Влез    Регистрация

Дискусии покрай практикума

Правене на неправене
  • Автор
    Съобщение

Дискусии покрай практикума

Мнениеот Халея » Вто Ное 24, 2009 3:17 pm

ema написа:Да разбирам ли, че при определени обстоятелства ти можеш да оказваш влияние на събитията около себе си?
Или знаеш/осъзнаваш, че те ще се случат по този точно определен начин? Това не са ли две отделни различни неща, независими едно от друго.

Човек винаги може да оказва влияние на събитията около него при всички обстоятелства. Какъв е ефектът от това върху битието като цяло, вече е спорна работа.
Разбира се, че двете са различни неща. Едното е да знаеш (да можеш да предвидиш) какво ще стане, другото е какво всъщност ще (или няма да) направиш по въпроса. Всеки от нас може в определена степен да предвижда какво следва. А какво (не) правим е нещо строго индивидуално.

ema написа:Смъртта на физическото тяло, като основна частица от цялото, ми изглежда направо неуместна.

Съвсем не виждам кое й е неуместното – смъртта си е някаква напълно естествена част от системата. Щом има живот няма как да няма и смърт. И съвсем не е задължително смъртта да е грозна и ужасна – аз лично смятам да умра изключително изящно, с размах и вдъхновение, без значение кога и как.

ema написа:Това е за мен само втори ден. Упражнението е пълен провал с това заспиване.

Големи дзвЪнци, хичдане типука. И аз заспах сутринта на втория ден, по-късно през деня повторих упражнението. Не го виждам като спънка.
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Re: Дискусии покрай практикума

Мнениеот ema » Вто Ное 24, 2009 5:49 pm

:thanks:
Всеки от нас може в определена степен да предвижда какво следва.

Така е. Това за мен е дълга и сложна тема, по която не мисля, че бих могла да пиша сега.

Съвсем не виждам кое й е неуместното – смъртта си е някаква напълно естествена част от системата. Щом има живот няма как да няма и смърт. И съвсем не е задължително смъртта да е грозна и ужасна – аз лично смятам да умра изключително изящно, с размах и вдъхновение, без значение кога и как.

Това беше само миг /снимка/ на такова усещане. Като отхвърляне на идеята. Иначе - щом е живо, следователно ще умре, е ясно и на децата.
Красив избор - с размах и вдъхновение... :rofl:
Последна промяна ema на Сря Ное 25, 2009 10:12 pm, променена общо 1 път
ema

Мнениеот азук » Вто Ное 24, 2009 6:06 pm

Имам огромнисими съпротиви да описвам практиките си по неправене (ако правилно съм разбрала - това правите?). Чувството е сякаш в момента, в който опиша резултатите от подобни експерименти и все едно да хвърля всичко на боклука. И сякаш натрупаното мълчание го изливам в сифоня. :blue:
Въпросът ми е: като се описват във форум подобни практики, това не е ли пак социализация на същите тези практики и не ги ли прецаква в самата им същност (специално практиките по неправене)? :noshave:
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот ema » Вто Ное 24, 2009 7:41 pm

Имам невероятен подпис.
:star:
ema

Мнениеот ema » Сря Ное 25, 2009 11:35 am

За да не таковам на метеното... :clap: искам да ти кажа, че тази част от твоето описание ми направи впечатление :

забелязах, че някои от шумовете в стаята ме стряскат. Климатика и тиктакането на часовника бяха нещо като фон, от всеки различен шум вътре в стаята нещо в мен трепваше.

При мен това се случваше през миналата седмица, когато още не правех упражнението. И което продължи първите два дни от него. Не знам, защо не съм го написала. Предполагам, че го свързвах с други неща, нямащи общо със задачата.
:awake:
ema

Мнениеот Странник » Сря Ное 25, 2009 11:55 am

Това си е за оная тема и си е тично по нея :)
Аватар
Странник
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Съб Ное 28, 2009 12:26 pm

Странник, летачът ми се интересува дали има определен брой дни за упражнение 2а.

