Влез    Регистрация

За храната и а*ането на маговете!

Храната - основата за нашата енергия
  • Автор
    Съобщение

Re: За храната и а*ането на маговете!

Мнениеот lexas » Пет Яну 20, 2012 1:24 pm

newage написа:За храната всеки знае да говори, много форуми и книги са посветени, виж за а*ането... Проста работа ще кажете, какво има да се говори за него. Е, оказа се, че точно там са ни прецакали, и то много - съвременните тоалетни-столове бавно но сигурно повреждат тялото и причиняват куп болести. Повече по темата: http://squat.beinsa.info

Newage, страхотен материал! Това наричам аз магическа практичност! Хахахахха... или Воинска практичност! ... Прав си, че хората всъщност не обръщат внимание на истински важните неща. Те се тормозят с разни техники, но забравят да променят радикално всяка част от будното си ежедневие, всеки навик, всеки час от ежедневието си. Една такава изключително важна част е акането. Ходенето до тоалетната.

Нека си го признаем, това си е ритуал. Кой не е щастлив, когато усети напъна на природата да прочисти себе си? Кой не се усмихва тайно на удоволствието, което скоро ще предвкуси? Аз лично не се радвам толкова на ходенето по малка нужда - тя някак ми е досадна. Но по голяма нужда винаги съм щастлив, защото знам, че ме очаква истинско облекчение от товара. Така го чувствам. И самото напъване си е вид спортно усилие, вид усилие на тялото, което също е приятно. Разбира се, говоря за здрав и силен организъм, а не за хората с проблеми. Също така банята е като Храм на Мира, Разбирателството и Спокойствието, където Свещената Тишина бива нарушавана предимно основно и само от викове и стонове на неподправена наслада, удоволствие, удовлетворение и облекчение в чист вид.

Изобщо... за банята много може да се каже. За акането - също. Само ще кажа, че още преди известно време започнах да си ходя клекнал в банята. Слагам си леген под мен, акам си и после изхвърлям съдържанието му в тоалетната чиния, почиствам легена със специална за целта четчица и топла вода. И готово. Рай.

Как се случиха нещата при мен? Защо промених позата си? ... Значи. Първият път, когато за малко осъзнах предимствата на клекналата позиция ( аз знаех, че има предимства, но никога не съм знаел, че са толкова много и толкова важни! Тази статия ме Просветли на интелектуално ниво, за което благодаря на Newage), беше на вилата на един приятел - дебелак като баща си. И баща му изтърса лафа, че тук нямало глезотии като в цивилизацията и че ако ще серем, ще го правим клекнали. Правеше този коментар, защото наистина в тази вила нямаше такова чудо като тоалетна чиния ( звучи ми толкова странно, колкото и "летяща чиния" вече... хахаха ), а само дупка, над която се прицелваш със задника си и бомбардираш до откат! После бащата направи още коментари, че това си било физическо упражнение и масаж на всички вътрешни органи - в едно. И че много по-обилно и пълноценно се изхождаш, защото това е естествената позиция на тялото при сране. Ще го кажа на магьоснически език - да, това е своего рода магически пас, магическо движение за тялото, което разширява границите на осъзнатостта. Казвам го абсолютно без грам шега. Смятам, че всеки човек рано или късно трябва да се завърне към естествената позиция на сране, най-малкото заради... хммм... естествеността и свободата, която произтича от нея?

Та, така. Тогава за пръв път това го осъзнах в теория и в практика. Но не ми стана навик. Когато се завърнах към цивилизацията, продължих като глупак да клече на тоалетната, лишавайки се от половината кеф и намалявайки оптималността си! След време обаче... не знам как да го обясня това, защото звучи странно. Дойде ми от само себе си. Някак си усещах, че усилията ми са прекалено големи на моменти, а не изкарвам всичко, което бих искал. Чувствах, че може още, дето има една дума. И тогава... както бях се изсрал на половина и осъзнавах какви титанични усилия ме очакват, ако искам да продължа и да изкарам всичко до край. Реших! Реших да бъда оптимален и да си помогна с определената от природата позиция на тялото, така че да се създаде естествен натиск! И станах от тоалетната чиния, клекнах над легенчето и веднага, ама веднага почти без кой знае какво еднократно силово напъване на всички коремни мускули и мускули на торса, изкарах всичко от себе си, което чувствах, че е вътре. Даже и няколко тънки линийки, които не очаквах. Невероятно бе за мен да осъзная разликата в оптималността на двете позиции! Наистина бе впечатляваща. А пък разликата от кефа и лекотата, която след това чувстваш - нямам коментар. Няма място за сравнение. С яснота разбрах, че тоалетната чиния, определено си е вариант, но не е най-добрият вариант.

Сега вече си имам свой стил на сране, който ще споделя. Почти винаги първо клякам над легенчето си и си върша работата. Изкарвам всичко така. След това обаче имам период на затишие, в което просто си клеча и нищо не правя. Сякаш в този миг се случва природната медитация, в която просто си доволен от това, което е. След това често пъти усещам нужда и се изправям, и си сядам на тоалетната чиния. Нищо не правя, просто си сядам, релаксирам, почивам си, медитирам. И след това се изправям напълно, насочвайки се към тоалетната хартия. И това е. Така че в момента обикновено процеса ми на сране минава през всички глезотии, но е и оптимален - едновременно! Хем използвам природната позиция, осигуряваща истински натиск и подкрепа от тялото, хем използвам и се кефя да поседя на тоалетната чиния, в мир и единение със себе си след добре свършената работа.

