Влез    Регистрация

Ние не сме по-добри от нашите господари

Храната - основата за нашата енергия
  • Автор
    Съобщение

Re: Ние не сме по-добри от нашите господари

Мнениеот magal » Нед Авг 30, 2009 7:22 pm

josemity написа:И ако смяташ, че натрапвам пътя си и вегитарианството, тогава какво можеш да кажеш за ежедневните и навсякъде реклами на Макдоналдс I'm loving it, кремвирши Сачи и други местни храни?! Това според мен е истинското натрапване!

Така е права си, рекламите около нас имат точно тази цел да ни накарат да направим нещо....да изядем нещо или да си купим нещо и тн. Често рекламите също са заклеймяващи особено в някои общества ползващи техните символи. Това е така, но и ти и аз знаем, че това са реклами и обикновено ги пропускаме покрай ушите си или просто спираме да гледаме телевизия.
Но ..е тук идва голямото, НО....това което се прави с насаждането на религиозни вярвания, или начин на живот като вегетарианство, често е много по-силно от рекламите. То е осъждащо.....разбираш ли го!!! ТИ ОСЪЖДАШ ХОРАТА, КОИТО НЕ ПРАВЯТ КАТО ТЕБ!!! А ТОВА РАБОТИ ЕДИНСТВЕНО ЗА ИЗДИГАНЕТО НА ТВОЕТО ЕГО!!!
Разбираш ли, всеки човек, всеки хуманоид има право да върви по пътя си, и нито ти, нито аз сме нещо повече от него за да му казваме, че ако не прави това или онова той е по-малко човек. Че е нещо по долу....! Достатъчно хора са избити точно по тази причина, защото били диваци, или били недостойни, или били различни и тн....
Разкажи ни за вегетарианството, за това как се случи при теб например, какво усещаш и тн. сподели личен опит...сподели радостта си от това което правиш! Това е друго, тогава може би много хора тук ще последват примера ти просто така, в началото да опитат после защото са намерили радост или повече здраве....или пък защото това е начина, който ги прави просто по щастливи.
В същност може и да не съм прав, josemity, нямам право да те съдя....или уча...просто това са мои мисли, които споделям! :(:( :)) :joy:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Пон Авг 31, 2009 1:32 pm

Разкажи ни за вегетарианството, за това как се случи при теб например, какво усещаш и тн. сподели личен опит...сподели радостта си от това което правиш! Това е друго, тогава може би много хора тук ще последват примера ти просто така, в началото да опитат после защото са намерили радост или повече здраве....или пък защото това е начина, който ги прави просто по щастливи.

E, щом ти е интересно...
Общо взето никога не съм яла много месо. Още като дете, по време на летните ваканции, се хранех изключително с плодовете от уличните дървета и в градините на бабите от село. За да не спираме да си играем, хапвахме с мойте другарчета това, което ни попадне и това, с което ни почерпят бабичките...Случи се така, че едно цяло лято не бях кусвала месо. Просто така се случи! В момента, в който опитах един салам ми стана лошо. Миришеше ми на мърша, на стомаха ми стана тежко...Тогава все още бях дете и не знаех какво е вегитарианство и че може да се живее без месо, та си мислех, че салама е развален...
След години започна да ми пада косата и една приятелка на майка ми даде книга за уринолечение като ме увери,че това ще ми помогне. И понеже винаги съм готова да експериментирам нови идея започнах да го прилагам. На тези, които не са пробвали урина мога да кажа, че това е една много силна енергийна напитка, особено урината в 5 сутринта. След като я изпивах бях толкова заредена с енергия, че се чувствах като супермен. Естествено, за да пие урината си, човек трябва да се придържа към определена диета, която не включва месо, сол, подправки, захар. Само при тези обстоятелства от нея не ти се гади и има поносим вкус.
Преди пет години започнах да се занимавам с йога. На всички е известно, че йогите са вегитарианци. Поради една или друга причина аз все отлагах спирането на местната храна и като временно решение на проблема ядях само пилешко и риба и то не всеки ден. Преди няколко месеца реших да спра и пилешкото. Трябва да кажа, че в редките моменти след това, когато съм опитвала пилешко месо, въобще не ми е било така вкусно, както съм смятала преди.
Последният импулс, който получих в отказването на всякакво месо, бе от една моя позната-вегитарианка, която ми препоръча да гледам филма Земляни (линка към него го има във темата). Емоционалният шок, който получих, бе причина за окончателното ми решение да спра да ям каквато и да е животинска храна. Никога не бях гледала на храната си от този аспект. Знаех, че е много по-задравословно да не се яде месо, но етичната страна -страданието на тези създания от момента на раждането им до момента на смъртта-някак си не ми беше удвала на ум. Дни наред филмът не ми излизаше от главата. Като ходех по улиците започнах да се заглеждам какво ядат хората в ресторантите. И отгатнете! Не видях нито една порция без месо или риба.
Оттогава ми се иска да допринеса за промяната на нещата! Мисля, че половината от тези хора, ако знаеха каква е ИСТИНСКАТА ЦЕНА на тяхната храна щяха да спрат да я консумират.
Ако трябва да бъда честна на мен ми жал повече за животните, отколото за много от хората на земята...
Гледах едно предаване наскоро. Два собственика на гурме-ресторант бяха отишли в едно село, където фермерът отглежда крави, които са с най-скъпото месо в света..мисля, че породата се казваше кобе и е от Япония. Това бяха малки на 1-2 години теленца, любопитни и смешни като всички деца. Фермерът каза, че се държи настрана от тях, за да не създаде емоционална връзка (а те постояно го следваха и с муцинките си го закачаха), защото така или иначе следващата година отиват на заколение, а двамата ресторантьори, докато милваха тези същества споделяха пред камерата какви вкусотии ще приготвят от тях!!! Изводите си правете сами...
Предимствата на вегитарианството от моят опит - свалих няколко излишки килограма и то без въобще да се напрягам, не ми липсва животинската храна, не ми е тежко на стомаха след хранене, няма я тази сънливост и умора. В йогата надблюдавам най-много изменения. Станах по-гъвкава. Започнах много по-интензивно да чувствам въздействието на асаните върху тялото ми, което означава, че енергетиката ми се подобри.

