Влез    Регистрация

Нещо, като отговор на един въпрос

Из хрониките на нагуала
  • Автор
    Съобщение

Re: Нещо, като отговор на един въпрос

Мнениеот magal » Вто Авг 25, 2009 7:40 pm

lexas написа:Мъгъле, виждаш ли какво се получава накрая? Каша! Затова помолих хората да се ориентират към повече прозрачност в изказванията си и по-малко безсмислено копиране на текстове. Ми затвори очи и се опитай да видиш собствените си думи... нека излезе каша... обаче да си е твоята. И оттам ще почнем да нищим собственото си положение и развитие, а не на някакви персонажи с недоказан произход.

В същност не е каша, по кофти е :)) ! Когато тръгнеш да го обличаш в думи....и става едни безкрайни постове....и накрая пак ..не си го казал.....! Но си опитал да вложиш нещо като усещане....в думите, което остава като привкус като изчетеш целият пост .....сякаш си се докоснал до нещо.....необяснимо!
Просто "намерението" не е от нашият свят, не е дело на разума и няма как да му заповядваме или да го правим дори "непреклонно". Но можем да го следваме, да го приемем, дори да решим, че ние сме променили света .....ха-ха залъгалки за разума...! :hair: :icecream:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Вто Авг 25, 2009 8:12 pm

Мило. Това за намерението.
За него не питам. Темата е нещо, като отговор на един въпрос.
А аз знам за намерението.
От начинът, по който си се изразил няма да им стане ясно на други.
:star:
ema

Мнениеот lexas » Сря Авг 26, 2009 10:49 am

Мъгъле, право думаш, брат! :))

Големия проблем е, че в главата ни има коментатор, който постоянно коментира и ни ограничава във всичко. Още по-лошо: хаби епохални количества енергия... сигурен съм в това.

Другото е, че реже връзката с намерението.

Колко съм се смял на идиотите коментатори, когато крещят като пред оргазъм "ГОоОООоООоО---ООоО--ООооООолллл!!!! Гол, гол, гол, гол, гол!!! Гоооооооооооооолл!!!" .... Да, гол е и кво? ... или пък, когато определен играч се котира в момента, върви му, развива се момчето или просто прояснява връзката си с намерението и затова прави нещата, които другите не могат,... и има повече енергия от тях... и веднага целия свят му става фен, издига го на пиедестал и в крайна сметка го връща обратно при останалите. Къв е смисъла след всеки пас на Бербатов благоговейно да мъркаш "Какъв пас! Погледнете геният!" ... Я се разкарай. Разкрай се от главата ми. Първо, не го е направил той. Второ, има опасност да ти повярва, че е той и да се превърне в глупак.

Тъ, така. Нека общата ни практика бъде да спрем да коментираме живота си и всяко наше действие вътре в главите си и да се стараем да ни е ясно винаги, че най-доброто, на което човек е способен в един миг винаги се случва от границите на вътрешното мълчание. В пълна тишина, в концентрация и внимание. Осъзнато действие през целия ден и толкоз. Което включва правилно фокусиране на очите върху обектите или обхващане на цялостната картина, точни движения, които усещаме дори енергийно и контролирано. Най-вече... без коментар! Deal?
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Сря Авг 26, 2009 7:18 pm

lexas написа:Тъ, така. Нека общата ни практика бъде да спрем да коментираме живота си и всяко наше действие вътре в главите си и да се стараем да ни е ясно винаги, че най-доброто, на което човек е способен в един миг винаги се случва от границите на вътрешното мълчание. В пълна тишина, в концентрация и внимание. Осъзнато действие през целия ден и толкоз. Което включва правилно фокусиране на очите върху обектите или обхващане на цялостната картина, точни движения, които усещаме дори енергийно и контролирано. Най-вече... без коментар! Deal?

Това е чудесна обща практика.:clap:
Имам един единствен въпрос. Какво се прави, когато не можеш да възстановиш вътрешния диалог? Някой знае ли?
ema

Мнениеот magal » Сря Авг 26, 2009 7:48 pm

lexas написа:Тъ, така. Нека общата ни практика бъде да спрем да коментираме живота си и всяко наше действие вътре в главите си и да се стараем да ни е ясно винаги, че най-доброто, на което човек е способен в един миг винаги се случва от границите на вътрешното мълчание. В пълна тишина, в концентрация и внимание. Осъзнато действие през целия ден и толкоз. Което включва правилно фокусиране на очите върху обектите или обхващане на цялостната картина, точни движения, които усещаме дори енергийно и контролирано. Най-вече... без коментар! Deal?

Не се сърди груповите практики от този род не ме привличат, това че сме много и се дърпаме и насърчаваме по пътя е същото това стадно чувство, което ни държи в човечарниците! Може и да не съм прав, не знам....аз пък си обичам техниките с енергийни балончета ха-ха :joy:

ema написа:Имам един единствен въпрос. Какво се прави, когато не можеш да възстановиш вътрешния диалог? Някой знае ли?

:] :rofl: !

