Влез    Регистрация

Преглед в сънуването

Преглед на живота, освобождаване от лична биография
  • Автор
    Съобщение

Преглед в сънуването

Мнениеот kas » Сря Фев 11, 2015 12:57 pm

Случайно комбинирах методите на две книги - "Опасни сънища за силата" на Вадим Садовой и "Как си отгледах нови зъби" на Михаил Столбов (любезно публикувана от Nevil в темата "Основата на пирамидата" на раздел "Кота 0") - и резултатът при мен беше изключителен.
Отнася се за преглед при навлизане в сънно състояние.

Садовой:
— Как човек преминава от сън в осъзнато съновидение? – попитах аз, нарочно, за да избегна продължение на разговора за описанието на света.
— Сънят и съновидението се характеризират с определена позиция на точката на светлината. Има два начина за навлизане в сън.
Първият начин е да си спомниш предварително набелязани събития или такива, включени в списъка на прегледа. Тези мисли пораждат слаби емоции, чиято енергия отмества точката на светлината в позиция на шаблоните на тези събития. Когато ти съзнателно си спомняш събитията, това е прегледа в реалността. Когато такъв преглед се прави в съновидение, тоест точката на светлината от позицията на шаблона се премести в позиция на сънуване, то започва прегледа в съновидение. Първото нещо при съновен преглед е да проучиш всички елементи, присъстващи в съновидението му, които всъщност се явяват проява на шаблоните на събития, подложени на преглед непосредствено преди заспиване. Ако човек няма достатъчно лична сила да се осъзнае насън, то прегледа ще се превърне в обикновен сън, изпълнен с прояви на различни шаблони, но в случая в него ще преобладават тези, които е рекапитулирани преди съня.
Вторият начин на навлизане в съня е волево да задържиш съзнанието си без мисли.
Като помощно средство може да се концентрираш върху един от енергийните центрове или върху дишането си. Това също помага за самоосъзнаване в съновидение.

Това, което се получи при мен беше, когато практикувах техниката на Столбов преди заспиване. Самата техника я оприличавам на по-"мека" форма на рекапитулация. Ето я и самата нея:
И така: затворете очи и си представете пред мисления ви поглед абсолютно бял екран. Това може да бъде ученическата дъска, лист хартия или каквото пожелаете. Повдигнете очи (разбира се затворени) нагоре и отбележете, че екрана достига високо-високо, даже края не му се вижда. След това погледнете надолу и отбележете, че и надолу не се вижда края на екрана. Направете същото на ляво и на дясно. Сега погледнете в центъра. Забелязахте ли? Екрана вече не е бял. На него се появяват някакви образи, силуети, картинки. Вземете изтривалка (или четка и бяла боя, или разтворител, или «Мистър-Мускул» в края на краищата) и изтрийте (боядисайте, разтворете) картинките, които се появяват. Веднага се появяват нови. Тях също бързо ги изтрийте.
Някъде след около 3-4 минути на такава война с изображенията, вашия мозък в ужаса си ще започне да изкарва на екрана всичко което е насъбрал. Картините ще стават все по-ярки, интересни, все по-обемни и приличащи на анимация. Каквито и увлекателни сюжети да се появяват и колкото и да ви се иска да видите «какво ще стане по-нататък», без съжаление изтрийте всичко. Трийте, трийте!!! Вашата задача е екрана да остане бял. Най-интересното е, че заедно с картините вие изтривате и вътрешния диалог. Когато картините свършат, започва втория етап на войната: изведнъж ще си спомните, че трябва да се обадите на Иван Иванов или на Мария Някоя Си, или пък ще ви осенят гениални мисли, музата ви ще започне да ви подмята стихове, които ще поискате веднага да запишете! ТРИЙТЕ!!! Вашата задача е екрана да остане бял. Ако се научите да хващате състоянието «бял екран», то откритията и стиховете ще са значително повече. Затова изтривалката и трийте.
Всичко! Екрана да е чист. Тук ще забележите, че образите ще започнат да излизат по стените.
Унищожете ги. Всичките.

По този начин се получи много сполучлива комбинация от навлизане в сънуване и рекапитулация :awake:
INTENT
kas
Администратор

Re: Преглед в сънуването

Мнениеот evelina » Чет Фев 12, 2015 11:16 am

Това за бялата дъска с образите ми прилича на "интерфейса" на Равена от един неин практикум.
evelina
Участник

Мнениеот kas » Чет Фев 12, 2015 12:09 pm

evelina написа:Това за бялата дъска с образите ми прилича на "интерфейса" на Равена от един неин практикум.

