Влез    Регистрация

Сексуалната енергия

Практики по сънуване
  • Автор
    Съобщение

Сексуалната енергия

Мнениеот muskula » Нед Авг 26, 2012 5:40 pm

Отварям тази тема,защото е тясно свьрзана сьс сьнуваването и защото искам да предупредя за опасностите свьрзани сьс сексуалните практики.
Задьржането на сексуална енергия може да доведе до сериозни проблеми с тестисите и даже да ви ги отрежат. Наскоро говорих с един маистор по цигун,и тои ми каза че имало случаи на отрязани тестиси. Това е така защото енергиините каналчета там са много деликатни и нагнетяването на енергия там води до разширяването им и по-кьсно усложняване.За да се избегне това енергията трябва да се разнася по цялото тяло. Това става като бьде пусната нагоре по предния канал,или по задния канал през грьбнака по микрокосмическата орбита. Второто е по-трудно,защото долу в грьбнака има една клапа която докато не се отвори пре4и на потока енергия да премине нагоре. Затова като за начало е добре да се вдига по предния канал и да се захранва чакра след чакра и така до последната чакра.Това ще даде невероятна сила на чакрите и ще помогне много за нашия пьт. Ако ви е трудно да вдигнете енергията сьс физическото тяло опитаите в ОС-много по-лесно е.Ако и насьн не става опитаите сьс халюциноген-ще разберете какво имам на предвид.Ако ви е страх,поне се напушете и така ще е много по-лесно.
Всяка чакра си има пазител които трябва да баде победен за да се отключи колосалната сила която имат чакрите. За пьрвата чакра този пазител е страстта.Когато има сексуално желание енергията потича надолу,откьдето пьтят е само един-навьн. При пьлната липса на желание енергията потича нагоре сьвсем естествено. Това обаче е по-трудно да се каже отколкото да се направи. Аз поне още не сьм стигнал дотам.... Това което пиша се отнася за мьжете. Женската енергия ми е табу. Винаги сьм се чудил защо пищят сякаш ги колиш.? Иди че разбери.....
muskula
Сънуващ

Re: Сексуалната енергия

Мнениеот sharga » Пон Авг 27, 2012 7:51 pm

Да, то май за тая микрокосмическа орбита пише в книгата на Мантак Чиа

култивиране на мъжката полова енергия

Доколкото съм запознат с прекарване на енергия по тялото дали през задния или през предния канал, същите тия които тренират цигун казват че е хубаво за да може енергията безпрепятствено да минава да се прави усмивката на три нива както е описана в 'трансформиране на стреса в жизненост' - Мантак Чиа.

Когато се усмихна на третото ниво гръбнака става толкова енергийно зареден че изпуква без да го движа, така както си лежа. Много е готина усмивката.
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Мнениеот vga » Чет Сеп 13, 2012 9:48 pm

Опасявам се, че преди да започнеш да се занимаваш със тези неща, трябва добре да уредиш положението си между хората - да станеш "някой".
Защото има хора, дето и на възраст са си все никои, та те нямат сексуална енергия, поради така устроената йерархия на тях им я отнемат. Може би е много еротично за паразитите някой да е шут, това е масово срещано. Става дума за едно общество - едни шутове, а другите - мъже.Така че е много важно да не си "шут".
Някои са шутове цял живот, докато противоположностите им станат на богове.
Та шутовете няма да могат да се възползват от информацията за мъжката сексуална енергия - те са прекалено заети телесно от чуждата божествена сексуална енергия.
Последна промяна vga на Пон Апр 29, 2013 11:14 pm, променена общо 1 път
vga
Посетител

Мнениеот tulpa » Пет Яну 04, 2013 7:05 pm

Абе, все се чудя.. това дали човек е девствен или не има ли някакво значение за сексуалната енергия и като цяло нещата в тази насока?
Не знам за жените как е точно, но при мъжете дали ще е от мастурбация или секс, при свършване, все би трябвало да си на загуба (енергетична). Та за това от една страна си мисля, че не би имало кой-знае каква разлика, но от друга..... не съм правил секс, та не знам губя ли нещо, не губя ли :))

И все пак си мисля, че напразно се притеснявам от това нещо.. Принципно не ми пука дори и докато си умра да си остана цепеняк, но за горното се чудя от време на време ..
Аватар
tulpa
Скаут

Мнениеот kas » Съб Яну 05, 2013 10:17 am

По принцип в природата животните използват сексуалната си енергия само с цел продължаване на поколението.
Ако си решил да следваш воинският път без да имаш деца, рано или късно ще искаш да намалиш или спреш пилеенето на сексуална енергия. Гарантирам ти, че това ще стане много по-лесно, ако си девствен: няма да имаш дълбоки сексуални връзки с жени. Сексът е начин за възможно най-дълбокото обвързване между двама души - физическо, психическо и енергийно. Няма да ти се налага да преодоляваш и навиците, свързани с такава връзка. Естествено може да развиеш други или да започнеш да изпадаш в самосъжаление, че пропускаш нещо, за което всички говорят. Но всъщност истинското, което може би ще пропуснеш, е възможността да се съобразяваш с някого до себе си и по този начин да издебнеш свои навици и слабости.
INTENT
kas
Администратор

Назад към Сънуване - практика