Влез    Регистрация

Затъмнение на интерфейса

Преживявания във второто внимание и в състояние на повишено съзнание
  • Автор
    Съобщение

Затъмнение на интерфейса

Мнениеот newage » Чет Яну 19, 2012 10:46 am

Здравейте!
Има ли някой опитност с това и представа какво точно е? При мен се получава посред бял ден и то не в сънуване:

"Обърнете внимание на следното предупреждение и стриктно го спазвайте – веднага щом
забележите остра тъмнина на “интерфейса” (така сякаш някой минава пред вас в
реала, докато вие лежите със затворени очи, или като нещо, което засенчва
вътрешната светлина), отстранете дланите от очите, спрете упражнението и не
правете ново за 12-18 часа. “Затъмнението” е появата на системният администратор."
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Re: Затъмнение на интерфейса

Мнениеот kas » Нед Мар 30, 2014 4:27 pm

Newage, напоследък често ми се случва да преминава нещо много бързо, но толкова бързо и всеобхватно, че сякаш света "премигва". В началото ми се случваше на изкуствена светлина и мислех, че премигва тока. Но ситуацията беше придружена и с едно особено усещане, което продължи и когато "премигването" започна да се случва през деня.
Случайно да си научил нещо ново по въпроса?
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот vangelisII » Нед Апр 20, 2014 3:19 pm

От скоро забелязвам това "премигване" или "затъмнение".Всъшност по някакъв начин си мисля,че е свързано с това,че започнах да се опитвам да си спра вътрешния диалог и да се осъзнавам по всяко време.Случваломисе е няколко пъти,особенно преди заспиване когато се опитвам да се отпусна. :hm:
vangelisII
Посетител

Мнениеот kas » Сря Апр 23, 2014 8:25 pm

VangelisII, ще се радвам ако можеш да си припомниш възможно повече детайли, когато това отново ти се случи. Може пък да сме първите, които ще разнищим този феномен. o=
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот vangelisII » Пет Апр 25, 2014 9:48 am

Всъшност аз му обърнах внимание след като прочетох тук за това.Но ще го наблюдавам и ако пак ми се случи ще бъда по-прецизен! ;)
vangelisII
Посетител

Мнениеот muskula » Пет Юни 27, 2014 12:32 pm

някой знае лй кой туй системен администратор?!!!!!
muskula
Сънуващ

Мнениеот sharga » Съб Юни 28, 2014 6:50 pm

muskula написа:някой знае лй кой туй системен администратор?!!!!!

такъв дето ръчка и чете kas примерно администрира форума
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Пет Яну 02, 2015 4:51 pm

Търсих този "интерфейс" доста време, заради значението на думата.

После разбрах, за какво става въпрос. Едни ярки проблясъци и затъмнения, с движение на най-различни обекти.
Преди да започна да се занимавам съзнателно със сънуването и другите около това (ще се повтарям, защото нямам, кой-знае колко думи и изрази за обяснение на изживяванията) имах такива доста често, придружени със звуци, светлини и някакви необясними за мен случващи се. Винаги съм си мислила, че и на другите хора се случва. Не обръщах особено внимание.

Добре дошъл ми беше Кастанеда. Едно от обясненията предполагам е било именно тук :

http://chitanka.info/text/2779/20

Когато, поради контактите си със запознати по тия въпроси, това зачести - започнах да се оглеждам и ослушвам. Едно от най-невероятните неща, които ми са се случвали беше, когато сякаш някой, или нещо беше "спряло света". В началото беше поразително. ЗD света беше разделен на кадри, като на филмова лента. От едното дърво да другото, после до следващата височинка и така нататък. Всяко едно от тия пространства бяха толкова ясни, че съм сигурна, че няма такъв изобретен монитор, капки за очи, или очила, или ... Те се виждаха, като в дълбочина, или ширина и височина, каквито изобщо не съществуват при нормално гледане. Смайваща гледка. После видях линиите. За тях естествено бях забравила. Преди доста повече време им казвах пръчки, шарени, цветни пръчки.

После се занимавах със звуците. (Което правя и в момента.) Тоя грохот, ромолене, трептене, трясъци и значително по-нежни такива - предизвикваха много вниманието ми. Понякога изглеждаха толкова реални, че се обръщах, ако съм с друг човек за неговата реакция, или направо питах (справка), без да ме интересува, колко "нормална" съм в очите на хората.

Предишните звуци, на които се спирах - бяха предимно гласове. На съседка, на майка ми (най-вече), или на други близки хора. За да проверя - просто отивах там, от където чувах да идва звука. Естествено нищо. Веднъж си спомням, че пълзях от всички страни на колата рано сутринта, за да разбера, откъде пищи така - явно някакво животинче, непознато, като звук дотогава. Една бабичка, циганка ми каза, че това са гласове, които викат по име и примамват така хора, които се изгубват, или разболяват и умират. Последното изобщо не спря търсенето ми.

И сияйните метални кълба, които играеха във въздуха вечер, или ме придружаваха. Разделяха се и се сливаха. Веднъж му казах : "Не съм сама, скрий се, ще те видят и ще ахнат!". Размерът им беше доколкото си спомням 80 см или метър. Като малка съм гледала такива плуващи топки с брат ми и баба ми и дядо ми. Когато съм правила преглед на тея случки от второто внимание, съм ги питала - помните ли това и това... По-късно пак за същото. Странното е, че те дори не си спомняха предишните ми разпитвания за това. Интересна е психиката на човек - как забравя за неща, които и без това нямат обяснение.

