[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 379: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
poligon.evroweb.com • Виж темата - Исус Христос
 Влез    Регистрация

Исус Христос

Странните неща и случки
  • Автор
    Съобщение

Исус Христос

Мнениеот josemity » Пет Сеп 21, 2012 3:57 pm

Това е послание е към всички участници във форума да престанат да следват войнския път, описан от Кастанеда и да се върнат към православието, да приемат Исус Христос в сърцето си и да поискат прошка за всички свои грехове.
Моята тотална промяна се дължи на реализацията, че този път, който следвах, е грешен и ми беше даден знак да спра. На Всеки от вас, който е започнал да следва войския път, сте забелязали, че започват да ви се случват все проблеми, трудности и т.н. И това са наистина бесовете (летачите, рептилите... както щете ги наречете), които получават огромна власт над вас от този момент...
Единствения отговор на всички мои видения и излизания в астрала, получих едва когато в youtube гледах и прослушат свидетелствата на хора, оказали се в ада и рая. Само дето моите видения бяха аналогични с разказите за ада...
Предлагам ви да гледате като начало разказа на Анжелика Зомбрано. Но даже преди това си кажете "господи, ако те има, дай ми знак и ми покажи, че съществуваш". Колкото пвече започнете да се ровите в изповедите на хора, били в ада, ще се убедите, че без значение дали са били вярващи, атеисти, терористи, мюсулмани...всички говорят за едно и също...независимо от култува, език и вяра...
Ще пускам в тази тема постепенно клипове, които смятам, че ще отговорят на някои ваши въпроси...това ще е отговорът на въпросите, които аз получих.
Исус Христос е Истината, Пътя И Светлината!
Амин!
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот DarthVader » Пет Сеп 21, 2012 4:11 pm

това мнение е някаква шега, нали? ;))
Аватар
DarthVader
Участник
 
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 9:18 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот kas » Пет Сеп 21, 2012 9:02 pm

Никога не е късно за промяна - всеки има право на свой избор. Не мисля, че е шега. :think: Обаче в едно съм сигурен - няма как да е лесен воинският път, след като се бориш срещу господството на властващи над теб същества, които естествено никога няма да допуснат да победиш (доколкото зависи от тях). След всичко, което си прочела е нормално да се замислиш - вярно ли е това? Ако логиката ти е стигнала до този извод, то единственият начин да разбереш е да пробваш. Не се разочаровай обаче ако никой тук не те подкрепи... или обратното - ако много хора те послушат, готова ли си да носиш отговорността, че може ти да грешиш?
INTENT
Аватар
kas
Администратор
 
Мнения: 428
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 5:13 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот newage » Съб Сеп 22, 2012 1:00 pm

След много години житейски проби, грешки, падане и ставане, сънуване и осъзнаване разбрах, че ВСИЧКО, което ни се предлага ОФИЦИАЛНО и ОБЩОДОСТЪПНО, било то православие или филми, политически идеологии, образование, мироглед, норми на живот ! Една държаща от хиляди години човечеството разединено и подчинено. И най-голяма заслуга за това разединение има религията!

Карлос Кастанеда посочи кой стои зад лъжите. Дон Хуан го е предупредил преживе никога да не разкрива истината за летачите или “”. И Карлос наистина плати с живота си за това...

Ето какво казват съвременните воини (откъс от ) за Бога. Не знам дали ме разбираш, но тези велики откровения могат да доидат само от хора познали в същина Бога и Христа:

