Влез    Регистрация

Подробно за летачите

Какво трябва да знаем за летачите?
  • Автор
    Съобщение

Re: Подробно за летачите

Мнениеот Shin » Пон Май 17, 2010 11:11 am

азук написа:Въпреки това, някои от скаутите в сънуването могат да бъдат много агресивни и сблъсъкът с тях да те изтощи. Мен са ме разболявали веднъж-дваж. Но така се случва, само ако има за какво да се хванат - страхове, страсти, емоции... такива неща - чистят се с преглед.

Относно прегледа. Четох за него в "Дарът на Орела", но информацията ми се стори твърде оскъдна. По-нататък или някъде другъдя да е описан по-подробно? И тоя сандък или ковчег... вие, които правите преглед имате ли такива? Нямам постоянно жилище и сменям често квартири и дори да си поръчам или да си скова нещо такова, акъла не ми го побира как ще го мъкна от квартира на квартира. :mrgreen: Мислех си да си направя нещо подобно, но от картон или кашони...
Неуспешният опит е половин крачка напред.
Аватар
Shin
Участник

Мнениеот kas » Пон Май 17, 2010 9:42 pm

Shin написа:Относно прегледа. Четох за него в "Дарът на Орела", но информацията ми се стори твърде оскъдна. По-нататък или някъде другъдя да е описан по-подробно?

Ако не си чел на Тайша Абелар "Магическият преход" (Sorcerer's Crossing), задължително я прочети - говори се много за прегледа и други неща, част от които не са засегнати при Кастанеда. В http://spiralata.net я има на български, по книжарниците скоро не съм я мяркал, но ако я видиш непременно си я купи - много ценна книга.
INTENT
Аватар
kas
Администратор

Мнениеот Shin » Вто Май 18, 2010 11:24 am

Имам я книжката на Тайша. Още лятото си я дръпнах, но още не съм стигнал до нея. Значи като я прочета, тогава ще се захвана с преглед. И без това в момента нямам условия.
Неуспешният опит е половин крачка напред.
Аватар
Shin
Участник

Мнениеот азук » Вто Май 18, 2010 7:35 pm

Прегледът не изисква непременно специални условия. Може би, единствено време. Но не е задължително да си правиш сандък, може да ползваш малко, тъмно и затворено помещение - гардероб, килер или дори тоалетна. Но и това не е задължително. За Флоринда Донер-Грау казват, че по-голямата част от прегледа си направила в раздрънкан автобус от LA до Мексико и обратно.
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот josemity » Чет Юни 03, 2010 1:23 pm

Летачите в сънуването се виждат, като крокодил, застанал на опашката си, а досега не съм попадала на такова.

Азук, този образ е интерпретация на тонала. Кой ти е казал, че летачите в сънуването се виждат само по този начин? Има чакаш да видиш крокодили...В крайна сметка всичките образи са само интерпретация, а след като насочиш кутрето си към тях се превръщат в тъмна маса енергия - това е техния действителен образ.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Вто Юли 27, 2010 3:05 pm

Това е интервю с 13 годишно момче,което е успяло да се освободи от тиранията на Разума. Както биха се изразили Будистите, той е получил Просветление. Според Кастанеда Разумът е внедрено от летачите в нас устройство.

В интервюто момчето обяснява как получаваме този разум, как той въздейства върху нас, каква е неговата природа, как човек може да се освободи от него, какво става с човек, освободен от разума.

Интервюто е на руски. Файлът е МР3. (Препоръчвам да го слушате със слушалки)

http://poligon.evroweb.com/prosvetlenie.mp3
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот fresh » Съб Юли 31, 2010 11:19 am

А казва ли нещо в повече от Кастанеда по въпроса. Питам понеже не всички знаем руски :(
fresh
Скаут

Мнениеот josemity » Съб Юли 31, 2010 2:59 pm

А казва ли нещо в повече от Кастанеда по въпроса.

Разказва за Ума. За това, че всеки от нас го получава след раждането си, за това, че той е външно устройство по отношение на човека. И когато ние искаме да получим просветление, той застава на пътя ни и ни пречи. Той е агресивен по отношение на човека и се храни от негативни емоции.
Ума затваря всичко у нас!
Момчето разказва, че той вече е съзнание и това е вродено усещане или по-точно знание. Думите му не идват от ума, а от съзнанието.
И много други интересни неща...Лично аз смятам, че допълва информацията, дадена от Кастанеда. Освен това, обяснява всичко с прости думи, присъщи на езика на едно дете.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот fresh » Съб Юли 31, 2010 4:37 pm

Благодаря :)
fresh
Скаут

Мнениеот gioia9 » Нед Апр 24, 2011 3:44 pm

Отговарям на Йоземити след една година ,по повод това интервю с 13 годишното момче , което се е просветлило.Чак сега го чух но много ме развълнува и хареса.Благодаря ти , че си го намерил и публикувал.Само като слушам гласа на това момче достигам или по точно приближавам се , до неговото чисто състояние .Мога да кажа,че то е по силно и въздействащо от словата на много други учители, може би защото излиза от устата на невинно момче....
Аватар
gioia9
Участник

ПредишнаСледваща

Назад към Летачите / Хищниците