Ето това вече е проблем....да не можеш да върнеш обратно вътрешният диалог :] ! :clap:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот lexas » Чет Авг 27, 2009 3:01 pm

:) Смешното е, че предлагайки да правим обща практики самият аз осъзнах колко не обичам общите практики.

А за вътрешния диалог. Ами, хммм... Отиди сред много хора и се включи към техния разговор. Може да са ти приятели, така ще е най-добре. Или пък на дискотека. Напий се и танцувай, прави глупости няколко дни. Живей си живота несъзнателно, както всички други хора. Потопи са в шума на М-Банд, както го нарича Монро. Сигурно усещаш как хората постоянно се поддържат в едно вътрешно напрежение. Реакциите им са пресилени и нагласени, така че да се представят в подходящата светлина за определеното социално събитие. Понякога са добри, понякога са гневни, понякога разбиращи и подкрепящи. Друг път пък са поучаващи, разумни или неразумни.... все едно... и можеш да усетиш как всичко това е просто играта.

Ако пък си толкова вече отвъд тази позиция и е невъзможно да се върне този ти вътрешен диалог, тогава е възможно да си се освободила от робството на тия ми ти хищни създания - неорганичните. Въпреки че тази идея ми е една от най-неприложимите за мен някак. Никога не съм я възприемал. Прекалено чужда е, прекалено далечна и едновременно с това страшна. Но нали Д.Х. казва, че събирателната точка винаги се връща в първоначалното си положение, което включва и вътрешен диалог? Изключението е, когато си свободна... :)

Още една идея. Отиди да постпортуваш нещо, някъде, където ще те залеят емоции и неконтролируемост. Може да е нещо, което в миналото ти е било стихия или си била много добра. Пробвай... ако не те завладее отново дори малко... дори една реакция на чувството за собствена важност ако не се появи, значи си наистина отвъд нещата бая. ... това ми напомня как една приятелка беше писала "Proxy ... e nad neshtata!" ...хахахах :) Направо паднах от смях. Само човек, който не е над нещата би написал в скайп подобно нещо.

При мен действа. Отивам да играя на баскетбол и се улавям как пак сам си се кефя на някое добро изпълнение... още повече че останалите хора също реагират и съответно ми предават и на мен тази емоция... това държане... този вътрешен диалог. И накрая всички лудеем като дечица.
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Чет Авг 27, 2009 4:59 pm

Пошегувах се! ;))

"Proxy ... e nad neshtata!" ...хахахах Направо паднах от смях.
Можеш ли да прецениш един човек по написаното, или казаното от него. Трябва да си много голям експерт. А и да познаваш много много добре човека.
:fun:
ema

Мнениеот ema » Съб Авг 29, 2009 8:28 pm

И пропуснах да ти благодаря, за това - да правиш нещата на хората. В случай, че ми потрябва. ;))
Доста се постарах да свържа цитатите с реалния живот. Това, което казваш за емоциите си мисля, че би могло да свърши работа.
:thanks:
ema

Мнениеот Silviya M » Пет Яну 09, 2015 8:27 pm

Толкова много въпроси...
А отговорите са навсякъде наоколо. ;))
Понякога макар и в цитати... :awake:

Този отговор е от 07.01., вечерта. Материалът не е нов и знам, от къде е. Хубаво е, че е съхранен.

Авесалом Подводни

Книгата на този автор е ценна, защото подробно описва ситуацията, създадена от паразитите на съзнанието за изсмукване на енергия. Авторът отбелязва, че има голямо разнообразие от паразити, но условно е отделил седем най-характерни, класифицира ги в съответствие с методите и видовете енергийни вампири. Цялата тази седморка се намира на фино ниво (той така я и нарича "фината седморка") , и тя не е видима за човека. Например, "черен агресивен мъж" действа като провокатор на агресия, гняв и страх към околния свят. "Драконът на Личното Самоутвърждаване" отглежда и подхранва "егоизма" на човек , по будистката философия - основен източник на страданието му. Кастанеда би нарекъл дракона създател на "чувство за собствена важност", " Аз-образ" , причината за безкрайно "индулгиране" (превъртайки в мислите енергийно - опустошителни събития в миналото и възможното бъдеще). Именно тези "изобретения на дракона" изтискват по-голямата част от енергията в ежедневието на човека. Списъкът на паразити може да продължи.
Както създателя на ДЕИР Верешчагин, Подводни показва, че отливът на човешката енергия се произвежда чрез т. нар. "чакри", конгломерат от енергийни канали при човека. Всеки паразит се залепва към определена любима му чакра. КК твърди, че отливът на енергия към паразитите идва от главата, гръдния кош и корема, там, където се намират основните човешки чакри. Подобно на "Касиопейците" и Подводни твърди, че паразитите са само инструменти, роботи за инволтация (информационно-енергиен поток) на своите създатели, ипостасите Гагтунгра (грубо казано, местен Луцифер според Андреев)

