Влез    Регистрация

Информация за летачите от семинарите на Кастанеда

Какво трябва да знаем за летачите?
  • Автор
    Съобщение

Информация за летачите от семинарите на Кастанеда

Мнениеот newage » Сря Яну 27, 2016 11:32 pm

Тук съм подбрал информация за летачите дадена по време на семинари, в които е участвал Кастанеда: http://document.li/I7Xr
Прикачени файлове
Летачите _Los Voladores.pdf
Информация за летачите подбрана от семинарите на Карлос Кастанеда, интервюта и др.
(249.89 KiB) 254 пъти
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Re: Информация за летачите от семинарите на Кастанеда

Мнениеот nevil » Сря Яну 27, 2016 11:59 pm

Благодаря..... newage
Искаше Ми се все пак..... някакви лични впечатления.
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот newage » Чет Яну 28, 2016 12:48 pm

nevil написа:Благодаря..... newage
Искаше Ми се все пак..... някакви лични впечатления.

И да има такива, те не са за този форум...
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Чет Яну 28, 2016 4:28 pm

Nevil от този документ Летачите _Los Voladores.pdf мисля че това ще ти допадне :yes:
"“Чародейските магически паси са магически, защото чрез практикуването им тялото осъзнава, че всичко,
вместо да е непроменлив наниз от сходства, е течение, поток. И ако всичко във вселената е течение, то това
течение може да бъде спряно. Може да му се постави бент, който да спре или отклони потока."
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Чет Яну 28, 2016 6:56 pm

Какъв личен опит очакваш от марули, nevil ?!

:fun:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот nevil » Пет Яну 29, 2016 12:05 am

Привет...liar
Всяка верига от събития.......колкото и да са странни .......задължително имат своя смисъл. Само трябва да изчакаме. Вероятно ще се случи нещо .......неочаквано.
Колкото до цитата на ....вдъхновител
вдъхновител написа:Nevil от този документ Летачите _Los Voladores.pdf мисля че това ще ти допадне :yes:
"“Чародейските магически паси са магически, защото чрез практикуването им тялото осъзнава, че всичко,
вместо да е непроменлив наниз от сходства, е течение, поток. И ако всичко във вселената е течение, то това
течение може да бъде спряно. Може да му се постави бент, който да спре или отклони потока."

Допадна Ми и още как. Разбуди духовете.
Това е един от парадоксите ........от късното творчество на Кастанеда.
На кому би му трябвало да строи бент...... в средата на океана ?
Кой би могъл да Си помисли ......че в тази среда ще успее да спира и контролира течения ......балансирани чрез движение ?............и много други такива, интересни неща.
За да стигнем до истината обаче..........всъщност, какво е истината ?......Колкото хора, толкова и истини. Истината е ката щастието. Характерното и за двете групи хора, който ги търсят постоянно е че всъщност, на практика...... Те не знаят какво търсят.
Ние трябва да Се придържаме към знанието. Знанието обаче, не приложено .....е нищо.
В тази връзка......отново призовавам някой със сериозен опит в Магическите движения - тенсегрити с цел обмяна на информация за енергообмена.
Зная че тук е имало много сериозен участник преди време и с безценен опит. Ако все още обитава това пространство........ще Ми бъде чест.
:thanks:
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот sharga » Чет Фев 11, 2016 3:30 pm

Щом е дошло време да говорим за тях, да поговорим.