— Светът се съпротивлява на очакванията – продължи Борис. – Когато се опитваш да
контролираш ситуацията, получаваш точно обратния ефект. В живота на мага това е изразено още
по-явно, защото неговата връзка със света е много по-силна. Затова грешките му имат по-сериозни
последици от тези на обикновения човек. Може да се каже, че системата е много по-чувствителна
към мага. Единственият изход е пълният отказ от контрол. Повери своята съдба на Духа, откажи се
от себе си. Всички ние обикновено имаме някакви планове, надежди, стремежи – именно това ни
погубва. Спомни си, че вярващите хора поверяват съдбата си на Бога. Магът прави същото,
разликата е само в термините.
Откажи се от себе си, представи си, че си мъртъв, че твоята битка с
живота е безнадеждно загубена. Ти си повален, всичките ти блянове никога не ще се реализират.
Кажи си, че напълно си фалирал, признай го пред себе си, примири се! Когато осъзнаеш, че всичко
е изгубено, ще получиш нов поглед върху света.
— Но нали човек не може да живее без надежда, без стремежи — възрази Максим. — Ако в
душата ти е пустота, какъв е смисълът от живота?
— Това не е пустота – поклати глава Борис, – а свобода. Свобода от общочовешките глупости,
от целия този боклук, който от момента на раждането се трупа в главите ни. Помисли колко
категорично е програмирано нашето поведение. Пътят на всеки човек може да бъде вкаран в доста
примитивна схема: родил се, учил, работил, създал семейство, отгледал деца, остарял и умрял.
Това е цялата схема. Тя може да има незначителни вариации, но общият смисъл е все същият –
прахосваме живота си в преследване на пари, успех и благополучие. Някои разбират, че тези цели
са призрачни, затова търсят други: деца, семейство, любов. Но и това е само опит да оправдаят
провала си, да заглушат тъгата в душата си – тъгата по нещо изгубено. Човек се хваща за всяка
сламка, за да оправдае съществуването си, да докаже на себе си, че не е живял напразно. Някой се
хвали с научни открития, друг – с постижения в изкуството или спорта. Трети се гордее с децата
си. Сламките са много, но така или иначе, си остават сламки. Маговете постъпват другояче: вместо
да прехвърлят сламка по сламка, търсейки утешение, изхвърлят целия сноп. Така магът остава очи
в очи с мирозданието. Той сякаш казва: „Ето ме, Господи! Отсега и во веки веков поверявам
съдбата си в Твоите ръце."
Разбираш ли?
— Донякъде – честно си призна Максим. – Как може да се отказваме от любовта? От
влечението към прекрасното? Тъкмо се научих да чувствам красотата на света, а ти ми предлагаш
да се откажа от нея?
— Въпросът не е да се откажеш, а да промениш отношението си към тези неща. Докато
държиш на нещо, не си свободен. Но ако отстъпиш от себе си, можеш да приемеш всичко, от което
си се отказал. Разбираш ли? Докато се бориш за нещо и се опитваш да го получиш, светът се
съпротивлява на стремежите ти. Но ако се откажеш от всичко, ще ти подаде ръка. Онова, за което
дотогава упорито си се сражавал, сега само ще ти се предложи. Спомни си Библията: „Бог се
противи на гордите, блажени са смирените." Това е същото, разликата е само в терминологията.
Отстъпи от себе си, признай на Бога или на онази вселенска сила, която владее света, правото да се
разпорежда с твоята съдба. Тогава ще видиш как светът около теб започва да се променя.
— Винаги съм смятал, че Бог и магията са несъвместими – вдигна рамене Максим. – Църквата
винаги е заклеймявала маговете, защото уж били продали душата си на дявола.
— Служителите на църквата не знаят почти нищо за истинската магия. От друга страна,
мнозина магове знаят твърде малко за църквата. Не бива всички да бъдат мерени с един и същи
аршин, защото и маговете са различни, и религиите не са еднакви. Но всяка истинска система
неизбежно води човека към Бога. Въпросът е какво да смятаме за Бог. За мен Бог е Дух, силата,
която управлява мирозданието. Той е онова неуловимо нещо, което причинява всичко в този свят,
което го движи към развитие. Ако човек разбира това и повери съдбата си на Бога, той ще го
насочи по щастливите пътеки на живота.
Ако обаче се съпротивлява и се опитва да постъпва така,
както диктува глупавата му индивидуалност, ще получи и съответния резултат. Хората са странни
същества, Максим. Отначало те правят всичко по свой си начин – така, както смятат за
необходимо. А сетне проклинат Бога, че са се провалили.
— Звучи логично – кимна той.
— Разбира се – усмихна се Борис. – Проблемът е, че най-трудно се осъзнават най-простите
истини. Ние може и да ги разбираме на нивото на разума, но те ще започнат да дават плодове едва
тогава, когато преминат през сърцето ти, когато станат част от тебе. Опитай се да осъзнаеш
всичко, за което говорим, и ще видиш колко лесен и красив ще стане животът ти. Отдай се в
ръцете на Бога, почувствай Неговата сила зад гърба си. Престани да планираш живота и
действията си, остави всичко на Божията воля.

— Как така? – не го разбра Максим. – Надали Бог ще върши моята работа вместо мен.
— Няма да я върши – съгласи се Борис. – Става дума за правото на избор. Когато ти самият
правиш избора, той обикновено е по-лош от онзи, който ти е предложил Бог.
А за да видиш
правилния вариант, трябва просто да бъдеш внимателен. Да се вглеждаш в събитията около теб, да
слушаш сърцето си. Несъмнено в началото ще направиш доста грешки, но постепенно ще се
научиш да възприемаш повелите на Бога.
Именно тогава и само тогава светът на магията наистина
ще се отвори за теб.
Максим тихо се засмя.
— Защо се смееш? – усмихна се и Борис.
— Така – махна с ръка той. – Дреболии. Борис явно реши, че Максим не го е разбрал.
— Разбери – продължи той, – всичко, което ти говоря, е абсолютно реално. Не ще станеш маг,
ако не осъзнаеш тези истини.
Разбирам, че е сложно и болезнено. Но няма друг път. За да се роди
като маг, човек първо трябва да умре като човек. Защото магът е човек, който владее сила.
Помисли – може ли Бог да повери сила на човек с объркан разум? Който, щом получи силата, ще я
използва по свое усмотрение? Отначало ще убие някой неприятен съсед, сетне ще измисли пак
нещо подобно. Именно затова в небесната канцелария всичко е описано много точно и уменията се
дават на мага едва тогава, когато наистина е готов за това.
— Да, разбирам – замисли се Максим. – Но както каза ти, само на нивото на разума. Трябва да
обмисля всичко.

