Влез    Регистрация

Магически истории

Странните неща и случки
  • Автор
    Съобщение

Re: Магически истории

Мнениеот josemity » Сря Мар 03, 2010 9:26 pm

Много от материалите, с които разполагам не съм ги качвала във форума. Както и за доста от преживяванията ми не съм писала. Всичко с времето си...Като се появи някой, който да попита нещо конкретно, с което се е сблъскал по време на практиката, мога и да мога да му подскажа нещо я с материал, я с личен опит.

Но от друга страна, желанието ми (намерението ми) е този форум да бъде по-различен от останалите кастанедски форуми, които са или говорилня, или основно са с пействани откъси от книгите на КК (и други автори) и съоветната "обмяна на мнения".

Моето намерение този форум да е информационна база данни с практическа насоченост. Постовете на членовете да са свързани с резултати, въпроси, неясности, радости относно практическото прилагане на практиките. ПОне това съм възнамерила аз!

Ето, тук има изпълнение на тенсегрити сериите на видео и то от такива практикуващи като нас. За тези, които им е трудно да се ориентират по книгата и нямат достъп до практикуваща група - това е идеален вариант да се разучат движенията. Това е качено във форума...без уморително дълго четене на текстове и описания, характерно за повечето други (не само български) форуми!

Намерени са текстове с възможно най-подробното описание на летачите. КК много бегло ги описва. От моите странствания из нета видях, че хората бъркат неорганичните с летачите. Материалите, пуснати тук, могат много да помогнат това объркване да изчезне.

Магическите истории са плод на практическото прилагане на толтекското учение. Тези "нови виждащи" дават доста допълнителна информация относно прилагането на съответните практики на КК. Пък и действат като мотиватори (поне за мен). Разказите им са без излишни емоции, без излишно себепоказване! Който преминава през тези етапи в момента, през които те са минали, може да извлече невероятна полза и да намери обяснение за настроенията, в които изпада!

Темата Експериментът е също с практическа насоченост. В единият от постингите съм пуснала инфо за това как един руски нагуал отговаря на конкретни въпроси на практикуващите.

Много ми се ще на форума да се появи някой, който да знае испански и да прерови мексиканските сайтове...там със сигурност ще има интересни находки.

Съответно има и други форумци, които също са практици! Ето направиха си практикум! Азук ни пусна интересна информация за растенията, а това за по-натаък ще е от голяма полза. Който вече е прочел книгата за Смъртоносните сънища за силата знае, че след загубването на човешката форма, ще ни е нужен щит под формата на растение на силата.

Та такива ми ти работи....
:pie:
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Нед Мар 07, 2010 9:46 am

Дори едно Мууууу нямаше! Никой не попита нещо, което да му е станало неясно или пък интересно т.е. какво се казва в еди-кой си кадър, дали превода е помогнал да се схване сюжета на филма и т.н.

Бих искала да пробвам с превод на материал от руски. Нямам представа, какво би се получило.
Основно е заради тази част от текста, която ми направи впечатление :

В продължение на следващите няколко години ние летяхме в Мексико да търсим шамани, които биха могли да ни дадат повече. На поредната церемония с айаска ни се отдаде да видим безкрайността. По-точно ние не разбрахме веднага какво е това. Шаманът, който провеждаше церемонията, ни каза, че ние сме станали свидетели на Нагуала, което всеки от нас почуства като пустота и безкрайност. Тя предизвака страшна депресивна тъга и копнеж. След като се върнахме в родината единият от нас почти не се самоуби. Толкова непоносима беше този безкраен копнеж, на който станахме свидетели. След около месец, идвайки на себе си, ние се събрахме да обсъдим случилото се. Разплитайки кълбото от получените знания, на нас ни се отдаде да съставим картина. Тогава стана ясно за каква пълна свобода говореше Дон Хуан, кое се явява трето внимание и образ на Орела.
ema

Мнениеот josemity » Вто Мар 09, 2010 4:47 pm

Историята е от затворения форум, защото при линковете, които даваш липсват коментарите и отговорите му на въпроси на форумците. Просто Натан като мен я е копирал оттам. И друго - Историята е от ползвател с име Експериментатор. ;)

И за да ти спестя времето за проверки и справки в нета, ето ти и адреса на закрития форум.
http://www.insensciety.org

За да влезеш трябва да напишеш писмо на руски, в което да разкажеш за себе си и за мотивите ти защо искаш да стенеш член на форума. После чакаш отговор!
Явно като говоря за затворен форум, някой се дразни. :lol:
Причината да не съм дала адреса досега е, че никой така и не се заинтересува открито да попита. Само двама ми писаха на ЛС, за да им го дам. Няма тайни и мистерии, които умишлено създавам.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот sharga » Пон Апр 09, 2012 9:23 pm

Ще ви разкажа една моя среща с духа.

