Влез    Регистрация
  • Автор
    Съобщение

Re: Критики, оплаквания и дъра-бъра...

Мнениеот ema » Пет Авг 14, 2009 9:03 pm

Много се радвам, че си има и тема за бърборене. :clap:
Някой от вас чел ли е за Шамбала? Тази страна не ви ли прилича на полянката от Хакерите?
ema

Мнениеот kas » Съб Авг 15, 2009 5:49 pm

Чел съм "Тайната на Шамбала - В търсене на единадесетото откровение" на Джеймс Редфийлд. Много ми беше харесала, прилича ми на нещо като продължение на "Селестинското пророчество". Шамбала на мен пък ми прилича на онова място с купол, за което Дон Хуан говори на Кастанеда, че трябва да се срещнат в третото внимание.
INTENT
kas
Администратор

Мнениеот sirius5304 » Съб Авг 15, 2009 7:32 pm

В момента чета "Тайната на Шамбала - В търсене на единадесетото откровение".
Това е третата част от поредицата,след което ще прочета и четвъртата.Това са
прекрасни книги изпълнени със сила и дух.Създава се много добра представа за
състоянието на нашата цивилизация сега и еволюционният път по който тя трябва
да продължи.Път към духовно обединение на всички хора като цяло и издигането
им на по високо енергийно ниво.
Живо препоръчвам тези книги защото те ще ви обогатят.
sirius5304
Посетител

Мнениеот ema » Пон Авг 24, 2009 8:45 pm

Прочетох "Тайната на Шамбала".
Мога да разбера, защо полянката от Хакерите - е просто полянка. Нещо съвсем обикновено в сравнение с Шамбала.
Тя е само едно място за срещи. Но всеки би могъл да добавя към нея различни неща /цветя/ с намерението си, или някой да бъде повикан там... И часовете /времето/ не са от значение. Нейният замисъл е различен.
Благодаря, че препоръчахте книгите.
:thanks:
ema

Мнениеот sirius5304 » Вто Авг 25, 2009 2:48 pm

Радвам се,че ти харесаха книгите Ема.
С риска да звучи твърде набожно от тези книги разбирам какво е имал в предвид Исус когато
е казал когато ти ударят едната страна обърни и другата и какво всъщност се крие в това пос-
лание.Как всички хора са свързани енергийно помежду си и влиянието което си оказват един на
друг.И защо трябва да обръщаме внимание на Висшето Аз във всеки човек а не отрицателните
черти на егоцентризмът му.Че всички хора са Богове във еволюция.
sirius5304
Посетител

Мнениеот magal » Вто Авг 25, 2009 7:06 pm

sirius5304 написа:Радвам се,че ти харесаха книгите Ема.
С риска да звучи твърде набожно от тези книги разбирам какво е имал в предвид Исус когато
е казал когато ти ударят едната страна обърни и другата и какво всъщност се крие в това пос-
лание.Как всички хора са свързани енергийно помежду си и влиянието което си оказват един на
друг.И защо трябва да обръщаме внимание на Висшето Аз във всеки човек а не отрицателните
черти на егоцентризмът му.Че всички хора са Богове във еволюция.

Ихааааа....... :] !
С риска да звучи безбожно.....ще споделя виждането си, че в хората няма отрицателни или положителни черти, има моментни реакции на външни дразнители според тяхното моментно състояние, ..а оценките за добро или лошо дава социума....със своите догми....в момента!
:)) така де....купона тече.....и ние сме в него.....надявам се....
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот ema » Вто Авг 25, 2009 8:03 pm

Виждането ти за хората в първата си част звучи, като надлъжен разрез на дъждовен червей. Останалото с оценките, като мъртва жаба, реагираща на някакви дразнители, пак в лабораторни условия.
Жалко за хората.
Нямам представа, какво е казал Исус. И доколко е бил прав, ако действително го е казал.
Духовното обединение на хората и издигането им на по-високо енергийно ниво може и да си остане само мечта, мит, легенда...
:hair: ;))
ema

Re: критики, оплаквания, дъра - бъра...

Мнениеот lexas » Пон Мар 08, 2010 5:08 pm

На мен материалите, които се превеждат от руски са ми екстремно интересни. Намирам ги за много ценни и пълни с полезна информация, която може да се извлече от тях. Отговарят на въпроси, които понякога сами още не сме си задали, карат да се питаш, дават яснота. Отварят ти възможност да направиш и ти опит да се гмурнеш малко по-осъзнато и контролирано в тази реалност... е, засега може би само по-осъзнато.

Струва ми се, че всеки превден текст е като малко съкровище и особено самият акт на превеждането дава много на човекът, който го прави. Това е интимно преживяване - без това задължително да значи "приятно" такова. Пък и така самата история заживява на друг език, придобива друго звучене, поражда нови чувства и усещания... сега е тук - в България и се чете от българи на кирилица. Това Духът ли е или само си измислям? :))

Моят "зов" към теб е да продължаваш да го правиш, докато усещаш, че искаш и трябва. Независимо от времето, независимо от интереса на потребителите, независимо от ползата за другите. Такива ще намериш, но предполагам си уловила вече есенцията и знаеш, че тези фактори не могат да са водещи, ако го няма другото в теб. Тази жерава, недаваща мира на търсещия дух по своята пътека. След като тя изтлее самичка ще се оттеглиш в мълчание или пък в ново преживяване.

