Влез    Регистрация

Информация за летачите от семинарите на Кастанеда

Какво трябва да знаем за летачите?
  • Автор
    Съобщение

Re: Информация за летачите от семинарите на Кастанеда

Мнениеот sharga » Пет Фев 12, 2016 1:02 am

liar написа:Не съм съгласна с теб за това, че мазните са в Нирвана, или някакво си друго от тия просветленията.

едва ли самите гадномазни са в нирвана :) но техните плужаци които смучат могат да смучат същество в тия състояния и да го регулират по този начин, като му пречат да достигне или премине определен % на това състояние. Ако все пак обаче съществото го премине, това значи че има контрола да го направи и то става. От наблюденията достигам до извода че плужаците на летачите са един безупречен и безмилостен регулатор.
Проблема в случая. Иска ми се да го нарека проглема, защото винаги съм си мислел че тая дума трябва да със г, е че при надвишаване на определен % на състоянието ст прави движение което може да накара съществото да се трансформира. Интересното е че докато същество е в просветление плужека енергийно също е там и се пълни пак със същия вид енергия в момента на просветлението и е в тази среда, но не го изпитва, предполагам само, не искам да проверявам

едит: едва ли но са там, по специални са просто, друг вид са, имат способността да държат здраво външната среда и едновременно с това да са в състоянието, от поетата от техните плужаци енергия, някой от тях могат да удържат и 50 човека медитиращи, а други и повече, чак не мога да повярвам че има такива
:wow:

Явно има деца които се раждат с изместена позиция в сърцето, точно там дето казваш, и са доста, аз обичам да правя статистика и от един елемент :) в случая може да съм прегледал 10-тина деца Ако позицията се измести трайно отпред света ще е доста по мирно място

:sleep:
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Пет Фев 12, 2016 9:24 am

Ооо да, да, да!!

Още преди да прочета написаното от теб, си спомних (навън втори ден е цветен дъх от дъжда от цветен прашец чудеса), че изтървам един мнооого важен момент. И дано да успея правилно да кажа за него.

Когато човек е по/на високите етажи на просветление и осъзнатост е много по-сам. Там е чистичък и светличък. Опастността от паразити (воладорес) е изключително голяма. Непрекъснато трябва да е в пълното си бойно снаряжение (изобщо не говоря за Любов и Светлина, не питай старо, а...). Само за пример – един поглед наоколо (хората, мястото, цветовете, звука, мириса) и става ясно – какво-що. Не става непрекъснато да е в Нирвана... Има много дълбока мъка, или безгранична радост. Ако те в Нирвана са наблизо и се хранят от състоянието, но вече не пречат, защото са преодоляни, както и ти сам казваш – те са само присъствие. Което даже вече и не плаши. Отбелязваш и заминаваш. Ако зазлеят нещата обаче (изпратени са преднамерено, нарочно), радостта много плаши воладорес. Убива ги.

Те не изпитват нито екстатичните състояния, нито радостта (нито мъката – чувствата си остават човешки, от органично), защото са неорганични, или някакви други същности (безсъщности ми иде да кажа). А смехът, самото трептене от радостта е, като омм, в което място няма досаждане отвън. Бодхисатва. Тия които са по тялото и съвсем близо, във всичките им разновидности. Те са дребосъци, дори да са големи, колкото два слона, или жилищен блок. Защото зареденото поле на осъзнатост (ли е?!) много надхвърля вече 10 м. (Странно дъхът - пространството - беше зелен и старо злато, сега е шарен...)

Още нещо има, като подробност. Всяка една мъничка болка, или неправилност е от паразит. Без значение, каква. И може да е само от знаенето за паразитите на хората за тази болка, както и да се копира от тях (като огледалния образ, който хваща, отбелязва само неправилните елементи от отсрещния образ). Достатъчно е да се помисли – аз съм роден правилен и с правилни енергии - и тия дребосъци отиват по дяволите.