Това е, което мога да споделя като личен опит в тази сфера на живота.
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот newage » Пет Яну 20, 2012 4:02 pm

Разбира се, че за какво осъзнаване говорим, ако един маг не е осъзнат за тези две най-основни функции на физическото си тяло? Велик войн хранещ се с фафли, чипсове, хот-дог и страдащ от хемороиди и запек - как ви звучи?! :rofl:
Последна промяна newage на Чет Яну 26, 2012 11:43 am, променена общо 16 пъти
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот kas » Пет Яну 20, 2012 10:39 pm

Страхотно инфо, Newage! Не съм очаквал, че може да ми е толкова интересно да чета писания на тази тема. Изпробвах го и не искам да се връщам назад! Наистина - прекарани сме за толкова много неща, ужким за "хигиена". Всъщност истинската хигиена е човек да поддържа добро енергийно състояние, а не някакви измишльотини, било то "модерни" или "традиционни".
:bath: :shave: :hygiene: :pool:
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот muskula » Сря Фев 22, 2012 6:38 pm

А при бърс+нето има ли някакви тънкости? Какво да си носим?
muskula
Сънуващ

Мнениеот newage » Сря Фев 22, 2012 7:07 pm

muskula написа:А при бърс+нето има ли някакви тънкости? Какво да си носим?

само чиста водица, нищо друго - с каквото ни е снабдила майката природа.
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот tulpa » Съб Яну 05, 2013 11:43 am

Между другото, може да излезе, че и уринирането в подобна позиция е по-природно съобразно, отколкото в изправена позиция (за мъжете говоря). Аз от малък си пикая седнал - хем ми е по-удобно, хем, като съпоставя с редките пъти, когато уринирам прав, се чувствам по-изцеден (в хубавия смисъл), няма го допълнителното напрежение да изкарваш още и още урина при изправената позиция. Всичко си се случва кажи-речи от само себе си.

http://bhls.wordpress.com/2011/03/14/it ... g-posture/
Това намерих само вподкрепа на твърдението ми, въпреки че преди години четох подобен на този за акането материал, в който пак беше илюстрирано как, при уриниране в изправена позиция, каналчето, през което излиза урината, не е отворено напълно и съответно се получават наслагвания и оттам вече потенциални инфекции и т.н.

А относно акането, след като преди известно време промених доста храненето си, забелязах, че при приемането на по-чиста във всякакъв смисъл храна, акитата не миришат толкова зле, както преди :)) А миришат ужасно, когато или ядеш гадни храни, или когато се смесват много наведнъж и в стомаха става олелия.. Та, миризмата дори, ми се струва също показателен фактор относно колко здравословен начин на живот водим. Мисля, че това и за потта може да се приеме. Но само си спекулирам, в крайна сметка, базирайки се на личен опит.. и все пак звучи логично .. :toohappy:
Аватар
tulpa
Скаут

Мнениеот newage » Съб Яну 05, 2013 2:15 pm

tulpa написа:Между другото, може да излезе, че и уринирането в подобна позиция е по-природно съобразно, отколкото в изправена позиция (за мъжете говоря). Аз от малък си пикая седнал - хем ми е по-удобно, хем, като съпоставя с редките пъти, когато уринирам прав, се чувствам по-изцеден (в хубавия смисъл), няма го допълнителното напрежение да изкарваш още и още урина при изправената позиция. Всичко си се случва кажи-речи от само себе си.

Японците, една древна и технически напреднала нация са имали мъдростта да не се отрекат от традициите си и до ден днешен си ползват клекала, и то точно пригодени да могат мъжете да уринират клекнали (кляка се с лице към крановете):
Изображение
Случайно ли е, че те са и най-дълголетната нация? Едва ли...
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот newage » Съб Яну 23, 2016 11:23 am

Допълвам темата след период на затишие, проби и усъвършенстване - ето какво изработих за дома - 3 в 1, подобна на японските. Идеята взех от http://squat.beinsa.info/home_toilet/

Изкарвам всичко така. След това обаче имам период на затишие, в което просто си клеча и нищо не правя.

Lexаs e напълно прав за чакането след първоначалното изхождане, защото след изпразване на ректума, в сигмовидното черво често остават неизхвърлени отпадъци. За да излязат навън е нужно да изчакаш, 5-10 минути, през това време перисталтичните вълни ще да ги изтласкат към ректума и така червата се изчистват напълно.

Между другото, може да излезе, че и уринирането в подобна позиция е по-природно съобразно, отколкото в изправена позиция.
Та, миризмата дори, ми се струва също показателен фактор относно колко здравословен начин на живот водим

Tulpa също е прав, изпражненията са добър индикатор за здравето: http://www.puls.bg/health/hot-news/news_14225.html и също в това, че уринирането клекнал е полезно - отново се сещам за японците, които имат много древни традиции и са дълголетници. Това е възможно с новата модификация 3 в 1 :-)
Аватар
newage
Активно сънуващ

Предишна

Назад към Здравословното и полезно хранене