Влез    Регистрация

За магът и Бога

Общ форум
  • Автор
    Съобщение

Re: За магът и Бога

Мнениеот MitRa » Чет Май 18, 2017 5:59 pm

Да се оставиш на Бога - ДА. Да се върнеш към православието обаче - НЕ. Почти всичко останало е вярно...
Омръзна ми да подхващам руска литература където изконни духовни истини биват объркани с проруска мозъкопромиваща пропаганда за да се получи красива бърканица и четящия да не се усъмни много много във второто. Кара ме да се съмнявам като цяло в книгата дори да я захвърля. Защото както споменах- не можеш винаги да различиш кое е истина и кое не.
Не харесвам когато се категоризира така - една държава или общност е добра и всички са срещу нея... Вадим Зеланд ми е любимец именно защото там всичко е изчистено откъм политика и прочие. Чудя се как пък веднъж Кастанеда и другите автори от САЩ не споменаха колко велика е държавата им. И как Русия никога за нищо не е виновна и все е жертва на "икономически гиганти". И как докато бяхме под тяхно влияние бяхме супер мега духовни, ама вече не сме.
Като гледам присъствието във форума едва ли някой ще се съгласи. Говоря за политиката и държавата Русия, не срещу сите руснаци. На всеки малко или много стъпил на пътя по себеопознаването трябва да му е ясно че чисто бяло или черно няма. Ама карай, който ме разбрал разбрал, останалите се посмейте малко на бръщолевиците ми и да си караме всеки по пътя.
На мен ми се случи за кратко една сутрин в процеса на събуждане да загубя летача. Усещането беше - невероятно спокойствие, нежелание да правя нищо конкретно и усещането че волята ми тежи като скала... огромна. Мисля че вече го споделях някъде тук. Не знам дали някога пак ще го преживея но спомена винаги ще остане като "кука" или "котва" и последващи такива преживявания биха се постигнали по- лесно. Колкото по- често, толкова по- лесно.
MitRa
Скаут

Мнениеот newage » Пет Май 19, 2017 9:53 pm

че кой тук говори за православие?!
Безусловната любов е нашият пропуск към Вселената
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот mirro_75 » Нед Юни 04, 2017 8:10 pm

Какво означава човек да се върне към православието ? Да ходиш на служби и да слушаш песнопения на непознат език, и така само да се пречкаш на бабките. Да спазваш празници, дето грам да не ти е ясно кой ги е измислил, и откъде изобщо са се взели, именни дни и пр....А също така, в църквите свещеници развалят магия срещу определена цена, а дали са ефективни, нямам си на идея. MitRa, има и руснаци от светоотеческата традиция, които помагат със съветите си, някои дори са си направо магове, например Йоан Кронщадски. Всеки може да свали неговата "За молитвата"-- като цяло и в православието има работещи методи за достигане на намерението. Има и други автори, но повечето наистина са догматици и тр да се избягват. :no:
mirro_75
Посетител

Мнениеот newage » Чет Окт 19, 2017 9:02 pm

mirro_75 написа:Какво означава човек да се върне към православието ? Да ходиш на служби и да слушаш песнопения на непознат език, и така само да се пречкаш на бабките. Да спазваш празници, дето грам да не ти е ясно кой ги е измислил, и откъде изобщо са се взели, именни дни и пр....А също така, в църквите свещеници развалят магия срещу определена цена, а дали са ефективни, нямам си на идея. MitRa, има и руснаци от светоотеческата традиция, които помагат със съветите си, някои дори са си направо магове, например Йоан Кронщадски. Всеки може да свали неговата "За молитвата"-- като цяло и в православието има работещи методи за достигане на намерението. Има и други автори, но повечето наистина са догматици и тр да се избягват. :no:

Гледай този филм, после пак ще си говорим за православие....
Аватар
newage
Активно сънуващ

Мнениеот DAOC » Вто Окт 31, 2017 5:23 pm

Мисля си, че цялата разлика идва от това дали Бог е безилчен или не. Защото не е едно и също да вяравш в Бог-а по принцип или да се кланяш на Христос , Алах , Буда и тн като богове. И вече от тук започват споровете - кой прав и кой крив.
DAOC
Посетител

Мнениеот newage » Вто Окт 31, 2017 6:33 pm

DAOC написа:Мисля си, че цялата разлика идва от това дали Бог е безилчен или не. Защото не е едно и също да вяравш в Бог-а по принцип или да се кланяш на Христос , Алах , Буда и тн като богове. И вече от тук започват споровете - кой прав и кой крив.

DAOS, работата е в това, че за Бог не се говори. Той се изживява. Търси се преживяването. Това не нещо далеч извън обсега да речта...

Преживелият Бога (Орела) вярва в това, което е преживял. А другите вярват в образа, който им е създаден за Бог.
Аватар
newage
Активно сънуващ

Предишна

Назад към Кота 0