Ще нахвърлям някои впечатления. И на мен много не ми е ясно, не съм ги разглеждал подробно. Може би са няколко вида, едните са като хора, може би са шефчетата, черни, но някак различни, с тях може да се разговаря.
Другите са тези белите мазногадните. Те също са няколко вида. Едните са тънки насекомовидни, а другите са дебели като два слона. Те могат да произвеждат плужаците. Плужаците които произвеждат са също няколко вида. Едните са тези дето се слагат горе на темето и са като октопод който си вкарва пипалата в централната и страничните горни дупки на главата, и да тия вееещите се неща от него могат да се връзват на фльонга при което плужека почти нищи не прави после. Има едни като топка с три топковидни крачета, дебели колкото нея, слагат се в тялото и също облизват. Има едни също само топки кръгли бели. Правят същото. Има и едни като зародиш с грозна глава, не стоят постоянно но ядат много добре и бързичко. Да кажем че степента на неядивност може да се означи с омм, мантрата която се свързва с числото 42. Да кажем че степента на неядивност е 55омм. Всичко под 55омм се яде. Когато енергията достигне това състояние, летача дори и да вкуси му засяда и след това умира и изфирясва. Положенията на ст са в централната част от перинеума до малко над височината на сърцето, като може да стои може би най добре в зоната на обединение на волята и сърцето. След като кръга на волята може да се разшири и кръга на сърцето също, то дори и да има движение после някакво областта на най оптимална позиция относно правилност ще е по голяма.
Ако виждаме в пространството буквата 42 докато слушаме мантрата, това което може да се прави е да се види къде се намира числото, колко е голямо и в какъв цвят е. Най добре било да да бъде бяло и да се намира в областта на перинеума. Големината му може да бъде и колкото блок, но центъра на числото ще тръгва от там. Най добре може да се провери като се прегледат няколко нагуала от известните и им се види къде и колко е им било голямо и в каква форма им е. И същото за познати и непознати и да се направи сравнение.
Друга може би характеристика на позицията на безжалостност е това че променя енергията така че тя все едно прави дисторжън на единица пространство и следва само нейния ритъм игнорирайки всичко останало, което води до момента че в тази позиция почти всяко нещо може да бъде свършено веднага, без да се налага да се чака позиция на Меркурии, Венера, израстваща Луна, съседа да го няма, да не е 3 часа през нощта и да трябва да се чака по шумен момент за да може да се свърши нещо, няма ги неща от сорта на, спи ми се, не съм ял, не съм пил вода, не съм си поцъкал достатъчно, не можеш и с мързела да се оправдаеш, който така или иначе обира повечето от реалните причини и бива използван като оправдание. Все пак тъй като това не е позиция която е по подразбиране се иска изместване там, а това иска енергия. И иска не само изместване ами и оставане, което пак иска внимание и енергия или най малко настройка, и след като се поседи там самата позиция те вика. Това е като да звъннеш на някого, звъниш му говорите си, после той ти звъни. Но това пак не е най важната характеристика на енергията. енергия може да имаш толкова много че това ядене да е като данък от 1% / секунда или о,1% / секунда ( от генерираната в момента енергия ) и да не се усеща или минимума от 50 позиции след запетаята, която пък може да се окаже много в един момент
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Чет Фев 11, 2016 4:09 pm

Да кажем че степента на неядивност може да се означи с омм, мантрата която се свързва с числото 42. Да кажем че степента на неядивност е 55омм.

Никога не ми е минавало през ум да броя/или видя, колко омм могат да се избръмчат с вдишване/издишване.

Когато не е толкава важно нещото, а ме мързи, но съм решила спешно да съм чиста - може да се използва котката. Тя си знае за бръмченето и го прави в жълто. Ако пък нямам котка под ръка и паразитът е отново незначителен (което пак си е досада) може да се слуша музика. Напрамер тази на добре изглеждащия, въпреки възрастта си Жан Мишел Жар. Макар че никога не е сигурно, колко хард трябва да е музиката, за да те изтрещи някоя по-висока вибрация, или я просветление, или я друго - и то там няма, как да стане - да има паразити, влечуги, октоподи, зародиши, ... воладорес и т.н.

Положенията на ст са в централната част от перинеума до малко над височината на сърцето, като може да стои може би най добре в зоната на обединение на волята и сърцето.