Ония огромните, дето са в океана, земята и т.н. (нека си останат в усукването на пространството и изкривяването на времето), като на Лъвкрафт (по никакъв начин не го препоръчвам) – не би трябвало да се занимава никой с тях. От добро-зло (дуалността) са създадени, но се вижда и с просто око, какво причиниха. Нека не се повтарям - за ония просветлени, дето си поиграха с огъня... Даже и знаенето за тях никому не е нужно.

Някъде казах, че дуалността си е нормално състояние.

Радвам се, че забеляза пропуските ми. И със сигурност има и още.

:{)) :fun:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот sharga » Пет Фев 12, 2016 11:01 pm

liar написа: Достатъчно е да се помисли – аз съм роден правилен и с правилни енергии

Опитвах 10-тина пъти си го казах, но не се получи това което исках, други неща се получиха и започнах да светя, ли светя
Сякаш другите същества също аплайват еже100посекундно тяхното си и не мога да им се наложа, ако е някъде другаде да, но когато е тука, буксувам в пространството
прекрасно пишеш, иска ми се прочета някое стихотворение от теб
elvenally.wordpress.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Съб Фев 13, 2016 1:12 pm

Гледай ти, как ми прецакаха нета тия паразити... Както оня прословут католик, който се е чудил, какво толкова е сгрешил, та му изгоряла крушката в килера. Това е шега, разбира се.

:innocent: :rofl:

Опитвах 10-тина пъти си го казах, но не се получи това което исках, други неща се получиха и започнах да светя, ли светя

Прекалено пряко си разбрал (но отвътре, защото подсъзнателно го знаеш), какво искам да кажа. Т.е. то е вярно, само че не трябва да седиш в медитативно състояние, нито да разчиташ на вяра и надежда, както съветват догматично някои религиозни фанатици... Заставаш прав и преди да поемеш нанякъде (на работа) - заявяваш, възнамеряваш го. Като да вярваш без да вярваш (леко да потупаш Света). И като помирисване (духване, помисляне) на дъх с върха на носа. Нещо, като - знам, защото си спомням, че съм правилен на физическо ниво. Всички клетки, органи, жлези, системи - каквото си искаш, на физическо ниво. Понеже се вижда, че директно си се отправил към светлината. Не, че там е лошо, но точно това не е задачата в момента.

Сякаш прекалено сънуваческа стана темата, от начина на словоред личи. Лошо няма да се прехласваме по гледката от пушенето на мъглица от някой мокър прът, където са се отразили всички цветове, които съществуват във видимото и невидимото. И понеже е тъй свежарско напоследък - трябва да се обръща по-голямо внимание на физическата форма. Никъде не прочетох, че Висенте се почесва по отпуснатия търбух, а на Сакатека - от високото кръвно и бъбречната недостатъчност - му се подуват основно краката...

:fun: :nocomp: :sport:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот sharga » Нед Фев 14, 2016 3:20 pm

Без нет е добре
без компютър още по добре
има време вече и за фитнес
и ето веселбата дойде
сега ще има предостатъчно
и летача какво да яде
или пък не
elvenally.wordpress.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Сря Фев 17, 2016 1:43 pm

Има едно място на покой, пустота, на прегърнатост, в което няма воладорес.

„Изведнъж усетих удар по тялото си и бях обгърнат от нещо, което ме сгря. Осъзнах, че слънцето ме огрява. Успях неясно да различа в далечината на запад планинска верига. Слънцето беше почти на хоризонта. Гледах право в него и тогава видях „линиите на света“. В действителност бях свидетел на най-необикновеното излъчване на фосфоресциращи бели линии, които се кръстосваха навсякъде около мен. За момент помислих, че виждам слънчевата светлина така, както се разслоява от миглите ми. Примигнах и отново погледнах. Линиите бяха постоянни и се наслагваха или се излъчваха от всичко наоколо. Завъртях се и заразглеждах един необикновено нов свят. Линиите бяха видими и неподвижни, дори когато отклонявах поглед от слънцето.

