Влез    Регистрация

Дискусии покрай практикума

Правене на неправене
  • Автор
    Съобщение

Re: Дискусии покрай практикума

Мнениеот Странник » Сря Дек 02, 2009 3:55 pm

Истината е, че когато пуснах темата за практикума, не съм разговарял с администраторите за криене на теми, не мислех, че на някого ще му пука. Но изглежда съм сбъркал. Ако държиш на това ще се опитам да поговоря да ги скрият.
Аватар
Странник
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Сря Дек 02, 2009 8:09 pm

Не го сметнах за криене. Мислех, че е нормално за този вид упражнения.
Мога да пиша и на ЛС, както хората правят, предполагам.
ema

Мнениеот magal » Сря Дек 02, 2009 8:45 pm

ema написа:Не го сметнах за криене. Мислех, че е нормално за този вид упражнения.

:] защо не ползвате херметичният принцип...че и да се криете и да не се криете....все тая.....до знанието ще се докосне само този който е готов за него....!
:dance:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Сря Дек 02, 2009 9:26 pm

2а може ли да се вмъква във физическите, поне за известно време? Затова, предполагам - физическите, които правих до скоро им казвах магически.

Magal, някакъв проблем ли имаш с изразяването ми на мнение по въпроса за така наречените практикуми ?!?

:awake:
ema

Мнениеот Халея » Чет Дек 03, 2009 8:00 am

ema написа:2а може ли да се вмъква във физическите, поне за известно време?

Не видях да пише никъде, че е задължително да се изпълняват отделно, тъй че аз реших, че може. И без тва така ми се получи от самосебеси, пък аз имам един особен афинитет към неща, които се проявяват по такъв начин))).

Не ми разваля концентрацията, даже напротив. Нито съм забелязала двете да си пречат по някакъв начин. Ако отчета нещо друго, ще докладвам в процеса.
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот magal » Чет Дек 03, 2009 7:50 pm

ema написа:
Magal, някакъв проблем ли имаш с изразяването ми на мнение по въпроса за така наречените практикуми ?!?

:awake:

Проблеми....аз.....с теб.......ниеееееееееее :] :rofl:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Чет Дек 03, 2009 7:57 pm

:star:
ema

Мнениеот magal » Пет Дек 04, 2009 1:24 pm

ema написа:

:star:

Разбира се, разбира се ето виж, аз пък си правя моите ...."упражнения" и си трая...и така може.....ха-ха! :joy:
Успех...дано се случи това което си мислиш, че трябва да се случи...когато правиш това или онова...и да не се случи това не значи че не се случило..... :dance:
Купона тече... :]
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот Халея » Съб Дек 05, 2009 9:23 pm

magal, то като резултат от някаква практика никога не се случва тва, което си мислим, че трябва, или очакваме да се случи. Обикновено не се случва съвсем нищо конкретно. Ползата е, че междувременно научаваме разни неща за себе си и за света около нас.
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот Странник » Нед Дек 06, 2009 10:13 am

Това, което ще разкажа няма пряка връзка с практикума, но се случи във времето на практикума и мисля, че е поучително.

В завода си направих ножове за мятане. Щом ги донесох на бюрото, веднага се събраха разбирачи. Един взе да си ги слага на пръста и да им проверява центъра на тежестта, друг взе да обяснява правилната стойка и различните стилове за мятане. А третия беше истинска находка. Оказа се, че без да знам съм работел в една стая с такъв майстор, че някога му викали Пешо Ножа. Всички ръсеха "знания" на поразия докато предложих да излезем и да изпробваме ножовете на тополата отвън. Балона моментално се спука. Всички си намериха оправдания и един по един си обраха крушите.

Това е едната страна на медала, това наше желание да демонстрираме компетентност (без значение дали я притежаваме), да даваме съвети (без значение дали ни ги искат), да откриваме и оценяваме чуждите грешки и недостатъци (въпреки че никой не ни е молил за това) и изобщо да се правим на знаещи и можещи, каквито всъщност не сме.

Другата страна е истинското знание. Излязох вчера с ножовете в гората, намерих сухо дърво и започнах да ги мятам. Някои от ножовете оставаха забити в дървото, но повечето отскачаха от него във всички възможни посоки или просто минаваха покрай него. Отначало ги хвърлях всичките и после тръгвах да търся разпилените около дървото. Това се оказа много груба грешка. Мислех си, че помня къде падат ножовете, но само така си мислех. Губеше се страшно много време в търсене. Проблема се реши когато смених тактиката. Щом някой нож не се забиеше, веднага без да откъсвам поглед от мястото, където е паднал, отивах да го прибера. Ако не се виждаше, започвах да ровя в шумата с друг нож, докато се чуе метален звук от удара на двата. Така ефективността на тренировката значително нарасна.

Прекарах в гората около 2 часа. Вероятно две трети от опитите ми бяха неуспешни. Вероятно и две трети от времето мина не в мятане, а в търсене. Реално вчера не се научих да мятам ножове, но се научих да не ги губя. За да постигна истинското знание как се забиват ножове ще са нужни хиляди и хиляди опити, а знанието, ако ми стигне търпение, ще се натрупва трохичка по трохичка в продължение на години. И това е единствения начин, друг начин за трупане на знание не е измислен.
Аватар
Странник
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Неправене