В заключение мога да кажа, че организма много лесно се настройва на нашите навици.

магал,
бих искала да постнеш тук пример от Даоизма, където се казва, че яденето на месо е ОК! Доколкото разбрах (след малко търсене в Интернет) и Конфиций и Лао Дзъ са били вегитарианци. В текстовете на китайските мъдреци не съм срещала да споменават, че те лично се хранят с животинска храна. Ето какво намерих аз
Даоизъм и Конфуцианство
Помагайте на живите същества и хората. Възпитавайте доброта и щастие.
~ Ин –чи -уен (конфуцианско - даоистки трактат)

♥♥♥

Това, което не искате да правят на вас, не го правете на другите.
~ Конфуций, Конфуциански сборник, Линуи 12.2

♥♥♥
Уважавайте старите, ценете младите. ДОРИ НАСЕКОМИ, ТРЕВА И ДЪРВЕТА НЕ ТРЯБВА ДА НАРАНЯВАТЕ.
~ Конфуцианско-даоистки трактат Тай-шанг-кан-инг пиен

♥♥♥

Тези, които искат да знаят истината за вселената, трябва да практикувате почитание към всичко живо; това е проявява на безусловна любов и уважение към себе си и всички други същества.
~ Хуа Ху Чинг 51

♥♥♥
Купувайте пленени животни и им връщайте свободата.
~ Трактат на Тихия Път
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Пон Авг 31, 2009 1:41 pm