Стоях на върха в състояние на екстаз безкрайно дълго, както ми се стори, макар че цялото това събитие сигурно бе продължило само няколко минути, може би само докато слънцето грееше, преди да достигне до хоризонта, но за мен изглеждаше безкрайно дълго. Усетих как нещо топло и успокоително се изцежда от света и от собственото ми тяло. Разбрах, че съм открил една тайна. Беше много просто. Изпитах непознат прилив на чувства. Никога през живота си не бях изпадал в такава еуфория, такъв покой, такава всеобхватна прегръдка и въпреки това не можех да изразя с думи, нито дори с мисли разкритата тайна; тялото ми обаче я познаваше.“

За да мога да го обясня, трябваше да си припомня последното такова преживяване на отпускане и да си подредя малко мислите, че е трудно за разказване това място.

Когато преди време сякаш нещо ме дърпаше на някъде, обаче аз не исках да направя нищо, понеже нямах и бегла представа, какво следва да се случи – хората посъветваха „Отдай му се!!“. На мен ми се струваше, че ако го сторя това „отдаване“, ще се разбия в плочките на банята. Буквално. А беше ми се случвало вече да знам, какво е „да спреш света“, спонтанно. Следва да сложа цитат за „стената от мъгла“, че да е по-ясно, за какво иде реч –

„Дон Хуан обясни, че когато събирателната точка се отдалечава от обичайното си местоположение и достигне определена дълбочина, тя разрушава една бариера, която разстройва за миг способността й да подрежда излъчванията. Ние го усещаме като моментна перцептуална обърканост. Старите ясновидци нарекли този момент „стената от мъгла“, защото един пласт мъгла се появява всеки път, когато подреждането от излъчвания се колебае.

Той каза, че имало три начина да се борави с него. — Можело да бъде взет абстрактно като бариера на възприятие; можело да бъде почувстван като преминаване с цялото тяло през преграда от твърд картон; или пък можело да бъде видян като стена от мъгла.“

Връщам се от работа и сядам на стола, протягам си краката и си почивам преди следващото забавление. Изобщо не си правя труда вече да спирам ВД, защото точно за мен това не е полезно, заради падането на мозъчните вълни. Това не ми пречи да опипвам, накъде е тялото в тия моменти, до каква степен е релаксирано. След първия поглед – разбирам, че само изглежда отстрани да си почивам, защото мускулите са си стегнати, кожата си е изпъната и т.н. Тогава, сякаш в главата ми, Сънният пратеник казва гръмко: „Пусни се!!“. И аз автоматично се подчинявам, т.е. – тялото знае. Невероятно – прекрасно е състоянието. И колко различни могат да се окажат думите и командите за всеки човечец... Значи не било – „Отдай му се!!“, а „Пусни се“. (Както оня свещеник, който се давел в една река, а един човек му викал отгоре: „Отче, дай си ръката!“ Свещеникът така и не го направил и разбира се удавил, защото очакването му било да чуе: „Отче, на ми ръката!“).

При втория преглед на тялото се усеща, че всичко е ок и всичко е в релакс, но... Усеща се едно трептене на клетките (за които вибрации хората нямат представа). Нормално е, като за след работа. Когато за втори път се „пуснеш!!“ – е най-якото и върховно постижение. Тогава е същинския покой, пустота и прегърнатост. За какви воладорес може да става въпрос?! В такова състояние. Затова сигурно се и учи владеене на съзнанието.

Това „място“ е след „стената от мъгла“ и е точно между двата свята – тоя на обикновените хорица и тоя на магьосниците. То е и мястото, където може да се спи – изключително приятно е там и наистина няма досадници. Само двама-трима съюзника, но те са „по-надолу“ и „нататък“. Усещането, при сън, е – сякаш физическото тяло е на педя – две над леглото. (Едва ли обаче левитирам...)

Карлитос обяснява дори, как се е преместила СТ – странично, или навътре, за да се види, как е начинът, и какво се вижда - в двата случая. Ако не се лъжа е за „моделът на човека“, като човек (странично) - първия път, или навътре – като светлина, втория път. И не е чак толкоз важно това за позицията на СТ.

:fun:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Предишна

Назад към Летачите / Хищниците