Не съм попадал на него, ще му обърна внимание...

Това, което ми е особено трудно в тази практика с белия екран е да "изтрия" образа на тялото си, особено на лицето си и най-вече на носа си. Всъщност първия път си беше страшничко, но мисля че не това е причината. Интересно ми е ако някой друг е пробвал има ли при него/нея същия проблем? :hm:

П.П. Прегледах прктикума на Равена - изключително интригуващ е! :clap:
Не можах да разбера един от термините - "шар восприятия" - "кълбо на възприятието". Evelina, имаш ли някаква информация за него?
Между другото ми се иска да направим този практикум в група от няколко човека. Ако има желаещи - нека пишат, ако трябва и ще превеждам от руски (дано някой удари едно рамо за превод).
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот evelina » Чет Фев 12, 2015 2:03 pm

"Шар восприятия" според мен нарича различните образи, преобрази или семпли образни картини (сюжети), които изплуват пред тъмнотата на затворените очи. Тези "топки" от своя страна излизат от Кехлибареното езеро (Янтарный пруд) ...
За превода не се мъчи, тук едни наши "колеги" са го превели.

Равена има и други известни практики, например за Контролираните сънища (тя прави разлика м/у ОС и КС). Виж го и него.
evelina
Участник

Мнениеот kas » Чет Фев 12, 2015 2:43 pm

Супер, радвам се, че е преведено. Остава и да има желаещи с непреклонно намерение ;))

Благодаря и за пояснението за шар восприятия! Ще погледна и другата практика :ok:
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот вдъхновител » Пет Фев 13, 2015 12:19 pm

:yes:
Последна промяна вдъхновител на Вто Мар 31, 2015 10:09 am, променена общо 1 път
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пет Фев 13, 2015 3:06 pm

Ако има желаещи, ще желая и аз, и ще участвам. :yes:

В началото на януари пробвах да спя с ръкавица. Струва ми се, че е от тоя практикум. Даже мисля, че някъде писах за това и е възможно да съм го изтрила. Сега, като разглеждах преведените неща и самия практикум на Равена се оказа, че съм правила направо 10 задача. Изобщо не знаех, че са поредни 1, 2, 3 ... . Ръкавицата не можах много нощи да изтърпя, но иначе без такива условия - не са трудни за изпълнение задачи. Едва ли някой е изтърпял тая ръкавица, както е написано. А, ако е успял - супер!!

:wow: :fun:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пет Фев 13, 2015 9:14 pm

kas написа:
Това, което ми е особено трудно в тази практика с белия екран е да "изтрия" образа на тялото си, особено на лицето си и най-вече на носа си. Всъщност първия път си беше страшничко, но мисля че не това е причината. Интересно ми е ако някой друг е пробвал има ли при него/нея същия проблем? :hm:

Днес четох доста бързо и по диагонал, и това почти да го пропусна.
Доста ми се стори страшничко в началото. Но започнах в будно състояние. Много мрънкане измрънках. Какво направих, защо и така. Нормално.

:..(

Иначе сега, даже си и мислех, че хората му казват мързеливо припомняне. Дори да не е така - на мен на такова ми прилича.

:ok:

П.С. Чета първата задача. Ще го правя просто така. Ако се включи някой - хубаво, ако не - много пъти е правен. Ще си представям поляната от Хакерите.

Не знаех, че е преведен на български език. :thanks:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Пет Фев 13, 2015 9:48 pm

Много ми напомня на тази практика -

Подобен ефект в кратък вариант се постига при практиката в йога при която дланите се поставят върху затворените очи за кратко след някои физически пози. При това се получава леко докосване на очните ябълки с непосредствено стимулиране на нервус вагус, при което незабавно се усеща усиленото слюноотделяне.

http://ayurveda.lotusguides.net/index.p ... icles&id=2

За да не сложа някоя глупост, която не е за хора, четох и други материали. А и Равена е казала нещо от рода на - без страх и такива подобни, бъдете хакери и ... така. :)
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот zerozero » Нед Май 01, 2016 5:17 pm

На някой да му се занимава с практикума на Равена?
Имам предвид тука да пишат онези, които искат да започнем да работим по практикума и да си описваме кой какво прави и т.н.
По възможност в затворена тема, дето само работещите по практикума да си я виждаме, но и в отворена тема ще се навия.
Ако е ОК за модераторите и се съберем няколко души, викам направо да почваме тея дни.
zerozero
Активно сънуващ

Следваща

Назад към Рекапитулация