Ако все още си мислиш, че воинският път е несъвместим с Христовия път, ето продължението:

— Не, исках да те попитам за нещо друго. Вчера говорихме е Борис за Бога, за
взаимоотношенията между мага и мирозданието. И имам някои въпроси. Кажи, не ти ли се струва,
че пътят, по който вървим, е неправилен? Той е построен върху идеите на Карлос Кастанеда. Но
Кастанеда наскоро почина. При това от рак, а казват, че ракът е резултат от нарушаването на
хармонията в отношенията между човека и мирозданието. Повечето съновидци също се
разболяват. Това не е ли следствие от нарушаването на хармонията? Да вземем хакерите... Не е
тайна, че мнозина от вас се сблъскват с твърд отговор на реала спрямо манипулациите ви.
Започвам да се съмнявам: може би подходът на хакерите е неправилен в някои отношения? Щом
реалът им отмъщава, значи ги възприема като врагове. Дори терминологията е военна: да разбиеш,
да проникнеш...

— Разбирам те – усмихна се Рада. – Това е важна тема. Прав си, че отношенията на мага със
света трябва да бъдат хармонични. Но какво представлява хармонията? – Тя направи пауза и го
погледна. – Отначало искам да ти разкажа една история. Моите родители не бяха вярващи, но все
пак са ме кръстили по настояване на баба ми. Това не ми оказа никакво влияние и когато стигнах
до магията, въобще не мислех за Бога. Тъкмо тогава започвах да съновиждам и почти веднага се
сблъсках с мощна атака на неорганици. Те буквално ходеха на лов за мен – достатъчно беше да
заспя, и веднага ме нападаха. Беше много страшно и се стигна дотам, че просто се страхувах да си
легна. Мама дори ме водеше на лекари, които ми изписваха успокоителни. Нямаше полза от тях,
все така не можех да спя.
Тогава баба ме хвана за ръката и ме заведе при иконата на Богородица, извади молитвеник и
ме накара да прочета няколко пъти една молитва. Обърквах се, сричах, но четях. После се
върнахме у дома и за пръв път от няколко седмици насам заспах спокойно. След това започнах да
ходя на църква почти всеки ден и неорганичните ме оставиха на мира. Чувствах радост и
умиротворение. Разбрах, че вярващите хора не са чак толкова глупави, че във вярата има
рационална основа. Постепенно се завърнах към съновиденията – отначало се боях, но после
срещнах там майка Анастасия, която стана моя наставница. Именно тя ме заведе при Бога.

