Влез    Регистрация

Исус Христос

Странните неща и случки
  • Автор
    Съобщение

Re: Исус Христос

Мнениеот josemity » Нед Сеп 23, 2012 8:12 pm

Разкажи ми за срещата си с Исус Христос!
Р.С.не мога да прочета ЛС, което ми изпрати, защотото не знам как да освободя папката си...стои като чакащо и не знам как да го отворя. Може би админа да каже как става...
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот DarthVader » Нед Сеп 23, 2012 8:32 pm

Всяко понятие за бог и религия е летаческа работа.
Това, някой да приеме дадена религия, независимо коя е , означава само, че се е предал на летачите и е станал техен инструмент.
Аватар
DarthVader
Посетител

Мнениеот newage » Нед Сеп 23, 2012 10:50 pm

muskula написа:Искам да кажа още нещо: Трябва да се знае,че Кастанеда не е успял да предаде учението така както трябва. Това сигурно е по волята на духа но се е получило едно криво разбиране разни недоразумения. Вьв книгите му например не се казва нищо за любовта(което сперед мен е нарочно) а тя е крайьгьлен камьк и основа вьв войнския пьт. Няма как да практикуваш учението на христос и да не си войн в някаква степен. Просто това са двете страни на една и сьща монета.

Kaстанеда не е имал и за цел да предава учение, той просто е описал своето чиракуване при дон Хуан. Дон Хуан ясно казва в една от книгите, че не е говорил на Кастанеда за любовта, защото без друго е много влюбчив.
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот kas » Пон Сеп 24, 2012 9:29 am

josemity написа:не мога да прочета ЛС

Има ограничение за броя лични съобщения - трябва да изтриеш най-старите, за да получиш новите.

newage написа:
muskula написа:Искам да кажа още нещо: Трябва да се знае,че Кастанеда не е успял да предаде учението така както трябва. Това сигурно е по волята на духа но се е получило едно криво разбиране разни недоразумения. Вьв книгите му например не се казва нищо за любовта(което сперед мен е нарочно) а тя е крайьгьлен камьк и основа вьв войнския пьт. Няма как да практикуваш учението на христос и да не си войн в някаква степен. Просто това са двете страни на една и сьща монета.

Kaстанеда не е имал и за цел да предава учение, той просто е описал своето чиракуване при дон Хуан. Дон Хуан ясно казва в една от книгите, че не е говорил на Кастанеда за любовта, защото без друго е много влюбчив.

Много интересно. И аз все съм се чудил за причината. В един превод на Josemity - "Игрите на орела" - е засегната доста задълбочено темата за любовта.

DarthVader написа:Всяко понятие за бог и религия е летаческа работа.
Това, някой да приеме дадена религия, независимо коя е , означава само, че се е предал на летачите и е станал техен инструмент.

Най-после си дойдохме на думата :clap:
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот kas » Пон Сеп 24, 2012 10:58 am

josemity, muscula, newage,
Това за което говорите определено се разминава с общоприетото понятие за Исус Христос, така както е представено в библейския смисъл на двете му най-разпространени форми - православното и католическото християнство. Тълкувания за Исус Христос може всеки да даде. В крайна сметка това е просто поредната интерпретация на енергия, такова каквото е и описанието на света.

josemity написа:Това е послание е към всички участници във форума да престанат да следват войнския път, описан от Кастанеда и да се върнат към православието, да приемат Исус Христос в сърцето си и да поискат прошка за всички свои грехове.

Josemity, моля те да се уточниш точно към кой аспект от православната религия призоваваш да се обърнем!
Не знам дали ти е известно понятието "воин на Бога". Има го и в християнството, и в исляма. Това е човек, който счита, че бог му е дал властта да убива!!! В името и на Аллах, и на Исус Христос, са ставали много войни, умирали са ужасно много хора (дори нямаме въображението да си представим тази грозна картинка)!
Отново те моля да се уточниш - какво точно имаш предвид?

josemity написа:Единствения отговор на всички мои видения и излизания в астрала, получих едва когато в youtube гледах и прослушат свидетелствата на хора, оказали се в ада и рая. Само дето моите видения бяха аналогични с разказите за ада...
Предлагам ви да гледате като начало разказа на Анжелика Зомбрано. Но даже преди това си кажете "господи, ако те има, дай ми знак и ми покажи, че съществуваш". Колкото повече започнете да се ровите в изповедите на хора, били в ада, ще се убедите, че без значение дали са били вярващи, атеисти, терористи, мюсюлмани...всички говорят за едно и също...независимо от култура, език и вяра...

