Влез    Регистрация

Библиотека, линкове - т.е. ресурси

Източници на информация
  • Автор
    Съобщение

Re: Библиотека, линкове - т.е. ресурси

Мнениеот kopcap » Вто Май 05, 2009 12:10 am

Инфо за летачите на български
http://pencil.hit.bg/los_Voladores.htm
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Посетител

Мнениеот lubo777 » Съб Май 23, 2009 5:53 pm

josemity написа:Преди време качих в ресурси филма "Bringers to the dawn". А ето и текста на български...благодаря на Наоки, че ми го изпрати. Книгата се казва "Вестители на зората".

благодаря josemity
Аватар
lubo777
Скаут

Мнениеот Arson » Чет Юни 11, 2009 9:18 am

Вероятно страничката е позната, но не видях някой да я е споменал www.spiralata.net много добра библиотека с доста книги на български и руски език.
Arson
Посетител

Мнениеот josemity » Вто Юли 14, 2009 4:42 pm

Това е линк към филм за шаманите от Амазона. Интересното в този филм е, че авторът му не само разказва, но и визуализира чрез компютърна анимация своите преживявания в други паралени светове. Преживяванията са в резултат на употреба на Ayahuasca вино- микс от растения. Освен това има и интервюта с различни изследователи в областа на фармацевтиката, антропологията, психологията и т.н. Авторът поема пътя към Амазона, воден от книгите на Кастанеда. Препоръчвам горещо да го гледате :yes:

http://psychedelicadventure.blogspot.co ... uasca.html

Въобще този сайт е много посещаван и интереса към него е наистина на глобално ниво. Има много доста филми, музика, статии, книги....
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Вто Сеп 01, 2009 7:40 pm

Попаднах на този Наръчник. Може да ви е интересно.
Прикачени файлове
milko.apostolov-naruchnik.pdf
(498.49 KiB) 441 пъти
ema

Мнениеот josemity » Пон Сеп 28, 2009 11:04 am

Нова книга на БГ пазара. Казва се ТОЙ ГОВОРИ.СЕНЗАЦИОННИТЕ РАЗКРИТИЯ НА ЕДИН ПОСВЕТЕН. Виж прикачения файл за обложката на книгата.

Според мен много интересна и важна по отношение на човешката история, предстоящите събития на Земята и прехода, който ни предстои.

Който чете английски, текста е използван от тук
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread402958/pg1

Във форума Above top secret през 2005 се появяват разкритията на представител от управляващият елит, които носят аналогични послания.
http://www.scribd.com/doc/403303/The-Revelations-of-an-Elite-Family-Insider-2005

Като референтно четиво, което носи също аналогични послания се препоръчват Материалите РА
http://www.llresearch.org/library/the_law_of_one_pdf/the_law_of_one_book_1.pdf

toj-govori-senzacionnite-razkritia-na-edin-posveten-.jpg
toj-govori-senzacionnite-razkritia-na-edin-posveten-.jpg (22.94 KiB) Прегледано 6317 пъти
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Чет Мар 25, 2010 12:44 pm

Сайт, на който ще намерите информация за хакерите на сънуването, включително и история за нейното създаване. (не знаех например, че толкова хора от обкръжението на Сергей изриги са били или убити, или аресувани). Сайтът е на руски.
http://serebrkniga.narod.ru/polkalit/958sergey_izrigi-sayt_drimhakerov.html

Друг много полезен и интересен сайт
http://integrity.org.ru/
josemity
Активно сънуващ

Безупречността на Джон Кордоба

Мнениеот lexas » Пет Юни 11, 2010 12:25 am

http://www.castaneda-bg.com/inter36.php

Това е интервюто, в което прочетох за Джон Кордоба. Тексът като цяло дълбоко докосна душата ми. Нещо в осъзнаването се раздвижи и за първи път в живота си наистина разбрах майсторското ниво на толтекското учение. Винаги нещо не ми се е връзвало само от книгите. Естествено, и аз като всички други хора на света съм жертва на собствените си убеждения. Дори осъзнаването на този фактор не е достатъчно, за да може той да бъде преодолян. Трябва сила, трябва непреклонно намерение, трябва воля, трябва безупречно отношение. Трябва ти Дух. Кой доколко го носи в себе си и доколко е зацапан и изхабен от пристрастености, преструвки, предубеждения... странични въпроси.

Но винаги нещо в мен не беше съгласно с Кастанеда. Сега схванах като първия глупак, че причината не е била в учението, а в мен самия. В моето изкривено усещане. А може би той не е успял да го изкаже достатъчно ясно? Може би. Историята за Джон Кордоба е първата, в която наистина се възхитих на тази ексцентрична компания от магьосници. Историята за хенаросите, преподаващи безмълвно знанието си със своето изкуство. Една дума, едно тънко внушение е достатъчно, за да помагаш... не повече.

Преди намирах пътя на воина така, както е представен в книгите, за някак елитарен, отцепнически път. Твърде неразбираем за мен и далеч над собствените ми възможности. Не се чувствах принадлежащ в истинския смисъл на думата. Мислех се за недостоен да бъда на него. Сякаш той - пътят - е там, а аз съм тук и не мога да го стигна. Нещо такова. Нещо далечно, за което силите и разбирането ми са недостатъчни.