А когато нещата, като горните станаха повечко, такива че да ми пречат да се държа нормално и да ходя на работа, и да блея (когато аз преценя), и да си слагам спирала на миглите - просто, за да виждам, като хората - се наложи да търся и други автори. Нищо, че вече знаех, че това е епифизата. (Затова и в "Ресурси" постнах "Люси", ако не съм била ясна. Не е "аууу, каква тъпня", или - "аууу, какъв невероятен филм! И автори, и актьори..." Други са ми наблюденията.)

В момента намерих само това из нета, свързано и с епифизата -
http://atiearth.com/Adventures_beyond_the_body_PART1

Не, че не говорех/пишех на хората, които знаят. Но не всеки е длъжен да има някакви еднаквости точно сега, в този момент, с мен и да обяснява, и точка. Естествено се дразнех. И сега го правя. Хубаво е, че снощи прочетох за неправенето (агресивното неправене), което допълва компенсаторно-поведенческите реакции (четени преди месец-два, не знам точно) на Юнг, че ми бяха залипсвали... :)

Тогава, като други автори - на помощ ми дойдоха Монро и Кейси. Малко по-късно Друнвало и Дейвид Уилкок. И основно там намерих много от отговорите на въпросите си. Шеговито ги наричах, както и Юнг (шеговито към себе си) - "колегите" и много се смеех, когато хората не разбираха тази ми шега.

:joy: :fun:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Съб Яну 03, 2015 10:54 pm

Когато, поради контактите си със запознати по тия въпроси, това зачести - започнах да се оглеждам и ослушвам.

Това трябваше да го напиша вчера, но не ми остана време. За по-сигурно, от страна на знаците, днес трябваше да го срещна, та да не го отлагам за след месец.

Хората ми казваха "Има дълго да се блещиш/зъбиш в огледалата". Изобщо не бях дочела КК, нито пък знаех, за какво иде реч.

Първото ми огледало беше една жена. Имаше си дом, семейство, три деца - съвсем нормална история. Заради пари, знам ли, или заради друго - се правеше на ясновидка. Беше ми странно и понеже не ме вълнуваше, просто я изключих от нещата си.

Срещнах я, за да я видя, предполагам, или щото Духа така е решил, в началото на съзнателно правените, или неправените ми неща. Беше клошарка и просеше. Естествено беше и да не я позная. Когато се вгледах в нея - бях изумена. Казвах си, че се е "изгубила". И вече не се вписваше в обществото. Тая "първа среща" ме държеще будна. Всъщност старая се.

Имах възможността, което изобщо не е малко - като дадена възможност, дълго време да наблюдавам по различен начин "изгубили се" хора.

Когато се изчисти, или излъска до блясък връзката с Духа, този контакт с тях не е препоръчителен. Ама никак. Няма смисъл и от техните паразити наоколо. В градския транспорт има достатъчно. Така смятам. Никакво прекаляване с почистванията.

;))

Може и да не е огледало сега. Огледалата са съвсем различни. Било е някаква постановка, да речем - от страна на Духа.

:fun:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Сря Окт 19, 2016 7:01 pm

newage написа:Здравейте!
Има ли някой опитност с това и представа какво точно е? При мен се получава посред бял ден и то не в сънуване:

"Обърнете внимание на следното предупреждение и стриктно го спазвайте – веднага щом
забележите остра тъмнина на “интерфейса” (така сякаш някой минава пред вас в
реала, докато вие лежите със затворени очи, или като нещо, което засенчва
вътрешната светлина), отстранете дланите от очите, спрете упражнението и не
правете ново за 12-18 часа. “Затъмнението” е появата на системният администратор."

Чак сега го видях това и разбрах въпроса. Беше момент за десето задание, което реших да прескоча, защото сисадмина съм го виждала. Интерсното е от гледна точка за светлината и тъмнината. Това е цитат от дневника ми в практикума от 19 август т.г.:

"Следващата вечер си лежах със затворени очи. Казах си - почивка два, три дни и ще погледна задание 11 в руския форум, защото тази антика не иска да отваря закачените с кламер линкове. (Много си ми е добра "антиката"!!) и не щеш ли нещо с много ярка светлина се появи отдясно. Усещането е за поява в дясното периферно зрение. Реакцията ми, от любопитство предполагам, беше веднага да насоча поглед надясно, както съм си със затворени очи. Картинката естествено се разпадна. Снощи вече имах очакването за силна ярка светлина отдясно.

Прилича на затварянето на очите на ония студенокръвни, които имат ципа и ги затваря вертикално и клепач (ако изобщо може така да се нарече), затворящ се хоризонтално. Ярката светлина сякаш е, като вертикалното затваряне на окото. Аз съм си със затворени очи и си чакам да си заспя.

Тогава отдясно се появи светлината и изпълни полезрението, сякаш гледам в слънцето. И се появи прелитащата сянка на сисадмина (не беше Kas :) ). Общо два пъти. По този начин не ми се беше случвало, затова беше интересно. Не прави "слънцето" черно, а прелита пред него, като прилет, което усещане се и чувства на педя от главата. Като на физическо ниво."

Интересно е, че за "втори клепач" се говори и в книгата Навлизане в платформата на Паралелна реалност, която излезе на 10 октомври. В онази част за светлината и тъмнината.
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Следваща

Назад към Фантастични изживявания