Преди време бях попаднал на списък на християнски секти (само християнски - не говорим за други религии), които на брой бяха над 3000! Не мисля, че броят им е толкова голям, защото - цитирам те - "всички говорят за едно и също".
Относно съвпадащото описание на ада - може би си забравила как в "Огънят отвътре" на Карлос Кастанеда, Дон Хуан го обучава да използва тласъка на Земята:
Дон Хуан обясни, че това, което бе нарекъл ключът към всичко, е узнаването от непосредствен опит, че Земята е живо същество и като такова може да даде на воините огромен тласък; това е един импулс, който идва от съзнанието на самата Земя в мига, когато излъчванията в пашкула на воина се подравнят със съответните излъчвания в пашкула на Земята...

...Не виждах дон Хуан, а само Хенаро, който вървеше пред мен по същия странен начин. Вървяхме с часове. Умората ми бе толкова силна, че получих ужасно главоболие и изведнъж ми прилоша. Хенаро спря и се приближи до мен. Около нас имаше силен блясък и светлината се отразяваше в чертите на Хенаро. Очите му пламтяха.
- Не гледай Хенаро! - нареди ми някакъв глас в ухото. - Огледай се наоколо!
Аз се подчиних. Струваше ми се, че съм в ада! Шокът от вида на околността беше толкова силен, че аз изпищях от ужас, но в гласа ми нямаше никакъв звук. Около мен бе най-живата картина на всички описания на ада, които съм получавал по време на католическото си възпитание. Виждах един червеникав свят, горещ и потискащ, тъмен и прихлупен, без небе, без светлина, освен злостните отражения на червеникава светлина, които продължаваха да се движат около нас с голяма скорост.

Относно виденията на Бог, цитирам Кастанеда директно:
Съществуването на БОГ е религиозна вяра и следователно е непряко убеждение, което не означава нищо. Вярата в Бога се основава на разкази, а не на виждане. Всеки, който види модела на човека, автоматично приема, че това е Бог. Това мистично преживяване е случайно виждане, еднократна работа, която няма абсолютно никакво значение, защото е резултат от случайно преместване на събирателната точка. Моделът на човека не е създател, а един шаблон на всички човешки качества, за които можем да се сетим, а и на някои, за които нямаме ясна представа. Моделът на човека е нашия Бог, защото ние сме това, което той е щамповал върху нас, а не защото ни е създал от нищото и ни е направил по свой образ и подобие. Да падаме на колене пред модела на човека е проява на надменност и егоцентричност. Новите "ясновидци" са единствените хора, които могат да дадат вярно мнение по въпроса, защото те са се освободили от "случайното виждане" и са способни да виждат модела на човека, винаги, когато пожелаят. И те виждат, че това, което наричаме БОГ, е статичен прототип на човешките качества без каквато и да е власт, защото моделът на човека при никакви обстоятелства не може да се намеси в наша полза или да накаже греховете ни, или пък да ни възнагради по някакъв начин. Ние сме просто продукт на неговата щампа; ние сме неговият отпечатък. Моделът на човека е точно това, което означава името му - шаблон, форма, калъп, който групира един определен сноп от нишковидни елементи, които ние наричаме човек.

josemity написа:Исус Христос е Истината, Пътя И Светлината!

Предполагам имаш предвид "Аз съм пътят и истината, и животът!". Кажи го на висок глас САМА и ще почувстваш какво се има предвид.
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот josemity » Пет Сеп 28, 2012 2:02 pm

Muskula, не мога да разбера защо в лично съобщение ми казваш, че вече не съм воин, а тук говориш за това, че човек не може да бъде воин и да не практикува учението на Исус Христос.
Помолих те, и те моля още веднъж да разкажеш подробно за срещата ти с Исус Христос...как, защо..в подробности.
Аз като Тома Неверник, помолих Бог и Исус Христос да ми покажат Ада, защото исках лично да засвидетелатвам неговото съществуване. И молбата ми бе изпълнена. Духът влезе в мен, аз умрях и се оказах в Ада..но не издържах дълго и крещях и се молих да ме върнат обратно. На никой не пожелавам да се окаже там след смъртта си. Откакто се моля, имам защита от бесовете в сънищата си. Нещо дори по-интересно...когато насочих ръката си към един от тях към сърцето му (моето движение наподобяваше пронизване с меч) и изрекох " Умри в името на Бог, Исус Христос и светия дух", той се сгърчи, изпитваше явно болка и каза "ти и твоя Бог" и...изчезна.
Адът е реален. Поискай да го посетиш и ако ти стиска настоявай да засвидетелстваш неговото съществуване. Аз казах, че без Гид няма да сляза нито на сантиметър на по-долните нива. Ужасът, който изпитва енергийното тяло или може да се каже душата е неописуем. Няма сравнение с нищо, което си срещал досега...в това мога да те уверя!
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот DarthVader » Пет Сеп 28, 2012 6:30 pm

josemity написа: Ужасът, който изпитва енергийното тяло или може да се каже душата е неописуем. Няма сравнение с нищо, което си срещал досега...в това мога да те уверя!