Разговаряше с мен, обясняваше ми как трябва да се живее в този свят. Отначало не й вярвах,
страхувах се, че зад образа на майка Анастасия се крият демонични сили. Сетне й повярвах и
оттогава се виждаме често.
— Какво толкова ти говори? – не се сдържа Максим.
— Много неща – усмихна се Рада. – Ние си мислим, че сме свободни, но според нея
единствената свобода за човека е възможността да избере между Бога и дявола. За съжаление
повечето магове избират дявола. Не казвам, че го правят нарочно, просто се заблуждават. Най-
голямата лъжа е онази, която е примесена с истина.
Там, където няма Бог, мястото Му веднага се
заема от дявола. Радвам се, че си го почувствал.
— Добре, но защо не си ми казала по-рано?
— Първо: всеки човек притежава свободна воля и трябва сам да избере пътя си. Едно е да го
доведат за ръчичка при Бога. И съвсем друго, когато той идва при Него по повеля на душата си и
чувства, че има нужда от това. Както е известно, дават двама небити за един бит. Второ, има и друг
проблем: много хора се опитват да избегнат всичко, свързано с Бога. Някой нарича това „социална
обусловеност", остатък от безбожните десетилетия. Друг твърди, че е влияние на дяволски сили.
Съществуват различни обяснения, но фактът си остава факт: до ден-днешен вярата в Бога просто
не беше нещо модно. Затова предпочитам да говоря само за техниката на магията и да оставя
другото на самия човек.
— Но нима самата магия не е ерес, нали такава е позицията на църквата?
— Ерес е – съгласи се Рада. – Но тук трябва отначало да разбереш за какво са ти необходими
магията и магическите умения? За да придобиеш власт и богатство? Какво обаче означават властта
и парите на фона на неизбежната смърт? Или пък желаеш да запазиш осъзнанието си след
смъртта? Да, това е достойна цел. Може би е единствената, която си струва да бъде търсена. Този
проблем не може да бъде решен чрез волеви натиск. Тук сработва все същият магически принцип:
колкото повече искаш нещо, толкова по-малко шансове имаш да го постигнеш. И обратно: ако не
искаш нищо, имаш шанс да получиш всичко. Затова хакерите на сънища променят приоритетите –
интересува ги знанието като такова, неговата красота. Самият Борис, след като открие нещо
интересно, може да подскача от радост като дете. Неговата душа е чиста, привлича го самото
знание, а не практическите предимства, които то може да даде. Ако обаче се окаже, че знанието
носи и дадени умения, те остават само като страничен ефект, те са само следствие от движението
по правилния път.
Хакерите изучават мирозданието – без корист, без мисъл за печалба. И получават всичко. За да
получиш нещо, трябва да се откажеш от всичко. За да повеляваш, трябва да умееш да се
подчиняваш. Това е един от най-главните принципи. Трябва да си чист духовно, нравствено.
Какво означава такава чистота? Не само да не извършваш лоши постъпки. А и да пропускаш
през себе си всякакви въздействия, без да съсредоточаваш вниманието си върху тях. Това може да
се сравни с лупа и преминаващ през нея лазерен лъч. Ако лупата е чиста, може да пропусне без
вреда за себе си много силен лъч. Но ако в нея има макар и дребен дефект, ще прегрее и ще се
спука.
Магът също трябва да бъде абсолютно чист. В него не бива да има нищо, което може да го
доведе до „прегряване" и разрушаване. Истинският маг е звено от верига. Ако само трупа в себе си
сила и знания, ще стигне до прегряване и разрушение. За да не се случи това, трябва да споделя
знанията си, да ги предава на своите последователи.
Даваш – получаваш. Ръката на даващия никога не ще обеднее – това е закон. Същото е и с
Бога: магът се отдава в Негова власт, признава над себе си силата на по-висока йерархия. И
получава и възможност да повелява.
Докато си проводник, нещата са нормални. Ако започнеш да
се затваряш в себе си, ще се запушиш и ще изгориш. Именно затова пътят на знанието е осеян с костите на хора, които го търсят.
Въпросът е: дали светът ще ти протегне ръка?
— Трябва да протегне – сви рамене той. – Иначе във всичко това няма да има логика.
— Логиката и магията трудно се съчетават – отвърна Рада. – Човек уж прави всичко както
трябва и разчита на някаква награда. А когато не получи такава, се чувства измамен. Това е
типичната психология на наемния работник – когато стори нещо, да очаква законното
възнаграждение за труда си. Но такава психология е неуместна по отношение на магията. Защото
там, както и в религията, действат други закони и принципи. Всички трудности, болести,
проблеми, за които ти спомена в началото на разговора, са естествени атрибути на правилния път.
Поне на определен негов етап. Той е застлан с бодли, а не с розови листчета. В християнството
дори казват, че ако имаш много проблеми и скърби, значи Бог не те забравя. Но това е
повърхностен поглед върху проблема. Ето защо нека се ориентираме в него.
Да вземем фактите за изходна точка.
И така, човек започва да изучава магията; след известно време неочаквано обаче се сблъсква с
куп проблеми. Той вижда, че светът се е опълчил срещу него, което предизвиква учудването и
недоумението му. Той не разбира защо и с какво е разгневил небесата. С това, че е навлязъл там,
където не бива? Някои смятат именно така, затова и отстъпват. Но ако отхвърлим емоциите и
оставим само фактите, може да се направи следният извод: нарастването на нашето осъзнание
винаги предизвиква противодействие от страна на някакви сили. Тоест: докато сме като всички
