Влез    Регистрация

Защо е спешна необходимостта от промяна на системата

The Zeitgeist Movement, The Venus Project - бъдещето сега?!
  • Автор
    Съобщение

Защо е спешна необходимостта от промяна на системата

Мнениеот kas » Чет Мар 22, 2012 9:16 pm

Наскоро ми препоръчаха едно филмче, което с удоволствие гледах - има го и във Vbox7 - заглавието е "There's No Tommorrow" (Няма "Утре"!). Филмът е от тази година и представлява равносметка за алтернативите на петрола, които предстоят на човечеството и очакваната енергийна криза (със сигурност много по-дълбока, отколкото предполагаме). След като го изгледах - ако нещата са базирани 100% на статистиките до момента - стигам до извода, че до 10 години ако не се промени глобално икономическият модел, просто няма бъдеще за човечеството. Това доколкото виждам трудно ще се случи (или поне не еволюционно) и алтернативите, струва ми се, са няколко:
- самоунищожаваме се като вид, защото тъпотията ни е по-силна от инстинкта ни за оцеляване
- водим войни, докато останем шепа хора, които ще оцелеят по закона на джунглата - връщане в "каменната ера"
- хората осъзнават, че единственият им проблем е централизираната власт и се хващат дружно (това го направи вече Исландия!) и премахват правителствата си, гласуват закони и идеи по Интернет и си решават проблемите за нула време... Нещо като идеите на Цайтгайст или Проектът Венера (от известно време са вече самостоятелни).

На мен лично ми харесва последният вариант, но той започва да ми се струва най-малко вероятен. Вие решете за себе си.

Филма можете да гледате и тук http://vbox7.com/play:d4abf7ca72 :tv:
INTENT
kas
Администратор

Назад към Движението Цайтгайст (Духът на времето) и Проектът Венера