в християнството, особено пък православието няма енергийни тела, сънуване и други подобни!
нещо си объркала понятията, а адът най-вероятно си е твое вътрешно състояние, което най-вероятно е летаческа инсценировка и капан, приготвен специално за теб.
Аватар
DarthVader
Посетител

Мнениеот muskula » Съб Сеп 29, 2012 11:28 am

josemity, мисля,че ти е достатьчно ясно,че такова преживяване не може да се опише с думи.Защо ти не опишеш ада? Ама до най-малката подробност. Мен сьщо са ме смьквали в ада, само че вьв по-плитките нива-в царството на някакьв демон,на който му забравих името.Там кьдето бях отиваха разни педофили,педерасти и други подобно извратени типове. Това мога да го опиша горе долу: околната среда беше подобна на пейзаж от нашият свят.Нищо особено. нещо подобно на каменен град или нещо подобно. Вьздухьт обаче беше отвратителен. Атмосферата беше злокобна,разлагаща и плашеща.Имаше сьщества. Те бяха превьрнати вьв нещо подобно на големи полови органи сьс крака и се гонеха. Сьстоянието което изльчваха мога да опиша като изключително жалки. Ходех като замаян и разглеждах мястото. Можех да устоя на отвратителната атмосфера и вьздух-сякаш не бяха чак толкова гадни. Бях сьвсем малко там-сигурно няколко минути защото този който ме заведе до там ми каза че трябва моментално да изчезваме(предполагам,че демона ни е надушил) и се ометохме колкото се може по-бьрзо. Искам да разбера какво е чувството в дьлбоките нива. Има ли други сьщества или си сам,има ли околна среда т.е. земя по която да ходиш и т.н.
Срещата ми с Христос: пак ще повторя,че Христос може да бьде видян само вьв 5-то тяло.Иначе няма как! Имаше някакво бегло усещане за форми и много ясно усещане за присьствие на висши сьщества. Спомням си сьвсем смьтно какво точно преживях и мисля че разбирате защо(положение на СТ, стесняване на сьзнанието и т.н.) Доколкото си спомням, когато Христос дойде изпитах някаква всепомитаща сила. Нещо подобно на врьхлитане,на рязко усилване на любовта до невероятна степен. До колкото си спомням се чудех как изобщо успявам да понеса такава колосална сила. На моменти получаван усещане за физическото си тяло и усещах. че плача неудьржимо. Когато Той дойде сякаш прогледнах. Значи преди да дойде той бях вьв 5-тото си тяло и бях просто поразен от това кой и какво сьм аз. Виждах всичките си минали и бьдещи животи и тези реалности бяха някакси достьпни-на една рька разстояние. Там имаше и други души. Общувахме си.Усещането беше нещо подобно на изгаряща отвьтре любов. Езикьт на гойто говорехме беше нещо невероятно. Сякаш говорехме сьс любов. Не думи а нещо подобно на изльчвания, на сигнали, на моментално и всеобхватно осьзнаване. Когато Той дойде обаче нещата рязко се промениха. Той ми каза,че аз и всички ние сме негови синове. Даде ми да го осьзная вьв невероятна дьлбочина. Узнах всичко за себе си-какви са задачите ми и какво се иска от мен. Това ли било? Това ли сьм бил аз? Недоумявах и някак си избухвах вьв сврьхдьлбоко благоговение и почитание. Когато всичко започна да утихва знаех че се врьщам вьв физическото и не исках да се врьщам.Имах задачи. Знаех че ще забравя повечето от това което ми бе казано.Иначе нямаше как. Щеше да се загуби смисьла на живота-на сьня. Един вид" аиде моето момче слизай долу пак да си бльскаш главата пьк ние сме си тук горе и те чакаме...." Нещо подобно. Нямам време да продьлжа по другите теми. Josemity, моля те опиши ада.
muskula
Сънуващ

Мнениеот kas » Вто Окт 02, 2012 7:38 pm

Ето това прави истинската любов:
:hug:

Официален сайт
http://www.freehugscampaign.org
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот vga » Пет Окт 05, 2012 10:52 pm

Колко елегантно,какъв финес!Свободна преградка!Забележително е какво са направили от един мъж!Изкуство!Защо ли са му оставили косата?
Кой знае колко чуждогенетичен паразитиращ боклук се приютява в него :|
Последна промяна vga на Пет Окт 05, 2012 11:03 pm, променена общо 1 път
vga
Посетител

ПредишнаСледваща

Назад към Срещи с духа