevil » Вто Фев 24, 2015 8:30 pm

liar написа:Nevil, би ли казал, моля, виждал ли си едни лентички за измерване на алкално-киселинното равновесие в организма от слюнката. Доста приличат на едни други лакмусови.

И за малко да пропусна. Едни приятели, когато работят нещо навън си слагат едни ленти с разделения, изпълнени с пясък за ръцете и краката, както и такива жилетки. Готино.

:thanks:

:hm: Нямам идея .....и в двата случая. :-(
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Сря Фев 25, 2015 11:17 am

:yes:
Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 11:29 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Сря Фев 25, 2015 1:22 pm

nevil написа:
liar написа:Nevil, би ли казал, моля, виждал ли си едни лентички за измерване на алкално-киселинното равновесие в организма от слюнката. Доста приличат на едни други лакмусови.

:hm: Нямам идея .....и в двата случая.

Лентите ги намерих. Измерват PH-то. Не са интересни. От 1 до 14 някакви - :bla:

Жилетките и другите ленти за ръце и крака са си супер яки -

https://www.google.bg/search?q=%D0%B6%D ... 24&bih=643

Liar от къде четеш за Пападжи ,та той отдавна е в "необятните ловни полета".Защото,казал рекъл постнал :rofl: не е ясно .Мисля че излъчването на Пападжи от филма се е запазило и е достатъчно красноречиво ,макар от снимката на неговия учител да се долавят далеч повече дълбок мир и вътрешен покой.Интересно за мене е как се навързват нещата в системата ЧОВЕК - ум , интуиция,знание,дух ..........несъмнено сложността на софтуера е ОЧЕВАДНА но тези малки човечета/умове/ по скоро - вярно сме ферма за човечарници. И всички тези практики, теории,енергии - Какво ви носят ? Правят ли ви по-хармонични и спокойни - Примерно "човешката ЛЮБОВ" много обсебващо, нещо мотивирано единствено от име и форма в крайна сметка не я ли усещате като вътрешно състояние/любовта/ тя би трябвало да не се поляризира , тя е еднозначна.

Не го чета. Преди съм го гледала на видеота, но на английски. Не знам английски. Понякога и с руски превод. Той доста закъсня, пак, но е хубаво, че хората са го превели (на руски език). Всъщност не е сигурно, дали наистина не съм го чела. Мислех си, например, че никога не съм чела за Дънов, а после се сетих, че съм чела негови и на Рудолф Шайнер - лекции, беседи.

Предпочитам за Пападжи да си мисля за мига от видеото, в който го разбирах, за какво говори, без да знам езика. Правила съм го и с други, като него. Без превод. Но сега за козите се инатих до последно, ама на - гледах ли го на български език ?! - Неееее!!!! Да - но го гледах. Понякога не ми се занимава с другия начин за знаене на нещата, и затова си исках бг супс. Та това е само филм.

Преди снощи да отговоря, нещо ме човъркаше да вдяна - нещо пропуснах o= , че съм някак много сериозна, когато се занимавам с друго - като практиката със сънуването. Та се сетих - за формулата по-късно с "добрият, лошият и тъпото копеле". Всъщност й липсваше ексцентрикът. Който доста напомня на Господин Баланс, щото е ясно, какво е ексцентрик. На мен ми се струваше, че трябва да е "в средата", щом е баланс... Неее - не е.

И тогава поговорката ни става отново недовършена "Ум царува (трябва), ум робува (искам), ум патки пасе...Ид (ТО)"....

:..(

Но, кой е ексцентрикът. Естествено, че го измислих и него - това е "Страничният наблюдател".

:joy: :clap: :fun: :think: - тук долу-горе са балансирани, и не, че ТО не върши глупости...
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Сря Фев 25, 2015 2:00 pm

Koгато "човек" стане достатъчно уравновесен, той или знае или не знае. Ума предполага, ума търси обяснения когато няма истински личен опит.
Не знам колко опит имате с кундалини, истински силен е потока и "разгъването" след като прескочи главата. Но. Не може да се сравни с тази вибрация, защото е просто - друга.
Не мога да добавя повече за момента..

Не, не е задължително да е уравновесен, за да има опит с Кундалини. Това - за опита. За знаенето - не си падам по теории, както Силвио Мануел.

:))

Изследвах вибрациите. Отне ми време да ги разбера. Зная ги, като опитности, на теория - не ми пречи да кажа, че Кундалини прилича на Огънят отвътре. И е недостатъчно. Щото има и змия, дето уж Си Ти и не Си. И още...

Подобно на това и не съвсем -

http://rogervankampen.com/2014/03/08/ig ... ur-soul-3/

Освен вибрациите при недостатъчно енергия, прекалено много енергия и невероятен баланс, където Е Любов, има сигурно още над 200 вида.

Преди така четях за видовете дишане. Не ми трябваха да ги знам. Но се налагаше да потърся примерно Уджай съвсем скоро, защото няма нищо общо с дишането ми и се е случило спонтанно, но е някакъв вид знаене на някого, за което Ум-а се пита - от къде по дяволите ?!? ...

:wow:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Сря Фев 25, 2015 5:10 pm

И всички тези практики, теории,енергии - Какво ви носят ? Правят ли ви по-хармонични и спокойни - Примерно "човешката ЛЮБОВ" много обсебващо, нещо мотивирано единствено от име и форма в крайна сметка не я ли усещате като вътрешно състояние/любовта/ тя би трябвало да не се поляризира , тя е еднозначна.

Зависи от практиките. Ако са сънуване - настроението е сериозно - до мрачно.
Ако е прикриване - е по-скоро забавно.

o=

Колкото до Библиотеката и Любовта - за първата пак съм сгрешила, като съм си помислила, че заличаването на личната история е от Голяма Важност за жените. Не е. Те могат да си тръгнат по всяко време. И вързопчетата с тетрадки няма да проходят. Но прохождането им и за мъжете е - пак зависи, до колко се чувстват освободени. За второто - Любовта - не знам, дали е полярна. Открих три варианта до сега. Двата много приличат на полярни, но и те като че ли не са. Безусловната е единият от тях - третия и ти говориш за нея.

Я си признай, че си виждащ!! :ok:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот nevil » Сря Фев 25, 2015 7:18 pm

liar написа:
nevil написа:

:hm: Нямам идея .....и в двата случая.

Лентите ги намерих. Измерват PH-то. Не са интересни. От 1 до 14 някакви - :bla:

Жилетките и другите ленти за ръце и крака са си супер яки -

https://www.google.bg/search?q=%D0%B6%D ... 24&bih=643

Тези гяволийки Ми приличат като..... приспособления за дребнички хора срещу силен вятър. ;))
Сигурно са маса пари. :think: Има един по-евтин начин..............с тухла в джоба. :rofl:
Аватар
nevil
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Други