Влез    Регистрация

Сталкерска тема

Прикриване / издебване
  • Автор
    Съобщение

Re: Сталкерска тема

Мнениеот Solitary_Hawk » Пон Май 04, 2009 7:19 pm

ema написа:...
Говоря за тогава, когато няма да имам готова подредена верига. В реалния живот. Кога завършва едни транзит и докъде е веригата. Как разбираш коя е последната мобилна /ли беше/ карта - за край на веригата.

Не съм се замислял за това. Транзитите се хващат - вкъщи, в офиса, в магазина, на улицата. Има и "по-тънки" преходи и по-трудни за хващане. С края на веригата е по-трудно. Някои вериги никога не свършват, те са като изкачване по безкрайна стълба - нагоре, нагоре, нагоре и нагоре..
Аватар
Solitary_Hawk
Активно сънуващ

Мнениеот Solitary_Hawk » Пон Май 04, 2009 7:22 pm

ema написа:Има и друг вариант, като този на Дон Хуан - "Просто няма да бъда там." :)
Магическо е. :)

:D
Аватар
Solitary_Hawk
Активно сънуващ

Мнениеот isidoro » Пон Май 04, 2009 8:14 pm

Браво,Ема!
Който има очи...ще види...
Който има уши...ще чуе...
Който е прочел...ще знае...
Маг се става,когато автоматично се сдобиеш с достатъчно енергия...а можеш да я откъртиш само ... от собствените си "стени".Знайте,който е завършил своето "припомняне",вече няма да пише в нито един форум.Не се самозалъгвайте...хванете яко кирката и рушете...СЕБЕ СИ!!!Забравете "леките" неща,истински може да се научи нещо само по най-трудния начин...
Някой от вас изобщо знае ли какво е да се унищожи последния опис и да се продължи напред,без да се създаде нов,хм...!!!???
isidoro
Посетител

Мнениеот ema » Пон Май 04, 2009 8:22 pm

Перфектни хора няма. :)

Някой от вас изобщо знае ли какво е да се унищожи последния опис и да се продължи напред,без да се създаде нов,хм...!!!???

Напред, като казваш, какво имаш предвид?!? Гледах например филм за мумия на монах на над 500 г. Умрял при медитация. Той, смятам - го е направил. Но това е съвсем различна тема. От живота тук.
Последна промяна ema на Вто Май 05, 2009 10:41 am, променена общо 1 път
ema

Мнениеот ema » Пон Май 04, 2009 8:45 pm

"Случвало ми се е например да се изкачвам по стръмна улица и блока да свърши накрая и, след това идва равен участък и усилието е доста по-малко. И в тоя случай прехода е съвсем ясен, но не винаги е така. Понякога прехода е трудно доловим, понякога изобщо не успявам да го усетя."

Искаш да кажеш без калкулатор, без карти, без бележник и химикал. Верига, която е от 36 карти /събития / елементи? Знаеш кое събитие мобилно, кое статично, повтаряш си трите принципа на ум...
Сложно е. :? :)
ema

Мнениеот isidoro » Пон Май 04, 2009 10:55 pm

Ема...
Аз съм последовател на дон Хуан Матус... и не ме интересуват...мумии...
Ние всички живеем в описи.Всяко наше действие създава или допълва този опис.Да го унищожиш...значи да умреш...и все пак...продължаваш да живееш,
но крачиш по една тънка линия и не оставяш диря.Как мислиш...лесно ли е да се движиш сред хора така,че никой да не те вижда...да живееш,но да не създаваш лична история.
Ако имате очи...четете...не предизвиквайте съдбата , а следвайте я...този пасианс е капан...рибката не отива да клъвне стръвта...а отива да хапне вкусна храна...Тя не знае,че червейчето е заложено от нас,гладните за храна...или за удоволствие, хора...
isidoro
Посетител

Мнениеот kopcap » Пон Май 04, 2009 11:38 pm

isidoro написа:Ема...
Аз съм последовател на дон Хуан Матус...

Здравей Исидоро, дали това не е просто модел на себеотразяването ти - да си такъв последовател. Аз също май съм такъв, но предпочитам да съм воин.
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Посетител

Мнениеот isidoro » Пон Май 04, 2009 11:52 pm

"Воинът тръгва по пътя на знанието като на война - със страх,с респект и с абсолютна сигурност!"Дали и ти си поел пътя по този начин!?
Или си воин на Христа...Пиша,че съм последовател на ДХ...но не е точно така...АЗ съм "отломка" от линията на ДХ, което означава...че следвам неговите заръки... а не тези,дадени ни от завършения Кастанеда...Що се отнася до моето себеотразяване...то трябва да бъде сразено и това може да се направи само от външни хора,заради и което се опитвам да създам група пътешественици...Не знам дали чукам на правилната врата ...все повече се замислям върху това...
isidoro
Посетител

Мнениеот kopcap » Вто Май 05, 2009 12:05 am

Зависи и как почукваш, може би и в това има воинска дисциплина... Чудесно е че си разменяме по някоя дума тук, но май забравяме основния воински принцип - действието. Да си даваме велики съвети един друг може да помогне само по изключение. По-важно е струва ми се да споделяме опит, който за всеки посетител на форума да даде тласък именно в посока действие. А ако нещо изнерви някого - бъди сигурен, че нещо вярно е казано, просто трябва да потърсиш пак дали не пропускаш нещо в бързината...

П.П. Вече има секция обяви. Може да дадеш своето предложение там :yes:
Последна промяна kopcap на Пет Май 29, 2009 10:29 am, променена общо 1 път
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Посетител

Мнениеот isidoro » Вто Май 05, 2009 1:05 am

Прощавай,Корсар,много истина има в думите ти...но ще ти кажа направо , че да споделяш опит си е празна работа... Как мислиш,защо благодетеля
на ДХ директно го е запокитил в река,в която вероятността да се удави е била доста голяма,а не е споделил опит с него...Той е действал...точно както го казваш ти... и ако Кастанеда не беше "луд" на тема събиране на данни,нямаше да го узнаем никога...надали би СПОДЕЛИЛ...
Как да споделя мое преживяване,когато наскоро прекарах една нощ сам в непозната гора,където тя ме обгърна и ми даде заслон под открито небе...
където в странно състояние на полусън получих напътствия,които са само за мен и имах изживявания,за които ако разкажа,никой няма да ми повярва...
а и е все едно...Думи,думи,думи...Там,на това силно място,не говорих...усещах...как мога да споделя усещане...за което няма думи...Как мога да предам усещането за закрилата,която ми даде цялата гора и хълмовете,сред които бях,когато си тръгвах...те сякаш бяха разперили криле над мен като орлица,готова да защитава отрочетата си...Това се ИЗЖИВЯВА...и колкото и да го споделям...за вас е един бъртвеж...или поредната лъжа.
Моето време изтича тук ... мисля,че задачата,за да се "напъхам"из тези клубове ми е вече ясна и което е още по-добре - вече завършена...
Причината все още да съм тук е едно обещание към Духа.Обявил съм дата за вероятна среща в България на пътешественици,които желаят наистина да направят нещо...И...ако нищо не се получи...призраци много по пътя към Икстланд.
isidoro
Посетител

ПредишнаСледваща

Назад към Сталкинг