други, животът върви добре. Излезем ли обаче от редиците на заетите само със себе си еснафи,
веднага получаваме удари. Анализът на фактите и обстоятелствата позволява да се направи още
един важен извод: против нас воюва не околният свят, а нещо друго. Защото точно отношенията с
природата, с животинския свят стават твърде хармонични. Помниш ли как общувах с врабчето в
парка?
— Помня – кимна Максим. – Наистина беше впечатляващо.
Тази история се беше случила две седмици след запознанството му с Рада, когато заедно с
Оксана бяха отишли в парка. Разхождаха се, разговаряха. В един момент Рада се отдалечи от тях,
протегна ръка и върху дланта й веднага кацна врабче. Тя внимателно го погали, то дори не направи
опит да отлети. Изпърха във въздуха, когато тя сама го подхвърли нагоре. На въпроса на Оксана
как го е направила, Рада само загадъчно се усмихна. Но понеже Оксана настояваше, Рада им
сподели, че просто е приятелка на този свят. Тя не му вреди, той не й вреди и затова се разбира е
него.
Максим прие обяснението й като нещо подразбиращо се от само себе си, но Оксана заяви, че
врабчето е било дресирано и е познавало Рада.
— Онова врабче беше нагледен пример за хармонични отношения с околния свят – продължи
сега Рада. – То не се страхуваше от мен, тъй като знаеше, че няма да му причиня зло. Отношенията
между мага и света са толкова хармонични, че светът не го възприема като враг. Дори го
предупреждава в мигове на опасност. Спомни си Библията – преди грехопадението отношенията
между човека и света са хармонични, но после всичко рухва. Маговете се стремят да се върнат към
тази хармония, към онези отношения преди грехопадението. Но нека си зададем въпроса: в какво
се състои грехопадението? Според Библията Адам и Ева опитват плода от дървото на познанието и
се научават да различават доброто и злото. В тези редове виждам завоалирано описание за появата
на прелитащите скитници. Казват, че древните магове случайно ги открили в своите пътешествия
из неизвестното. Опитвали се да познаят неведомото, но случайно се заразили. Всъщност не е
толкова важно откъде идват скитниците, по-важно е Друго: тъй като са хищна енергийна форма на
живот, те са поробили хората, установявайки пълен контрол над тях.
Кастанеда твърди, че скитниците отглеждат хората в „човечарници", също както ние
развъждаме кокошките в кокошарници. Те се хранят с нашата енергия, но не са заинтересовани да
увеличаваме осъзнанието си. Ето защо активно противодействат на всички опити да се освободим
от властта им. Най-неприятното за нас е, че скитниците великолепно се ориентират във фините
механизми на мирозданието. Владеейки това знание, те са способни да контролират събитийния
ред, а това означава и хода на нашия живот. Основната част от неприятностите, с които се
сблъсква магът, се обясняват с противодействието на скитниците.
— Основната част, но не всички? – попита Максим.
— Не всички. Някои са резултат от елементарното невежество на самите магове. Структурата
на мирозданието е неимоверно сложна и магът трябва да разбира, че необмислените действия биха
довели до мрачни последици. Става дума за спазването на елементарни правила на безопасност.
Всичко е както в живота – не хващай оголен проводник, не тичай пред автомобилите, не си играй с
огъня! И ако от глупост си пресякъл улицата на неправилно място, едва ли можеш да обвиняваш
другиго. Именно затова магът трябва да разбира какво точно прави. Но главната опасност са
скитниците.
— Борис ми каза, че скитниците в терминологията на маговете и бесовете, за които говори
християнството, са едно и също нещо. Съгласна ли си?
— Да. Бесовете са низшето ниво на скитниците. Но съществува и дяволът – същество на по-
високо място в йерархията. Дяволът обикновено се появяват там, където бесовете са безсилни.
— Разкажи ми по-подробно за влиянието на скитниците върху нас. Как се проявява то на
практика?
— Във всичко – меко се усмихна Рада. – Ние нямаме свои мисли, те идват отвън у нас – или от
Бога, или от сатаната. Човешкият разум може да се сравни с компютър, който не може да мисли
сам, той работи само с онова, което вкарват в него. Тази информация може да се раздели на
правдива – божествена, и лъжлива – от сатаната. Проблемът е, че разумът на човека не може да
различава истината от лъжата. Може да се каже, че нашият компютър е заразен от вируси. Относно
разума това се изразява в контрол на скитниците върху него. Нашият разум в действителност не ни
принадлежи, защото един компютър, заразен с вируси, не може да работи нормално. Затова
първостепенната ни задача е да се очистим от тези вируси, от влиянието им върху нашия разум.
— Звучи доста спорно – усъмни се Максим. – Обикновено вирусите в компютъра се проявяват
по някакъв начин. И ако моят разум е заразен, би трябвало да го почувствам.
— Не можеш. Как да анализираш, щом самият ти анализиращ апарат е повреден? За това става
дума. В човешкото сърце трябва да живее Бог, а всъщност се е настанил дяволът. Затова той
просто не ти дава възможност да видиш истинското положение на нещата.
— Добре, но защо там не може да се настани Бог? – попита Максим. – Нали Той е по-силен от
дявола.
— Защото Бог е преди всичко свобода. Свободата да избираш, свободата да обичаш. За да
може да направи нещо за човека, трябва първо човек да се обърне към Него. Бог е Чистота,
Истина. И докато в нашето сърце живее злото, Той никога не ще влезе в него. Затова първо трябва
да изхвърлим всички отпадъци оттам. Бог ще ни помага в това, но инициативата трябва да идва
