Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Re: Критики, оплаквания и дъра-бъра...

Мнениеот josemity » Сря Мар 10, 2010 12:57 pm

Ех, lexas, сваляш гарда преди да е станало напечено!
Сам прочете преводите от руски.Тези хора заявиха, че във всичко, което правиш, си сам. Няма кой да ти помогне и дори и нагуал да ти се появи и той няма да може да ти помогне, ако Духа няма планове за теб. А за да има планове, трябва да има отдаденост, стремеж да се следва пътя. Единствено и само тогава!
Има и друг момент, за който прочетох и който мога да потвърдя от лични преживявания - повечето нагуали търсят своите ученици във второто внимание (сънуването), защото те вече са по-подготвени. Случая на Кастанеда е рядък - да се започне от самото начало. Това става поне на сегашния етап. Има достатъчно сведения и разкази за срещи с нагуалски групи и обучение във второто внимание. Та, Духът може да се появи и заяви претенциите си към теб по най-различен начин. Т.е ако срещнеш във второто внимание група, то те го тълкуват като знак на духа и със сигурност ще има интерес към теб от тяхна страна. Въпросът е да станеш забележим за Духа! Това се отнася и до енергийния двойник и до неорганичните! Да покажеш, че имаш сила, енергия!А в този отрязък си сам! Указанията на КК и на практикуващите само помагат!
Отделно смятам, че ако човек е по-предразположен към сталкинг, то Духа ще се прояви по скоро във първото внимание т.е. в тази реалност и предполагам със сигурност ще срещнеш хора, които да ти помогнат да следваш правилната посока. Форумът е патерица! За такива полуслепи като нас! Дава кураж, дава информация, но останалото е Практика и само Практика!
И къде ще открия войн, вървящ по пътеката - ами ето ти си един от тях. Ти ви сече открит! Остава да го покажеш и на Духа!
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот magal » Сря Мар 10, 2010 9:19 pm

josemity написа:И къде ще открия войн, вървящ по пътеката - ами ето ти си един от тях. Ти ви сече открит! Остава да го покажеш и на Духа!

josemity, много хубаво казано, думи думи думи....! А духа не разбира думите и не му пука за тях....дори някак думите го правят непрогледен и знаците остават размазани и скрити когато се опитваме всичко да облечем в думи....!
Хей радвам се за теб, че си по пътя, че си войн..че духът те "ухажва" и отваря вратите към безумието пред теб.

А аз съм пред една проста дилема....Дали пътя на война е ВЪПРЕКИ нас като същества или е просто връщане към хармонията на съществата ни! Ако е първото се изискват усилия, борба да бъдеш друг да разбиеш себе си...да промениш света и себе си, ако е второто си като водата спокойно следваш света и се опитваш по най-малкото съпротивление да постигаш цели, просто така без да правиш нищо, да следваш събитията вместо да ги предизвикваш....стигайки до абсурда без да знаеш кое истината дали ти следваш събитието или си го предизвикал самия ти и тн...

Може би и двата пътя са правилни и истински...просто все още търся моя път.... ! А може би вече го намерих... :joy: :]
И купона е по невероятен от всякога..... :dance: :fun:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот lexas » Чет Мар 11, 2010 6:27 pm

magal,

смятам, че josemity се опита деликатно да ни напомни, че човек се превръща във воин понякога без дори да го осъзнава, без да го иска, без да го търси. Ритайки и крещейки срещу тази "гигантска несправедливост" към самия него, падайки и ставайки... http://vbox7.com/play:b851fe68

Иначе дилемата ти е универсална. Усещам я със същия интензитет, както и ти. Това само показва колко сме глупави и завладяни от егото си. :))

За мен Монро е живия пример за естествен човек. Много е напред. Нито се крие, нито нещо кой знае колко специално е казал. Прекрасен човек.
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот азук » Съб Мар 13, 2010 8:34 pm

Боже. Над тези дилеми си заслужава да се поспи здраво. :rofl: :sleep:

Ту би, ор ту би бии...!!! Дат из дъ куест оф дъ куешчънс! :]
Да - куест! oRo
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот lexas » Нед Мар 14, 2010 3:41 am

Азук, над тези дилеми не само си заслужава да спиш, но и да прекараш цял един живот в търсене на отговор. Според мен не един и двама велики мислители и философи са направили точно това, докато пишат трудовете си.

Само че тази дилема е неразрешима. Имам предвид, че тя не се решава по логичен път, лявото ти полукълбо може да прави жестоки усилия за формулирането на закон, който да извежда правилното решение за всеки човек - формула! Алхимия! Това е мечта с вековна, хилядолетна давност.

Но не. Няма формула и няма закон тук, който може да бъде следван. Така че предложението ти да поспим и да се освободим от грешните си представи е добро начало да си вземеш невзетите изпити и да си ходиш. :))

http://www.youtube.com/watch?v=DyTBHdsEPjc

Азук, несериозното ти отношение ме вбеси! :angry: Благодаря за напомнянето.
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Нед Мар 14, 2010 12:40 pm

Magal, както правилно написа lexas, тази твоя дилема показва колко сме глупави и завлядяни от егото. Единствено егото, чрез шаблоните с които е подхранвано, има тази необходимост да се съмнява. И ако вървиш против нещо, това е против Егото. Затова - това дилема на Егото!
Но предполагам го съзнаваш сам!
Вероятно си искал да кажеш нещо друго?! o=
Я опитай отначало...
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот азук » Нед Мар 14, 2010 11:37 pm

lexas написа:Азук, над тези дилеми не само си заслужава да спиш, но и да прекараш цял един живот в търсене на отговор. Според мен не един и двама велики мислители и философи са направили точно това, докато пишат трудовете си.

Само че тази дилема е неразрешима. Имам предвид, че тя не се решава по логичен път, лявото ти полукълбо може да прави жестоки усилия за формулирането на закон, който да извежда правилното решение за всеки човек - формула! Алхимия! Това е мечта с вековна, хилядолетна давност.

Но не. Няма формула и няма закон тук, който може да бъде следван. Така че предложението ти да поспим и да се освободим от грешните си представи е добро начало да си вземеш невзетите изпити и да си ходиш. :))

http://www.youtube.com/watch?v=DyTBHdsEPjc&feature=fvhl

Азук, несериозното ти отношение ме вбеси! :angry: Благодаря за напомнянето.

Моля, пак заповядай! :]
...Аве, ей,... кви сте таквизи вбесяващи се воини! :hey: :happy: :P
...Вбесяващи се воини-философи! 8)
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот lexas » Пон Мар 15, 2010 1:27 pm

азук,

ще ядеш бой най-накрая! :]

Много добре знаеш, че при воините няма нищо, което да се приема лично. Друго имах предвид с вбесяването си. Нещо мноооого лично за мен, което трябва да разнищя.

И пак провокацийки... "воини-философи". Трябва ли да ти напомням, че такива няма. Нито един философ не е станал воин, макар и да притежава част от качествата необходими за това. Липсва разбиране, знание. Точно като духовните лица от другите религии - и те го могат, ама трябва някой да им каже първо! :]

Като се замисля иначе. Дон Хуан не лъже като някои други. Той много ясно заявява пред ученика си, че воинът е човек, който търси силата. Няма нищо духовно и философско в това. Все по-ясно става.

Опасна работа, кво да ти разправям.. не се закачай с философ! :no:
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот азук » Пон Мар 15, 2010 10:32 pm

Ахааа, разбрах - при воините няма лични неща, защото има мноооого лични неща! Които те (воините) нищят (или може би нещата ги нищят тях?!) и наричат това (воините, де) липса на философия! :] oRo ...Пийс, мацо! ;)) :F:

Нито един философ не е станал воин, макар и да притежава част от качествата необходими за това. Липсва разбиране, знание. Точно като духовните лица от другите религии - и те го могат, ама трябва някой да им каже първо!