Имаше и друг проблем. Бързото прелистване на книгите, пък дори и задълбоченото такова, все създаваше у мен впечатление за свръх сила, подобна на тази във фитнес салоните. Тя създава изкуствен продукт, който е не по-малко роб от всеки друг. Макар и способен на невъзможни неща за обикновен човек. Никога не успях да видя всекидневието на воините. Никога не го усетих правилно. Струваше ми се, че трябва да си нещо като извънземен, за да живееш по този начин. Хем бях свързан с историята много дълбоко, без да съм полагал съзнателно труд, хем не я намирах истински за мен. Намирах се някак фалшив в подобна ситуация и правещ такива опити. Независимо дали говорим за преглед на живота, сънуване, прикриване... Та, защо ми е всичко това, когато не съм такъв!!!

Мъглата е гъста и много глупави мисли като рояк объркват. Интервютата, които е давал Кастанеда са важна част от цялостното учение. Всичко е свързано. Правилното разбиране на текстовете е трудно и направо невъзможно иначе. Но нима може да е по-различно, когато сме се хванали на хорото за свободата? Вечно изпълзваща се, вечно на една ръка разстояние от човека, който сме в момента.

Имаше и друг проблем. Като всеки "търсач на истината" и аз прелиствах какви ли не възможности и книги. Тогава рано или късно придобиваш вътрешно усещане "доколко висше" е дадено учение. Демек - ще те изкара ли до края на пътя или ще те остави по средата. :) Няма да коментирам колко е глупаво и последното, но винаги правех това рязко противопоставяне Изток и Кастанеда. Изтокът ми се струваше някак по-висш в лицето на дзен, който е всичко и нищо едновременно. Докато магьосниците бяха някакви проводници на съмнителна свръхсила... Някак прекалено точни и конкретни в изказванията си. Не може да има такива хора, на които всичко да им чак пък толкова ясно!

След това интервю с Кастанеда най-после си дадох сметка за реалността. Колкото и смешно да звучи, но именно Джон Кордоба ме накара да осъзная, че дзен не е по-велик от тотелкският път. Накара ме да осъзная колко е безумно изобщо да ги сравнявам, но на вътрешно ниво воинът се издигна в душата ми. Образът му стана едновременно достъпен - като стар мой познат, който винаги съм познавал - и крайно отдалечен по отношение на фините нюанси на същността си. Едно малко освобождение от хиляди привнесени значения, звучащи като невъзможни и неоправдани изисквания.

Текстът ми показа, че Дон Хуан е бил майсторът, а Кастанеда все още е човекът, който се бори, за да стигне това ниво. Наистина се бори безупречно, колкото му стигат силите. Това е освобождаващо осъзнаване, очовечаващо митичните образи, създадени в малката ми куха главица. Досега бях възмутен, обиден, че за някои е толкова лесно - просто ги намира някой си и им преподава знанието си и те после наготово имат сила, за да са свободни. Не е така обаче - докато той - майсторът - е там, го можеш, а после не. После борбата започва... борба даже да си спомниш какво изобщо си преживял. Колко трудно трябва да е това? Да знаеш, че си летял ей там като някакво върховно същество, а сега да си пак безнадеждно закотвен в себе си. И най-важното е, че и майсторите някога са били точно такива. И те са се борили, за да са на мястото, което заемат в момента. Няма несправедливост, няма избрани, няма галеници на съдбата... колко успокояващо егоманията! Отвъд това остава само безупречността.

Странно е, че чак сега някои елементарни неща ми стават ясни. Когато четях как Кастанеда и Ла Горда са работили здраво 7 дни в седмицата... как са имали фирма за озеленяване... как са ги изгонили от някаква къща без да им платят и стотинка. Или за чистите отношения в групата, които останалите хора просто нямало да разберат и затова той не пишел за тях. Или пък за това, че толтеките са доста аскетични по природа. Все важни думички, нюанси, които или те правят близък с дадена идея, или тотално те отдалечават от нея. И ти си казваш: "Не, това не е за мен." или "Да, цял живот съм търсел точно тези думи. Това съм аз!" ...

Благодаря ти, Джон Кордоба, че ми показа, че и в мен живее един мъничък, съвсем слаб воин, който обаче все пак е жив и е там, а това значи, че може да се развива.

:)
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Re: Безупречността на Джон Кордоба

Мнениеот азук » Нед Юни 13, 2010 12:17 pm

lexas написа:След това интервю с Кастанеда най-после си дадох сметка за реалността. Колкото и смешно да звучи, но именно Джон Кордоба ме накара да осъзная, че дзен не е по-велик от тотелкският път. Накара ме да осъзная колко е безумно изобщо да ги сравнявам, но на вътрешно ниво воинът се издигна в душата ми. Образът му стана едновременно достъпен - като стар мой познат, който винаги съм познавал - и крайно отдалечен по отношение на фините нюанси на същността си. Едно малко освобождение от хиляди привнесени значения, звучащи като невъзможни и неоправдани изисквания.

:) Всяка сериозна система е цялостна и завършена, и няма по-велика от останалите такива. Когато се сблъсквам с непозната за мен, но завършена система, това обикновено ми помага да разбера по-добре и това с което съм се занимавала (и се занимавам) до момента. Нещо като поглед от моста. И резултатът от това е нарастващо възхищение и респект към системите, развиващи човешкия потенциал и към хората, които са носители или проводници на това знание. :pray: :))

п.п. Какво се случи с форума към castaneda-bg.com?
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот josemity » Сря Юли 28, 2010 2:38 pm

Сайт за Тенсегрити - обновен, много от разделите продължават да се пълнят с информация.

http://www.tensegrity.su
josemity
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Ресурси