именно от нас.
— Какво практически означава това?
— Че сме длъжни да молим Бога за прошка – отговори Рада. – Да Го молим да ни прости
греховете, незнанието, глупостта ни.
Трябва да Го молим да ни вразуми, да ни научи, да ни насочи
по верния път. Ако в твоята душа има поне капка искреност, ако наистина се изправиш пред Бога
със примирено сърце, Той наистина ще ти помогне. Твоят разум постепенно ще започне да се
изчиства от бесовете, това прилича на вдигането на щори – изведнъж виждаш, че истината съвсем
не е такава, каквато ти се е струвала до неотдавна. Духовният ти поглед се отваря, започваш да
виждаш всички уловки на бесовете, които се опитват да те отклонят от пътя. Тогава изпадаш в
ужас, понеже разбираш в какво блато си живял. Скитниците са те манипулирали, а ти нищо не си
забелязвал. Смятал си техните мисли за свои мисли, техните разсъждения – за свои разсъждения.
И едва когато се обърнеш към Бога, разкаеш се пред Него и помолиш за помощ, ще започнеш да
виждаш истинската картина.
— Може ли да се постигне само с молитва? – попита Максим. – Навярно има и други пътища?
— До целта винаги може да се стигне по различни пътища. Проблемът е, че сме твърде слаби,
за да вървим сами. Ако опиташ да се очистиш от скитниците без Божията помощ, както се опитват
повечето магове, непременно ще попаднеш в капан. Защото разумът на дявола е много по-хитър от
нашия. Именно затова магът трябва, първо, изцяло да се осланя на Бога; второ, да спазва
определени препоръки и указания на хората, които вече са изминали този път. След време човек
получава възможност да разгадава и най-подлите интриги на бесовете. Той придобива истински
духовен поглед, вече може да различава доброто и злото. Именно на този етап, след избавянето от
влиянието на бесовете – а според друга терминология, от чуждородните вставки в нашия разум, от
имплантите, магът придобива истински умения. Може да се каже, че тези умения му се дават от
Бога. Сега Бог вече може да направи това, защото човекът се е пречистил, притежава духовен
поглед и никога не използва за зло уменията, които притежава. На преден план винаги трябва да
стои духовното усъвършенстване. Сега сравни това с традиционния подход на маговете – те
веднага се захващат с овладяването на конкретни магически умения, без да размишляват дали е
позволено, или не. И понеже не могат да различават доброто от злото, попадат директно в
прегръдките на дявола. Смятат, че вървят по пътя на усъвършенстването, а всъщност копаят гроба
си. Най-лошото е, че всякакви увещания най-често се оказват безполезни. Хората не вярват, че
някой може да ги контролира. Или не съм права?
— Права си – призна Максим. – Струва ми се толкова нереално просто защото не чувствам
никакъв контрол върху себе си.
— Точно за това говоря. Твоето съмнение е резултат от действието на имплант, внедрен в
съзнанието ти. Скитниците се боят, че човек ще осъзнае присъствието им, и всякак се опитват да
го отклонят от действия, които са вредни за тях. При това те така ловко ни манипулират, че не
забелязваме присъствието на чужда воля.
— Добре, а как се проявяват скитниците на обикновено, битово ниво? Можеш ли да приведеш
примери?
— Случайно си закачил някого с лакът в уличната блъсканица, онзи те е наругал. В отговор ти
го удряш в лицето. Уж всеки действа сам, но на практика и у двама ви работи програмата на
импланта. Задачата на чуждия разум е да ви предизвика да изхвърляте енергията си. Всички ваши
реакции са обусловени предварително, в тази ситуация вие действате като марионетки. Единият
изругал, другият не изтърпял обидата. В резултат се биете, а скитниците ликуват и поглъщат
енергията ви. Така е във всичко, и в най-дребните неща: ти мислиш, че това са твоите желания,
мисли, подбуди и емоции. На практика са интриги на скитниците с цел да изстискат от тебе още
малко енергия. Именно затова маговете се стремят да се избавят от желанията, понеже разбират, че
всички тези желания не са наши. Обикновеният човек прилича на кукла марионетка, окачена върху
нишка от страсти и желания. Маговете прерязват тези нишки една след друга. Така все някога идва
момент, когато скитниците губят способност да контролират човека. Просто няма как да го пленят.
Такъв маг е като вода. Колкото и да я хващаш, тя изтича между пръстите ти.
— Добре, това е ясно. Но ако просто искам да ям или да пия? И това ли е обусловено от
имплантите?
— Това са потребности на тялото, които може да бъдат коригирани от скитниците – отговори
Рада. – Например потребността от храна се превръща в чревоугодие. Любовта се изражда в секс.
Добави тютюна, алкохола и наркотиците – и ще видиш, че скитниците си вършат добре работата.
Остава само да им завиждаме.
Максим неволно се усмихна:
— Кажи, а имаме ли въобще нещо свое?
— Ако човек е създаден от Бога, по дефиниция нямаме нищо свое. Имаме онова, което ни е
дал Бог, и другото – което са ни натрапили скитниците. Затова главната задача е да очистим
съзнанието си от всичко, което ни е чуждо и противоестествено. Чак след това може да говорим за
осъзнато лично развитие.
— Като цяло нещата ми се изясняват. Но все пак ми е странно, че някой ме управлява в този
момент. – Максим погледна Рада. – Звучи като фантастика.
— Вярваш ли ми?
— Вярвам ти – кимна той, защото вече знаеше какво ще каже.
Последна промяна newage на Нед Сеп 23, 2012 10:51 pm, променена общо 3 пъти
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ
 