Борба с паразитите на съзнанието

Как да се справим с паразитите и дали можем да се оттървем от тях?
В форумите след смъртта на Кастанеда Cleargreen неговите последователи твърдят, че да се отървем от "летачите" чрез прилагане на много усилия е възможно. Те твърдят, че поради големия избор пред "летачите" от огромното човешко стадо - техни жертви, има нелош шанс да се измъкнеш незабелязано. Но дали е така ? Позволете ми да ви напомня, че КК, след като се оттървал от "летачите" се учи като дете да ходи отново. Същата процедура е трябвало да минат и останалите магове. От този факт можем да си представим степента, в която човекът е подчинен на паразитите. Учителят на Вадим Садов, автор на книгата "Смъртните сънища за силата" - Сид - твърди, че съзнанието на паразита се смесва с човешкото съзнание, подобно на тиня в пясъка на брега на реката. Оттървавайки се от паразитите, човекът в действителност се оттървава от всичко човешко. Можем да кажем, че той престава да бъде човек и се превръща в друга същност. Писателят-фантаст Колинс, автор на гореспоменатия роман "Паразити на съзнанието" показва главните герои, избавили се от влиянието на паразитите като хора, които са придобили безпрецедентна сила и сидхи, т.е."свръхспособности". В реалността тези хора стават аутсайдери на обществото, което де факто е построено от паразитите. КК описва маговете, изгонили "летачите" като самотни воини. Самотата на мага, изхвърлен зад борда на обикновения човешки живот е показан много силно на КК в разказа на Дон Хенаро за неговата книга "Назад към Икстлан". Всички хора за Дон Хенаро, в действителност са се превърнали в черни магьосници. Въпреки че по принцип те са такива. За същото говори и учителят на КК Дон Хуан. Но все пак маговете на КК намерили начин да се свържат с хората и обществото чрез така наречената "контролирана глупост". Маговете на КК знаят каква игра играят хората под името "живот", и кога трябва да играят заедно с тях в тази игра.
Ето какво казва Дон Хуан за това как да се борим с "летачите" :
"Всичко, което остава на хората - това е дисциплината. Само дисциплината е в състояние да го изплаши (т.е. "летача") ... Под дисциплина магьосниците разбират способността спокойно да се устои на неблагоприятните обстоятелства, които не са включени в нашите разчети. Магьосниците казват, че дисциплината прави блестящата обвивка на осъзнаването безвкусна за летача. В резултат на това хищниците са объркани. Неядливата светеща обвивка на осъзнаването, струва ми се е далеч от тяхното разбиране. След това те не могат да направят нищо друго, освен веднага да изоставят гнусното си занимание".
Лично аз разбирам под дисциплината на Дон Хуан контрол на собственото осъзнаване. Хората в действителност са в режим на хибернация и приличат на "зомбита", действайки в съответствие с техния ограничен набор от шаблони, чувства, стремежи и преживявания. Не говори ли точно за същото и Гурджиев, твърдейки, че всички ние спим и сме "механични хора". По-често обръщайте внимание на своите мисли и чувства. Ако имате проблясък на гняв, ревност или завист, следете за неговия източник и ще намерите един невидим кукловод. Не забравяйте, че потокът на "вашите" мисли - не са вашите мисли, а нашепванията на паразита. В много религиозни и езотерични учения умът, разсъдъкът действа като "изобретение на дявола". По-рано хората се ръководели от интуицията за придобиване на знания и вземането на решения. Но "изобретението на дявола" изхвърлило от съзнанието интуицията. За да се оттървете от изтощителни съмнения Дон Хуан предлага "да бъдеш отговорен за приетото решение", да се вземе решение и да се бориш за неговото прилагане, сякаш това е "последната битка на земята". Да описваме всички средства за борба с паразитите - това означава да напишем отделен голям труд. Но вече има много информация по този въпрос. Например книгите на КК. Всъщност, цялата система "сталкинг" на KK е богат арсенал за борба с влиянието на паразитите. Да водиш живот на воин - означава постепенно да се избавиш от паразита на съзнанието.
Ето какво разказва за паразитите на съзнанието авторът на сайта Електромагнитни полета и хора : "...Пришълци смучат енергия. Това означава, че планетата е била нападната от нов тип чума и е обявена за "поразена планетата". Източниците на чумата - електромагнитни създания от извънземен произход, които... използват биологичните електромагнитни излъчвания в широк спектър за поробване и унищожение на хората.
Трудността е, че тези електромагнитни създания използват високи технологии и паразитират върху хората, животните, те са невидими". "Пришълецът в електромагнитна форма може изцяло да замени човешката душа в човешкото тяло, или да я угнетява с присъствието си".

http://universalnite000.blog.bg/hobi/20 ... -3.1287456

Всъщност има и още две части.
Преди време изобщо не обичах да чета за воладорес - най-откровено казано.

:fun:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот muskula » Сря Яну 21, 2015 5:16 pm

Страхотен материал! А как да се сдобием с горните книги? И още един въпрос: Някой има ли инфо за стационарният летач? Ама нещо по-подробно......
muskula
Сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Карлос Кастанеда