Бях студент, и си ходех на лекции в колежа на цариградско в София. Свършва поредната лекция и един приятел - колега Петко ми вика аз ще си ходя към къщи (а той живее в Драгалевци) че имам разни неща да върша. И аз след кратко колебание му викам, ми аз мога ли да дойда с теб. (мисъл:За момент усетих как няма какво повече да правя за днес в колежа, макар да имаше още лекции и то не съвсем лоши). Той вика добре ела. Пита ме дали ще се разхождам по Витоша. И аз викам, ми не, ще е пообиколя по равното някъде в ниското, не знам точно. И си мисля как днес не е момента да се изкачва Витоша. Тръгваме и той ме закарва някъде в Драгалевци и ме оставя. Слизам и тръгвам нанякъде из селото -"квартала" :) . По едно време се озовавам на един кръстопът и седя и се чудя на къде да поема. Седях около 3-4 мин. По едно време тръгнах надолу бавничко. Стигнах до ново раклонение от две посоки. Оглеждам се и едната посока се вижда задънена улица, а в другата дълга улица. Викам си това е дълга улица и все някъде излиза, но на ме не ми се ходи натам. След това си викам това пък е къса улица няма какво да правя там. Но не бързам, ще се направя на луд и ще отида до края на улицата пък после ако трябва ше се върна и тръгвам натам. - така си викам. Стигам до края и виждам някакъв човек стои до оградата на къщата в ляво, даже май бяха двама тогава. Минах покрай тях (на 10 метра от тях) и продължих направо към края на улицата. Там имаше нещо като малко сметище. На сметището намерих една птица - орел, който беше убит. Също и едно куче което също беше убито, кучето беше дребно, мършаво и рошаво. Изглежда че орелът се е опитал да вземе кучето като плячка. Почудих се какво да правя. След няколко минутно чудене реших че орела трябва да бъде погребан. Отидох да търся подходящо място надолу към реката по полегатия бряг, намерих място. Но ми трябваше инструмент за копаене. Тръгнах да се връщам. Когато отново погледнах орела си пренесох погледа върху човека до оградата. Разбрах че той го е убил. Той също ме изгледа. Тогава се направих че той не съществува и тръгнах в посока обратна все едно да си ходя, все едно че нищо не съм видял. Вървях и продължих по улицата, която преди ми се струваше дълга. В ляво по някое време видях един човек да си сече дърва за зимата. Интересното е че дървата не бяха трупи и дебели както са обикновено а бяха солидни дебели клони от дърво с широчина около 4-5-6 сантиметра, точно колкото да ги обхванеш с ръка. Казах му че ми трябва нещо с което да изкопая дупка и го помолих за едно дърво. Той се съгласи. Като му казах за какво ми е , той така реагира все едно нищо особено не съм му казал и си продължи с работата. Тръгнах към орела. Взех го и се запътих към мястото което бях избрал. Знаех че трябва да изкопая колкото се може по плитка дупка, сако колкото да го покрия. С това дърво което си бях избрал се оказа лесно копаенето. Копах, копах, мерих, един два пъти, и вече бях готов с нужната дупка. Сложих орела и го зарових. Тогава вярвах че не трябва да е надълбоко за да може сякаш по-лесно да отлети, или нещо такова. Важен беше символизма в случая - това че е погребан, така птицата може да си тръгне от там иначе знае че нещо не е наред. Забих дървото с което бях копал като индикатор къде е погребан орела, като кръст все едно , макар дървото да не беше в тази форма, сякаш като го забих там обаче формата беше без значение, но някак му придадох намерение на кръст. Тръгнах си. Отидох до сметището и погледнах към кучето, чудех се дали трябва да го погребвам и него. Реших че не трябва и оставих трупа му да лежи на сметището. Тръгнах си. След това се оказа че няма какво друго да правя там и си хванах рейса и се прибрах
elvenally.wordpress.com
beyond.reproof.googlepages.com
sharga
Посетител

Предишна

Назад към Срещи с духа