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:01 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот josemity » Съб Сеп 22, 2012 2:13 pm

Думите на Рада от книгата за Хакерите са абсолютно същия извод до който достигнах. И в интерес на Истината, абсолютно самостоятелно. Зарадвах, че и друг ученик на това учение е дошъл до същия извод!!! Алилуя!!!!
Затова поисках прошка от Бог. Няма кой друг, няма никакъв друг начин да се научим на смирение. Воинът е смирен. Никой от вас няма да научи какво е смирение, ако не допусне Бог в сърцето си, не се разкая за своите грешки, не поиска прошка и не превърне Исус Христос в свой приятел, баща и брат.
Спопмнете си, че магьосниците по време на испанскпто нашествие оцеляват единствено под лоното на църквата. Дори са били вярващи и така след време търсейки причина за грешките си, настъпва времето на новите виждащи.
Защо християните-воини унищожават старите магьосници, които са били толкова силни?

Нагло беше да си мисля, че мога да се справя сама с летачите/бесовете. Търпях само поражения, а врага ставаше все по-силен. Разберете, без протекцията на Бог, вие никога няма да се справите с тях. Нагло е дори да си помислите...та вие дори не ги познавате, а те вас прекрасно. Как може да допуснете дори мисълта, че е възможно да ги победите. Забележете, че всичко в живота ви започва да върви на все по-зле.
Аз не проповядвам фанатизирана версия на хриатиянството. Започнете да си задавате въпроси, помолете Бог да ви отговори и чакайте неговия знак...все още не е късно!
Не търсете отговори в корана. Тази религия е най-модерната летаческа месомелачка. Да ме извиняват мюсулманите, но сандвича "лъжа-истина-лъжа" на който те вярват е дело на Лукавия, на бесовете. Да убиваш в името на Бог и в същото време той да ти забранява да го видиш, потърсиш, да ти даде наставление...кой може да бъде един такъв Бог?
Последна промяна josemity на Съб Сеп 22, 2012 2:28 pm, променена общо 1 път
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот newage » Съб Сеп 22, 2012 2:19 pm

Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ
 
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:01 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот josemity » Съб Сеп 22, 2012 2:39 pm

За да осъзнаеш Бог трябва да се откажеш от всичко останало! Не може да си и малко магьосник и малко християнин. Ние дори не сме истински магьосници, а манипулирани кукли, играчка и лесна плячка за всеки бяс.
Придобий смирение, поискай да научиш истината и само истината, пожелай си свобода чрез Бог и едва когато се изчистиш от всичко неправилно, от бесовете, погледни и прочети думите ня дон Хуан. Ако тогава те зя теб придобият нов смисъл и ти кажат "да това е истина", ако това отново стане твоя път със сърце...стани отново воин.
Когато книгите на Кастанеда са те грабнали, не си била чиста! Твоя ум не е бил чист! Откажи се от всичко, което знаеш до момента! Опразни чашата и търси отговори от самия Бог! Той говори и дава знаци на всеки, който го потърси!
Последна промяна josemity на Съб Сеп 22, 2012 4:16 pm, променена общо 1 път
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот josemity » Съб Сеп 22, 2012 3:12 pm

Свидетелството на Андрей за ада и рая:



На руски е...
josemity
Активно сънуващ
 
Мнения: 338
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 2:20 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот muskula » Нед Сеп 23, 2012 2:23 pm