Колбасите пълни с химия и вода

Публикувано на 21 мар 2009 в 10:58pm
При едно истинско изследване в пушените колбаси може да бъде открита цялата Менделеева таблица, заяви голям месопреработвател, пожелал анонимност.
„Всички искат да произвеждат повече и по-евтино, като за целта вдигат влагосъдържанието на колбасите, а останалото пълнят с най-евтините материали и подобрители. Месо в кренвиршите почти няма, а ако има, то в голямата си част е под формата на сланина и птичи прат – машинно смлени и обработени отпадъци от пилешко месо“, твърди производителят.
Според отлично запознати в опушените колбаси като бекон, пушени гърди, пушен врат или бут, както и в някои шунки се инжектира допълнително количествовода и химикали за влагоза-държане. В резултат на това масата се увеличава средно с 50 процента, но колбасът става изключително безвкусен. Поради тази причина продуктът се третира с различни овкусители, включително и изкуствен пушек за опушването им. Този изкуствен пушек може да е на прах или течен, но си е чиста химия, твърдят месопреработватели, като най-масовият се внасял от САЩ. „Този пушек може и най-гадното нещо да направи на вкус като превъзходна шунка“, заяви технолог от една от най-големите компании за колбаси у нас. Според специалистите освен пушек се слагат и бои, които в голямата си част също са синтетика, но даже и да са на растителна основа, то те пак са извлечени химически. Тези бои, особено евтините, навлизат трайно и неравномерно в колбаса и като го отрежеш, той стои на петна, а като го загрееш, пуска червена боя. „От гледна точка на медицината – колбасите ни са пълни с химия и отрови и в икакъв случай не са по европейските стандарти. Българинът трябва да щади черния си дроб и след като до момента нищо неможе да направи по превенцията на колбасите, то по-добре е хапваме от тях по-рядко“, заяви д-р Мария Папазова, научен сътрудник първа степен от аститута по физиология на Българската академия и науките. Според нея всякакъв вид опушване има вредни последици за хората. Прекомерно е използването и на натриев нитрит, който открай време се използва за стабилизатор и за запазване свежия червен цвят на месото, твърдят производители. Ако по Българския държавен стандарт той може да се използва с концентрация 4,5 мг на 100 грама, то сега по европейските директиви допустимото съдържание е 10 мг на 100 грама. „Натриев нитрит се използва открай време и без него е немислимо да се постигне вид на свеж и пресен колбас. Без този химикал са единствено белите мюнхенски наденички,но тях в България едва ли ще ги купи някой. Без него е немислим и червеният пресен вид на луканката, това вещество се използва навсякъде и в никакъв случай не е вредно”, заяви Константин Чорбаджийски, председател на Асоциацията на месопреработвателите в България. Според него българският производител спазва всички изисквания, а разликата във вложените материали дава и многообразието на пазара.
„Ясно е, че не всички могат да си позволят кренвирши от 7 лева килото и затова има хора, които си купуват по-евтин продукт, където е естествено процентът на чистото месо да е по-малък“, смята Чорбаджийски.
„Аз съм върл противник на ментетата, но не може да се слагат всички фирми под общ знаменател. Абсолютно всички адитиви, които се използват в нашата индустрия, са позволени от Европейския съюз, а и не знам някой да се е отровил от български колбас”, смята и собственикът на „Тандем“ Кирил Вътев.

Нямаме нужната апаратура за анализ
ОКАЗВА се, че в България няма лаборатория, която да разполага с апаратура за ДНК анализ на месото.
Това означава, че никой в момента не може със сигурност да определи дали даден протеин е соев или животински, което от своя страна показва, че трудно може да се контролира съдържанието на соеви протеини в колбасите и най-вече в кренвиршите.
„Соята сама по себе си не е вредна и по принцип не влагаме повече от 3 процента. Ако при някой кренвирш има повече соя, то той лесно се познава – не е плътен и се разкашква“, заяви Константин Чорбаджийски от Асоциацията на месопреработвателите. Според него има една лицензирана лаборатория, която може да извърши ДНК анализ, но тя е частна.
„Вярно е, че не разполагаме с такава апаратура, но именно покрай последното развитие на нещата в момента такъв апарат е в процес на закупуване и скоро ще бъде монтиран и ще заработи в Националния ветеринарномедицински институт“, заявиха оттам. От института отказаха официален коментар за състоянието на месопреработвателната индустрия, защото в момента текат съвместни проверки с прокуратурата. Оттам поясниха, че до момента са се ориентирали за процента на животински протеини по косвено изследване за холестерин. Колкото е по-нисък, толкова повече са соевите или друг вид растителни протеини.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот kas » Пон Авг 31, 2009 7:50 pm

Като прочетох поста ти се сещам за нещо, което ми е информация от първа ръка. Става въпрос за братовчед на мой приятел, който преди време се занимаваше с фермерство. В един момент решил да продава кравите си, но никъде не му ги искали, защото колбасарските цехове не работели с живо месо. Как така? - ще питате. На човека му отговорили, че ползват внос на замразено месо от държавния резерв на арабските страни, което приятели мои е на по 40-50 години :!:
Когато се размрази буквално ставало на кайма, но на кой му пука - печалбата е голяма. Не ме питайте какво става с нашия държавен резерв - не знам, мога само да предполагам.
Друг случай - от същия източник: как се приготвя пастет? Отговор: свинска мас и химикали. НИЩО ДРУГО!!!
Правете си изводите... :barb:
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот magal » Пон Авг 31, 2009 8:01 pm

josemity написа:магал, бих искала да постнеш тук пример от Даоизма, където се казва, че яденето на месо е ОК! Доколкото разбрах (след малко търсене в Интернет) и Конфиций и Лао Дзъ са били вегитарианци.