Доста силни думи, при това ми се струва взети малко наготово. Колко философи, духовни лица или представители на "другите религии" познаваш лично? ;))

Да, и аз може да смятам, че "нагуал, като дон Хуан няма!", ама какво от това? За всеки ученик гуру е върхът и така и би трябвало да бъде... а ние какви, всъщност по-точно му се падаме на дон Хуан, че не се сещам - фенове? :))

п.п. Лексас, ако ти идва да ме напердашиш, представи си само какво му е било на Карлос Кастанеда с доня Соледад, Ла Горда и сестричките! :rofl: :freak: :{))
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот lexas » Пон Мар 15, 2010 11:51 pm

азук,

харесахме се от пръв поглед! :))

Като цяло е лесно да поемаш нещата и да си играеш с тях, без да връщаш нищо в замяна.

Остави се, напоследък наистина имах проблеми с разчитането на знаците, заради полярни представи (предимно светли). И ми беше много тежко, болеше ме и се ядосвах на себе си, че съм бил толкова тъп, та да не прозра истинското лице на някои хора. Такива, които съм смятал за водачи и учители в определен смисъл. Нали знаеш, слушаш ги и тяхната дума става твоя, мнението им винаги е по-добро, по-правилно, по-изчистено. Взимах го наготово - точно както ти предположи - от тях заради тази вяра. Разделям се с грешни представи в себе си, а те са купуща ... невероятно глупав човек! Все едни такива... лични неща...

Няколко философа, минимален брой представители от други религии наистина. Но мисълта ми в изречението се отнасяше до силата. Тя възниква в резултат на неестествено поведение, което е "ритуал", "практика". Всичко - молитвите, въртенето в кръг на дервишите, барабаненето в определен ритъм и изпълняването на определени движения с ритуално значение, съзерцаването, мечтаенето, визуализацията, монотонното пеене на определени фрази... целият спектър от неестествени поведения, които ти можеш да се сетиш, това е силата. Ще го видиш и при успелите хора - те имат свои ритуали ( пушат пура, гледат по определен начин, изчакват те много внимателно, проверяват за знаци в теб, за да видят колко струваш) и така. И все е за сила. Ти да виждаш друг смисъл на живота? Просто при Кастанеда е казано директно.

Духовникът често е извратен човек, не издържа на напрежението от своя живот. Отчето в Копривщица например е познат като най-големия почитател на виното и жените в техния град. :)) В момента само за това мисля. Как човек се справя със силата. Възможно ли е изобщо да избегнеш вредните ефекти от натрупването й? Всички те се един или друг вид фанатично мислене и пълна раздяла с действителността, естествеността и т.н.

Дори склонността към постоянно шегуване води до определена сила. Подценяването, търсенето на грешните страни в чуждата позиция без никога да се опитваш да изкажеш своя собствена такава. Това е поводение, водещо до съвсем конкретни резултати. И ти - като хубав прикривач - знаеш какви са те. Знаеш ограниченията и силните моменти в позицията си. Сократ обикновено е правел същото и това му е помагало да излиза краен победител - но какво в действителност е имал той, освен един неорганичен приятел, който му е казвал само какво да не прави? ...

Ако смяташ, че дон Хуан е или не е върхът, просто заяви тезата си и я защити по някакъв начин. Защо ми задаваш този въпрос? Ние с теб на дон Хуан му се падаме точно нещо като фенове. Провери себе си. Какво изпитваш към тази идея "Дон Хуан"? Ако е любов, омраза или нещо друго - лесно, отдаваш силата си. А това не е хубаво. Никак. Аз го правя постоянно... ще се изям от яд, ама ти писах за това. Хората просто не сме създадени, за да се "имаме за някакви".

Чувствам се безкрайно далеч от най-любимите си същества. Една част от мен иска да им даде толкова много, а другата тихо осъзнава, че вече не мога да вярвам в тази магия. Една част от мен наистина остава празна, бездушна, наблюдаваща. И тя все повече ме поглъща. Имам чувството, че скоро ще премина през връзките, които трябва да премина и натам вече... нищо няма да има "специална стойност" или "място в сърцето". Как го казваше агент Смит: Неизбежно е.

Е, глупости сега. Естествено, че не ми е идвало да те напердаша. :] Просто новите движения ме изненадаха доста и не знаех накъде да се мръдна.

ПС: ... хахахахаха... не знам какво му е било на Карлос и не ме интересува особено. Гледам на книгите му като на "пакет от тъмни идеи за трупане на сила"... $) $) $)
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Кота 0