Влез    Регистрация

Филми, които ни подсказват духа на времето

The Zeitgeist Movement, The Venus Project - бъдещето сега?!
  • Автор
    Съобщение

Филми, които ни подсказват духа на времето

Мнениеот kas » Чет Юни 18, 2009 5:17 pm

Наскоро гледах филма "Home" (Дом) - 2009г. на режисьора Ян Артюс-Бертран http://www.imdb.com/title/tt1014762/
Преди време излезе филма "An Inconvenient Truth" (Неудобната истина) - 2006г. на Ал Гор, в който се предупреждаваше за опасностите от унищожаването на природата и последиците от глобалното затопляне. Тогава на доста хора им се струваше изтъркана тема. Ето обаче че Home показва, че процесите са много по-бързи и мерките трябва да са крайни, защото "е твърде късно да сме песимисти"... Някои неща вече са необратими, въпрос на време е и други да са в същото положение, така че драги приятели, някой беше казал - времето за полумерки свърши. Или ще се променяме, или сме на изчезване... :n:
INTENT
kas
Администратор

Re: Филми, които ни подсказват духа на времето

Мнениеот Arson » Пет Юни 19, 2009 8:17 am

Да съгласен съм с мнението ти. Наблюдавайки света и инертноста му да се движи в стария шаблон, ми се струва, че изпускаме влака. Но това е едната страна на монетата, има и друга, препоръчвам едно филмче има го в колибката казва се Господарите на времето - Седемте предсказания на маите. Ще ми бъде приятно тук да обсъдим какво мислите по изложените там твърдения.
Arson
Посетител

Мнениеот ema » Пет Юни 19, 2009 7:34 pm

От доста време и аз, като Ал Гор, се притеснявах за озоновата дупка, за намаляването на броя на белите мечки, както и за телесното им тегло. За използването на аерозоли, замърсяването на водите, изсичането на горите... И ред други.
Наблюдавах хората. Прави впечатление, че доста са се променили. Не я карат все по стария шаблон. Могат да бъдат разтревожени за някоя малка животинка, докато преди сигурно не биха я и забелязали...
Как го разбирате Движението Цайтгайст - със свои думи, или предложения.
Защото много ще ми бъде трудно да се грижа за една бяла мечка у дома. А и естествената й среда... :awake:

Ще гледам филма при първа възможност. :thanks:
ema

Мнениеот kopcap » Пет Юни 19, 2009 10:30 pm

Мисля че точно това ни е грешката на всички - все се опитваме да се грижим за нещо (по подобие на своите господари). Нещата нямат нужда от грижа, а от свобода. Вселената е така устроена, че всяко същество да се грижи най-добре само за себе си. Разбира се видовете се подкрепят едни други в борбата за оцеляване, но това е съвсем различно нещо.
Неразбирането е втората стъпка към неразбирателството. Първата е нежеланието за разбиране.
Аватар
kopcap
Посетител

Мнениеот ema » Съб Юни 20, 2009 10:38 am

Нямам предвид ограничаване на свободата, като използвах тия думи.
Някъде в книгите на Карлос Кастанеда /няма да бъда много точна, защото е "пречупено" през моето разбиране/ дон Хуан казва, че можеш или трябва да полагаш грижи дори за едно куче... Но да го направиш безкористно и без да очакваш нещо в замяна. Не да му вземеш свободата. :ok:
ema

Мнениеот ema » Съб Юни 20, 2009 10:19 pm

Гледах филма "Господари на времето". :thanks:
Препоръчвам го на тия, които не са успели да го гледат.
Готова съм да обсъдим твърденията.
ema

Мнениеот ema » Нед Юни 21, 2009 10:33 pm

Особено впечатление ми направи в шестото предсказание на маите следното:

"Тази устна традиция ни разказва
и за друг цикъл от 3600 години,
който реализира земната енергия
от вътрешността на земното кълбо
посредством различните
места на Силата по Земята."

/Текстът е от превода на филма в Колибка/

"Казва се, че тази основна енергия се
движи през гръбначния стълб на Земята,
изявен в планините,
които създават оси на континентите,
в които тази енергия има физически
и духовен фокус за 3600 години
в едно място на силата
върху Земята
и влияе оттам
на всички останали места."

До около 1950 година това място е било в Тибет. Тогава завършва този цикъл от 3600 години и това място през следващите 3600 започва да се премества към и ще пребивава в езерото Титикака в Андите. Там, откъдето преминава ще предизвиква драматични процеси, но в крайна сметка ще са настъпили хармонични промени, които ще са в една по-висока вибрация от преди...
Посочени са местата.
За тия места четох в последно време. Случайно. Привличаха ме особено силно.
Като на 27 или 28 май прочетох /по непонятни за мен причини/ и речта на Мартин Лутър Кинг - "Аз имам една мечта".
:awake:
ema

Мнениеот Arson » Пон Юни 22, 2009 11:20 am

Да промяна у хората има, напълно съгласен съм. За съжаление обаче ми се струва, че хората имат много малка власт да променят нещата. Корпорациите са тези, които дърпат конците, а те няма да променят нищо, защото променяйки го заплашват собственото си статукво. Мислиш ли, че няма достатъчно добри алтернативи за голяма част от нещата??? Като например ползването на горива или медикаменти. Има!!! Но се спъват целенасочено. Дали обаче това трябва да ни вълнува, или по скоро собственото развитие. Спасение за този свят, в този му вид, според мен няма. Да се борим да накараме някой алчен тип да намали алчността си, смятам за загубена кауза. Да повишим вибрациите си и да дръпнем колкото можем повече хора, това е моя начин. Като дърпането на хора не става с разясняване на истините, тръгнеш ли по този път, ще ги отблъснеш, номера е да им задаваш правилните въпроси, сами да си намират отговорите.
Arson
Посетител

Мнениеот kas » Чет Мар 22, 2012 10:24 pm

Филмът се нарича Наръчник за Пришълци - много опростено показва системата на поробване чрез дълг - системата на парите $)
Това е линка: Наръчник за Пришълци
INTENT
kas
Администратор

Назад към Движението Цайтгайст (Духът на времето) и Проектът Венера