Влез    Регистрация

Дискусии покрай практикума

Правене на неправене
  • Автор
    Съобщение

Re: Дискусии покрай практикума

Мнениеот Халея » Съб Ное 28, 2009 9:57 pm

Някой от вазе намира ли за интересно да обсъждаме тва, което пиша, вместо да обсъждаме мен? 8)
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Съб Ное 28, 2009 10:46 pm

Може да е ЧСЗ. :fun:
ema

Мнениеот josemity » Нед Ное 29, 2009 12:10 am

да го накараш да ти яде от ръката

Халея, мила, надявам се да си ме разбрала правилно, а това, което обграждам като цитат, означава (за мен), че си ме разбрала (надявам се), правилно!
Не знам дали съзнателно (!) си преживявала нападение на летач. Ако не, това с цитата е 100% изсрел!
Представи си, че ти си летач и се наслаждаваш на един сладолед! Това е удоволствието! Представи си, че сладоледа ти започва да се топи и ти все по-интензивно го ближеш. Това е скоростта, с която летачите те облизват!
След подобно изживяване НИКОГА няма да пишеш за тях под форма МИ (летача МИ)!
Единственият съвет, който си позволявам (и то много неловко) да ти дам, е не само да вземаш участие в практикуми, а да практикуваш!
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Нед Ное 29, 2009 12:36 am

Послеслов:
Халея, приятно изненада съм, че се отнесе към "критиката ми" позитивно! Не че не го приемах като вариант, но си мислех, че по-скоро ще започнеш да хапеш, оправдаваш! Приятно ми е! Със същия тон можеш при всеки повод да се обръщаш към мен, ако виждаш че се насочвам в неправилна посока!
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот Халея » Нед Ное 29, 2009 9:08 am

josemity, съвсем целенасочено пропуснах да изкоментирам твоя коментар относно това, което наричаш „трите типа личности”. Според мен психологията е една прекрасна наука, която завинаги е обречена на провал поради естеството на предмета й на изследване. Не разбирам как може на някого да му хрумне да набута всичката шарения на човешкия характер и поведение в три, пет или десет строго определени рамки, и да си повярва, че всеки човек с всичките му знания и умения и с целия му житейски път може да бъде събран в която и да е от тях. Никой човек не е само едно нещо; има обаче хора, които смятат, че не могат друго. И ако не някой друг, то кастанедианците би трябвало да го знаят това най-добре.

Сигурна съм, че не само аз всеки ден стигам до извода, че въобще не познавам себе си от вчера до днес. Ако си обръща поне малко внимание, човек постоянно изнамира в себе си неща, които никога не е подозирал, че са там. Не виждам как някой ще цъфне отнякъде и ще съумее веднага да ме разпознае и определи каква съм и не съм – ей така, по кривката на ушото.
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Нед Ное 29, 2009 12:18 pm

Трите типа личности са описани от Дон Хуан на Кастанеда и нямат нищо общо с психологията. Точно прочелите книгите му (кастанедците) знаят за тях най-добре!

Това, което ти наричаш шарения от характери е само резултат от подражанието и интегрирането в различна степен на другите два типа в дадена личността. Себе-сталкинга спомага да се осъзнае към кой тези три типа всеки от нас принадлежи. Той се проличава най-добре в екстремни или знакови ситуации.
Чети тук:
http://poligon.evroweb.com/viewtopic.php?f=13&t=39&sid=6ad1d8b89ebcacc96af15631437d189d

Понеже не си спомням в коя книга на КК се описваха трите типа личности, ще помоля някой от съфорумец да качи във форума или да прати текста на Халея.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот magal » Нед Ное 29, 2009 9:43 pm

Халея написа:Да, josemity, съвсем точно ти е описанието. Домашното МИ животно, бухалчето МИ. Наивно е да се смята, че можеш да победиш нещо, което не познаваш, което е "нещо си там, вятър и мъгла". Трябва първо да го доближиш, да го разучиш, да го накараш да ти яде от ръката; да му намериш силните и слабите страни, да го оставиш да ти говори и да те убеждава, да му усетиш схемата отвътре.

Със снайпера напосоки не става, особено когато мишената е изрисувала върху себе си собствената ти муцуна. Само лудия няма да се поколебае.