josemity, какво ти става? Да не ти се е случило нещо? Дори не вярвах че е вьзможно ти да изневериш на воинския пьт! Виждам,че на повечето от вас не са им ясни много неща! Ще помагам доколкото мога. Дано да бьда полезен.josemity, казваш,че ти е бил направен знак да оставиш грешния воински пьт и да се обьрнеш кьм православието. Дали си разбрала правилно? Може знака да е значел че правиш нещо грешно или че леко си кривнала от пьтя! Давам за пример сьнуването: ние ходим насьн кьде ли не и правим какво ли не-все неща,които не са ни работа.Затова много често се свьрзваме сьс сьздания,които определяме като зли. Повечето от тези сьздания нямат отношение кьм нас! Нормално е след много такива срещи и преживявания да останем с впечатление че вьрвим по грешен пьт. Не стига само това, ами и години наред тьпчем на едно място и се заблуждаваме че напредька ще дойде. Летачите ни ядат постоянно и единствената полза е,че разполагаме с малко повече енергия натрупана през деня,докато пак не ни оближат т.е. додовечера. Това всьщност е в наша полза!!! Ще обясня защо: Макар,че войнският пьт и духовното развитие в голяма степен се припокриват то не е напьлно и много войни духовно се намират в яслата!Смятам,4е такива хора не би трябвало да се наричат воини,но както и да е.Тези хора не знаят какво да правят сьс натрупаната енергия!!! Ето, че летачите в случая помагат защото един глупак сьс много енергия би могьл само да си навреди! То е като да дадеш 1 милион на дете или по-лошо на някой глупак и после му гледай сеира! Разберете,че летачите са били пратени а не са дошли! Основните причини те да са тук са нашето падение и необходимостта някой да ни дьржи на ниско енергиино ниво за да бьде реалността такава каквато е! Още нещо: моля ви правете разлика между летачи и рептили!!! Има много неща които искам да кажа и много тьнки моменти които искам да изясня но не стига мястото.....
Има начин да победим летачите! Всички го знаете-дисциплина и безупречност! Само че има един тьньк момент-ние не успяваме да постигнем 100 процентова безупречност и затова летачите продалжават да ни ядат.100 процента значи да си изцяло пьлен с любов,нито една лоша мисьл абсолютна чистота и т.н. Тогава ще имаме в себе си толкова светлина че летачите сами ще бягат. Това обаче не значи че няма да има атаки! Напротив те даже ще се ожесточат! Само че тогава ще ни пазят отгоре. Нашите невидими приатели виждат всяка клопка,била тя летаческа или не. Това значи че Бог ни пази,само дето той не се занимава лично сьс това ами праща помагачи. При това нивото на помагача зависи от нашето ниво. Това е сложно за обяснение...... Ето пример от моя опит: Вьв ОС сьм и си говоря сьс емисаря. Питам го как да разпозная неорганичните и той ми казва някакви белези. После трьгвам из сьня да тьрся и усещам че в една сграда има някой.Отидох там, и видях силуетите на сьществата но нещо моментално ме изхвьрли надалеч от мястото. Попитах емисяря какво става и той ми каза че е имало "вьншна намеса" защото сьществата били опасни. Много е важно да разберем че абсолютно всички сме кукли на конци!!! При това не летачите са кукловодите. Искам да изясня някои неясноти свьрзани сьс учението на христос. Пьрво то не е противоположност на войнският пьт, а на криво разбрания воински пьт.Христос,ако мога така да се изразя е следваща стьпка и висша страна на войнския пьт! Искам да кажа,че истинският войн в един момент неизбежно стига до христос! Просто трябва да се мине оттам за да се продьлжи по нататьк по пьтя,който води кьм Бог и който няма край! Искам да обясня какво представлява христос защото сьм го виждал лично и ми е останала представа от разговора с него.
1-во правете разлика между Исус и Христос! Христос е сьществото на любовта, всепроникващата и всепронизваща енергия,божият син,който слиза на земята за да ни отвори очите! Исус е човекьт в който се е проявил Христос т.е. тялото,временната личност в която е слязьл христос.
2-ро Христос е жив вьв момента и при него може да се отиде! Начиньт е един-да навлезем в нашето трето внимание! Третото внимание ако много сте се чудили, това е нашата ДУША! Не сьм в сьстояние дори и бегло да обясня колко невьобразимо красиво е да влезеш в третото внимание!!!!! Това няма нищо общо сьс нищо познато. Там се намира Христос. Т.Е. за да видиш христос трябва да бьдеш вьв третото си внимание. Пак не сьм в сьстояние да опиша силата на любовта която изпитах,докато Той ми говореше. Дори не знам как сьм успял да понеса такава сила. Помня само че се разплаках.... Както и да е.Тези неща не мога да ги опиша. Искам само да кажа,че влизането ми вьв третото внимание не е резултат от лични усилия! То ми беше показано т.е.бях вкаран в него от висшите сьщества. Понякога правят така,но само понякога.
Учението на христос и воинският пьт всьщност в голяма степен са едно и сьщо нещо или поне прекрасно се допьлват. Просто пьтят е един за всички! Ще отворя нова тема за да схематизирам пьтя от началото до края.
muskula
Активно сънуващ
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 12:25 pm

Re: Исус Христос

Мнениеот muskula » Нед Сеп 23, 2012 3:06 pm

Искам да кажа още нещо: Трябва да се знае,че Кастанеда не е успял да предаде учението така както трябва. Това сигурно е по волята на духа но се е получило едно криво разбиране разни недоразумения. Вьв книгите му например не се казва нищо за любовта(което сперед мен е нарочно) а тя е крайьгьлен камьк и основа вьв войнския пьт. Няма как да практикуваш учението на христос и да не си войн в някаква степен. Просто това са двете страни на една и сьща монета.
muskula
Активно сънуващ
 
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 12:25 pm

Следваща

Назад към Срещи с духа

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron