Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Re: Моите психични методи

Мнениеот Silviya M » Пет Юли 15, 2016 7:56 pm

http://portal12.bg/Nevrolozi-i-budisti- ... kyde.p1888
Невролози и будисти постигат съгласие: Съзнанието е навсякъде!

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A7% ... 1%8A%D0%BA

Мозъкът е просто орган.

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%BC

Ум

И разликата - разум -

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%A0% ... 1%83%D0%BC

И когато някой говори за летачите, за спиране на ума ... И за познатото, непознатото и непознаваемо.

:bla: :{)) :poligon:

И понеже все се говори за хармонизирането на двете мозъчни полукълба, като се утихва ВД - мога само да кажа, че това е най- тъпата идея на планетата. Хармонията е през сърцето, а не през мозъка. Спящ мозък в алфа и под алфа нива не е креативен. Ще продължа да го повтарям до последно.

http://www.bebok.eu/article/1679-%D0%94 ... 0%B8%D1%8F

Правилната походка, или походката на Силата е прекрасен инструмент за стихвне на ВД. После обаче следват щанги, или танци, а не сънуване. Уравновесяването е по друг начин, а не този, неясно разбрания от хорицата в нет - пространството. Хубаво е да се мисли, като се чете, и когато се следва някаква учение, секта, философия.

Благодаря, че направи темата. Това последното не е към теб, то е към хората изобщо. Не, че някой ще му обърне внимание, на това, какво съм искала да подчертая. Бъдете трезви, демек.и успех!!

:innocent:
The Great Path is really No Path. Morihei
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот Metamorph » Пет Юли 29, 2016 10:56 pm

Днес за пореден път си бях пуснал една комедийка да се врътка докато похапвам.
Приключих с похапването и се загледах приятно разсеяно в екрана. Гледах актьорите как се движат, техните гримаси ,походката им... и по едно време нещо се промени.
Вече не виждах образите които играят, виждах някакви хора ,мъчейки се да влязат в роли на други хора. Виждах как действията им не са техните истински , а са преправени. Виждах как играят всичко това като някакви роботи.
Все едно изведнъж излязох от магията на самият филм и видях всичко отстрани, без да вниквам в ролите им.
Странно си беше.
После върнах и го изгледах отново. Усещането вече не се появи,но от репликите които чух, се оказва че при първото гледане въобще не съм разбирал какво говорят. Просто не съм ги чувал.
Metamorph
Посетител

Мнениеот nevil » Вто Авг 09, 2016 9:39 pm

Привет..... Metamorph
Пътища много и практики също. Всички Сме различни и Всеки трябва да мине по своя път. По някога обаче има сходни поредици от събития предвещаващи подобни резултати.
Metamorph написа: Гледах актьорите как се движат, техните гримаси ,походката им... и по едно време нещо се промени.
Вече не виждах образите които играят, виждах някакви хора ,мъчейки се да влязат в роли на други хора. Виждах как действията им не са техните истински , а са преправени. Виждах как играят всичко това като някакви роботи.
Все едно изведнъж излязох от магията на самият филм и видях всичко отстрани, без да вниквам в ролите им.
Странно си беше.

Ако това започне да се случва все по често с Теб, ако губиш интерес към СМИ и друго което се сещам сега ........твоята музикална насоченост се променя :no: :-( това са първи признаци че ..............НЕЩАТА С ТЕБ "НЕ ВЪРВЯТ НА ДОБРЕ".
Metamorph написа:Гледах актьорите как се движат, техните гримаси ,походката им... и по едно време нещо се промени.
Странно си беше.

По скоро Си започнал да кръшкаш то съня..............наречен физическа реалност.
Ако осъзнаеш този процес..........реакциите на околните много ще те забавляват.
В противен случаи................ще бъдеш натирен и анатемосан.
БОГ ДА ТИ Е НА ПОМОЩ ;)) :thanks:
Последна промяна nevil на Чет Авг 11, 2016 6:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
nevil
Активно сънуващ

Мнениеот Странник » Чет Авг 11, 2016 5:03 am

Metamorph, здрасти! :hi:

Ще те посъветвам да не четеш постове изпълнени с неясноти, които не разбираш. Съветите на двамата, писали по темата ти, която е важна за теб явно, са плява и не струват пукната пара!

Това би могло да те вкара в големи филми. Не се шегувам. :bla:
Аватар
Странник
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Чет Авг 11, 2016 10:30 am

:hypno: :rofl: :rofl: :rofl:

Светът се променя с вашият пример, а не с вашето мнение.

- Паулу Коелю

Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Странник » Чет Авг 11, 2016 4:11 pm

Хората говорят много странни неща — мислеше си момчето. — Понякога е по-добре да живееш само с овцете, те поне мълчат и не търсят друго освен храна и вода. Или пък да останеш насаме с книгите, те разказват невероятни истории, и то само ако поискаш да ги чуеш. Но когато говориш с хората, те ти казват такива неща, че не знаеш как да продължиш разговора.

Пак от същия автор.

По принцип - цитати от автори мнооооого...
Аватар
Странник
Активно сънуващ

Мнениеот Metamorph » Пон Авг 22, 2016 8:39 pm

Ще пиша сега за две неща.
Първото нещо.

Нали уж в съня не можело да се видят цифрите на електронен часовник? Нали уж насън не можело да се броят числа поред?
Насън всичко било хаотично и липсвала логика.
Или всичко това е грешно или това което аз наричам сън , въобще не е сън.
Защото един път в съня си броих . Броих обороти на редуктор. 1,2,3,4 ... що за сън е това?

Защото доста пъти насън обяснявам нещо - напълно логично и подредено. Обяснявам поведение на тяло от гледна точка на физиката. Ставаше дума за контролиране на праволинейното движение на тяло движещо се по незакрепена вертикална релса. Насън ми хрумна на пръв поглед абсурдна идея, но наистина я обосновах докато сънувах. Що за сън е това?

Защото докато сънувах една вечер , разбрах че сънувам. Разбрах, че в реалността не се случват нещата така. Разбрах го защото погледнах часовника. Имам хубав голям часовник със зелени светещи цифри- електронен. Видях го в съня си, защото в съня си бях в своята стая. И тя беше напълно идентична с реалната ми стая. И часовникът беше напълно същият и цифрите му бяха като реални. И точно часът ,който показваше бе причина да се усъмня че нещо не е наред. Защото в съня ми той показваше 13:26 , а навън беше тъмно.
И къде остават всички тези уверения, че насън часовниците не могат да се разчетат, че цифрите не са отчетливи.
И снимка си правих с фотоапарат,в този сън, че и я видях. Видях се на снимката.

Второто нещо.

Сънувам че съм вкъщи. Но навън е странно тъмно. Реших ,че сънувам. Отворих прозореца и навън всичко беше потънало в някаква розоволилава мъгла. Не виждах нищо заради нея. Реших че сънувам, НО НЕ МОЖЕХ ДА ПОВЯРВАМ, ЧЕ НЕ Е РЕАЛНО.
Пуснах нещо да пада и с мисълта си го спрях на едня педя от земята. Дори това не ме убеди ,че сънувам. Исках да скоча от прозореца, но се страхувах, че може да е реално и да се пребия.
Това не е нормално мислене. Според мен е програмирано мислене. Сънувам, че знам че сънувам.
Безмислено е.
И как тогава бих могъл да се осъзная в сън? След като осъзнаването може да е програмирано?
Знам какво да правя в съня, но не го правя. Знам че ще се събудя ако много се помотавам, но въпреки това не спирам да се помотавам. Всичко върви като по предварителен план - ти ще отидеш там , ще искаш да направиш това и това, но ще направиш други неща. Гадна програма. Къде остава моята воля тогава? Волята да правя нещо което АЗ искам.
Metamorph
Посетител

Мнениеот Silviya M » Вто Авг 23, 2016 5:06 am

Програмирането е в реалността. Направено е от/за теб от/чрез хората, които са ти казали, прочел си, чул си.
Те казват - "не можеш!!" И точка. А то (всеки) може, стига да има желание (намерение).

Виж импринтинг, уикипедия, че не мога да го копирам. Ако прецаниш, де. :no:

В сън (сънуване) човек стига да има желание (намерение) може да направи всичко. (Само да вметна - и да се измъкне жив от този свят, да се разтвори в безкрая...) И то така да го използва, че да му послужи тук, в реалността. Обаче се иска опит. Много пъти опитване на едно и също действие. Например с часовника. И на мен ми е една от любимите практики. Как така показва 22,30 часа, а знам, че спя следобяд и е почивен ден - неделя?! Тогава разбирам, че сънувам и тръгвам да си пробвам една или друга набелязани цели. Руснаците дори си правят списък с такива задачи за изследване (сънуване).

Колкото да сънната програма, тя е доста по-бъгава от тази в реалността. Това е от книгата Хакери на сънища. Предлага от пет до седем варианта, които са грешни и после действаш ти (аз, все тая :) ). С напредването в сънуването, тъпият вариант е само един, знаеш, че вече няма за какво да си губиш времето и продължаваш.

:poligon:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

Мнениеот вдъхновител » Вто Авг 23, 2016 1:21 pm

"Къде остава моята воля тогава? Волята да правя нещо което АЗ искам."-Metamorph ... има вероятност това незнание е да е твоята свободна воля .... сега и на мен ми е трудно да го описвам и като се има в предвид , че не съм го изследвал до край ама нали си споделяме :yes: цялостната ни същност мисля е съставна от висш и нисш АЗ .... големия създава а малкия преживява и ако има връзка между малкия и големия няма противоречие и нещата се случват с разбиране.... обаче ако няма връзка малкия се чувства изоставен и неразбиращ - страхуващ се от себе си и околните , защото ми се струва че АЗ искам е съставно от двете и по този начин се изразява свободната воля , ако нещо не се случва по "ПЛАН" значи се губи връзката .... като мое наблюдение от техниките за пожелаване на събития малкия възнамерява и остава открит за всички възможности които ще му реализира големия за да ги изживее малкия ... ами нещо такова :think: да а ако ползвам знанието на КК за отправна точка, опира до осъзнаване на връзката между 1 и 2 внимание предполагам и 3 знам ли :hm:
Аватар
вдъхновител
Активно сънуващ

Мнениеот Silviya M » Вто Авг 23, 2016 4:44 pm

Вдъхновител, не се обърквай с нисш аз и висш Аз. Понеже намесваш и Карлитос в поста си - нисшият аз е в първото внимание. Висшият Аз е от второто внимание, от безмълвното познание дори. Става да се ползва информативно, ама е по-скоро объркване на различни учения. И при инвентаризацията, която никога не приключва, човекът воин няма нужда от стари описи, които не му влизат в употреба. Инвентаризационните описи са индивидуални и ти знаеш, кое да изхвърлиш, кое да запазиш в случая.