Сякаш говориш за горната част на коремната кухина, там където долу-горе е трета чакра. Така го разбирам. Освен това, защо пък там ст?! Много съм учудена. Там се вижда с виждане, като дете и после се забравя за това виждане. Има и усещане за вкус, който също се забравя. Отиде толкова време за припомняне. Колко ст има, би ли пояснил, моля?! Щото търсих по магазините, ама у наше село нема такова ...

Друга може би характеристика на позицията на безжалостност е това че променя енергията така че тя все едно прави дисторжън на единица пространство и следва само нейния ритъм игнорирайки всичко останало, което води до момента че в тази позиция почти всяко нещо може да бъде свършено веднага, без да се налага да се чака позиция на Меркурии, Венера, израстваща Луна, съседа да го няма, да не е 3 часа през нощта и да трябва да се чака по шумен момент за да може да се свърши нещо, няма ги неща от сорта на, спи ми се, не съм ял, не съм пил вода, не съм си поцъкал достатъчно, не можеш и с мързела да се оправдаеш, който така или иначе обира повечето от реалните причини и бива използван като оправдание.

Това много ми харесва. Гледам ги хорицата наоколо и се чудя да им се чудя ли?! Те мен също.

Друга може би характеристика на позицията на безжалостност е това че променя енергията така че тя все едно прави дисторжън на единица пространство и следва само нейния ритъм игнорирайки всичко останало, което води до момента че в тази позиция почти всяко нещо може да бъде свършено веднага

От особено важно значение. Докарва се с упорит труд, практика му е майката, както обича да казва баба ми. Хубаво е, че внесе малко ведрина ...пффф... из тия неприятни за говорене неща.

Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот sharga » Чет Фев 11, 2016 7:23 pm

liar написа:Никога не ми е минавало през ум да броя/или видя, колко омм могат да се избръмчат с вдишване/издишване.

и на мен но, май пада ако само дишаш, ако и виждаш въздуха като енергия през това време може да се покачи

liar написа: Макар че никога не е сигурно, колко хард трябва да е музиката, за да те изтрещи някоя по-висока вибрация, или я просветление, или я друго - и то там няма, как да стане - да има паразити, влечуги, октоподи, зародиши, ... воладорес и т.н.

За летачите няма ограничения на пространствата и местата, защото те не са зависими от нивото на чистота или честота, което принципно прави бариерите, има ги на всички нива, вкл. и нот едитабъл ейриите. Летач може да видиш и в полетата на нирвана с най качествения нектар как цоца. Просветлението също , дори и някой да е там в момента, пак ги има. Явно нарочно са измислени така, регулират ли какво правят точно не се знае. Има с високи нива на чистота мазногадни с които може да се говори и то нормално.

liar написа:Сякаш говориш за горната част на коремната кухина, там където долу-горе е трета чакра. Така го разбирам. Освен това, защо пък там ст?! Много съм учудена. Там се вижда с виждане, като дете и после се забравя за това виждане. Колко ст има, би ли пояснил, моля?! Щото търсих по магазините, ама у наше село нема такова ...

ее прави се да е малко по голяма поне педя и 4 пръста или до метър диаметър, така стига или до края на тялото или дори излиза извън него и съответно се удебелява за да съответства на ширината. Като се поразшири има по добър ефект макар и размит малко.
Децата, доколкото съм ги гледал, от бебета до 4 годишни, отначало им е горе над главата на централната, после започва да пада назад и надолу с възрастта докато се установи на всеобщата глупава позиция зад гърба на една ръка и леко в лево. Ама сега като гледам се е приближила на всички навътре с една педя :joy:
Като каза колко ст има. мисля да си поръчам една нова жълта, с примари скил субститюд лоялити за тая позиция. Намира се в 18-ти кръг от светове Master solitude realms (едни златисти кули и дворци) , и е само един магазина, не може да го сбъркаш. Може да си сложиш и 10 едновременно на различни места.

liar написа:От особено важно значение. Докарва се с упорит труд, практика му е майката, както обича да казва баба ми.