А какво значи да победиш в случая? Имали битка изобщо....? Нещо като борба със себе си срещу пристрастяване към шоколада ха-ха :] !
Битките са на летачите....те ни въвеждат в битките, ....и ни гледат сеира....похапвайки.....здраво...!
И купона е невероятен стига да не е за сметка на силата ни, на жизнената ни сила....ама кой му пука.....напреееед ...... :ha:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот Халея » Нед Ное 29, 2009 10:50 pm

josemity>
Цитатът е от "Силата на безмълвието". Не виждам разлика дали го казваш ти, дон Хуан или дядо Мраз. Поддържам си горното виждане.

magal>
Това, което казваш е вярно. Използвах думата "победиш" в друг смисъл, а и другаде беше акцентът на това, което написах горе.
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Пон Ное 30, 2009 12:26 pm

Ема, аз чак сега "вдянах", че с тук написаното от теб се обръщаш към мен.

Повечето неща от написаното от теб, могат да се отнасят и за този цитат, включително и за това, че продължавам да правя и описвам упражненията. Не знам Халея. Нямам представа. На мен ми направи впечатление. От страни е лесно да се дири кусур на някого. По е лесно, отколкото да се видят собствените грешки. Просто го знам. Познавам прекрасно и Хората, и Летачите. Беше едно от нещата, с които се занимавах в последно време /в смисъл да ги опозная/. А има кой знае колко още неща за научаване. Нали най-лесно е да бъдеш глупав.

През този период от време един от основните шаблонни въпроси /само примерно/, който "ме измъчваше", беше следният :
На колко човека можеш да се обадиш в 5 часа сутринта и да се отзоват, без да те питат "защо, какво, не може ли утре... и т.н.". Аз имам отоговор, а отговорите на друг - са без значение за мен.

Разбира се, че за да общува човек със себеподобните си - използва думи. А те могат да бъдат тълкувани по най-различен начин. Основно хората имат предвид себе си и собствените си действия, постъпки, шаблони, при тълкуването им.

Не диря косур на никого! Аз бих се радвала, ако някой ми подсказваше и показваше отстрани! И ще дам пример: Магала в темата за Летачите ми каза, че ги мразя (летачите). Предвид синтаксиса не беше правилно, защото не ги мразя. Но думите му ме накараха да се поровя вътре в себе си и това, което открих е, че прекалено много се фиксирам върху тях. И това се е опитвал Духа, чрез Магала, да ми каже! Така гледам аз на нещата!

Познавам прекрасно и Хората, и Летачите. Беше едно от нещата, с които се занимавах в последно време /в смисъл да ги опозная/.

Като познаваш прекрасно Летачите, ми кажи нещо повече за тях, за да можем и ние да научим нещо. Тук ме заинтригива! На мен ще ми е много по интересно да споделиш с какво си се занимавала в последно време и до какви изводи си стигнала, отколкото да чета какви шумове си чувала и каква поза си заемала, като си се опитвала да спреш ВД.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Пон Ное 30, 2009 1:58 pm

Знам, че е тъпо, но мога ли да ти отговоря с въпрос, josemity : "Къде, според теб, стоят/са летачите нощем?" При спокоен ум и долу-горе спрян ВД, съсредоточавайки се по-скоро върху това, което върша /съзнателно/.
Тази сутрин правейки упражнението си спомних, че преди, когато започвах с тия по спирането на ВД, си бях купила една книжка на Далай Лама - "Да прозреш себе си". Че нямах и бегла представа, как се медитира. Оказа се, че книгата съвсем не беше леко четиво, както си бях помислила в началото. Прочетох я по диагонал и разбира се не до края /по-късно я четох, както трябва/ . Но за медитацията пишеше, че можеш да усетиш леко гъделичкане по главата /където е фонтанелата/ и сякаш някой е сложил топла длан върху темето ти. /Остана само да си обръсна главата./ В общи линии. Много по-невероятно усещане в сравнение с онова от рисунката, която си сложила.
Това имам предвид, когато казвам - имам невероятен подпис. А летачите са основно в летаческия ум. "Предпочитам" думата воладорес. На всеки е ясно, че няма как да сме сами на този свят. За нивата на съзнание... и т.н....
"Дириш кусур" е по принцип, без изобщо да имам конкретно мен или теб предвид.
Описването на упражненията го приемам, като част от дисциплината. Както и събирането на материали за летачите, също е дисциплина. Или записването сънища и правене на карта на сънуването. /Много смело казано, както думите "познавам прекрасно"./
Така си мисля.

:awake:
ema

ПредишнаСледваща

Назад към Неправене