Колкото до третото внимание, с него не се занимавай, че там много духа -

Специфичното нещо, което трябва да се научи, е как да се добереш до процепа между световете и как да влезеш в другия свят. Има процеп между двата свята, светът на диаблеро и светът на живите хора. Има място, където двата свята се застъпват. Процепът е там. Той се отваря и затваря като врата от вятъра. За да се добере дотам, човек трябва да тренира волята си. Бих казал, че той трябва да развива едно непоколебимо желание за това, трябва да се посвети всеотдайно. Но той трябва да направи това без помощта на никаква сила или човек. Човекът сам трябва да обмисли и да желае, докато дойде моментът, в който неговото тяло е готово да предприеме пътуването. Този момент бива оповестен чрез продължително треперене на крайниците и силно повръщане. Човекът обикновено не може да спи или да яде и започва да линее. Когато конвулсиите не спират, човекът е готов да тръгне и процепът между световете се появява пред очите му като монументална врата — процеп, който се движи нагоре-надолу. Когато процепът се отвори, човек трябва да се промъкне през него. Трудно е да се вижда от другата страна на границата. Ветровито е като пясъчна буря. Вятърът се върти наоколо. Тогава човекът трябва да върви в която и да е посока. Това ще бъде кратко или дълго пътуване, в зависимост от силата на неговата воля. Човекът със силна воля пътува кратко. Нерешителният, слабият човек пътува дълго и несигурно. След това пътуване човек стига до нещо като плато. Възможно е ясно да се отличат някои от очертанията му. Това е равнина над земята. Възможно е да се разпознае по вятъра, който тук става дори още по-силен, плющящ, бучащ наоколо. На върха на това плато е входът към другия свят. А там има ципа, която разделя двата свята. Мъртвите минават през нея безшумно, но ние трябва да я разкъсаме с вик. Вятърът набира сила, същият непокорен вятър, който духа на платото. Когато вятърът е набрал достатъчно сила, човекът трябва да извика и вятърът ще го преведе. И тук неговата воля трябва да бъде несломима, тъй че да може да се пребори с вятъра. Всичко, от което се нуждае, е лек тласък. Той няма нужда да бъде издухан до краищата на другия свят. Оказал се веднъж от другата страна, човекът трябва да броди. Късмет ще е за него да намери помощник наблизо — не твърде далеч от входа. Човекът трябва да го помоли за помощ. Със свои думи той трябва да помоли помощника да го учи и да го направи диаблеро. Когато помощникът се съгласи, той убива човека на място и, докато е мъртъв, го учи. Когато сам направиш пътуването, в зависимост от твоя късмет, можеш да намериш велик диаблеро в помощника, който ще те убие и учи. По-често обаче човек попада на по-нисши брухо, които могат да го научат на много малко. Но нито ти, нито те имат силата да откажат. Най-добрият случай е да се намери мъж помощник, за да не стане човек плячка на диаблера, която ще го накара да страда по невероятен начин. Жените винаги са такива. Но това зависи само от късмета, освен ако благодетелят на човека сам е голям диаблеро, в който случай той ще има много помощници в другия свят и може да насочи човека да срещне определен помощник. Моят благодетел беше такъв човек. Той ме насочи да срещна неговия духовен помощник. След завръщането си ти няма да бъдеш същия човек. Ти ще си обвързан често да се връщаш и да виждаш своя помощник. И си обвързан да бродиш все по-далеч и по-надалеч от входа, докато накрая един ден няма да успееш да се върнеш. Понякога един диаблеро може да хване една душа, да я преведе през входа и да я остави в ръцете на своя помощник, докато той ограби цялата воля на човека. В други случаи, като твоя например, душата принадлежи на човек със силна воля и диаблерото може да я пази в своята кесия, защото е твърде трудно да се носи иначе. В такива случаи, като твоя, борбата може да реши проблема — борба, в която диаблерото или печели всичко, или губи всичко. Този път тя загуби сражението и трябваше да освободи душата ти. Ако беше спечелила, тя щеше да я отведе при своя помощник завинаги.

И малко за волята -

Мисля, че не е възможно да се говори за това — каза той накрая. — Особено за волята. Волята е нещо много специално. Тя се появява мистериозно. Няма реален начин да се каже как човек я използва, освен че резултатите от използването и са поразителни. Може би първото, което трябва да направи човек, е да разбере, че може да развива волята. Воинът знае това и продължава да чака. Твоята грешка е, че не знаеш, че чакаш своята воля.

:poligon:
Аватар
Silviya M
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Кота 0