ОоооооОо да, ежесекундна, колкото повече толкова повече Мечу пух и си представям едно гърне с мед
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Мнениеот Silviya M » Чет Фев 11, 2016 11:59 pm

Отиде толкова време за припомняне.

Когато съм го написала нещо и знам, къде е – е лесна работа. Поне не се старае да помни човек всичко на изуст. Да се запомни всичко е невероятно тъпо. Обаче има кастанедски форуми, които вече не съществуват.

От друга страна, когато едно събитие от второто внимание се разглежда от различни посоки, всеки път има и нов поглед върху нещата. И не е, защото са „доукрасени“, ами филтрите (да се изразя) на различните етапи са различни. А това – за различните мнения на човек за едно и също преживяване – може пък да доведе до недоразумения.

Броях пулса в очите и отделно вибрациите по автобусните спирки. Тогава разбрах, че са две отделни неща. Беше свързано и с първия и втория пръстен на силата. Питах хората за тия непрекъснати вибрации, но те не разбираха, за какво говоря. Някой се беше хванал за това, че гледам пулса в долната част на очите, а не по друг начин... Така и не се научих да се изразявам правилно на руски език. Което определено е било за мое добро. Сега не съм броила вибрациите с дишането. Може да се вижда енергията. Не съм обръщала внимание на броя вибрации нагоре. Тази сутрин беше най-свежия чист дъга-дъх. Не се беше случвало скоро, след дъжд. Но понякога е лош цвят. Затова внимавам, какво и от къде ям. Едно от всичките най-важни неща. Месо да е - от лошо животно, да не е от лош (болен, тъп...) човек.

Не съм съгласна с теб за това, че мазните са в Нирвана, или някакво си друго от тия просветленията. Там, дори не бих се изразила, защото не са правилни изрази (гледам, наслаждавам) – да гледа човек невероятната красота и да се наслаждава на екстаза, едва ли би му дошло на ум да води разговори с твари, било то неорганични, или воладорес.

„Нирвана (пали: nibbāna, нибана, санскрит: निर्वाण), известна още като просветление или пробуждане е пълното спокойствие на ума при Освобождението (мокша), това е състоянието на край на страданието, най-висше щастие и единението с божественото.“ – от тълковен речник.

... Има едни мъже черно, сисадмини, които са някаква сила, с която хората не са много наясно. Поне така пишат. Това впечатление за много силно влияние (въздействие ли е?!) от тяхна страна - много напомня на акробата на Карлитос. Тя, силата, можела да разруши сияйното яйце. Моите срещи с тях, имах няколко – не оставиха у мен такова впечатление. Не ги смятам за опасни по никакъв начин, пред други сили. А и те не разговарят. Или на мен не ми се е занимавало да си общуваме. Приличат ми на надути неразговорливи чичковци, озовали се по принуда в градския транспорт.

Остана за децата. Пак видях разлика във виждането, което е нормално. СТ е на равнината на гърдите, отпред е, на 1-1.5 до два. Голяма е, колкото топка за тенис на корт, малко по-голяма може би, с блед жълтеникав цвят и доста странен вкус, като неземен. До към 4 години, че и до по- късно. После е над главата, действително. Зависи от бързината на развитието и от средата, ясно е това. Всъщност и сега, когато е над главата е изключително странно усещането, колкото и да му се струва, че е свикнал с това човек. Всички сетивности се преместват там отгоре и се изострят. Най-накратко - създава се неудобство, когато трябва да се свърши нещо спешно.

После ще си открия още неточности и сигурно ще продължа да си пиша. Колкото за броя на СТ – смятам го за шега и затова се опитах да се пошегувам. Не мисля, че това мога да го коментирам. А не става да кажа – „Ок – покажи ми я, разкажи ми я, че да я видя!!“...

:comp: :fun:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Следваща

Назад към Летачите / Хищниците