Влез    Регистрация

Заговор с техниката?

The Zeitgeist Movement, The Venus Project - бъдещето сега?!
  • Автор
    Съобщение

Заговор с техниката?

Мнениеот kas » Сря Сеп 23, 2009 6:32 pm

Напоследък много често ми се случва, а не само на мен, а и на мои приятели, да се развали някаква домакинска техника точно след изтичане на гаранцията. За електрониката съм склонен да вярвам, че е нарочно; примерно след двете години гаранция, да се повреди някаква част, която, о чудо!, я има само в комплект, който обикновено струва почти колкото нов уред. В друг случай ставаше въпрос за лагер на автомобил, който трудно може да бъде изчислен (според мен) да се развали два месеца след гаранция. Мога да дам и конкретни примери, но по-скоро ми е интересно дали и вие имате подобни случки.
INTENT
Аватар
kas
Администратор

Re: Заговор с техниката?

Мнениеот magal » Съб Сеп 26, 2009 9:54 pm

ogi написа:Напоследък много често ми се случва, а не само на мен, а и на мои приятели, да се развали някаква домакинска техника точно след изтичане на гаранцията. За електрониката съм склонен да вярвам, че е нарочно; примерно след двете години гаранция, да се повреди някаква част, която, о чудо!, я има само в комплект, който обикновено струва почти колкото нов уред. В друг случай ставаше въпрос за лагер на автомобил, който трудно може да бъде изчислен (според мен) да се развали два месеца след гаранция. Мога да дам и конкретни примери, но по-скоро ми е интересно дали и вие имате подобни случки.

Остави това....гледай птиците.....мъртвите птици по земята....нещата на планетата се променят.... :joy:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот lexas » Нед Сеп 27, 2009 8:44 am

Kas, много е възможно теорията ти да съвпада с действителността. Поне в областта на обществото обясненията могат да дават 100% резултат. За мен изходът е да сме все по-малко зависими от техниката. И все повече ние да генерираме енергия, докато пламъкът на осъзнаването се разгори с пълна сила.

Опс... и по-конкретно... ъъъ, не, нямам такива проблеми с уредите, които да са ми направили впечатление. Преди много ме мъчеше като ми се развали адаптора на телевизионната игра и татко 2 месеца отлагаше да купи нов, пък аз бях неспособен сам да отида до пазара и да си купя... ама сега си имам комп у нас, така че ;)

Ветеране, птиците умират сами, нали тъй беше? И ние сме като тях. По какво се различаваме? ... Имаш предвид, че смъртта променя нещата лИ?
Освежи се!
lexas
Активно сънуващ

Мнениеот kas » Сря Сеп 30, 2009 7:50 pm

За мен изходът е да сме все по-малко зависими от техниката. И все повече ние да генерираме енергия, докато пламъкът на осъзнаването се разгори с пълна сила.

Предложението се приема!!! :))
INTENT
Аватар
kas
Администратор

Мнениеот magal » Нед Окт 18, 2009 5:20 pm

lexas написа:Ветеране, птиците умират сами, нали тъй беше? И ние сме като тях. По какво се различаваме? ... Имаш предвид, че смъртта променя нещата лИ?

Птиците живеят на високи обороти и са много чувствителни към промените, тези които правим ние хората.... и тези които се случват със земята, независимо от нашата намеса и желания. А нещата на земята се променят, променя се ритъма, променят се енергийните полета и честотите им. Пример за това е резонанса на Шуман. Затова да гледаме птиците.... те ни водят и показват... дори и с цената на живота си .... :yes:
Аватар
magal
Активно сънуващ

Мнениеот Гост » Нед Ное 22, 2009 4:00 pm

ogi написа:Напоследък много често ми се случва, а не само на мен, а и на мои приятели, да се развали някаква домакинска техника точно след изтичане на гаранцията. За електрониката съм склонен да вярвам, че е нарочно; примерно след двете години гаранция, да се повреди някаква част, която, о чудо!, я има само в комплект, който обикновено струва почти колкото нов уред. В друг случай ставаше въпрос за лагер на автомобил, който трудно може да бъде изчислен (според мен) да се развали два месеца след гаранция. Мога да дам и конкретни примери, но по-скоро ми е интересно дали и вие имате подобни случки.

На мен не ми се случва. Някой тъдява по един друг повод беше писал, че всичко, което ни се случва е плод на нашето намерение. Ти защо възнамеряваш да ти се прецаква техниката точно след изтичане на гаранцията? :)
Гост

Мнениеот ema » Пон Ное 23, 2009 3:30 pm

На мен не ми се случва. Някой тъдява по един друг повод беше писал, че всичко, което ни се случва е плод на нашето намерение.

Стига нашето намерение да е по-силно от това на производителя, или на съседа. В конкретния случай с техниката.
:awake:
ema

Мнениеот азук » Пон Ное 23, 2009 5:33 pm

ema написа:
На мен не ми се случва. Някой тъдява по един друг повод беше писал, че всичко, което ни се случва е плод на нашето намерение.

Стига нашето намерение да е по-силно от това на производителя, или на съседа. В конкретния случай с техниката.
:awake:

Производители, съседи... аз ако си мисля чие намерение е по-силно, няма и улицата да пресека... :) :barb:
Аватар
азук
Сънуващ

Мнениеот ema » Пон Ное 23, 2009 8:13 pm

Предполагам се шегуваш, азук.
:star:
ema

Мнениеот азук » Вто Ное 24, 2009 10:23 am

Хе, за мен вие трябва да се шегувате! ;)
Не може за всеки малшанс да търсим причината в конспирация или зъл съсед, нали? ;))
Последна промяна азук на Вто Ное 24, 2009 10:29 am, променена общо 1 път
Аватар
азук
Сънуващ

Следваща

Назад към Движението Цайтгайст (Духът на времето) и Проектът Венера