И тъй като ти се постави в центъра, ще се опитам малко да изместя мишената и към останалите. Беше написано, че ако се превеждат вече съществуващите материали, то нови няма да има за четене доста дълго време... как ви звучи това? ... На мен: ужасно. И един материал стига понякога... тук има много, много. Ганди е казал, че никога няма да спре да следва истината, дори и да стане единственият й привърженик. И също така, че даже само един човек на земята да знае за нея, това няма да я направи по-малко популярна пред Бог. ; ) Процъфтяващ хумор! Дайте ръчка на живота и нека опитностите започнат сега! Пък после може да спретнем и материалчета по темата, за да има какво да четем.

Иначе сме просто като онова средство в музиката - http://www.metronomeonline.com/ ... ON!

:sleep:
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот josemity » Пон Мар 08, 2010 11:25 pm

Това вмъкване на думите на Ганди бе доста хитър трик! За малко да се хвана на въдицата :)
Да качвам материали и да превеждам само за себе си- не искам. Часовете прекарани пред компютъра са вредни не само от гледна точка на физическото здраве, но и поради това, че компютърът е една летаческа маневра за измукване на вниманието (както вече прочете в Експерименът). Та времето си предпочитам да прекарам в практики, отколкото да си превеждам текстове, които така и така разбирам.
Да превеждам само за един човек-ОК. Но трябва да имам усещането, че той или тя искренно, с хъс, с непреклонно намерение и безрезервно следва пътя. Да превеждам за някой, който ще прочете материала и констатира, че е било интересно четиво, без да внедри новото знание в себе си - не, благодаря!
Но когато това са 10-15 човека, то вероятността поне един от тях да се стреми да постигне или вече обладава гореописаните качества, е по-голяма. Ако са повече -още по-добре!
И естетствено следва въпросът- а защо ми е всичко това? Ами защото имам нужда от съратници, от хора, които да са на моята вълна. В моето физическо обкръжение в това отношение съм сама. Има и друга причина. Тази моя потребност за контакт мога да удовлетворявам в затворения руски форум, от където идват и повечето материали, които качвам тук. И ако ме попитате защо ми трябва общуване тук, то отговорът ми е - защото ми е мъчно и неприятно, че в България няма такива дисциплинирани, отдадени на пътя и целеустремени войни! Имам предвид поне тези, които пишат из форумите.
В България има способни мъже и жени, но те не са се освободили от човешката си форма. Те не могат да служат за пример на другите, защото в повечето случаи само се лигавят из форумите, като това лигавене приема най-различни и уродливи форми - от мелодраматични разкази, до саркастични подмятания, до изполването на колкото се може по-просташки изрази...защото виждате ли, това било сталкинг.
Колко по-различно е всичко това от красотата за толтекското учение!
Поради това тези, които тепърва започват да се интересуват от толтекското учение остават с впечатлението, че да си войн означава да се надсмиваш, да се заяждаш, да обиждаш, да остроумничиш, да се прикриваш за много никове като сталкерска маневра, да повтаряш като папагал цитати от книгите на КК и т.н. А ако заговориш за собствен опит! О боже! На това не се гледа с добро око, защото било ЧСЗ (чувство за собствена значимост)...макар тук границата наистина да е тънка между това да се похвалиш и да споделиш.
В общи линии се дъвче едно и също! Повтарят се едни и същи теми и няма развитие! Няма и няма да има, защото няма кой да покаже (напише) нещо вдъхновяващо!
И точно тази пролука, тази крещяща необходимост от себеотдадени последователи-практици на толтекското учение могат да направят разказите (историите) на войни, които са свободни от човешката форма или са на границата да го постигнат! Тези войни не кибичат из форумите като нас. Те идват, предават своя опит и си отиват!
Това са истории за успехи и провали, за срещи с други същества, за нов поглед към толтекското знание, за това колко безкраен и завлядяващ и плашещ е пътят. Именно от тях аз се уча на смирение и дисциплина.
И казвам всичко това, защото и аз преди бях лигла като всички останали, но имах шанса да прочета отчетите (опитностите) на доста войни и започнах да се променям. ПОжелавам ви го и на вас - да се учите от хубавите примери! И един ден...един ден, един от нас ще напише своята магическа история в България.
josemity
Активно сънуващ

Мнениеот lexas » Вто Мар 09, 2010 3:36 pm

То, вече е трудно да се говори за последователи. Учението на толтеките постоянно е подлагано на интерпретация. "Сега няма правила" на Кастанеда означава точно това.

Да си истински последовател, ученик, вървящ по пътя на толтека/будиста/даоиста. Това е много сериозно нещо и далеч надминава границите на книгите, форумите и дори срещите с разни хора, достигнали определени умения. Всички те очевидно почват от нивото на обикновени хора. Те не са водени по този път от нагуал, който вижда. Те вървят по собствен път.

Изобщо форматът на живота в момента е такъв. Толкова много учения са открити за обществото, че... настава каша. И всичко се интерпетира от индивидуалния ти АЗ, защото няма учители, няма достоверни представители на учението, истински майстори. Забележи как човекът постепенно остава абсолютно сам, а "великите учения" отмират, изчезват - цели линии потъват в прахта. Остават само сухи листа, бутафорни костюми, ритуали, чието естествено предназначение отдавна е забравено, а за сметка на него имаме показност и желание за шоу.

Няма втори човек, който е събуден напълно, за да бди над теб и да те коригира, когато заспиш и почнеш да сънуваш "розови слончета".

Та къде мислиш да откриеш воин, човек, вървящ по пътя на толтека?
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

ПредишнаСледваща

Назад към Кота 0