Халея, не летачът, а шаблонът е това, което се интересува от броя на дните. Той иска да знае продължителността и времетраенето на упражнението. Зад този шаблон обаче се крие друг по-мащабен шаблон, отнасящ се към трите типа личностти. А именно:

1. Група - идеалните сектетари, помощници и компаньони. Подвижни, но тяхната подвижност не е плодотворна. Внимателни, загрижени, във висша степен привързани към дома, съобразителни, с чувство за хумор и приятни маниери. Огромен недостатък - не могат да действат самостоятелно. Винаги имат нужда някой да ги ръководи. Независимо дали ръководството е жестоко и противоречиво. Важното е да са под нечие управление, иначе загиват.

А аз смятам, че дори и да имаш отговор на тоя въпрос, можеш да ми го спестиш, за да видим кой ще се погърчи в неведение, гъди-гъди...

Добро начало за разбиване на шаблона!

летачът ми

Много интимно! Твой собствен летач! Звучи и като господарят ми, стопанина ми. Звучи и като форма на домашен любимец! Котката ми, кучето ми....
Думите са отражение на нашето намерение!
Това, което може би имаш предвид е стационарното летаческо устройство, наречено разум. То се намира върху мантинелата на главата. Ако човек запази достатъчно дълго вътрешно мълчание (не само 10 мин.), то се чувства като шапка на главата. Или нещо такова:
flyer201.JPG
flyer201.JPG (138.9 KiB) Прегледано 6969 пъти
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Съб Ное 28, 2009 2:34 pm

Бях описала упражнението си сутринта, но нещо не се хареса на нета /кой да ти каже, дали е точно тъй.../и не можа да се получи поста ми. Сигурно трябва да благодаря на обстоятелствата.

Повечето неща от написаното от теб, могат да се отнасят и за този цитат, включително и за това, че продължавам да правя и описвам упражненията. Не знам Халея. Нямам представа. На мен ми направи впечатление. От страни е лесно да се дири кусур на някого. По е лесно, отколкото да се видят собствените грешки. Просто го знам. Познавам прекрасно и Хората, и Летачите. Беше едно от нещата, с които се занимавах в последно време /в смисъл да ги опозная/. А има кой знае колко още неща за научаване. Нали най-лесно е да бъдеш глупав.

През този период от време един от основните шаблонни въпроси /само примерно/, който "ме измъчваше", беше следният :
На колко човека можеш да се обадиш в 5 часа сутринта и да се отзоват, без да те питат "защо, какво, не може ли утре... и т.н.". Аз имам отоговор, а отговорите на друг - са без значение за мен.

Разбира се, че за да общува човек със себеподобните си - използва думи. А те могат да бъдат тълкувани по най-различен начин. Основно хората имат предвид себе си и собствените си действия, постъпки, шаблони, при тълкуването им.
ema

Мнениеот Халея » Съб Ное 28, 2009 8:37 pm

Да, josemity, съвсем точно ти е описанието. Домашното МИ животно, бухалчето МИ. Наивно е да се смята, че можеш да победиш нещо, което не познаваш, което е "нещо си там, вятър и мъгла". Трябва първо да го доближиш, да го разучиш, да го накараш да ти яде от ръката; да му намериш силните и слабите страни, да го оставиш да ти говори и да те убеждава, да му усетиш схемата отвътре.

Със снайпера напосоки не става, особено когато мишената е изрисувала върху себе си собствената ти муцуна. Само лудия няма да се поколебае.
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Съб Ное 28, 2009 9:06 pm

Това, като го писа себе си ли се помъчи да убедиш, или мишената. Или може би публиката. Може и да има някой луд из публиката, който да не се поколебае да изръкопляска.
:clap:
ema

Следваща

Назад към Неправене