В същност между конфуцианството и даоизма има разлика и то не малка. Не случайно Лао Дзъ и някои от последователите му непрекъснато осмиват конфуцианството. В същност и в самият даоизъм има много "течения"...просто защото това не е религия или учение. Това е философия, начин на мислене начин на живот. Част от даоистките "течения" разбира се са се превърнали в религия, със своите догми и божества и то не без намесата на императорите за да вкарат даосите в някакви рамки.
Много от даосите са вегетарианци, разбира се и за това спор няма, но има и даоси, които не са вегетарианци ха-ха, просто по пътя на дао няма догми!!!
Ето виждаш ли при теб е станало естествено, да спреш да ядеш месо, дали заради болест, дали заради заниманията ти с йога! Това е и моята идея! Нещата да се случват естествено.
Веднаж ми се случи нещо много интересно. На хижа Конгур в Беласица, на масата до мен седеше едно семейство. Баща, дъщеря му и съпруга и. Седяхме пробвахме виното на баща ми неговото ха-ха и си говорихме. По едно време видях, че той яде нещо, което не можах да опредял какво е и го попитах. А той ми каза че е вегетарианец - суровоядец и яде някакви кълнове. Тогава го загледах, изглеждаш слаб направо мършав, но много жилав и със светнал поглед за годините си ..предполагам че беше към 60-те. Каза че започнал заради болест и му харесало пък и сега бил здрав и се чувствал прекрасно. Интересното беше с дъщеря му и зетя :)) ! Когато ги попитах дали и те са вегетарианци, те се усмихнаха. Зетя каза че бил вегетарианец по неволя, просто защото в къщи не се готвело месо. Но в офиса или когато бил на обяд с колегите хапвал по някога. Но усмихвайки се обясни, че няма проблем да яде или да не яде месо...!
Нещата стават, без насилие..просто така или по стечение на обстоятелствата....
Точно това се опитвам да ти кажа....насилието ражда насилие, независимо за какво става дума....истинските неща стават естествено....!
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот lexas » Чет Сеп 03, 2009 5:42 pm

magal написа:
josemity написа:Нещата стават, без насилие..просто така или по стечение на обстоятелствата....
Точно това се опитвам да ти кажа....насилието ражда насилие, независимо за какво става дума....истинските неща стават естествено....!

Тези твърдения понякога могат да хвърлят човека в бездействие или пасивност.

Какво става обаче по начало? Много неща на този свят се въртят около информацията. Човек действа на базата на информацията, която получава чрез сетивата си... вниманието си. Това е. Човекът е своето внимание.

Получаваш информация за баскетбола. Харесва ти по някаква причина. Привлича те. Започваш да искаш още информация - мачове, форуми, книги... дори лично ти започваш да играеш ( най-доброто... инфо от първа ръка)... Във всичко това въвличаме вниманието си. Е, какво естестествено виждаме? Нищо. Естественото е твърде далечно понятие, ако изобщо съществува... Природата не е естествена. Тя е просто действаща програма. Наречи я програма от първи ред. Наречи всички създания на човека - програми от втори ред... няма значчение. Естественото е невидимо. ТОва е просто наличието на внимание.

Така че къде тук говорим за насилие и кога се случва то? Насилие може да бъде прието, че съществува по отношение на действаща програма. Идеята за себе си е програма... и тя се състои от множество под-програми, които извършваме без никакво значение какви може да са те. И това е някакъв вид цялостност, макар и несъвършена. Вниманието е съвършено само по себе си и излиза отвъд всякакви граници. Но то се затваря в рамките на програмата, с която работи. Така че малко или много свикваме с нещо, с някаква последователност, статукво, установен ред. Част от този установен ред дори можем да наречем естествен... но той не е... той си е изкуствен и е инсталиран. :) От кого? От вниманието.

И така. Стигаме до точката, където бих искал да си дам лична свобода. Мен също ме терзаят въпроси от сорта на "Време ли е точно сега да започна да променям режима си на хранене?" ... "Трябва ли да почна здраво да си Спомням миналото, че да се осъзнавам по често в сън? "... и всеки път чувствам некомпфортност, неестественост... напрежение... насилие! Точно така. И всеки път се провалям и сякаш оставам пасивен... без движение. Идеята за развитие не ме интересува. Вниманието, което е едно нищо ( ... = всичко), не може да се развива. Но има движение и това е по-важното.

Така че всъщност може би първо трябва да се обърне внимание на действащите програми, защото те именно създават чувството на некомфорт и насилие. Всъщност насилието е върху тях... чувство за собствена важност... насилието е върху "идеята за себе си", която също е просто последователност от програми.

Нещо повече. Програмата е неестествена и поради това се нуждае от енергия, за да съществува. Тя няма собствен енергиен източник. Ето защо изключването и е елементарен процес - просто трябва да се спре захранването й с енергия. А захранването е въпрос на внимание.

