Влез    Регистрация

Тенсегрити на Карлос Кастанеда - на български

Практики с доказана ефективност от Ваш личен опит
  • Автор
    Съобщение

Тенсегрити на Карлос Кастанеда - на български

Мнениеот kopcap » Съб Май 02, 2009 11:25 am

Всичко, което сте намерили в интернет или в други източници и е преведено на български (може и от вас ;) ). Непреведените ги поставяйте в темата на чужд език.
Ако имате нещо на латиница (на български), лесно ще го конвертирате тук http://translator-bg.com/content/view/67/63/lang,bg/ :joy:
Последна промяна kopcap на Пет Май 29, 2009 10:37 am, променена общо 1 път
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Участник

Re: Тенсегрити на Карлос Кастанеда - на български

Мнениеот kopcap » Пет Май 22, 2009 8:53 am

Това е извадка от книгата на Тайша Абелар "Магическият преход":
Дланите са разперени като ветрила, повдигат се до нивото на лактите, завъртат се докато палците докоснат хълбоците, събират се пред тялото в средата, над пъпа. Задържа се така. Вдигат се, докато средните пръсти докоснат челото.
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Участник

Мнениеот kas » Сря Юни 24, 2009 11:14 pm

Седях с колене, опрени в гърдите. Той коригира позата ми, като ми каза да седна с подгънат под себе си ляв крак и със сгънат десен крак, с коляното нагоре. Дясната ми ръка трябваше да е плътно до мен, с юмрук, опрян на земята, а лявата да обгръща гърдите. Каза ми да го гледам и да стоя там отпуснат, но не „отнесен”.

Карлос Кастанеда "Една отделна реалност"
INTENT
Аватар
kas
Администратор

Мнениеот kopcap » Нед Юли 19, 2009 8:06 am

— Седни — каза Дон Хуан. — Облаците на запад са красиви, скоро ще се стъмни. Седни тихо и остави здрачът да те изпълни. Сега прави каквото искаш, но когато ти кажа, погледни право в тези бляскави облаци и помоли здрача да ти даде сила и спокойствие.
Два часа седях и гледах облаците на запад. Дон Хуан влезе в къщата и остана вътре. Когато започна да се стъмва, той се върна.
— Здрачът дойде — каза той. — Стани. Не затваряй очи, а гледай право в облаците. Вдигни ръце с разтворени длани и разперени пръсти и се тръскай на място.
Последвах указанията му. Вдигнах ръце над главата и започнах да се тръскам. Дон Хуан дойде до мен и коригира движенията ми. Сложи крака от глиган върху дланта на лявата ми ръка и ме накара да го пристисна с палеца. След това свали ръцете ми, докато се насочиха към оранжевите и тъмносиви облаци над хоризонта на запад. Разпери пръстите ми като ветрила и ми каза да не ги свивам към дланите. Съдбовно важно било да държа пръстите си разтворени, защото ако ги свия, това би означавало, че не моля здрача за сила и спокойствие, а че го заплашвам. Той коригира и тръскането ми. Каза, че то трябва да бъде спокойно и равномерно, сякаш тичам към здрача с протегнати ръце.

Из К.Кастанеда-"Една отделна реалност"
Аватар
kopcap
Участник

Мнениеот josemity » Сря Ное 11, 2009 8:22 pm

Две магически дихателни техники, показани на Тайша Абелар от Клара. От "Магическият преход".

1.Дишане, което предпазва тялото от проникването на външни разрушителни влияния в енергийното поле на тялото.
Добре е да се прави преди заспиване/сънуване.

"Каза ми да седна с изправен гръб и леко сведен поглед, така че да виждам върха на носа си.
— Това дишане трябва да се прави без притесняващите дрехи.Първо, вдишваш дълбоко, поемаш въздуха така, все едно че го вдишваш през вагината. Прибираш си стомаха и издигаш въздуха нагоре покрай гръбнака, покрай бъбреците до една точка между плешките. Задръж там въздуха за момент, после го изтегли още по-нагоре до тила и след това до главата, в точката между двете вежди.
Каза ми, след като го задържа там пак за миг, да издишам през носа, като мислено насочвам въздуха надолу пред тялото си, първо, към точката точно под пъпа, а след това към вагината, където е започнал целият цикъл.
Клара постави ръка до основата на гръбнака ми, после прокара линия нагоре по гърба, над главата ми и накрая леко натисна точката между веждите ми.
— Опитай се да доведеш дъха си дотук — каза тя. — Причината да държиш очите си полуотворени е, че така можеш да се съсредоточиш над носа, докато придвижваш въздуха нагоре по гърба и над главата до тази точка; освен това така ще можеш да използваш погледа си да води въздуха надолу пред тялото, връщайки го до половите органи.
Клара каза, че когато дишането циркулира по този начин, това създава един непроницаем щит, който предпазва от проникването на външни разрушителни влияния в енергийното поле на тялото; той също предпазва жизнената вътрешна енергия да не се разпилява навън. Тя подчерта, че трябва да се вдишва и издишва безшумно и че това дихателно упражнение може да се прави, като човек е прав, седнал или легнал, макар че в начало¬
то е по-лесно да го прави седнал на възглавница или на стол."

2. Дишане на силата

"Тя ми каза да изляза от пещерата и после с леки движения ме насочваше как да седна с леко наведен напред гръб и с колене, притиснати с всичка сила към гърдите. Ходилата трябваше да бъдат стъпили на земята. Ръцете ми трябваше да обгърнат прасците, а дланите да са здраво сключени на нивото на коленете или, ако предпочитам, да притискат лактите. Тя леко насочи главата ми да се отпусне, докато брадичката ми докосна гърдите.

— Това е дишане на силата — каза тя. — Може или страхотно да те разтърси, или да те накара да заспиш. Ако ти се случи второто, когато се събудиш, прибери се вкъщи.
Клара ме инструктира да вдишвам късо и плитко. Казах й, че това изискване е излишно, защото в такова положение можех да дишам само по този начин. Тя ми каза, че ако освободя макар и съвсем частично натиска на ръцете си, дишането ми ще се нормализира. Но не това е целта. Възложи ми да продължа плиткото дишане поне десет минути.
... Тогава, след мъчително дълго време, Клара ме бутна и аз се преобърнах назад и се оказах по гръб на земята, но тя не ми позволи да отпусна натиска на ръцете си. Когато гърбът ми се докосна до земята, изпитах миг облекчение, но едва когато тя ми каза да си пусна ръцете и да протегна крака, изпитах пълно облекчение в корема и гърдите. Единственият начин, по който мога да опиша какво изпитвах, е да кажа, че нещо в мен беше отключено чрез това дишане и беше разтопено или освободено. Както ми бе казала Клара, почувствах се така унесена, че се свих на кълбо в пещерата и заспах."
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот Халея » Вто Дек 15, 2009 9:03 pm

Карлос Кастанеда - "Магическите движения"
тук
формат: scan/PDF
език: български
- Illusions, Mr. Anderson. The temporary constructs of a feeble human intellect trying desperately to justify an existence that is without meaning or purpose. You can't win. It's pointless to keep fighting. Why do you persist?
- Because I choose to.
Аватар
Халея
Активно сънуващ

Мнениеот magal » Сря Дек 16, 2009 1:12 pm

Халея написа:Карлос Кастанеда - "Магическите движения"
тук
формат: scan/PDF
език: български

Супер вече го имам и в електронен вид! :joy: Благодаря :thanks:
Аватар