И така. Всички тия твърдения успешно могат да се обвържат с идеите за тонала и нагуала, както и с куп други добри идеи. И все пак не знам защо са ни те? Просто исках да елеминирам чувството в себе си, че нещата стават насила или чрез насилие... или че има точно време или момент, когато трябва да се направят. Или че стават от самосебе си... действително може и така да изглежда, но всъщност програмите вкарват подобни усещания. Цялото чувство за себе си, изградено на тяхната база чувства агресия към самото себе си, защото свободата ще го унищожи. Така че вниманието ни трябва да се обърне към нас самите и да разберем на този етап от какво се страхуваме. Какво ни пречи да действаме свободно и както бихме желали. Всички в този форум постоянно се захранваме с информация, която е правилна, но много от нас доста често постъпват неправилно. Говоря най-вече от собствени наблюдения. Всеки път мога да почувствам как постъпвам неправилно и все пак така и не се поправям.

Така че правилната информация ще ни изведе до крайна точка, откъдето всичко ще бъде възможно. Няма да е трудно да постъпваме правилно и да бъдем себе си - чисто внимание. А времето е просто другото наименование на програмата - за нея такова съществува. В нея има развитие и смърт, в нея има постижения... в нея има значение. Тя е нещо. И това нещо пречи, и то чувства, че го атакуват - помагат му ( кеф) или го рушат (болка). Ето защо е необходима безупречност, за да може да се деинсталват гадостите полепнали по иначе съвършената ни природа. :] хо-хо-хо... колко мъдро...
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот magal » Съб Сеп 05, 2009 7:20 pm

Иха....... :] !
И все пак истинските неща стават без насилие!!! Уви така е....! Нещата се случват когато си готов за тях, тръгнал ли си по пътя те наистина се случват...! Насилието просто отнема енергията ни, и трупа на собственото ни его! :joy: !
Е в същност за теб не знам, може би твоят път да е друг, твоята програма да е малко по различна знам ли ....при теб насилието дирижирано от разума да те води по "правилният път" :] :joy: ! Късмет....купона тече.... :ha:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Съб Сеп 05, 2009 8:27 pm

Магал, готин си ми, ама престани така мазно да поднасяш тезата за ненасилието с черешка отгоре! Твоето мнение във форума е общо взето - Ненасилие спрямо теб и отказването на месото, ама насилие спрямо животните т.е. част от храната ти! В името на ненасилието, ти дори не си способен да се откажеш от консумацията на месо, което е достигнало трапезата ти с насилие!!! Много лицемерно е това, приятелю!
И ако има изречение, с което да се съглася от целия ти постинг е, че
Насилието просто отнема енергията ни, и трупа на собственото ни его!

Тук си абсолютно прав!!! Насилието причинено от нас, отнема нашата енергия и като резултат захранва егото, рептилната програма в нас!!!
Ема, пусна една книжка в ресурси, за което й благодаря. Прочети главата за храненето (страница 55) и енергийните последствия. Там се казва (а и не само там), че да се стремиш към висша енергия и да консумираш месо (мъртва материя), което ти я отнема, не води до никъде или ако води е до физически упадък...
Моля, те режисирай малко из интернет и прочети какво пишат хората, отказали се от животинска храна...едно от нещата е, че чувствата като гняв, насилие, агресивност изчезват...ако не се лъжа все разновидности на насилието!!!!

Ех, да можеше и хищниците да се откажат от нас по естествен път!!!
Естественият път е осъзнаването, което е пък резултат от натрупаната енергия! Храната е най-лесният начин за натрупване на допълнителна енергия! Всичко останало - йога, тенсегрити и прочие идва след това!
Ами, я си представи, че тази тема е ЗНАК! Мислил ли си за това досега?
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот kas » Съб Сеп 05, 2009 11:25 pm

...едно от нещата е, че чувствата като гняв, насилие, агресивност изчезват...ако не се лъжа все разновидности на насилието!!!!

Напълно те подкрепям - аз не съм спрял месото, но в дните когато не ям такова наистина чувствам как много от необяснимите ми агресивни състояния изчезват напълно - като с магическа пръчица. Нещо повече - ако е бил по-дълъг периода, когато вкуся месо първоначално то има нещо особено, което прилича на отблъскваща миризма, но не е миризма, а някакво ново за мен усещане. Благодаря ти изключително много за тази тема, накара ме да преосмисля много неща!!! :thanks:
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот josemity » Нед Сеп 06, 2009 5:17 pm

ето форум, където има много лични изповеди и информация по отношение на вегитарианството

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=73
josemity
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословното и полезно хранене